Jak nakupovat zbrane?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zefran
Příspěvky: 36
Registrován: 09 bře 2006 13:34
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zefran » 24 kvě 2006 17:56

Alffons: Diky, moc jsi mi pomohl.


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 24 kvě 2006 18:04

ZEFRAN: Já o tom nebudu psát romány, jestli se ti USPc líbí, tak si o něm něco přečti na netu a pokud se budeš chtít na něco zeptat tak se ozvi, mám jej už dost dlouho, něco málo o něm vím..
Zefran
Příspěvky: 36
Registrován: 09 bře 2006 13:34
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zefran » 24 kvě 2006 18:12

Alfonss: Ty jsi to špatně pochopil. Já jsem to myslel vážně.Opravdu se mi moc líbí a už jenom hledám na netu a čtu a čtu...
Ondra

Příspěvek od Ondra » 24 kvě 2006 19:26

Nebo treba taky Jericho 941,delaji compakty s plastovym ramem.
Meli jsme doma USP i Jericho a temihle zbranemi chybu neudelas-zpracovani na urovni.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

To All

Příspěvek od Jaroslav » 24 kvě 2006 21:55

Pokusím se to zhrnouut

Pokud si kupuješ novou zbraň tak pravděpodobně nebudou problémy (moje subjektivní poznání) se zbraněmi, Sig, HK USP, USP Compact, Glock. Jericho
Problémy asi budou možná u CZ -doladění spouště, horší kvalita (CZ 75, 75 BD - spoušť a praskající spoušťová pružinka, CZ 75 SP 01 Tactical - doladění. Dost jsem slyšel závad u Wlthera P 90 nebo tak nějak.

Na co bych se asi díval u všech. Těžko Tě někdo v prodejně nechá rozebrat novou zbraň, Nicméně první pohled na povrch jak je opracován a načerněn nebo nalakován-rýhy otřepy a pod. pak bych koukal jak sedí khout zda je ustředěn ve vybrání závěru. Zkusil bych zbraň pomalu natáhnout zda někde závěr znatelně nedrhne a pomalu bych ho spouštěl rukou a kontroloval chod a zda dojede do konce a uzamkne hlaveň, Vyskoušel bych chod spouště- drhne nedrhne a pod a to jak v rtežimu DA tak SA. Vyndal zásobník a skusil jak jde zasunout a zda nemusím do něj tloucz¨t aby zůstal ve zbrani. S prázdným zásobnkem bych skusil když zbraň natáhnu zda zůstane závěr v zadní poloze. Závěr bych pak spustil rukou ne vypouštěním kohoutu. A když by byl závěr v zadní poloze koukl bych na povrch hlavně otěr vrypy a td. Ale pozor setření laku nebo černění z hlavně není chybou a je běžné. Důležité je pokud je závěr v přední poloze a zbraň je zamčena přitisknout prst na hlaveň zepředu a zkusit když je zamčená zda nemá vůli. Pokud má doporučuji nebrat následně střelbou se vůle zvětšují - vliv na životnost a přesnost zbraně. Ještě v této poloze zatlačit ze zhora na hlaveň v místě výhozného okénka zda se tlakem neposune směrem dolů pokud ano NEBRAT !!! Tohle specielně platí u zbraní 1911 a 1911 A1.
No a na závěr zbraň je také kryta zárukou a pokuse přece něco projeví šup a reklamovat.
S pozdravem Jaroslav
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 25 kvě 2006 07:05

To Richard:
To Jaroslav:
Děkuju za vyčerpávající odpověď. Až si něco pořídím, pochlubím se a o zážitky z obchodu se podělím.
Yizreel
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2006 11:46
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Yizreel » 25 kvě 2006 10:27

Jaroslav: Lze uplatnit reklamaci u výše zmíněných chyb? Vyklání apod.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

To Yizreel

Příspěvek od Jaroslav » 25 kvě 2006 10:30

Záleží na tom o jaké vyklání jde, o jakou zbraň atd. Upřesni to pls.
Jaroslav
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 kvě 2006 12:55

Jaroslav: v jedné věci se pleteš, v obchodě tě nechají rozebrat novou zbraň. Musí ti přeci ukázat rozborku a sborku..
Alespoň mě to vždy umožnili, je pravda, že ****** se divně ksichtili, ale trval jsem na tom, tak jim nic jinýho nezbylo. Pokud si zbraň nerozdělám tak ji neberu
richard z

Příspěvek od richard z » 25 kvě 2006 14:12

Mě by ani ve snu nenapadlo koupit něco za tak nekřesťanské peníze, za které se zbraně prodávají, aniž bych měl možnost se na tu zbraň podívat rozdělanou - nesetkal jsem se s tím, že by mi prodejce při vážnějším zájmu nebo přímo při koupi odmítl zbraň rozdělat - opět pochválím Uherskobrodské, kde to v podnikovce brali jako samzřejmost. Ostatní obchodníci mi občas rozdělají i komisní, i když ji nechci koupit, prostě jen tak, vidí, že mě to zajímá a pokud nemají další zákazníky, kteří by spěchali, tak o co jde...třeba příště něco koupím :)
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 25 kvě 2006 14:47

POKUD CHCI NĚCO KOUPIT TAK TO NEJDŘÍVE ROZEBERU,a i když se chci jen podívat,např na něco nového,třeba nějakou zbraň kterou jsem ještě neviděl, tak si to rozebrat nechám,nebo mne tam už nikdy neuvidí....Lozím po krámech už roky a věřím že mne někdy prodavači nemusí :) ale chraň je pámbu aby odmítli mi něco ukázat...
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

To SINCITYMAN

Příspěvek od Jaroslav » 25 kvě 2006 16:37

I auto, pračku a další věci? Já si nehraju na někoho, kdo tomu perfektně na 100% rozumí. Jdu koupím a když věc nefunguje reklamuji. V životě kupujeme mnoho věcí a nelze rozumět všemu anelze vše rozebírat. Pokud prodač zbraň rozebere nevidím problém, ale abych to dělal sám a pak se vystavoval riziku, že jsem něco poškodil se mi příčí. Oni jsou určitá práva a povinosti vyplývajíci z předmětu koupě na obouch stranách. Otázkou je kam prodávajíci kupujícímu dovolí jít v možnosti prohlédnutí a vyzkoušení výrobku. Jinak zbraň je v procesu koupě věc jako každá jiná.
Uživatelský avatar
Willy
Příspěvky: 52
Registrován: 27 dub 2006 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willy » 25 kvě 2006 22:59

Jaroslav: Takhle to přece není, když si nechám od prodavače rozebrat zbraň kterou chci koupit tak je to stejné jako nechat si u auta otevřít kapotu jestli tam je vůbec motor. Ne jako rozebrat převodovku jestli má kolečka :wink: . Nemluvě o tom že si s autem určitě nechám udělat i zkušební jízdu = zkušebních pár výstřelů ze zbraně a to už tak běžné také není. Stejně tak si u pračky nechám otevřít nálevkovou nádobku a ukázat vyndavání filtru atd. Rozebrání zbraně je věc běžné údržby, nikoliv generálního zásahu nebo opravy, takže to stejně prodejce je povinen předvést.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

To Willi

Příspěvek od Jaroslav » 26 kvě 2006 16:06

Pokud si pozorně přečteš můj příspěvek , tak je tam napsáno, že nic proti rozborce provedenou prodejcem. Moje reakce byla na SINCITYMANa -pokud si chci něco koupit tak to vše rozeberu. Což považuji za určitý nesmysl, protože rozebrání není rozborka. Nicméně i každá zbraň má svou trvanlivost a je stanoveno například kolik musí vydržet sborek a rozborek před tím než dojde k závadě. Na druhé straně střelec, který si koupí první zbraň asi těžko pozná když ji nikdy neviděl akorát na střelbách na co se podívat. Moje specializace je na 1911 a vím, že se tam může vyskytnout spoustu závad, které se poznají až při testu funkcí, ale pozná to ten kdo s typem této zbraně a miodelem má zkušenosti. Navíc k odhalení některých závad nestačí jen základní rozborka. A co potom? O to mi šlo. Samozřejmě, že si auto pračku apod prohlédnu a dle možnosti nechám předvést, ale i zde jsou věci, které se ukáží až v provozu. Těžko poznáš v obchodě např, že u pračky Bosch Silencer jsou hlučnější ložiska bubnu nebo čerpadlo více hučí než by měly. Prostě jseš schopen něco minimalizovat, ale ne úplně vyloučit.
Jaroslav
solish

na co si dát pozor při koupi zánovní zbraně?

Příspěvek od solish » 30 kvě 2006 16:54

Ještě pár příspěvků a budu vědět na co si dát pozor u praček :lol:
Omlouvám se, jestli jsem se někoho dotkl, nemyslel jsem to zle... :wink:

Chci pořizovat zánovní pistoli CZ 75 B 40 S&W od prodejce, který má sice licenci, ale nemá kamenný obchod a prodává zboží tak nějak po domácku. Tuhle pistoli údajně někomu objednal a ten si jí nevyzvednul no a teď mu tam leží už přes rok.

Na kterých místech se dá nejlépe poznat stupeň opotřebení? Ze zmíněné pistole bylo údajně vystřeleno jen 10 nebo 20 ran při zkoušení zbraně, ale moc se mi tomu nechce věřit... Měla by tu být sice záruka, ale rád bych se vyhnul pozdějším dohadům.

Zkrátka na co si dát pozor u obdobných prodejců a nabídek. Podle stránek České zbrojovky www.czub.cz stojí tato pistole, která je v poniklované úpravě 18.490,-kč a je mi nabízena za 13.500,-kč.

Poraďte mi, prosím, jak se nejlépe vyvarovat pozdějším potížím...
DĚKUJI!!!! :wink:
Odpovědět