JAK NA PRESNOU STRELBU

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od bimHObim » 13 bře 2013 22:50

@634 - dela ti to radost, si tady delat z lidi prdel? :lol:


HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od milius » 13 bře 2013 22:52

Asi tak nějak... :lol:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od mtarnovsky » 13 bře 2013 23:05

Mozno za to fakt nemoze .....
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Lori75 » 13 bře 2013 23:43

634, ak som pochopil správne, sú tu dve dôležiré informácie. Na 5m ide na vertikálnú líniu, a na inú vzdialenosť už ťahá jednou stranou...
Ja by som sa uistil či chyba neni náhodou v montáži... je možné že pri rozobratí a montovaní sa niečo pomiešalo. Chce to len pokonbinvať...možno zrada je len vtom.
Mali by biť identické, aj zrkadlovito súmerné, ale len mali...
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od S634 » 13 bře 2013 23:55

Nedělám si z lidí nic, pokud si myslíte, že je v něčem problém, tak mi to dejte vědět.

Prostě jsem vlezl sem, učím se, sbírám zkušenosti svoje i jiných. Za to že zde ventiluji k čemu jsem s omezenými prostředky došel a abych byl konstruktivně v rámci mých možností korigován, jsem si od těch, co mají všecko u nosu a nemusí pro to nic dělat, vysloužil akorát posměch.

Učený z nebe nespadl. Já se učím a správný učitel se žákovi nevysmívá, ale snaží se pochopit proč dělá to co dělá ikdyž to dělá špatně, aby mohl v rámci možností toho žáka do něj dostat maximum.

Lori75: Na jednu stranu mi tahají jen exacty a jen bez opory, s oporou o žebř (a levá ruka přitlačuje pušku pod kukrem přes mušku) je vše v naprostém pořádku. Optiku šroubuji "na krev" až si šroub vrzne (do kříže, jako hlavu motoru), kříž mám zaostřen a paralaxu/ostření taky. Jinak mám brýle, něco přes 4 dioptrie, silný astigmatismus, bez brýlí mám vše vyšší asi o třetinu (změna poměru šířka/výška). Do kukru koukám vnitřním rohem brýlí.

EDIT: Vím co myslíš, ale to by ten můj terč vypadal jinak:
http://unas.ath.cx/vzduchovka/moje/1303 ... _opory.JPG

Je na něm vidět taky jak jsem se přestal soustředit a prostě to dlouho nešlo, dokud v terči vidím kam to lítá a nedám aspoň trochu střed, tak zůstávám na místě.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Lori75 » 14 bře 2013 00:22

napadajú ma dve veci v čom to môže byť.
1. Iná poloha pri sede(5m) a v stoje - ináč máš naklonenú hlavu,to mení polohu oka...(lebo ke´d to testneš aj pevnou optikou bez paralaxi, kríž trošku tancuje pri zmene polohy hlavy pri položenej optike na niečom pevnom)
2. Ten montáž - neide o to že by nebola dostatočne uťiahnutá, ale skús si otočiť vrchnú stranu, najprv jednej,potom druhej, vymeniť ich...jednoducho pokonbinovať, lebo mohli byť pomiešané.
Urob si testy, stými kvalitnejšími diabolkami(JSB), na krátko - na dlho, rôzne pokonbinovanou montážou, ale dbaj nato aby tvoja poloha bola rovnaká...ale aj podmienky.
Podla mňa chybu odhalíš.


EDIT:
"a levá ruka přitlačuje pušku pod kukrem přes mušku" -???
to asi neni "v naprostém pořádku"...
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Lori75 » 14 bře 2013 01:18

K bode 1. Neviem posúdiť ako tvoje okuliare ovplivnujú pri jemných zmenáh hlavy obraz, keď pozeráš pod rôzným uhlom, ale si viem predstaviť že distorzia rastie grádovo...
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od S634 » 14 bře 2013 02:02

Mě jiné střelivo lítá dobře, jenom JSB jsou nějak zakleté, sice mají malý rozptyl, ale mám je mimo.

Jo, držel jsem ji levačkou přes vršek, protože když byla volně opřená tak to JSB taky letělo bokem, zatímco ostatní lítaly v rámci svých možností na tu svislou osu dobře.

Myslíš prohodit/otočit ty horní naopak "U" přes které se optika přišroubuje k tomu spodku co je na liště? No tak ty mám pomíchané, protože se odlepily z kukru při prvním čištění ještě předtím než jsem JSB koupil, nevěděl jsem že na nich tak záleží. To teda mám 8 možností k otestování...

To s těma brejlema teda budu muset ještě vzykoumat, každopádně optika okuláru nedokoriguje mou oční vadu, takže bez brýlí se neobejdu.

Ke střílení se dostanu nejdřív v pátek, tak bych zkusil ty Učka njak prokombinovat i na jinou vzdálenost.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od OneTouchy » 14 bře 2013 02:44

Prečítal som si tie tvoje posledné správy,ale nejak mám v tom guľáš (asi tou nočnou hodinou). Z vlastných skúsenosti (tiež mám S634) by som ti poradil, že si vyber jedno strelivo a používaj iba to. Napr JSB Exact (či to bude 4,50 alebo 4,52 je takmer jedno). Nemiešaj to s inými jeesbečkami(RS, Heavy,..) a ani inými druhmi diaboliek. Ďalšia vec je, že keď strieľaš, tak oboma rukami musíš držať pažbu. Napr v stoji máš ľavu vpredu, pravú vzadu. Keď ideš strieľať napr v ľahu alebo v sede s oporou o nejaký konár alebo iný predmet, VŽDY VŽDY VŽDY drž vzduchovku rovnako ako v stoji bez opory, akurát si potom tu ruku môžeš položiť/zaprieť o konár, stôl alebo iný predmet, ktorý ti slúži ako opora. No vždy sa vzduchovka môže dotýkať iba tvojich rúk, ničoho iného. Neverím, že ti to potom môže zle strieľať. Takže ti odporúčam, aby si si zobral tie exacty, čo máš doma, pripravil nejaký stôl so stoličkou, pripadne niečo iné, aby si sa mohol dobre sústrediť. Na ten stôl si polož nejaký hranol abo niečo, aby si si mohol podoprieť ruku, pripadne sa podopieraj lakťom a nastrieľaj exacty na stred. Potom by ti to malo lietať priblížne rovnako, či už budeš bez opory alebo budeš mať tu ruku o niečo opretú. Ináč sa už ani strieľať nedá.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Martin K » 14 bře 2013 05:59

S634 píše: Týká se to i střeliva, prostě nemůžu se sebrat, a být za hodinu doma i s novou krásnou sadou testovacích diabolek nebo aspoň exactama, které jsem koupil před 2ma měsícema když jsem náhodou měl cestu kolem prodejny kde je měli a šetřím si je na dobu až se fakt naučím střílet. V prodejně co mám nejbližší (35km daleko), tak mají jenom kovohutě a gamo, takže mám to nejpřesnější co tam šlo pořídit. Další prodejna (60km) má i ty exacty.
a co poštu? máte? :lol:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od jama » 14 bře 2013 07:15

S634 píše: Jinak mám brýle, něco přes 4 dioptrie, silný astigmatismus, bez brýlí mám vše vyšší asi o třetinu (změna poměru šířka/výška). Do kukru koukám vnitřním rohem brýlí.
Nastav si pozici střelby tak, abys měl brýlovou čočku co nejvíc kolmo k pohledové ose. Hodnoty korekce zraku, které jsi uvedl, mohou již pěkně zkreslovat, pokud se díváš skrz brýle "pod úhlem".
Naposledy upravil(a) jama dne 16 bře 2013 08:11, celkem upraveno 1 x.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
John Steele
Příspěvky: 193
Registrován: 09 lis 2012 15:30

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od John Steele » 14 bře 2013 08:18

To S634.

Ahoj.

Aby jsi zlepšil svoji střelbu, tak přijeď na některý z pořádaných srazů Alešem nebo Kubou.
Dá Ti to mnohem více než 10 stránek na fóru nebo týden ,,blbnutí´´ na zahradě. Jednou vidět je lepší než 100 krát slyšet.

Mluvím z vlastní zkušenosti....

Měj se.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sainte-M% ... C3%89glise John Steele

jelenteam.webnode.cz

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od VSCharlie » 14 bře 2013 17:26

To "634"

Pokud máš problémy s brýlemi - očima a myslíš to se střílením vážně, doporučuji pořízení střeleckých brýlí.. :roll:
Pro začátek možná něco levnějšího, asi jako toto viz. - http://www.euroshooting.eu/index.php?detail=VA20
Sklo ti podle toho co potřebuješ, udělají v každé optice za pětistovku.

Já mám na svoje -2 dioptrie třeba toto, viz. - http://vscharlie.rajce.idnes.cz/Steyr_f ... G_1292.jpg
Můži říci, že i přes vyšší pořizovací cenu (ty moje), je to úplně o něčem jiném, než střílet s brýlemi. :wink:
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2001
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od cannis » 14 bře 2013 18:03

no to je VSCharlie opravdu rada nad zlato. Mimoňovi, který není ochotný koupit lepší diabolky v krámu a dát pár šušňů za poštovný, doporučit brýle za 12 kil? Navíc 2 dioptrie, pokud nemáš totálně dodrbaný cylindr, doladíš na puškohledu. Tohle je úplně na hovno s odpuštěním. chlápek co střílí s 631kou si nebude kupovat za polovinu pořizovací ceny flinty brýle, tak se prober mátoho
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Termit » 14 bře 2013 19:36

cannis: Rada s brýlemi byla dobrá i když se podle tebe jedná o mimoně. Kdyby sis to tu přečetl pořádně tak má oční vadu víc jak 4 dioptrie, tak mi ukaž sklo který to ukouká. Sám mám 4,5 na dálku a střílím s čočkama, protože mě nebaví koukat do křivý optiky. V každé jiné poloze ,v leže ,stoji či sedě je pozice hlavy vuči optice trochu jinak.Fyzicky není možné aby byla hlava naprosto stejně. Tudíž se ti mění uhel čočky brýlí s osou optiky.Což může vést ke změně nástřelu. Pokud nenosíš brýle tak to nepochopíš...Že někdo nemá na pořádný diabolky nebo střílí brokama neznamená že mu nemužeš dobře poradit.
Odpovědět