JAK NA PRESNOU STRELBU

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mr.Handy
Příspěvky: 266
Registrován: 14 říj 2008 11:58
Bydliště: Tak nějak všude

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Mr.Handy » 12 bře 2013 17:21

pavel 54 píše:... mezinárodní vzduchovkový terč na 10 metrů má středovou desítku o průměru 1 mm !!! ...
Jó to bejvávalo před příchodem přesnejch pušek :D. http://en.wikipedia.org/wiki/File:10_m_ ... target.svg
Teď je průměr desítky 0.5 mm a stejně to někdy nestačí (moc velký). :D


S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od S634 » 12 bře 2013 20:08

No já nechci střílet soutěžně, chci si jen zastřílet pro radost, a radost mi udělá, když se trefím jen tak. Vzhledem k tomu že i špatně vidím, tak bez zaměřovače, kde je ostrý kříž i cílový bod, mi to spíš nejde, protože přes mušku mě začne hned štípat oko a pak už přestávám vidět i tu mušku. Takže mi jde o to se zlepšit tak, abych podobné výsledky měl na 25m nebo dál, to by mi udělalo radost.

Exacty mi začaly lítat doprava dolů (a kupodivu s hodně malým rozptylem, ale úlet tam mám taky), což má svědčit o chybě pravé ruky, nepřišel jsem na to proč ikdyž jsem se snažil, budu muset hledat a zkoumat kde jsem začal dělat chybu. Mastery, které mi kdysi když jsem si nedával pozor lítaly doleva dolů (chyba levé ruky/ramene), mi už lítají v rozptylu +/- stejně. Většina z nich je pozasená níž, hlavní je že jich tak jde do malého prostoru většina, ikdyž mi jich dost ještě uletí, dokonce někdy z ničeho nic se přestanu trefovat a než zase začnu, tak mi to trvá i víc než 10 ran (v tom terči je to vidět, dokud netrefím blízko středu, opakuji).

Syn když střílí něčím lepším, tak ho to nebaví, protože se se taky hůř trefuje, než když střílí boxerama. Asi děláme oba něco stejně špatně, ikdyž je mezi námi rozdíl skoro půl metru a dvojnásobek váhy. Jenže tady nikdo nestřílí, jenom myslivci a ti tu o vzduchovce ví kulový.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od mari » 12 bře 2013 20:25

Myslim ze kdejaky myslivec by te naucil strilet lip, nez zatim strilis. Pouzivej normalni diaboly a ne recklovany autobaterie z kterych diaboly lisujou nejakou derovackou.
Kdyz budes pouzivat pouze jeden druhy,kvalitnich diabol poznas kde je tvoje chyba snaz. Znamena to si i na ne nastrelit a ne ze Exacty litaji doprava dolu,.... Strili se proto aby to litalo na stred a ne nekam do prd..e
Precti si neco o strelbe vstoje klasickou zbrani jako je malorazka,nebo vzpu. Zde se naucis alespon postoj a jak spravne dychat.
To ze vystrilis tisice spatnych diabol spatnou technikou strelby se na tvem vysledku podepise,ale negativne.
Naucis se pouze blbosti, ktere budes opakovat.
Pokud strilis optikou, doporucuji bile stredy a zbytek cerny. Lepe se centruje.
Az udelas alespon nekolik vyse uvedenych veci, tak sem dej nastrelky a muzu ti dal pomoci. Takhle je to uplne zbytecne. Mene pis, vic strilej :!:
Oňarb
Příspěvky: 280
Registrován: 11 lis 2006 18:37
Bydliště: Bánov - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Oňarb » 12 bře 2013 20:27

Jaaaj prepac. Nevsimol som si, ze ty si ten, ktoremu sa presnejsie striela s nepresnymi diabolkami. Sorac!
Grand Power K100 9mm
TOZ 35 .22LR
IŽ-35/Walther .22LR
Haenel SUHL 150 laminated, pilar bedding, Harris 6-9
Steyr LP 10
S.P.A. P10, 5,5mm
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od S634 » 12 bře 2013 20:36

Dobře, zkusím si na dvorek pozvat myslivce ať se na mně podívá co dělám špatně, nebudu ho teda dopředu soudit podle toho jak mu vypadají zbraně 8)

EDIT: přestanu číst blbiny z netu a žačnu s pořádnou knížkou. Předběžně jsem si vybral tuto, schvalujete, nebo mám začít s jinou?
ing.Brych-Jan-Sportovní-střelba-metodika-puška.pdf
Naposledy upravil(a) S634 dne 12 bře 2013 20:51, celkem upraveno 1 x.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od mari » 12 bře 2013 20:50

Hlavne zacni vyberem jednoho dobreho streliva, nastrelenim z nejake stabilni pozice, kdyz to ze stoje na 10 nezvladnes a potom teprve se uc techniku strelby.
Zacni postojem, dychani, spousteni.
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Harryk » 13 bře 2013 09:20

MAZÁNO STŘÍDMĚ :lol: - JESTLI TENTO NÁPIS NA TVÉM TERČI ZNAČÍ, ŽE DO HLAVNĚ VALÍŠ LITRY OLEJE, TAK ZAPOMEŇ NA NĚJAKÝ SOUSTŘEL :lol:
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Martin K » 13 bře 2013 11:23

ona je dobrá i ta poznámka " nastřeleno přibližně " :lol:

já už si taky začínám myslet, že ten člověk si tady ze všech dělá jenom (_I_) :wink: . stačí prolistovat jeho příspěvky :roll:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Hellboy » 13 bře 2013 11:47

jojo taky mi prijou nektery veci divny nekdo se tady snazi vysvetli vse od a az po z
ale nic z toho
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od OneTouchy » 13 bře 2013 12:24

nechápem, čo sa tu toľko rieši...chytím flintu ľavou rukou vpred, pravou vzad (prip. naopak),primerane zatlačím do ramena a strieľam...pokiaľ strieľaš boxerami, tak je pomaly jedno ako vzduchovku držíš :lol:
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od mtarnovsky » 13 bře 2013 12:26

pan S634 sa nikdy nepouci,aj ked par krat uznal ze spravil chybu-nepomohlo.Aj ked sa mu uz hodne ludi snazilo poradit-nepomohlo.
Ked si mysli ze boxery lietaju najlepsie,aj ked ma lepsi sustrel z JSB,len tie bohuzial lietaju dole a vpravo :-) ,broky pouziva na cistenie hlavne a po kazdej strelbe by najradsej strcil flintu do suda z vazelinou,nepresnost si vysvetluje chybnym drzanim zbrane,miesto aby vylucil chybu streliva strielanim v leze puskou opretou o bag- tak uz mu neni pomoci! aspon som sa hodne pobavil na jeho prispevkoch.
Asi nikdy nepochopi ze si ma kupit JSB,nastrielat flintu na ne na lavici ,alebo aspon bagu, a potom moze riesit strelbu po stojacky a hladat chyby.
Ale ako vravel kolega vyssie,menej kecat a teoretizovat a viac strielat!
ked som chodil na zakladnej na strelecky tak sme lehce mazali a cistili flinty cca 1-2krat do roka a to sme strielali hodne!S630-S631.
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Hellboy » 13 bře 2013 12:35

na to neni co dodat snad jen,ze je asi moc tezke pochopit to kdy
je treba nejdrive vyloucit chybu streliva a pusky(optiky)
tzn vybrat diabolky co budou mit nejlepsi soustrel pusku poradne nastreli a ne " nastřeleno přibližně " a zjitit zda sklo nastrel drzi ...az bude tohle pak se muze resit vse ostatni
ale je to marny je to marny je to marny :?
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Oňarb
Příspěvky: 280
Registrován: 11 lis 2006 18:37
Bydliště: Bánov - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od Oňarb » 13 bře 2013 12:39

:D
Grand Power K100 9mm
TOZ 35 .22LR
IŽ-35/Walther .22LR
Haenel SUHL 150 laminated, pilar bedding, Harris 6-9
Steyr LP 10
S.P.A. P10, 5,5mm
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od S634 » 13 bře 2013 22:20

Není to marný, snažím se seč to jde.

Postupně:

Hlaveň zevnitř nemažu, jenom když ji nechávám venku (v takové té puškové tašce v autě - to je ale často) tak tam lehce stříknu řídký silikonový olej (dřív jsem tan dával ballistol, ale ten rozpouští olovo tak jsem přešel na řídký silikonový olej ve spreji).

To střídmě znamená, že jsem udělal úspěšný experiment, který se mi ale nepodařilo zopakovat - namazal jsem pružinu a to tak, že tam byl fakt nános vazelíny tak aby to utlumilo její vibrace, vzduchovka se opravdu neskutečně zklidnila, ztichla (jen suché PUF) a nedieselovala, prostě to přestala být poskakující kobyla Slávie, ale něco úplně jiného co udělá jenom klidný kopanec do ramene. Jenže po dalších 2000 výstřelech začala zase trochu drnčet, tak jsem ji přimáznul, ale to pak začala dieselovat úplně předpisově, takže jsem ji přes sobotu a neděli vyčistil a namazal tak jak se mazat má - střídmě, takže teď tak trochu po výstřelu sice drnčí, ale nedieseluje.

Rád se poučím, ale mám omezené možnosti - střílet v leže memám kde, když zajdu k lesíku, tak fouká, takže nastřeleno opravdu jen přibližně. Na 5m v sedě s oporou mám zastřeleno tak aby to šlo na svislou čáru, ale výškově bych měl mít 15m/30m střed, což na těch 10m je lehce pod středem, ale je to opravdu jenom odhadem, 30m doma mám jen na stojáka až ke slepicím - a to nechci aby to pak zobaly, nebo aby některá koupila odraženou ránu. Každý nemá možnost pušku zastřelit předpisově, prostě střílím s vědomím, že do boku by to mělo sedět a na výšku to půjde lehce pod/nad podle vzdálenosti, takže v tomto případě mi s těmito omezenými možnostmi jde jen o to mít co nejmenší rozptyl. Nemám a nechci mít nastaveno 10m/40m, protože pak to nese moc nahoru na 15-20m výškově už hodně a to se pak na plinkačku projeví dost, prostě ty víčka jdou trefit hůř.

Takže mi prosím odpusťte, že neposlechnu každou radu hned, ale prostě nemám k tomu podmínky, fakt dělám co můžu. Týká se to i střeliva, prostě nemůžu se sebrat, a být za hodinu doma i s novou krásnou sadou testovacích diabolek nebo aspoň exactama, které jsem koupil před 2ma měsícema když jsem náhodou měl cestu kolem prodejny kde je měli a šetřím si je na dobu až se fakt naučím střílet. V prodejně co mám nejbližší (35km daleko), tak mají jenom kovohutě a gamo, takže mám to nejpřesnější co tam šlo pořídit. Další prodejna (60km) má i ty exacty.

Co se týče exactů, tak opravdu je nějak strhávám, ikdyž udělám slepý test, ale když střílím s oporou o žebřík (v leže nené možné - překážky v trase, dvorek jak klikatá nudlička), tak lítají úplně přesně exaktně na střed. Takže kdybych nastavil optiku podle toho kam mi ulétávají, bylo by to špatně, ne?

Nemám možnost konzultace jinde než tady, takže v tom pěkně "plavu" a jsem rád za každé světlo v tunelu (jenom aby to nebyla protijedoucí lokomotiva). Nejsem nejmladší (ale ani nejstarší), musím živit početnější rodinu a tak některé věci jsou na delší lokte, někdy i hodně dlouhý.

Děkuji vám všem tedy za pochopení, strpení i přízeň.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: JAK NA PRESNOU STRELBU

Příspěvek od milius » 13 bře 2013 22:46

A neměl bys pro záčátek lepší koupit třeba QB 78?
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Odpovědět