JAK NA PRESNOU STRELBU

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Lori75 » 15 bře 2013 12:52

"i kdyby JSB litali nahoru doprava " oni fakt lietajú, stačí len otočiť obrázok, a stále si nevšímať ten oranžový spray... :lol:

Ale prosím, to je blbosť ako hrom...pokia bol urobený nástrel v rôzných poloháh
na rôzné vzdialenosti s optickou vadou, a s rôznými diabolkami...
Z takého experimentu sa dá vyvodiť len velký chlpatý...

Treba pre vieruhodú dedukciu najprv vyriešiť základný problém...punktum

634-ber to z tej lepšiej stránky:
Ja nikdy neuvidím tolko báb s dlhými nohami... :D


S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od S634 » 15 bře 2013 14:02

Jenže ony nemají jen dlouhé nohy, ale i hubenou p*del :D

Měl jsem za to, že všecko musí lítat svisle stejně a o úhyb vlevo/vpravo jsem pokládal za svoji chybu. Možná je to i moje chyba, ale podle výsledků v tom terči s JSB je nějak konstantní.

Přes víkend dám vědět kam jsem pokročil, dík za všecko.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Lori75 » 15 bře 2013 15:38

Stými ženami to bolo vždy komplikované...
Aj stou starou...radikálna pacifistka...najmúdrejšie je logiku v tom nehladať :)

"Měl jsem za to, že všecko musí lítat svisle stejně"
Malo by čisto teoreticky, ale to tak neni. Porovnaj vzdialenosť na čo strielaš, s dlžkou rýhami na montáž. Pridaj nepresnosť pri výrobe...vôlu hlavne zalamovačky, pomiešaný montáž...zo začiatku sa bavýme o °/ooo-cinách, potom o centimetroch :?
Keď som sa dostal ja k mojej, bol tam nejaký puškohlad za 3eurá, a nakoniec aby som sa vydel na diabolku, zadný mont. som musel celý otočiť...ešte že to strielalo dopredu.(potom som ju rýchlo vyhodil)
Asi nič iné ti neostáva, len vykombinovať ten optimum(na 5m na línií-na 30m čím bližššie) potom už len doklikať...jak ostatný, alebo použiť MD

"Možná je to i moje chyba"
Ktomu aby si to mohol tvrdiť, musíš vylúčiť chybu pušky, nahoď tam to sklíčko...(az potom sa zaoberaj s chybami streleckej techniky) - aby si neriešil čo nemusíš :idea:

Na zastrielanie daj pozor! Neovplivnuj železo pri výstrele s lavou, lebo nikdy nezistíš kde je chyba. Použi stále rovnaké všetko! Ja s lavou len jemne stabilizujem konec rohu pažby v podpazuší. Najlepšie mať ciel vo výške zbrane, a vo vnútri...podla možnosti, aby nedostal nárazovy bočný vietor pred kurencom... :wink:

"ale podle výsledků v tom terči s JSB je nějak konstantní"
ale sústrel je lepší! Keď doklikáš, budeš snimi presnejší...tak neni o čom...

Dobré testy...
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Termit » 15 bře 2013 22:33

Ahoj, na tomhle foru se jeden pobaví. Ty 634 máš strašně problémů aby si mohl normálně střílet, manželka, střelivo atd. Řeš diabolky který mají co nejmenší rozptyl a ne který střílí nahoru ,dolu či doprava ... Podle toho si zvol čím budeš střílet a naklikej si optiku a hotovo a neměň...
ps: je jasné že když si pístovku opřeš o něco tvrdého tak ti nástřel poletí na druhou stranu. Proto se lámačka drží obouma rukama , nebo se položí na něco co neodráží ale vstřebá ten ráz... Pro střelbu lámačkou je potřeba víc kumštu než pro větrovku... prosím nekamenujte mě...
Pokud chceš střílet "přesně" na 10m do terče, stáhni si z internetu příručku pro svazarm z roku 1973 a tam se dočteš jak dobře střílet i s kovohutěma, protože tenkrát nebylo nic jiného dostupné.
pokud vsadíš čočku s tvojí dioptrií těsně před puškohled tak ti za 1. zmenší přiblížení puškohledu. za 2. vzdálenosti jednotlivých čoček se řídí určitými pravidly např: ohniskovou vzdáleností .Tak že stejně špatně uvidíš. za 3. při pohledu mimo puškohled nenajdeš terč. za 4.Jak to vím: zkusil jsem to :oops:


Vittek: čočku dávám do obou očí..
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Lori75 » 16 bře 2013 12:01

634 - Potom čo odhalíš čo potrebujej, a zmieriš sa s JSB-čkami, a ideš si zastrielať v stoje bez opory...
Je to tam vysvetlené blbuvzdorne...bez potreby anglánčtiny.
Ešte sa potom môžeš pohrať vzdialenosťou lavej ruky od spúšte pri podopreťí...!!!!!

PS.: Prečítal som tvoje články o mazaní... :shock:
Teda ty jej ale nandal...keď si to spočítam, nečudujem sa že máš problémy s presnosťou...
Po tom nezvyčajnom experimente na tvojom mieste by som začal s testmi po kúpe noveho tesnenia piestu, pružiny a dobrej montážena optiku...nakolko ju máš asi v prdeli, čo ti po dízelingu cestoval na puzdre, a písal si že je s tým poznačený...
Tak pre presné výsledky najprv vimeň čo musíš, aby si zbytočne nemíňal drahé JSB-čká :wink:

PPS.:"Možná jestli tam nehoří ten grafit" :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Máš predstavu akú teplotu potrebuješ na roztavenie grafitu?
(okolo 3700 °C)...zrejme preto pri odlievaní kovov sa používajú grafitové nádoby... :mrgreen:
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od S634 » 16 bře 2013 13:56

Dneska jsem musel jet něco honem koupit, tak jsem si zajel autem do remízku, dal bednu s terčem na 10m a druhou na 30m, zhruba nastřelil/naklikal JSBčka na těch 10m s oporou o vrch auta (mám 2m tak to jde), pak jsem střílel na 30m a... Zjistil jsem, že mě kříž cestuje po celém terči, tedy že nefunguje paralaxa na puškohledu, ať točím jak točím ostřením se spřaženou paralaxou, pořád to uhýbá stejně, ikdyž je puška opřená bez vlivu mých ruk přímo o střechu auta. Takže to dieselování puškohled nepřežil, no ještě je v záruce, zřejmě tam bude jen něco vyskočené, ale na optiku a její seštelování nemám vybavení (navíc je plněná dusíkem).

Pokud jste to někdo měl rozdělané a lze tu paralaxu opravit doma bez optické lavice, tak mi prosím dejte vědět jak na to (viz téma zde: http://forum.gunshop.cz/oprava-nefunk-n ... 19610.html )
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od S634 » 16 bře 2013 22:54

Lori75: Aha, dík za video! Fakt to jak střílet s oporou ze vzduchny vidím poprvé. Takže Artillery hold https://www.youtube.com/results?search_ ... llery+Hold.

Tak prostě v těžišti a musí to klouzat, žádné že oběma rukama pevně, mám v tom teď trochu zmatek? Podle těch videí dělám chybu, že jsem pušku pevně usazoval do ramene a pevně držel i pravačku.

* oni neopírají levý loket o bok - já opírám, mám to změnit?

* opírají předpažbí v těžišti o otevřenou dlaň - já o druhé články prstů a palec pootevřené pěsti. Takže zřejmě mám zrušit oporu levým palcem a opírání změnit, hlavně aby to byl úchop levou "kluzně" abez možných stranových vlivů?

Když je zima, mám zateplené kožené pracovní rukavice (ne ty úplně obyč, jsou to nějaké lepší i s návodem a parametry, co je mně jich líto roztrhat na dvoře), ještě jsem ale nezkoumal jejich vliv na přesnost.

ad mazání - uhlík se vznítí při podstatně nižsí teplotě, za běžného tlaku dokonce mírně oxiduje (velmi pomalu hoří) už při teplotách nad 70stC. Těsnění je i po dieselování v lepším stavu, než to co tam bylo z výroby.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Hellboy » 16 bře 2013 23:05

hosi takhle brzo budete strilet issf :-D
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Martin K » 16 bře 2013 23:13

Mazec! Pracovni rukavice s návodem! To uz je na me vazne moc :lol:
dycky STEYR
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od OneTouchy » 16 bře 2013 23:42

Som netušil, že predpažbie sa nemá držať :shock: to potom načo tam robia ryhovanie a kadejaké zdrsnenie povrchu? Dnes som si bol so slavinkou zastrieľať a na cca 12m rozptyl do 1cm a to som sa nemohol dobre sústrediť a bola mi zima, ale tak zajtra vyskúšam ten nový spôsob :idea:
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od S634 » 16 bře 2013 23:55

vstoje bez opory? Já když mě něco (žena) naštve, tak ze začátku mám tak 5cm/10m.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od OneTouchy » 17 bře 2013 00:12

jaj, zabudol som napísať ako :D v stoji,ale s oporou o zvislú tyč
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Lori75 » 17 bře 2013 13:25

2-634
Je toho tu viac, aj vo vlákne - Jak na zpětný ráz? - kďe na konci si položil túto istú otázku. Kludne prečítaj celé vlákno, má len pár stránok.

"* oni neopírají levý loket o bok - já opírám, mám to změnit?"
Keď máš tak stabilnejšiu polohu, tak opieraj...Najdi si čo je pre teba to naj, nastrel, zmeň, nastrel, porovnaj...HLADAJ...ide o to aby si sa netriasol, tak na starú nemysli :D

"* opírají předpažbí v těžišti o otevřenou dlaň - já o druhé články prstů a palec pootevřené pěsti. Takže zřejmě mám zrušit oporu levým palcem a opírání změnit, hlavně aby to byl úchop levou "kluzně" abez možných stranových vlivů? "
...HLADAJ...skús tak onak, porovnaj, aký máš z toho pocit...sústrel.

"rukavice (ne ty úplně obyč, jsou to nějaké lepší i s návodem a parametry, co je mně jich líto roztrhat na dvoře), ještě jsem ale nezkoumal jejich vliv na přesnost." :mrgreen:

Pozri sa na BanchRestovú strelbu(BR) ak pochopíš ich pointu, skús to aplikovať na bežnú strelbu...Ide o to aby zbaň v ruke akokeby plávala, žila vlastný život(...dosť bolo básnení :lol: )
Presne ako pri lukostrelbe,...skús NEOPLIVŇOVAŤ pušku. BR strielajú sícce s niečím iným, ale pri pružinovke to platí dvojmo, až trojmo!

"ad mazání - "lenže grafit neni ani čierné ani hnedé uhlie...alebo skús pušku namazať s diamantom, alebo ten diamant zapáliť. Podstaťe je to to isté... (C)

PS.: Páči sa mi tvôj humor, ako tu cvičíš s luďmi...som presvedčený(po prečítaní tvojej reakcie na smetákový výcvik), že pri sformovaní týchto otázok sa bavýš dobre, pokladám to za pozitývné, lebo tu aspoň šíriš úsmev :) :wink:

2-OneTouchy
"Som netušil, že predpažbie sa nemá držať to potom načo tam robia ryhovanie a kadejaké zdrsnenie povrchu?" Je Slávia navrhnutá ako obič polná vzduchovka, aj pre uja Kazimíra na vrabce(zlatá stredná cesta - aby mohli predať kvantum) a nie ako závodný špeciál...
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Martin K » 24 pro 2013 13:56

docela poučné. tipy Matta Emmonse- http://jga.anschuetz-sport.com/download ... ?downloads
dycky STEYR
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Mr.Nobody » 24 pro 2013 15:22

Nějak jsem tam nenašel radu "hlavně střílet na svůj terč" :mrgreen:
Odpovědět