Jak na dovoz zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Jak na dovoz zbraně

Příspěvek od HanuIv » 25 čer 2006 21:24

Ptal se mne dnes můj švagr:

Jak si mám dovézt zbraň z USA?

A já mu nedokázal odpovědět. Takže, jaký je postup pro dovoz zbraně z ciziny a speciálně z USA? Jak a jaké povolení člověk musí mít a kde ho vyřídí?

Má někdo opravdové zkušenosti s tímto subjektem (Jaroslav?). Jaké jsou?

Dejte mi vědět...


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Ivo

Příspěvek od Ivo » 26 čer 2006 14:36

Nejjednodušší je kontaktovat některého z dovozců a je po problému.Jinak musíš získat dovozní list.Nevím ,jak si ji chceš přivést,dá se předpokládat problém na letišti,pokud ovšem nechceš celou cestu veslovat na kajaku.
Ian van Kohl

Příspěvek od Ian van Kohl » 26 čer 2006 16:57

Obávám se, že by bylo jednodušší obrátit se na někoho z USA. Ale stejně mám dojem, že to bude velký problém. V podstatě to vystihl Ivo. Neznám jůesejácké zákony a pravidla. A mám dojem, že takových ani v ČR moc nenajdeš. Zeptat se dovozců, jinak to nevidím.
MajkV

Příspěvek od MajkV » 26 čer 2006 17:03

ja se zkousel na tohle ptat dokonce i nekolika firem z USA emailem a to jen ohledne obycejne vzduchovky ... nedostalo se mi zadne odpovedi ..
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 26 čer 2006 18:04

Pan Balcar takto přivezl snad kolem stovky sběratelských zbraní jako soukromník. Jenom je momentálně mimo dosah, abych se ho zeptal, jak to dělal... :?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 26 čer 2006 19:35

Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 26 čer 2006 19:39

To Hanulv
Bohužel jsem zbraň jako takovou nedovážel. Pouze nakupuji náhradní díly a to vše kromě hlavních dílů zbraně a jen do 100 USD jinka potřebuješ licenci. Což jak jsem sslyšel je docela porod a běh na dlouhou trať.
Možná PČR poradí (správní úsek). Pokusím se něco zjistit a dám vědět
Jaroslv
Oldřich jandera
Příspěvky: 37
Registrován: 14 kvě 2006 13:51
Bydliště: Čechy

Příspěvek od Oldřich jandera » 26 čer 2006 20:55

Neznáte někoho, kdo by dovážel náhradní díly na starší zbraně, třeba od německé firmy CDS D.Ehrenreich? Specializuje se někdo například na zásobníky k méně obvyklým typům pistolí?
Přílohy
DSC06799.jpg
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 26 čer 2006 21:54

zkusil jsi se podívat tady?: http://www.9mm.cz/zasobniky.html sehnal jsem repliku zásobníku na předválečného Mausera.
Ivo

Příspěvek od Ivo » 27 čer 2006 13:54

Existuje italská firma,která ti udělá na zakázku jaký chceš zásobník.MěL jsem na ně kontakt,ale nemohu ho najít.Nebylo to ani tak moc drahé.Podívám se zkusím tu adresu najít.
Oldřich jandera
Příspěvky: 37
Registrován: 14 kvě 2006 13:51
Bydliště: Čechy

Příspěvek od Oldřich jandera » 29 čer 2006 14:48

Dík za rady!
IVO: kontakt na tu italskou firmu - byla na internetu?
Ivo

Příspěvek od Ivo » 29 čer 2006 15:20

To nevím, viděl jsem ji na výstavě IWA v Norimberku .Hledám,ale v té spoustě prospektů ji nemohu najít.Pracuji na tom .
momentalneanonymny
Příspěvky: 40
Registrován: 21 čer 2006 21:15

dovoz z USA

Příspěvek od momentalneanonymny » 04 črc 2006 22:12

zabudnite - vacsina firiem z USA alebo Kanady ani neodpovie. ostatni poslu len minimum, dokonca aj napr. montaz optiky SAKO tactical je u nich na licenciu a podobne vymysly (vid priklad pocitacoveho simulatoru strelby na dlhe vzd., ktory bol chvilu v CR v predaji, ale potom sa stal voj. materialom ci aky maju termin a uz si ho legalne nekupite, aj mildot niektore optiky su nevyvezitelne bez special permission).

osobne to neprivezie nikto, lebo si nanho mozu posvietit security na letisku a vyznacit mu v systeme podozrivy a urcite potom bude vdacny adresatovi za pravidelne podrobne prehliadky pri cestovani, resp. ak nedostane vizum.

Uz niekolkokrat som taketo veci skusal vyriesit, ale smola.

Inac drzim palce.
magda858

Jak na dovoz příslušenství

Příspěvek od magda858 » 11 črc 2006 18:02

Nemáte někdo zkušenosti s nákupem na http://www.smartreloader.com/ ?
Angličtina ani francoužština nejsou mé silné jazyky... Nechcete někdo něco objednávat, přidal bych se... Dík za Vaše zkušenosti,
Snad je to takto už správně...
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 11 črc 2006 20:02

To magda
nechci Tě zranit, ale například v součástkách pro 19011 nic moc a podstatně dražší než z USA. Navíc většina součástek je MIM za obdobné ceny jsem si nechal dovéz komplůetní součástky na 1911ku a to ještě od těch nejlepších výrobců jako Cilinder and Slide, Ed Brown, Combat Wilson, Brownells apod. I s clem mně to vyšlo levněji. Dnes jsem obdržel během 5 dnů a clo 215 Kč. Ale mám co chci

Nákupům zdar
Jaroslav
Odpovědět