Jak nakupovat zbrane?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 30 kvě 2006 19:37

Kazdou zbran kterou jsem kupoval jsem si rozebral a vystrelil z ní nekolik ran.Treba cz50 jsem vzal az 3 kus.Prodejce nebyl moc nadsen ze musí cistit 2 zbrane,ale udelal kseft.Pouze flobertku jsem si nevyzkousel a nechal poslat na dobírku.Do dnes lituju ty prachy co jsem za ni dal :? :D :D Ale myslím ze jsem se nenapálil jenom já :lol: :lol:


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: na co si dát pozor při koupi zánovní zbraně?

Příspěvek od HanuIv » 30 kvě 2006 20:05

solish píše:Ještě pár příspěvků a budu vědět na co si dát pozor u praček :lol:
Omlouvám se, jestli jsem se někoho dotkl, nemyslel jsem to zle... :wink:

Chci pořizovat zánovní pistoli CZ 75 B 40 S&W od prodejce, který má sice licenci, ale nemá kamenný obchod a prodává zboží tak nějak po domácku. Tuhle pistoli údajně někomu objednal a ten si jí nevyzvednul no a teď mu tam leží už přes rok.

Na kterých místech se dá nejlépe poznat stupeň opotřebení? Ze zmíněné pistole bylo údajně vystřeleno jen 10 nebo 20 ran při zkoušení zbraně, ale moc se mi tomu nechce věřit... Měla by tu být sice záruka, ale rád bych se vyhnul pozdějším dohadům.

Zkrátka na co si dát pozor u obdobných prodejců a nabídek. Podle stránek České zbrojovky www.czub.cz stojí tato pistole, která je v poniklované úpravě 18.490,-kč a je mi nabízena za 13.500,-kč.

Poraďte mi, prosím, jak se nejlépe vyvarovat pozdějším potížím...
DĚKUJI!!!! :wink:
To je těžká věc. Principielně to chce pořádně prohlédnout rozebírací čep, opotřebení hlavně (pokud je zvenčí černěná, tak ptohlédnout otěr černění), otěr bloku a kulisy a rybin. Chce se to podívat do hlavně (pokud bude špinavá, tak protáhnout alespoň hadem), zjistit, jestli je náběh v pořádku a jak vypadá drážkování. U těla bych kouknul, jestli nejsou nikde prasklinky (hlavně ve vedeních - rybinách). Prostě opravdu rozebrat a pořádně prohlédnout... Za všechno co jde chytrnout a zkusit zakývat...

No a vysřelit si ze zbraně, pokud to jde.

13000 za takovou zbraň? To jsou dvě možnosti: buď máte štěstí, nebo si naběhnete. To je ve hvězdách
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
solish

CZ 75 B 40 S&W - niklovaná

Příspěvek od solish » 30 kvě 2006 21:29

...to HanuIv:

Moc děkuji za odpověď! :wink:
Myslím, že mi ty rady budou určitě užitečný a navíc jsem se utvrdil v tom, že by to mohl být výhodný kup... :lol:

O víkendu budu mít možnost zbraň prohlédnout podrobně a dokonce si z ní i vystřelit, tak jsem zvědavý...

Dám pak vědět jak to dopadlo a jaké jsou první dojmy.

Ještě jednou dík..
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 31 kvě 2006 06:46

13000 za takovou zbraň...... myslím že vzhledem k tomu, že není nová a není plná záruka, tak ta cena je tak akorát. Ani v tom nemusí být podfuk, ony se i mírně jetý zbraně špatně prodávají, tak se prostě s cenou musí dolů.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: na co si dát pozor při koupi zánovní zbraně?

Příspěvek od S474N » 31 kvě 2006 07:55

solish píše:Chci pořizovat zánovní pistoli CZ 75 B 40 S&W od prodejce, který má sice licenci, ale nemá kamenný obchod a prodává zboží tak nějak po domácku. Tuhle pistoli údajně někomu objednal a ten si jí nevyzvednul no a teď mu tam leží už přes rok.
Ty si hodlas prebijet a nebo ses milionar?
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
solish

CZ 75 B 40 S&W

Příspěvek od solish » 31 kvě 2006 10:47

To Alfonss:

Tahle pistole údajně nová je a záruka by měla být prý také plná stejně jako v normální prodejně. Jak jsem již psal, z pistole bylo vystřeleno jen 10 ran nebo tak nějak (teda alespoň to tvrdí... :roll: ).

Právě proto jsem se chtěl poradit na kterých místech se nejlépe pozná stupeň opotřebení, abych mohl mít alespoň částečně jistotu, že jsou informace o zbrani pravdivé. Ikdyž pokud mám záruku, tak bych se asi neměl bát, ale je tu ještě otázka co všechno se dá vlastně reklamovat. Pokud přehlédnu např. nějaké vůle nebo jiné nedostatky, které mi pak budou kazit požitek z této zbraně, ale zároveň nijak výrazně neomezují chod zbraně, tak mi záruka už asi nepomůže... :cry:

A pak je tu ještě notoricky známá věc, že každá pistole CZ je unikát...! Takže to chce mít trochu štěstí nebo pistoli doladit. No a u téhle je údajně již vyladěná spoušť, což mi zase tak nějak odporuje s informací, že z ní bylo vystřeleno jen deset ran :?

To S474N:

Milionář zatím nejsem, ale pracuji na tom... :lol:
Je mi však jasné co chceš říct a nejsi sám. V podstatě mi to říkají všichni. Jenomže mě "devítky" nebaví. Střílet jsem začal asi tak před třemi nebo čtyřmi lety a za tu dobu jsem si tak nějak ucelil názor co mi vlastně vyhovuje. Mám známýho, který vlastní střelnici a má docela velký výběr... Já si ošahal již všechny ráže a nyní střílím nejčastěji z CZ 97 B a na "devítky" se skoro už ani nepodívám. Vlastně jsem měl tenhle názor už od začátku. Lákají mě prostě velké ráže jako např. Magnum44, z které už jsem také nastřílel dá se říci hodně... :D

Samozřejmě to není zrovna levná záležitost pokud střílí člověk s originálama, ale jak si již zmínil, je tu možnost přebíjení a ta má samozřejmě kromě finanční stránky i jiné výhody jako např. možnost přizpůsobit si náboj vlastním požadavkům... :wink:
Pokud ti má kdo přebíjet a je na něj spolehnutí, tak je to docela pohodlný způsob jak ušetřit a na přesnost střelby (o kterou mi jde především) by to nemělo mít vliv. A vzhledem k tomu že mě zmíněný kolega přebíjí "čtyřicítky" kolem 4,-kč, mě ta finanční stránka zase až tak netrápí. Rozdíl od devítky je pak už jen v tom, že s devítkou bych střílel originálama a navíc by mě to nebavilo 8)

Je potřeba zvážit vše pro a proti a najít nějaký kompromis a pro mě je kompromisem právě ta "čtyřicítka".

Jak jsem už psal, dám pak vědět zda vše dopadlo dobře eventuelně co jsem přehlédl, na co si dám příště pozor a jaké jsou první dojmy... :wink:
solish

CZ 75 B 40 S&W ->>>> CZ 75 Champion

Příspěvek od solish » 05 čer 2006 00:54

Nazdárek!!!
Psal jsem o mém záměru kupovat CZ 75 B ve "čtyřicítce" v niklovaném provedení, která mi byla nabídnuta "nová" za nějakých 13.500,-kč... :wink:

Měl jsem trochu obavu, zda bude s touto zbraní vše v pořádku a žádal jsem vás o rady a také jsem slíbil, že dám pak vědět jak to dopadlo....

Takže dopadlo to tak, že jsem ani nevyužil nabídky ze zmíněné zbraně si vystřelit a to proto, že jsem se už v pátek rozhodl pro zbraň řekněme trochu vyšší třídy 8) Asi se dá říci, jak už tady někdo zmínil, že jsem tak trochu klikař co se týče výhodných nabídek. Byla mi totiž nabídnuta pistole CZ 75 Champion také ve "čtyřicítce" s neuvěřitelnou slevou!! Jedná se o nestřílenou novou pistoli ze skladových zásob České zbrojovky, jejíž rok výroby je 1996, ale jak jsem již zmínil, jde o nestřílenou pistoli uloženou ve skladě... Tahle naprosto špičková pistole nejvyšší kvality, která podle ceníku České zbrojovky stojí bez pár korun 50.000,-kč mi byla nabídnuta (samozřejmě v orig. balení se zárukou nové zbraně...) za neuvěřitelných 22.200,-kč!!! :lol: Dnes se musím rozhodnout zda nabídku vezmu nebo ne a myslím, že už mám jasno :wink:

Jestli můžu poradit, tak s koupí nové zbraně příliš nespěchejte a jen se rozhlížejte nějaký čas kolem sebe a třeba mi dáte zapravdu, že nabídka která se zdá být velmi atraktivní v pondělí, může být už v úterý překonána... :D
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ 75 B 40 S&W ->>>> CZ 75 Champion

Příspěvek od S474N » 05 čer 2006 07:45

solish píše:Jestli můžu poradit, tak s koupí nové zbraně příliš nespěchejte a jen se rozhlížejte nějaký čas kolem sebe a třeba mi dáte zapravdu, že nabídka která se zdá být velmi atraktivní v pondělí, může být už v úterý překonána... :D
No a nebo to taky muze dopadnout dle toho znameho prislovi - kdo moc vybira, ten prebere :D
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 čer 2006 10:01

Já mám jiné pořekadlo: je jedno, co vybíráš a jak dlouho. Většinou potom lituješ, že jsi nevybral první možnost...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
solish

přísloví a pořekadla sem a tam?

Příspěvek od solish » 05 čer 2006 11:38

Skvělý poznámky...? :roll:

Kde ty pořekadla pořád berete...? Nevím co je na tom špatného vybírat. Obvzlášť když má člověk utratit kolem 20tis., tak je přinejmenším normální, že trochu vybírá. A navíc jsem ani jednu ze zmíněných dvou (což je opravdu už hodně...?) nabídek nevyhledával, ale tyto zbraně mi byly nabídnuty víceméně náhodně a to během jednoho týdne...

Prostě jsem chtěl jen říct, že někdy se může objevit něco zajímavého samo od sebe a nevyplatí se nic uspěchat. Jestli je to podle Vás špatně a přeberu, když nevyužiji první ale až druhé nabídky, tak nevím, co si o tom myslet... :wink:

V každém případě můžete pokračovat ve svých pořekadlech a kupovat hned tu první věc, co Vám kdo nabídne bez přemýšlení a já si zatím půjdu zastřílet ze svýho novýho "Championa" :lol:

Adios Amigos...

Jo a na závěr abych netrhal partu mám pro Vás taky jedno pořekadlo: Člověk nikdy nemůže být chytrý jen proto, že si to on sám o sobě myslí! :wink:
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 05 čer 2006 11:58

:lol: Lepší dobrá CZ 110 v hrsti, než špatný Champion na střeše :lol: :P
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 čer 2006 12:17

No nevím nevím, mám z toho nějaký blbý pocit.
10 let ve skladu?
Kdyby to byla nějaká armádní pistole, tak bych to snad pochopil, ale sportovní speciál?
Firma může vyrábět na sklad, ale ne na 10 let dopředu.
A ta cena, ta je hódně podezřelá.
Radil bych ti, aby sis dal na tu "uloženku" velký pozor.
Ale jestli je to pravda, tak je to kauf roku. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 čer 2006 12:39

No on je to champion. šíleně cenově přemrštěná pistole, která si myslím za těch 50k nestojí. je to prakticky SA číza s kompíkem, kapacita zásobníku nijak závratná.... Když to bude někdo chtít do openu, tak do toho ještě 20k nacpe a za tu cenu má STI, takže se ani nedivím že ležela tak dlouho skladem....

Ale za 22k bych ji bral všema 10-ti.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 05 čer 2006 13:11

No chlapi návrhů jak vybírat hodně , ale ruku na srdce- i mistr tesř se někdy utne. Je to do určité míry sázka do loterie. A kdo nehraje nevyhraje.
Výběru super zbraně zdar.
Jaroslav
PS napadlo mne ještě jedno příslový - nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci.
solish

Champion

Příspěvek od solish » 05 čer 2006 13:33

To Alfonss:

Pokud by si toho Championa za 22tis. bral všema 10-ti, tak si zajeď do prodejny České zbrojovky v Uherském Brodě a zkus se zeptat... Milá paní ikdyž trošičku svérázná (koneckonců prodává zbraně a ne cukroví :lol: ) mi totiž sdělila, že má k dispozici za tuhle cenu ještě šest kousků na skladě... :wink:
Odpovědět