Jak nakupovat zbrane?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Jak nakupovat zbrane?

Příspěvek od all » 24 kvě 2006 10:36

Mám prosbičku. Jak koupit zbraň. Myslím v tom smyslu, jak se chovat v prodejně. Co si na zbrani nechat předvést, co zkontrolovat, vyzkoušet, co prohlédnout, zkrátka na co si dát pozor. Děkuji.


Zefran
Příspěvky: 36
Registrován: 09 bře 2006 13:34
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zefran » 24 kvě 2006 13:28

Tohle by me taky zajimalo. Chci si koupit zbran, tak by se mi takove rady hodily.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 24 kvě 2006 14:16

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=616 Příspěvek od Richarda by se ti mohl aspoň částečně hodit. Jinak mi přijde, že většina lidí na tuto otázku zná odpověď ještě než si ZP pořídí :D
Zefran
Příspěvky: 36
Registrován: 09 bře 2006 13:34
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zefran » 24 kvě 2006 14:28

Díky. Máš pravdu, že než jsem si ho udělal, tak jsem hledal na internetu od rána do večera všechno o zbraních... :roll:
David

..

Příspěvek od David » 24 kvě 2006 14:41

no, je to vcelku jednoduche, vejdes do prodejny, pozdravis.....:-)

fakt v tom neni vubec nic, pokud mas dostatek tintil v kapse a vis, kterou zbran si chces poridit, pokud je zbran na povoleni ( pistole ) , nejdriv musis mit povoleni od Policie, kulovnice, brokovnice si muzes rovnou odnest.

Napis o jakou zbran by se melo jednat, jinak je to hrozne obsirne tema.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 24 kvě 2006 14:55

To Silencer Díky, takřka vyčerpávající.

To David Taky dík, pozdravit určitě nezapomenu. :) Jde mi o koupi pistole a problém je v tom, že nevím, na co se mám při prohlídce zbraně zaměřit. Jsem čerstvý držitel ZP a mnoho pistolí jsem v ruce opravdu neměl. Nevadí mi, že budu v krámě vypadat jako truhlík, :? ale nerad bych si domu odnes nějaký méně povedený kousek. Ale jinak příspěvek od Silencer docela pomohl.
Zefran
Příspěvky: 36
Registrován: 09 bře 2006 13:34
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zefran » 24 kvě 2006 15:08

Jestli se teda můžu přidat, tak já bych si představoval nějaký plast mezi 15000 - 20000 Kč. Neměl by být moc velký, protože ho chci na nošení. Přemýšlel jsem o Glocku 19, ale ten se mi designově moc nelíbí. Kdo poradí co pořídit?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 24 kvě 2006 15:48

USP Compact
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 kvě 2006 15:57

Moment panove, rec je o tom "Jak nakupovat zbrane" nikoliv co koupit. Podobnych debat je tu milion.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 24 kvě 2006 16:08

No ono se to může zvrtnout v to, na co se zaměřit u konkrétního modelu od konkrétního výrobce, nebo ne?
Vik

Příspěvek od Vik » 24 kvě 2006 16:40

No dá se to brát, že existují určité obecné zásady při koupi, například zkontrolovat pečlivě hlaveň, vyzkoušet všechny funkce, zda něco někde nedrhne, někde není něco vydřené, všechno dosedá kam má atd. , ale přesto každý model zbraně má své určité, řekněme mouchy, o kterých vědí většinou uživatelé(kdybych to byl býval věděl, tak sem si na to dal pozor..:) na které je dobré se při výběru upnout pozornost. Takže bývá lepší nejdřív si vybrat něco konkrétního a na to se informovat a podle toho vybírat. Ale stejně pokud nejste v praze, tak má většina obchodů kromě čezet na prodejně jeden kus:))

Btw. udělat trubku ze sebe v prodejně není dobré, protože určitá sorta prodavačů se vám pak pokusí prodat cokoli co jim tam dlouho leží a zavazí, jako zbraň přesně pro vás.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 24 kvě 2006 16:41

Přesně tak. Nejde mi ani tak o to, co koupit, ale o to jak. Asi je těžké poradit obecně, tak to upřesním. Nejsem ještě rozhodnutý, ale zahleděl jsem se do Alfy Defender v ráži 9mm. Myslím, že mým potřebám (a bohužel i možnostem) plně vyhoví. Takže pokud někdo ví, na co si u tohoto konkrétního modelu dát pozor, prosím napište. Díky
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 kvě 2006 16:45

all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 24 kvě 2006 16:58

To Andy: Dobrý, díky. Já to četl a takové příspěvky mě těší, ale odpověď na mou otázku neřeší. Pro zbraň si pojedu určitě do Prahy, tak doufám, že uvidim víc než jeden kousek. No a pak to přijde. Na co koukat, co chtít vidět, v čem se šťourat apod. Ale jestli jsou mé otázky až příliš připitomělé, prosím omluvte mě a nereagujte.
richard z

Příspěvek od richard z » 24 kvě 2006 17:06

Moje první pistole byla Norinco 1911 A1 - chtěl jsem klasickou "pětačtyřicítku" a koupil jsem tak bez nějakého zkoumání jedinou pistoli, kterou měli v obchodě. časem jsem při "sušení" doma zjistil, že mi ne tak zcela vyhovují pažbičky, závěr trochu drhne, hlaveň do něj dělá rýhy, spoušť má daleko k tomu, co se dá nazvat hladkým chodem a celkové zpracování zraňuje můj estetický cit :) Sehnal jsem si nákresy, zamyslel jsem se nad tím, proč mi to tam či onde drhne, kde můžu materiál ubrat a kde ho musím nechat, nanejvýš přeleštit.... piloval jsem, brousil jsem, leštil jsem, seznámil jsem se s brusnými a lapovacími papíry, pilníky, modelářskou bruskou atd. atd...pár dílů jsem totálně zkazil - chybama se holt člověk učí - naštěstí se dají objednat u Martínků... to celé trvalo zhruba rok, kamarád mi pak pistoli načernil a jsem spokojený :) Uznávám, že asi ne každý si nejdřív jen tak ze srandy koupí pistoli, aby si s ní trochu pohrál a něco málo se naučil i za cenu, že se to holt nemusí povést. Tato vlastní zkušenost je pro mě osobně zásadní, zbraně mě zajímají hlavně po konstrukční stránce a tak jsem do toho šel. Pro ostatní méně technicky zdatné by mohla být dobrým vodítkem značka - jsou firmy, kterým kvalita kolísá a jsou firmy, které mají kvalitu stabilnější - většinou se to taky promítne do ceny. Kluci na střelnici se taky obvykle rádi pochlubí s tím, co mají, řeknou klady a zápory, popřípadě půjčí...chce to ptát se, dívat se, něco si půjčit.... trochu si to prostě osahat, ať se potom po nákupu nechytáš za hlavu, že jsi koupil úplný krám nebo zbytečně drahou věc, kterou ani pořádně nevyužiješ :) Asi není univerzální rada, jaké vůle kde mají být, aby byla pistole dobrá - to je asi jediné spolu s viditelným opotřebením, co poznáš - tvrdost materálu nepoznáš, vnitřní pnutí a kvalitu tepelného zpracování taky ne... určitě ale pomůže srovnání více stejných kusů vedle sebe, vyzkoušení funkce za funkcí pěkně jeden po druhém a něco málo vědět o technologii výroby, abys měl představu, co se jak dělá... co můžeš čekat od tvrdochromu, co je za studena kovaná hlaveň, jaké způsoby uzamčení se používají....a klidně se zeptat prodavače, jestli je z jeho pohledu ta pistole dobrá nebo ne, co doporučí a proč - často se stavím v obchodě, mrknu na komisní kousky a většinou se stěmi lidmi dá bavit, uznají, že závěr lítá trochu víc do stran než by měl, že pružina je zvadlá nebo taky upozorní na vyjímečně dobrý kousek.... když si takto osaháš pár jetých, tak budeš mít pak lepší schopnost posoudit, jak by měla vypadat nová, za nějaký čas tak už budeš mít dost vlastních informací a zkušeností, abys věděl, jak se rozhodnout.
Odpovědět