JAK NA PRESNOU STRELBU

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Martin K » 14 bře 2013 20:48

S634 píše:Mě jiné střelivo lítá dobře, jenom JSB jsou nějak zakleté, sice mají malý rozptyl, ale mám je mimo.
už toho s tím JSB vážně nech... zakleté jsou tvoje ruce. dneska jsem vytáhnul svoji 25 let starou slávku a tady máš výsledek. stříleno na 9 metrů ve stoji bez opory, pevný mířidla. 5x nějaký gamo a 5x JSB match

Obrázek


dycky STEYR
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Kubajzz » 14 bře 2013 21:29

Co tady furt řešíte?
Když má malý rozptyl, ale je to mimo, tak je to snad jasné.
Stačí doklikat, ne?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
mildot
Příspěvky: 947
Registrován: 18 zář 2012 17:55

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od mildot » 14 bře 2013 21:30

to může bejt rukama :lol:
Liebe ist in der luft! Sudet agenci.
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od ViTTek » 14 bře 2013 21:39

Termit:

OT - Jenom dotaz: A dáváš si čočku do střílejícího oka nebo do obou?
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2001
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od cannis » 15 bře 2013 06:36

Termit píše:cannis: Rada s brýlemi byla dobrá i když se podle tebe jedná o mimoně. Kdyby sis to tu přečetl pořádně tak má oční vadu víc jak 4 dioptrie, tak mi ukaž sklo který to ukouká. Sám mám 4,5 na dálku a střílím s čočkama, protože mě nebaví koukat do křivý optiky. V každé jiné poloze ,v leže ,stoji či sedě je pozice hlavy vuči optice trochu jinak.Fyzicky není možné aby byla hlava naprosto stejně. Tudíž se ti mění uhel čočky brýlí s osou optiky.Což může vést ke změně nástřelu. Pokud nenosíš brýle tak to nepochopíš...Že někdo nemá na pořádný diabolky nebo střílí brokama neznamená že mu nemužeš dobře poradit.
1. brýle občas potřebuju, takže vím o čem je řeč
2. že má vadu víc jak 4 + astigmatismus vím též
3. mimoň je to určitě, stačí si projít jeho příspěvky
4. Rada s brýlemi je i teď podle mne na H...(důvody nebudu opakovat,napsal jsem je v původním příspěvku)
5. Dnes už je možné mít čočky i na oko s cylindrem(astigmatismus většinou spojený s krátko/dalekozrakostí)
Navíc jsem mu včera poslal vzkaz s řešením problému(Kubajz to stručně vystihl pár příspěvků nad mým), s nabídkou, že mne může v případě dalších dotazů a problémů kontaktovat. Vzkaz si přečetl ale neměl tolik slušnosti aby nějak reagoval. Takže opakuji ,Mimoň,

P.S. Snad mi nechceš tvrdit, že se dívá blbě jen když používá JSBčka? To bys mne opravdu ale opravdu rozesmál :)
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od ViTTek » 15 bře 2013 07:30

Já mám -0,75 na každém oku, + 90° cylindr na pravém, a optička to vyřešila tak, že mi dala kontaktní čočky -1,25 a bylo po cylindru :idea: . Prej se to tím vyruší :shock:
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Lori75 » 15 bře 2013 10:17

Ak strelacké bríle sú drahé riešenie, počítam nechať si vyrobiť pažbu na mieru aby si mohol zamieriť pod kolmejším uhlom, bude tiež...
Naznačil si že si handy-man(šikulka), tak tu mám jadno riešenie pre teba.
Pán puškár Jack Rowe, (sícce v angličťine) vysvetlí nádherne postup ohínania pažby.
Používa čistú bavlnu a lanový olej...
prvá časť
a druhá
Ak sa pustiš do toho, a nebudeš niečomu rozumieť, udaj v ktom videu a ktorej sekunde a ja ti to preložím...
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Kubin. » 15 bře 2013 10:40

No ještě k těm čočkám a přesný střelbě. Vím přesně o čem Termit mluví. Taky sem vždycky střílel s brejlema. Ale nikdy to nebylo ono. Mám na jedno oko -4 a na druhý -2,5 s cylindrem 160°. Nikdy se mi do žádný optiky nekoukalo dobře, prostě to je problém berjlounů :-D. Ale pořídil sem čočky a dneska je nosím denně a je to úplně o něčem jiným. Sice mnohkrát nákladnější než brýle ale adekvátně k tomu pohodlnější. Líp se kouká do optiky, pohodlnější střelba a ruku v ruce s tím i lepší zásahy...
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od VSCharlie » 15 bře 2013 11:33

To "cannis":

1-Jestli je někdo "mimoň", neřeším - každý strůjcem svého štěstí a je jeho věc, jestli na radu dá,nebo nedá..
2- +2 dioptrie a víc (Myopie), nejrozšířenější oční vada, která nastupuje s věkem, zpravidla po čtyřicítce.
3- Pokud vím, tak většina běžných půškohledů, řeší dioptrickou korekci do plusu +1 +1,5, vyjímečně +2.
Pouze Meopta to má v rozsahu +- 3 dioptrie, dobře ví, co dělají, ale i tak ty prachy za něj nedám, to brýle jsou levnější. Čili třeba u Delty, Hawke, Buschnell, Sightron apod., se na +2 nikdy nenaladíš, většina z nich jde jenom do +1!

A ne každý snese kontaktní čočky, bohužel moje oči je podle doktora nesnesou, tak mi nezbývá nic jiného, než střelecké brýle. :(
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od S634 » 15 bře 2013 11:36

Nemohl jsem včera reagovat, protože jsem byl celý den až do večera na poradách, sice jsem zprávu otevřel, ale přečetl ani ne celé 2 řádky, domů jsem přijel v 10 večer a byl jsem tak hotový že jsem se ani nenajedl, lehl a usnul, ani jsem se nevykoupal. Mimoň jsem, protože nic nevím a teprve se to všecko učím tak prosím, méně agresivity a citových výlevů a více pochopení, každy někdy nějak začínal.

Dík za rady i potvrzení těch "zakletých" JSBček že fakt lítají doprava dolů, dneska se asi ke střílení nedostanu, ale zítra hned zastřelím na JSB a nastavím jak jsem mi tu poradili. Stůl tam nedostanu, leda takovou tu starou "pružnou" školní lavici, ale mám tam poblíž starý mražák, tak z něj když upravím polohu terče, by to mohlo jít. Na 15m bych mohl vsedě, ale je to hledání středu terče přes větve.

To že ji musím držet oběma rukama i při zastřelování s oporou jsem nevěděl, o oporu jsem opíral vzduchovku.

Ještě k postoji - vzduchovku mám položenou plochým spodkem předpažbí na pootevřené pěsti a palci levé ruky, mám úchop změnit hned, nebo se mám zařídit až podle toho jak dopadne ten terč s JSB?

Se srazem je to dobrý nápad, ale vzhledem k situaci u nás doma by bylo lepší, kdyby takový sraz byl na jihu Jižní Moravy, protože jinak se tam nedostanu.

Co se týče brýlí, přivedli jste mě na možná dobrý nápad - ze starých brýlí si vezmu pravé sklo (je slabší jenom o čtvrt dioptrie než mám teď), nechám ho zbrousit na cca průměr okuláru kukru, nasadím na to smršťovačku a zafouknu to horkým vzduchem. Vím že s osou a uchycením mohou být problémy a nebudu to moci nasazovat přímo na kukr, ale na nějaký kroužek, tak jak to bude, vyfotím a ukážu.

PS: pošta tu sice je, ale má žena je absolutním nepřítelem zbraní, ani zamčenou ve futrále ji nesmím mít doma, natož si pak pořídit ke střílení něco co vypadá že hodně stojí, nebo si nechat poslat diabolky poštou! Diabolky by mi sice došly, ale už bych je neviděl. Syn za mnou chodí střílet potají. Ani žena neví, že flintu má většinou za zády v autě!
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Martin K » 15 bře 2013 11:44

S634 píše: ale zítra hned zastřelím na JSB
zastřel celý JSB :lol:
to aby se zítra Pavel někam schoval :lol:

mimochodem, kdo ti potvrdil, že ty JSBčka lítaj doprava dolů?
dycky STEYR
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od S634 » 15 bře 2013 12:04

Martin K, střílel gamem a jsb, oproti gamu jsou jsb vpravo dole. Nebo že by mířil na ty oranžový puntíky? Možná jsem to jenom špatně pochopil...
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Martin K » 15 bře 2013 12:19

ano, vypadá to neuvěřitelně, ale mířil jsem na ty oranžový puntíky :wink: To znamená, že jak gamo, tak JSB lítaj téměř stejně, jen mají trochu odlišný rozptyl :D
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Lori75 » 15 bře 2013 12:23

Alebo nasaď to sklo do niečoho ako je "Marbles Tang Sight / Tang Vernier Sight", urob to sklopitelné, a môžeš strielať aj zo synom...
Tiež riešim jeden podobný projekt.
Přílohy
MarblesTangSightdone.jpg
rs-dp-soule-4_1.jpg
rs-dp-soule-4_1.jpg (11.68 KiB) Zobrazeno 612 x
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Hellboy » 15 bře 2013 12:37

:shock: i kdyby JSB litali nahoru doprava nebo sousedovi do zadku tak proste naklikam optiku tak aby to chodilo na kriz a slus ende... bude to chodit rovne na kriz +- roztyp pusky ,diabolek a strelce... a hlavne strilet jednim strelivem ... je logicky kdyz tam pak narvu neco jinyho ze to bude strilet jinam ...fakt nechapu co se tu jeste na tom resi...no pravda mohla by se balistivka krivka ze jo :lol:
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Odpovědět