jak je to s nosenim nabite ostre pod vlivem?

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od PetrikCZ » 17 úno 2010 17:08

Ahoj, nechce se mi studovat paragrafy, ale není to náhodou tak, že pod vlivem by minimálně nemělo být v železe střelivo? narážím na aktuální kauzu:

http://www.novinky.cz/krimi/192435-nekd ... minku.html

Střelec potvrdil , že měl minimálně sedm škopků a dvě holínky k tomu. Tak přece nebudu tahat kvér, když se du vožrat ne???

Nehledě na další podivné okolnosti, ale nebudu spekulovat.


Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od vendous » 17 úno 2010 18:04

To víš člen policejní zásahové jednotky.
Bejt to ty tak dostaneš deset let, ale podle mě by to mělo bejt naopak. Byl to člověk z výcvikem a tak by se na něj mělo nahlížet.
Pokud jdu do hospody nebo na oslavu tak má železo zůstat v trezoru, přijde mi to celkem logické.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od edelweiss » 17 úno 2010 18:34

To snad není možné!!!
A ten nimrod z kovošrotu, jen postřelil dva zloděje a za pokus o vraždu fásl 8let. Toto není právní stát, toto je trapná komedie!!!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od dykmore » 17 úno 2010 19:27

Je to fakt bordel,nekdy uvazuju,ze vsechno prodam a o zbranich si budu jen cist.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od JirkaS » 17 úno 2010 22:31

Přestupek proti zákonu o zbraních, za dva berou zbroják, navíc se to stalo před novelou a nehrozí mu ani pokuta. Takže asi tak ...
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od andrewl » 18 úno 2010 13:12

Ano samozřejmě že neměl zbraň nosit opilý. Jenže to na možnosti bránit se s ní nic nemění. Ano byl jsi opilý a je to přestupek proti zákonu o zbraních a budeš nést důsledky. Myslím, že dnes ti můžou vzít ZP hned jak tě jednou přistihnou ožralýho. Dřív to muselo být tuším opakovaně. Nevím... Každopádně to nic nemění na faktu, že měl právo se bránit. Právo se bránit není otázkou zákona o zbraních. Nijak to s tím nesouvisí. Je to čistě věc trestního zákona. Stejně tak se může bránit se zbraní i ten kdo jí má ilegálně nebo se s ní může bránit tvoje manželka bez ZP, která ji v noci popadne aby zastřelila zloděje. Samozřejmě to na tebe nevrhá lepší světlo, ale teoreticky máš stejné právo na sebeobranu s ilegálně drženou zbraní nebo zbraní nošenou v rozporu se zákone o zbraních (pod vlivem) stejně jako člověk který řádně nosí zbraň. Nikde není v trestním zákoně stanoveno, že zbraň smíš použít v obraně jedině pokud tím momentálně neporušuješ zákon o zbraních.
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od vendous » 18 úno 2010 16:37

Provokoval psa a pak popravil člověka. Byl to policajt od speciální jednotky. Měl 2,4promile.
Jelikož měl výcvik tak měl také spoustu možností jak se bránit, nebo když už mu prostřelil stehno tak ho nemusel popravit. Hlavně neměl provokovat toho psa a jít se vyspat z vopice.
Vůbec neměl nosit zbraň když de chlastat natož jí použít.
Ten netrest je výsměch obyčejným lidem
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od ALKAJ » 18 úno 2010 16:46

Zdá sa že pre tých čo majú dbať na dodržiavanie zákona ten zákon neplatí, ale niekedy dôjde aj na nich.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
frana
Příspěvky: 69
Registrován: 02 bře 2006 22:44

Re: jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od frana » 18 úno 2010 16:54

vendous píše:Provokoval psa a pak popravil člověka. Byl to policajt od speciální jednotky.
Možná by to chtělo si nejdřív opatřit relevantní informace a ne ty novinářské a pak teprve se rozhodnout popustit uzdu svým emocím ...
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od vendous » 18 úno 2010 17:44

A další zastánce vrahů.
Ten vožralej kretén zastřelil člověka a v podstatě bez trestu, tak co máš proti mejm emocím.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
frana
Příspěvky: 69
Registrován: 02 bře 2006 22:44

Re: jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od frana » 18 úno 2010 22:31

Hmm, vrahů se rozhodně nezastávám, proti tvým emocím nic nemám, jen jsem napsal ať si opatříš relevantní informace.
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od vendous » 19 úno 2010 06:36

OK. Vypadá to že ty máš relevantní informace, tak hoď něco do éteru ať sem v obraze
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od Art » 19 úno 2010 10:00

to jsem přesně čekal a už jsem to tu někde psal , stačí slovně provokovat a čekat až mně někdo napadne a já mohu začít střílet .Jak jednoduché ,ale je otázka ,jestli by mi to prošlo ,já nejsem od policie . Tak mě napadá ,že každej blázen se zbraní můžu střílet jak chce a stačí tvrdit ,že ho někdo napadl a surově mlátil .

Jinak novinkám se nedá věřit , minulej týden v DC řidič srazil ženu s kočárkem a přechodu a taky to redaktor popsal úplně jinak
frana
Příspěvky: 69
Registrován: 02 bře 2006 22:44

Re: jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od frana » 19 úno 2010 10:03

Já nevím, jestli mám relevantní informace a proto bych si nikdy nedovolil se rezolutně vyjadřovat tak, či onak. Můj názor zhruba vyjadřuje příspěvek který výše napsal andrewl. Naprosto lze souhlasit s tím, že alkohol a zbraň (a to jakákoliv, třeba i auto k sobě nepatří). Ale třeba bych se zajímal i o to jestli odsouzený byl nebo nebyl pokousán od psa, jestli měl nebo neměl vpáčené a vyražené zuby, co ukázala rekonstrukce činu, co lékařská zpráva o stavu odsouzeného těsně po činu, jestli na místě v době činu byly takové světelné podmínky aby svědci mohli vidět to co vypověděli. Chci tím naznačit, že by se názor asi neměl utvářet pouze na základě toho co se píše v novinách. ale samozřejmě právo utvořit si vlatní názor na zákldě čehokoli a pak ho prezentovat nikomu neupírám.
frana
Příspěvky: 69
Registrován: 02 bře 2006 22:44

Re: jak je to s nošením nabité ostré pod vlivem?

Příspěvek od frana » 19 úno 2010 10:10

Art píše:stačí tvrdit ,že ho někdo napadl a surově mlátil
Asi nestačí, musí se prokázat, že obrana byla přiměřená útoku a o tom rozhoduje soud podle platných zákonů. Faktem zůstává že úspěšnost prokazování je hlavně o erudici advokáků soudících se stran.
Odpovědět