Jak na naboj v komore

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 06 led 2007 10:36

Ty nosíš mastnou bouchačku? A nemáš zamaštěný oblečení?

Já teda nosím bouchačku vždy suchou....


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 06 led 2007 10:43

Zvenku ji vždycky lehce namastím a nechám to, ať se to otře (ono se tam toho nezachytí tolik, aby mi to zasvinilo oblečení, navíc většina se otře o pouzdro). Zevnitř ji udržuju namaštěnou co nejvíc, s výjimkou hlavně, kterou mívám namazanou jen lehce. Ale něco oleje tam vždycky nechám a tomu prachu zřejmě stačí málo, aby přestal bouchat.
Ono nosit úplně suchou bouchačku je trochu risk- řekl bych, že to smrdí selhačem (teda pokud máš samonabíjcí- u revolveru to asi bude celkem jedno; obecně nejcitlivější jsou samonabíjecí pistole s dynamickým závěrem; uzamčené pistole bývají taky celkem v pohodě).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 led 2007 10:48

Správně,to obměňování praktikuji taky náboje nosím max.měsíc pak výměna.S ohledem na koženou sumku používám na nošení jen ocelové nábojnice (neoxidují do kůže) a osazuji je 185grs. Tupou střelou PB.Takže kombinace revolver,rychlonabíječ,sumka má kapacitu 18 nábojů a to stačí i do války:-)) Pohotovost revolveru je naprosto dokonalá proto jsem ho zařadil do své výzbroje.-)) Teť pomalu od pistolí upouštím ale to znamená jen to že hledám nějakou co mně zaujme :-)
:twisted:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 06 led 2007 10:56

edelweiss píše:...S ohledem na koženou sumku používám na nošení jen ocelové nábojnice...
Co je to za exotickou ráži, že se v tom dají sehnat Fe patrony? Vždyť to dneska už prakticky neexistuje...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 06 led 2007 10:59

Slim Jim píše:Zvenku ji vždycky lehce namastím a nechám to, ať se to otře (ono se tam toho nezachytí tolik, aby mi to zasvinilo oblečení, navíc většina se otře o pouzdro). Zevnitř ji udržuju namaštěnou co nejvíc, s výjimkou hlavně, kterou mívám namazanou jen lehce. Ale něco oleje tam vždycky nechám a tomu prachu zřejmě stačí málo, aby přestal bouchat.
Ono nosit úplně suchou bouchačku je trochu risk- řekl bych, že to smrdí selhačem (teda pokud máš samonabíjcí- u revolveru to asi bude celkem jedno; obecně nejcitlivější jsou samonabíjecí pistole s dynamickým závěrem; uzamčené pistole bývají taky celkem v pohodě).
Já když vyčistím pistoli kterou nosím (USPc) tak ji vytřu dosucha (i zevnitř) a nikdy jsem neměl problém se spolehlivostí. Nemám rád zbraně upatlaný od oleje, který kloužou v ruce.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 led 2007 11:03

:lol: Exotická 38Sp :twisted: já jedu na vlastní zásoby.
Silnější náboje sou větší a zbraně na ně těžší takže já jsem zvolil klasiku od SW a sem náramně spokojenej.Když porovnám stav revolveru jehož stáří je 30 let s dejme tomu 2roky starým taurusem tak to SW je jak uloženka a taurus jek provzka .
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 06 led 2007 11:25

edelweiss píše::lol: Exotická 38Sp :twisted: já jedu na vlastní zásoby.
2)...Když porovnám stav revolveru jehož stáří je 30 let s dejme tomu 2roky starým taurusem tak to SW je jak uloženka a taurus jek provzka .
Tak to by mě nenapadlo 8) .
Ad 2) Jo jo, mluvíš mi z duše. Já mám prostě dojem, že dřív se tak nějak všechno dělalo na poctivější bázi. Dneska ještě tak možná vystříknout něco z plastu, nebo vylisovat z papírplechu. Ale stará bouchačka je dobrá bouchačka :cry: .
Alfonss: To já jsem si vždycky potrpěl naopak na olej. Olej všude a v maximální možné míře :wink: . Ony oba dva ty přístupy mají svoje výhody (a nevýhody- ale tak je to vždycky, když máš dva potikladné postoje).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 led 2007 11:34

On i vkus v rážích je zvláštní.Pár let na zpátky na 38Sp kde kdo plival všeci řvali po lugerech a dnes každém ví že luger v přesnosti nevyniká zatím co 38Sp se střílí terčově.Zmenšování zbraní dospělo do stádia že pistole luger s ultra krátkou hlavní a nuceným upouštěním plynů má i nižší výkon než 7,65 pistole stejných rozměrů.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 06 led 2007 11:37

Slim Jim: Jasně. Zbraně co mám v trezoru mám taky mastný a otírám je až před střelbou, nakonzervovaný musí být. Ale pistole na nošení je u mě suchá :)
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 06 led 2007 12:21

Tak teď nevím, proč je revolver ideálnější než pistole k nošení náboje v komoře. Pokud vezmene obě zbraně klasicky dvojčinné s kohoutem, tak mně to připadne stejné (s tím rozdílem, že revolver má většinou menší palebnou kapacitu - ale to je teď jedno - v praxi stačí většinou max. 4 náboje). Natáhnout kohout u revolveru se může nechtěně úplně stejně, jako u pistole. Obě zbraně mají většinou pojistku, která blokuje proti výstřelu až do té doby, dokud není úplně zmáčknuta spošť (u revolveru kulisa před kohoutem a u pistole blokace úderníku). Takže bych řekl, že oba dva druhy zbraní jsou na tom velice podobně v bezpečnosti nošení náboje v komoře. A pistole má většinou i manuální pojistku navíc.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 led 2007 12:30

No právě že revolver tě nezradí zajištěním manuální pojistkou,což je běžně vidět na střelnicích.Pokud náboj selže automaticky se otáčí druhej,odpadají amatérské zádržky,náboje mohou být jakékoli bez vlivu na spolehlivost.
To vše platí pro normální uživatele, pokud vlastní pistoli člověk který jí umí obsluhovat tak první dva body neplatí.
:twisted:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 06 led 2007 12:32

Black Sabbath píše:Tak teď nevím, proč je revolver ideálnější než pistole k nošení náboje v komoře...
Já měl na mysli, že revolver je na to konstruovaný v tom smyslu, že to u něj vlastně jinak ani nejde (leda by někdo měl jednu komoru prázdnou- a s tím se asi moc nepočítá), zatímco pistole ve svých počátcích (kdy neexistovaly SA/DA, DAO ap. spoušťové mechanismy) vlastně nebyly myšlené na to, aby se nosily nabité a natažené (tj. "nakomorované" 8) - vzácnou výjimkou mohl být např. Colt 1911, který se jistě už tenkrát běžně nosil "Cocked and locked :P ")). Samozřejmě že to je vývojový atavismus- technika nám za sto let poněkud pokročila :lol: a dneska už se tenhle rozdíl stírá. Takže uznávám, že jsem se vlastně blbě vyjádřil :twisted: .
Naposledy upravil(a) Slim Jim dne 06 led 2007 12:35, celkem upraveno 1 x.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 led 2007 12:34

Jinak je to o subjektivních pocitech každému vyhovuje něco jiného,já mám v poslední době takovej falešném pocit že mi pistole každou chvilku selže,u revolveru ho nemám proto ho nosím až to přejde budu zase tahat pistoli a hledat mouchy na revolveru.Takovej normální kolotoč nálad to asi zná každém. :wink:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 06 led 2007 18:12

edelweiss píše:Jinak je to o subjektivních pocitech každému vyhovuje něco jiného,já mám v poslední době takovej falešném pocit že mi pistole každou chvilku selže...
Na tohle téma se mi občas zdávají dost nechutné noční můry. Prostě potřebuju pistoli a buď ji nemám, nebo ji mám ale ona z nějakého záhadného důvodu odmítá fungovat :wink: . Pak je ještě jedna varianta, kdy pistole sice střílí, ale útočník po x-té ráně pořád ne a ne padnout. Občas jsou moje sny fakt úlet, ze kterého by se radoval i Freud 8) . Zajímavé je, že se mi zdává výhradně o pistolích, ačkoli k revolverům nemám vysloveně negativní vztah. Ale pochybuju, že sen, týkající se revolveru, by byl výrazně lepší :lol: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 led 2007 20:08

To-Slim Jim
no mně se opakoval ve snu jeden ,,zážítek´´akorát mi nepadai po dávce ze samopalu a nakonec stejně dojely tanky podpořit pěchotu a první ranou sem měl vyřešenej problém,dostal sem to v okopu napřímo :twisted:
Odpovědět