Jak na naboj v komore

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 03 led 2007 20:03

bartus: to ja takto videl nabijet "prvni" a zaroven posledni naboj Denzela Washingtona v DejaVu. Hodil si zaver na zachyt, soupnul naboj do hlavne a drzel to tak, aby si protivnik myslel, ze mam prazdnou zbran. Samozrejme potom pohotove shodil zaver a zastrelil ho. Takze na tohle je to urcite dobre :lol:


| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 05 led 2007 08:03

Jde to -u P99 zasunu náboj do komory, přidržím závěr a pomalu ho vypustím. Když se pak zastaví před nábojnicí, stisknu zadní část vytahovače, ten lehce přeskočí přes okraj nábojnice a závěr docvakne nadoraz. Používám to ale jen u náboje pro sušení, přestože kapacita zásobníku je 16+1, láduju tam stejně jen 10. Na případnou obranu to musí bohatě stačit a válku nemám v plánu.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 05 led 2007 08:36

Lanky píše:...Na případnou obranu to musí bohatě stačit a válku nemám v plánu.
Je pravda, že situace, kdy bych byl nucen čelit deseti ozbrojeným protivníkům kladoucím kvalifikovaný odpor je asi dost málo pravděpodobná, takže tahle filozofie má něco do sebe. Na druhé straně ovšem když už mám moderní velkokapacitní pistoli (která je tak jako tak velká jako kráva), tak toho aspoň využiju, i když to třeba nemá praktický význam.
Jinak (aby to nebylo úplně OT) ještě dodám, že znám lidi, kteří komoru celá léta nabíjeli tak, že spustili závěr "z výšky" na náboj, a nevím o tom, že by se vytahovači někdy něco stalo. Takže ona ta obava je asi dost přehnaná. Nicméně je to prasárna, na kterou ten vytahovač pravděpodobně nebude stavěný, takže je asi líp to nedělat.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 05 led 2007 10:08

Slim Jim píše:
Lanky píše:...Na případnou obranu to musí bohatě stačit a válku nemám v plánu.
Je pravda, že situace, kdy bych byl nucen čelit deseti ozbrojeným protivníkům kladoucím kvalifikovaný odpor je asi dost málo pravděpodobná, takže tahle filozofie má něco do sebe. Na druhé straně ovšem když už mám moderní velkokapacitní pistoli (která je tak jako tak velká jako kráva), tak toho aspoň využiju, i když to třeba nemá praktický význam.
Jinak (aby to nebylo úplně OT) ještě dodám, že znám lidi, kteří komoru celá léta nabíjeli tak, že spustili závěr "z výšky" na náboj, a nevím o tom, že by se vytahovači někdy něco stalo. Takže ona ta obava je asi dost přehnaná. Nicméně je to prasárna, na kterou ten vytahovač pravděpodobně nebude stavěný, takže je asi líp to nedělat.
Naprostý souhlas. Snad přeci jen ještě k té kapacitě. Rozdíl mezi deseti a 16ti náboji v šufleti se už projeví i na hmotnosti zbraně a plnění nadoraz se zase trochu podepisuje na pružině zásobníku.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 05 led 2007 10:40

Lanky píše:...Rozdíl...se už projeví i na hmotnosti zbraně a plnění nadoraz se zase trochu podepisuje na pružině zásobníku.
Jistě, nějaký rozdíl v tom bude, ale nikterak výrazný. Pochopitelně když má někdo plasťáka a navíc třeba kompakta, který je lehký, tak bude rozdíl větší než u ČZ 75, která je velká a navíc celoocelová a je proto jak kladivo na čarodějnice. Vzhledem k tomu, že mám velkou, těžkou krávu, už mě těch pár gramů navíc nemusí tolik trápit.
Pokud jde o ty pružiny, tak to je podle mě velmi rozšířená pověra (viz jiné téma)- já celá léta šlapu na plnou kapacitu a problém nikdy nebyl. Pochopitelně nevylučuji, že by se mohly vyskytovat prižiny, ketrým by to vadilo, ale já na takovou (zatím) nenarazil.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 05 led 2007 11:49

Lanky: Jo, technicky je to docela lahůdka, tenhle postup, ale pořád naprosto nechápu, proč to dělat takhle složitě. Co je jednodušší, než dát do komory první náboj ze zásobníku a potom doplnit kapacitu? :shock:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: Re.:

Příspěvek od Slim Jim » 05 led 2007 12:25

vito píše:...Co je jednodušší, než dát do komory první náboj ze zásobníku a potom doplnit kapacitu? :shock:
No přece to, co navrhoval Lanky :wink: . Nemusíš zásobník zasouvat dvakrát za sebou 8) . Ony oba ty postupy asi budou dost na jedno brdo. Já jsem si oblíbil nabíjení přes okýnko, protože mi dělá problémy nacpat do zásobníku ten poslední náboj (u těch dvou tří posledních kusů už pružina klade dost velký odpor).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: Re.:

Příspěvek od Slim Jim » 05 led 2007 12:25

vito píše:...Co je jednodušší, než dát do komory první náboj ze zásobníku a potom doplnit kapacitu? :shock:
No přece to, co navrhoval Lanky :wink: . Nemusíš zásobník zasouvat dvakrát za sebou 8) . Ony oba ty postupy asi budou dost na jedno brdo. Já jsem si oblíbil nabíjení přes okýnko, protože mi dělá problémy nacpat do zásobníku ten poslední náboj (u těch dvou tří posledních kusů už pružina docela klade odpor).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Re: Re.:

Příspěvek od Lanky » 05 led 2007 12:30

vito píše:Lanky: Jo, technicky je to docela lahůdka, tenhle postup, ale pořád naprosto nechápu, proč to dělat takhle složitě. Co je jednodušší, než dát do komory první náboj ze zásobníku a potom doplnit kapacitu? :shock:
Jak jsem psal - tento postup používám jen při sušení na vložení cvičného náboje do hlavně. Je to jednodušší, než ho dávat do zásobníku, vložit zásobník, natáhnout....... Jinak plnou kapacitu +1 vůbec nevyužívám a tím pádem to ani neřeším.
shai_than

Příspěvek od shai_than » 05 led 2007 23:09

já nechci chytračit, ale mám walther p88 a náboj v komoře nenosím. Ale pokud bych chtěl bezpečně používat 14+1, tak zajistím kohout, dám zásobník, závěr dozadu dopředu, zásobník ven, doplním náboj, zasunu zásobník, odjistím kohout a ejhle - skrz da spoušť.systém mám 14+1 ...
ale tak si říkám, k čemu? když ve zbrani mám 14 ran+v náhr.zásobníku dalších 14. 28 nebo 29 ran, to už je celkem fuk...
shai_than

Příspěvek od shai_than » 05 led 2007 23:09

nicméně, strkat do komory náboj shora, to je dost šílené :O)
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 06 led 2007 09:00

Nevím proč?
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 06 led 2007 10:04

shai_than píše:...ale tak si říkám, k čemu? když ve zbrani mám 14 ran+v náhr.zásobníku dalších 14. 28 nebo 29 ran, to už je celkem fuk...
Já nevím, jak ostatní, ale já ten +1 náboj nepoužíám ani tak za účelem maximalizace kapacity (16 nebo 17, to už je vážně dost jedno, když si můžu opatřit pár náhradních zásobníků, kdybych chtěl), jako spíš proto, abych měl pistoli pohotovou k okamžitému použití. Když totiž člověk musí natahovat až těsně před střelbou, tak to dost zdržuje a navíc to vyžaduje obě ruce (které člověk ne vždycky má). Moje reakční doba není nic moc, protože za normálních okolností jsem celkově jako spící panna :oops: . Kdybych si tuhle už tak dost dlouhou reakční dobu jetě prodloužil o natahování, tak už se dostanu na takové časy, že vůbec nemá smysl nosit zbraň (protože než ji zprovozním, tak jsem mrtvý dvakrát). Dřív jsem pod heslem "bezpenost především" taky nosíval prázdnou komoru, ale když jsem si ověřil, že to vážně moc zdržuje, tak jsem na absolutní bezpečnost rezignoval. Ostatně, je to pořád to samé: ta pistole bezpené nošení náboje v komoře umožňuje, je to jedna z jejích základních pozitivních vlastností. Tak proč tu možnost nevyužít?
P.S. Taky nechápu, co je tak hrozného na nabíjení přes závěr. Možná to není pro každého tak normální jako pro mě (mě nikdy ani nenapadlo, že bych to mohl dělat jinak), ale proč šílené?
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 led 2007 10:26

Já potahuju revolver a s nábojem v komoře problémy nemám,jen teda pří nošení v pistoli se mi párkrát stalo že při častém vybíjení a nabíjení se na prvním náboji uvolnila střela a to tak že hodně.Co se skladování plných zásobníků týče, únavy pružin jsou individuální,jeden zásobník do plna X let a nic druhý na polovině kapacity půl roku a KO! Ale to je spíš výjimka. :wink:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 06 led 2007 10:34

Jo, to bude nejspíš zmetková pružina. Ta by se zřejmě unavila, i kdybys na ni jen koukal 8) .
jinak revolver, to je z tohohle hlediska úplně jiná píseň- revover je doslova předurčený k tomu, aby se nosil plně nabitý. Je to na to vymyšlené.
Pokud jde o ten náboj, tak střela se mi sice nikdy neuvolnila, ale měl jsem jiný problém: při delším nošení se mi náboj v hlavni "zamastil" (provzlínal do něj olej, prach flegmatizoval a byl problém), protože byl v hlavni vystavený mnohem silnějšímu působní oleje než v zásobníku. Ten problém jsem vyřešil tak, že jsem začal používat výhradně náboje S&B (které jsou vůči oleji překvapivě odolné) a náboj v komoře+ první náboj v zásobníku (kteý je taky vystaven působení oleje ze závěru) pravidelně (cca 1x za 14 dní) obměňuju (resp. vystřílím to a nabiju novými).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět