Jak na naboj v komore

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Jak na náboj v komoře

Příspěvek od HanuIv » 27 pro 2006 17:02

Asi jsem dospěl do finálního stádia demence :oops: ...

Dnes jsem byl bouchnout pár ran na střelnici a potkal jsem tam kamaráda (mimochodem příslušník PČR), který mi vysvětloval jak dostat do komory onen "poslední" náboj (tedy když se říká v prospektu k železu - kapacita 15 + 1, tak ten + 1). Prý vezmeš náboj a strčíš ho do komory a pak vypustíš závěr o "vono to zacvakne". A pak tam vrazíš zásobník s maximem nábojů a jsi na plné kapacitě.... 8)

Já dřív (pokud jsem něco takového potřeboval) prostě nabil plný zásobník, nadrcnul, vypustil kohout, vyhodil ven zásobník ze zbraně, dal do něj poslední ránu a vrátil jej zpět do zbraně.

Teď jsem to 2X zkoušel a nějak mi to podle návodu kamaráda nejde. Prostě drápek vytahovače nepřeskočí přes okraj nábojnice do zápichu.

Takže buď jsem zcela dementní (konečně to prasklo), nebo je dementní můj kamarád (že by to bylo tou příslušností ke sboru :roll: ).

Jen by mne zajímalo, jestli se jednalo o kamarádův předsilvestrovský žert, nebo mou neznalost... :?:


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 27 pro 2006 17:06

Ono to tak jde dělat, alespoň u USP to jde a vytahovač normálně zacvakne.
Nicméně je to prasárna a myslím že vytahovač takovým zacházením dost trpí....
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 27 pro 2006 17:14

Většinou to jde,alespoň u mého USP a viděl jsem to dělat lidi co mají jednořadou 1911 a bez problémů,co máš za bouchačku?
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 27 pro 2006 17:41

Zkoušel jsem to na Sigovi SP2022 a ČZ75 Semicompact. Ani na jednom ee... :wink:

Jsem divnej...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
cezeta

Příspěvek od cezeta » 27 pro 2006 19:20

tango witness bez problemu, cz nee
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Příspěvek od Anorektik » 27 pro 2006 20:48

Walther P99 CAS: drápek vytahovače zaskočí pouze při shození závěru, při ručním natahování se mi to nedaří - asi je to fakt pěkná prasárna...
Walther P99C AS, CZ 550, S 631
bublich

Příspěvek od bublich » 27 pro 2006 20:49

Ano,1911 bez problemu.
Vik

Příspěvek od Vik » 27 pro 2006 20:59

Kdyz tam davam treba susilku tak abych nemusel pres zasobnik, tak si zachytim zaver v zadni poloze a naboj shora zasunu po zadni stene za drapek vytahovace a zaver rukou doprovodim dopredu, vono se to vycentruje. S ostrym sem to na strelnici nezkousel. Ale komora by ho mela nastavit do spravne polohy vuci uderniku. Premlacovani pres hranu naboje bych nedelal.Videl bych, ze bud se poskodi okraj nabojnice a vytahovac to pak nemusi vytahnout, nebo se zlomi vytahovac a nebo pri vytrvalem mlaceni se naboj odpali:) Ale to je jen teorie. Mam kompaktniho Heka.
Jo jednou sem to zkusil precvaknout a ee. Ale to bylo jeste novoucky.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 27 pro 2006 21:38

Vik píše:Kdyz tam davam treba susilku tak abych nemusel pres zasobnik, tak si zachytim zaver v zadni poloze a naboj shora zasunu po zadni stene za drapek vytahovace a zaver rukou doprovodim dopredu, vono se to vycentruje. S ostrym sem to na strelnici nezkousel. Ale komora by ho mela nastavit do spravne polohy vuci uderniku.
Což bohužel dík konfiguraci závěru třeba u pětasedmy nejde... :(
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Marksman

Re: Jak na náboj v komoře

Příspěvek od Marksman » 27 pro 2006 21:47

HanuIv píše:
Jen by mne zajímalo, jestli se jednalo o kamarádův předsilvestrovský žert, nebo mou neznalost... :?:

Robím to tak roky a môžem potvrdiť, že na: GrandPower K100, CZ 97B, CZ 75B, CZvzor52 to funguje bez problémov (ani vyťahovač som zatiaľ nemusel meniť).

Záver dám do streleckej pohotovosti, cez okno hodím do komory náboj a proste spustím záver. Potiahnutím záveru len skontrolujem či je náboj vyťahovačom zachytený za okraj a ak áno tak je všetko OK
Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 28 pro 2006 08:40

Střílím už nějakou dobu, ale jednodušší je přece manipulace přes zásobník.
Bezpečnější (nepřicvakneš si prst závěrem) a rozhodně není pomalejší.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 pro 2006 09:02

Ono strašně záleží na typu zbraně, pokud máš velký výhozí okýnko tak to jde snadno...
Nicméně tím fakt trpí vytahovač, takže je lepší to dabíjet přes zásobník.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 28 pro 2006 09:03

Marksman: Jak to můžeš takhle nabíjet, nechápu. Klasicky přez zásobník - když jde závěr do přední polohy, zabírá spodním okrajem o vrchní náboj v zásobníku. Začne jej unášet vpřed ke skluzavce. Náboj opouští zásobník - jakoby se z něj vynořuje a právě v tento moment se dostává za drábek vytahovače. Ale nikoli před něj. Tím tvým způsobem vytahovač neůměrně namáháš. Určitě ti nepraskne po pár nabitích, ale nepřeji ti aby se to stalo v tu nejnevhodnější chvíli - v reálu.
zeagle
Příspěvky: 34
Registrován: 20 dub 2006 00:28

Příspěvek od zeagle » 28 pro 2006 09:04

Ja taky hazim do komory naboj okynkem a spoustim zaver. Delam to tak patnact let a vzdy je to ok. Drive CZ85 dnes 1911.
GLOCK 30, CZ 858 Tactical, CZ 453 VARMINT
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 28 pro 2006 11:37

...jsou to všechno hezké zkušenosti / jak to "jde " /, ale každý puškař vám řekne ,že se to tak dělat nemá a riskuje se zničení vytahovače.
Odpovědět