Jak jsem si ja blbec zavaril na Policii

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Jak jsem si já blbec zavařil na Policii

Příspěvek od Lubo » 17 dub 2009 11:35

Tak jsem koncem února odevzdal v rámci amnestie několik zbraní na policii a jelikož jsem se snažil postupovat podle zákona, tak jsem tuto středu vyrazil požádat o vydání dokumentů k držení těchto zbraní, neboť v paragrafu o amnestii je lhůta do 2 měsíců od předání zbraní PČR. Pracovnice v civilu mi řekla, že žádná ze zbraní se ještě nevrátila z balistiky a až přijdou, že budu vyrozuměn. Žádný papír, že bych žádal o vydání sepsán nebyl a nashledanou. Přišlo mi to divný, neboť v zákoně je eventualita možného předání zbraní k prodeji jiné osobě nebo i znehodnocení, když si do 2 měsíců nezažádám. Napsal jsem mail a následně i telefonoval s plk. z Ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál a ptal se na postup. Fakt jsem si nestěžoval, zdůrazňoval jsem, že nechci, aby měl někdo nepříjemnosti. Paní plk. mi potvrdila, že je to nestandartní postup a že rozhodně jsem žádosti měl mít vyplněné a podané. Tak jsem dnes zavolal k nám na obvod, kdy si můžu přijít vše vyplnit a už o mě věděli: ÁÁÁ pan....., včera se to tu řešilo, volali nám z Ředitelství, tak si teda v pondělí přijďte ..... Takže Bůh se mnou :(
Tak a před chvilkou mi pošťačka donesla obsílku z PČR, abych se dostavil k registraci zbraní


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 17 dub 2009 13:06

Pochybuju že sis zavařil :roll: podle mě maj máslo na hlavě a tak na tebe budou hodní a milí, ale především hodní - aby tě náhodou zase nenapadlo někam telefonovat :twisted: :lol: :lol: :lol:
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 17 dub 2009 13:41

Jaký zaváření? Postupuješ správně, tak o co jde? To, že si někdo z nich může přijít dotčenej, protože jsi to řešil s někým jiným je sice fakt, ale jejich ego není tvůj problém. :wink:
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Jak jsem si já blbec zavařil na Policii

Příspěvek od Lachtan » 11 kvě 2009 18:53

Lubo píše:... Žádný papír, že bych žádal o vydání sepsán nebyl a nashledanou...
Tak přesně takhle jsem dopadl i já - odevzdal jsem kvér, dostal jsem pouze potvrzení o převzetí zbraně do úschovy a na dotaz na znovuzískání do svého vlastnictví mi bylo řečeno, že na balistice jsou vytížení, že se na mě dostane řada nejdříve za půl roku (a možná později) a až se vrátí z balistiky, tak že mě vyrozumí...
Když jsem zmínil dvouměsíční lhůtu na žádost, tak mi paní odpověděla, že toto se týká pouze osob které nevlastní zbrojní průkaz, v mém případě prý tato lhůta neplatí... :shock:
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Příspěvek od Lachtan » 19 kvě 2009 01:11

Ale jak je vidět, tak je to pouze o lidech.

Protože jsem delší dobu postrádal občanku, tak po dloouhém hledání jsem nakonec dospěl k závěru, že by mohla zůstat zapomenutá na Policii (vis příspěvek výše). Tak jsem se tam zastavil, k mé velké radosti tam opravdu byla, a když už jsem tam byl, tak mi to nedalo a znova jsem se zeptal, jak to tedy je s opětovným vydáním.
Paní (jiná) byla velice vtřícná a když jsem jí vysvětlil o co přesně se mi jedná, tak akorát řekla, že to přeci není žádný problém a hned mi přinesla k vyplnění "Nákupní povolení" a po jeho vyplnění mi hned vystavila "Povolení k nabytí vlastnictví, držení a nošení zbraně" na základě předchozí žádosti a "nákupky".
Pochopitelně s dodatkem, že k převzetí budu vyzván až se kvér vrátí z balistiky (a s jakým verdiktem)... :wink:

Tak snad to bude všechno a nic nebude bránit návratu (doufám, že je to takhle legislativně všechno správně) :wink:
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Příspěvek od Lachtan » 13 črc 2009 01:37

4-Lubo: Jak jsi dopadl? Už se ti něco vrátilo zpět?

(mají nějaké dlouhé dodací lhůty...)
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 14 črc 2009 06:15

Zatím pořád nic. Možná v dohledné době /dny/ bude 1 z mých pěti odevzdaných kousků zpátky, ale většina je toho asi v nedohlednu. A já se těšil, jak si přes prázdniny zastřílím. I trezůrek jsem si na to koupil. A je pořád skoro prázdný. Ach jo.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 črc 2009 09:11

Nedávno si sypali popel na hlavu. Že to opravdu není ončo.
Jak lidi odevzdávali zbraně tak se čekací lhůta prodlužovala a prodlužovala.
Dá se to řešit asi jediným způsobem....bejt trpělivej a co 14 dní to slušně urgovat :roll:
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Příspěvek od Lachtan » 14 črc 2009 23:59

Já mám také stále prázné místo v sejfu, ale příští týden se u nich míním zastavit 8)
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Jak jsem si já blbec zavařil na Policii

Příspěvek od Lachtan » 28 pro 2009 01:32

Stále mám prázdné místo v trezoru - prý toho bylo nějak moc a balistika nestíhá... :?

Začínám z toho být nějaký smutný :(
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Re: Jak jsem si já blbec zavařil na Policii

Příspěvek od Lubo » 31 pro 2009 15:28

Tak já mám vrácený zatím 3ks z celkem 5. Už to bude rok... Přijde mi to spíš jako konfiskace, než amnestie. Holt poučení do budoucna.
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Jak jsem si já blbec zavařil na Policii

Příspěvek od Lachtan » 07 bře 2010 21:06

Lubo píše:Tak já mám vrácený zatím 3ks z celkem 5. Už to bude rok... Přijde mi to spíš jako konfiskace, než amnestie. Holt poučení do budoucna.
Tak to jsi na tom lépe jak já - rok pryč a kvér nikde... :evil:
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Jak jsem si já blbec zavařil na Policii

Příspěvek od Lachtan » 13 bře 2011 16:03

Dlouho jsem tady nebyl, ale ať to má i s delším odstupem času nějaký závěr - po 14 měsících od odevzdání se mi konečně dostala P-08 zpět do rukou :wink:

Takže konec štastný - všechno dobré :D
Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 11
Registrován: 25 srp 2009 02:38
Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: Jak jsem si já blbec zavařil na Policii

Příspěvek od jomekabi » 18 bře 2011 23:14

Tohle vlakno mi jaksi uniklo, tak aspon pro uplnost:

Mne se zbran vratila po 16 mesicich (odevzdana v kvetnu 09, vratila se v listopadu 10).
Pri odevzdavani mi take rekli, ze nic vyplnovat nemusim. Jelikoz je uz nejaky ten rok znam, vedel jsem, ze zadny podraz neudelaji. A take ne: kdyz se zbran vratila, dali mi vedet, ja vyplnil zadost a objednal se telefonicky na zkusebne v Praze. Rano, nez jsem jel na zkusebnu, jsem si zbran s papiry pro zkusebnu vyzvednul, odfrcel do Prahy, tam vse behem dvou hodin vyrizeno, ten samy den jsem se asi ve 4 dostal zpatky do Tabora, zbran zaregistrovana na pockani. Pohoda a spokojenost (az na tech 16 mesicu, ale to nase oddeleni nemohlo ovlivnit).
Odpovědět