IZH 71 (Baikal)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
flavius

IZH 71 (Baikal)

Příspěvek od flavius » 11 črc 2005 11:04

Zdravím, chtěl jsem se zeptat zda má někdo z Vás zkušenosti s touto zbraní, jak je s ní spokojen a nebo jen napište co si o ní myslíte. tady ještě přikládám link http://www.kozap.cz/BaikalPistole.asp


Návštěvník

Re: IZH 71 (Baikal)

Příspěvek od Návštěvník » 11 črc 2005 21:45

Myslím si a budu to stále opakovat, že bych šel do Norinca TT.
Nelze ji překonat.
Dědek Plesnivák

Re: IZH 71 (Baikal)

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 11 črc 2005 22:55

Anonymous píše:Myslím si a budu to stále opakovat, že bych šel do Norinca TT.
Nelze ji překonat.
Sakra chlape, to je sice super, ale co má křesačka ve dvaadvacítce od pochybné firmy co společného s pistolí která je očividně civilní verzí Makarova a její určení asi nebude střílení do terče. To je jako kdybych se ptal na to jestli je Škodovka dobré auto a ty jsi prohlásil že si mám koupit vrtulník… A o tom překonávání bych pomlčel, dneska už asi Walther Olympia na olympiádě neuvidíš, ono totiž v roce 1936 stačilo mít rozptyl okolo 30 mm a to je dneska tak na klubovou soutěž… Nic ve zlém, netvrdím že je Norinco TT špatná pistolka, ale na to se asi ten pán neptal. Já mu bohužel také moc neporadím, ale jak znám ruské zbraně, tak myslím že za ty peníze svůj účel splní. Je to konstrukce která si svůj křest ohněm už dávno prošla.
Návštěvník

Nechci se hádat a taky nebudu

Příspěvek od Návštěvník » 12 črc 2005 03:37

Držme to v klidu. Ten citovaný Baikal je 22lr, TO má společného s TT - "odborníci" v souvisejícím tématu (22 lr na obranu...) se "shodli", že 22 lr a obrana, to je fuj fuj fuj. Proto jsem napsal jen o terčové střelbě, aby mě hned neukejhali.
K novějším ruským krátkým zbraním Baikal/Viking mohu napsat jen to, co jsem sám viděl - nevyrovnaná kvalita výroby, hrubé opracování, zádržky i s tovární municí (i jinou než SB), praskající pera, nepříjemné střenky... každého věc, co si koupí, ale letošní a loňskou produkci té zbrojovky bych nechtěl ani zadarmo.
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 12 črc 2005 09:08

Momentík, je přece řeč o IZH-71 a ta se vyrábí pouze v krátkých devítkách. V ráži .22LR se standardně určitě nevyrábí a proto jsem reagoval takhle. Co se ruských zbraní týče, je pravda že mám jen sbírkové vojenské zbraně a ty fungují naprosto bezchybně i když je pravda že třeba za závěr na Mosinu člověk musí vzít trochu silněji než na Mauseru, ale co do přesnosti střelby, je Mosin lepší. Nové zbraně z ruské produkce neznám, ale opravdu jsem slyšel že nejsou nejkvalitnější. Je pravda že bych asi pistoli za 5000 Kč nějakou občasnou zádržku odpustil, tedy pokud bych ji nechtěl používat pro sebeobranu. Dá se říct že pro Norinco platí to samé co jsi napsal o ruských zbraních a také si najde svoje příznivce a to hlavně kvůli ceně. Mimochodem, měl jsem si tu čest vyzkoušet Saigu a byl jsem celkem spokojen a to jsem poměrně rozmazlená osoba.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 12 črc 2005 13:48

IZH 71 je opravdu v základní verzi jenom 9mm Browning (9x17), ale existuje adaptér na 22 LR (vyrábějí ho Bulhaři a prodává ho ***** v České Třebové za cca 9000).

Já bych asi do něčeho takového nešel.
Zdenek

Příspěvek od Zdenek » 12 črc 2005 14:14

Dědek Plesnivák píše:Momentík, je přece řeč o IZH-71 a ta se vyrábí pouze v krátkých devítkách. V ráži .22LR se standardně určitě nevyrábí a proto jsem reagoval takhle. Co se ruských zbraní týče, je pravda že mám jen sbírkové vojenské zbraně a ty fungují naprosto bezchybně i když je pravda že třeba za závěr na Mosinu člověk musí vzít trochu silněji než na Mauseru, ale co do přesnosti střelby, je Mosin lepší. Nové zbraně z ruské produkce neznám, ale opravdu jsem slyšel že nejsou nejkvalitnější. Je pravda že bych asi pistoli za 5000 Kč nějakou občasnou zádržku odpustil, tedy pokud bych ji nechtěl používat pro sebeobranu. Dá se říct že pro Norinco platí to samé co jsi napsal o ruských zbraních a také si najde svoje příznivce a to hlavně kvůli ceně. Mimochodem, měl jsem si tu čest vyzkoušet Saigu a byl jsem celkem spokojen a to jsem poměrně rozmazlená osoba.
Zdravím Dědka jsme stejná krevní skupina. Také mám zkušenosti jen s vojenskýma zbraněma a jsem rád, že sem také přispěje někdo, kdo zbraně sbírá a střílí z nich. Myslím zbraně a ne vzduchovky.Teď mě samozřejmě napadne spousta bouráků, co si doma přeleští Slávii 631 a napíše odborné stati, jak natáhnout péro(vzduchovky) aby dala ještě větší šupu. Hodně čítávám příspěvky od lidí, co vůbec neví, která bije. Příklad: Hodím názor do debaty k P38- P-1 jen aby řeč nestála. Diskuze: bude to asi dobrý, je to německý. Další : Saiga - nic jsem se nedověděl, jen že to je pro nastydlé puberťáky atd. Ještě že chodím do uzavřeného f'ora sběratelů zbraní tam se něco dovím. Teď mi zase odpoví nějaký odborník, tak ať sem nechodím, ale já čtu vše o zbraních je to koníček.

A teď k té pistoli: cena velmi dobrá k nošení si myslím vhodná. Sám jsem ji neviděl a nezkoušel. Zkus se zeptat v Awiw Brno což je střelnice a prodejna, vždy se tam obejdu, když něco nevím.
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 12 črc 2005 18:10

No jo, kritizovat zdejší fórum asi nemá cenu, všichni o tom víme své... Já sice nesbírám jen vojenské zbraně, ale mám je nejraději. Mají takové zvláštní kouzlo a když má člověk v ruce pistoli z roku 1943 a uvědomí si co to bylo za dobu, je to něco jiného než když držím poslední model Glocku (mimochodem jsem dodnes nepochopil co na něm kdo vidí, ale je to samozřejmě otázka vkusu). Jen mě mrzí to omezování starých automatických zbraní. Dostat povolení na Špagina trvalo pěkně dlouho. Sniperku v ráži .50BMG si můžu koupit bez povolení a na to abych si mohl koupit starou řehtačku jsem musel psát poníženou supliku. Přitom když bych s ní šel vykrást banku tak tam všichni umřou smíchy. Saigu jsem měl možnost vyzkoušet v ráži .308Win a .223Rem.
Třistaosmička je poměrně velká a težká, ale dvadvatrojka je super a střílí sympaticky. V manuálu je uvedeno že rozptyl čtyř výstřelů na vzdálenost 100 metrů je maximálně 100mm. Každá zbraň má navíc uveden svůj konkrétní rozptyl (v průměru kolem 80mm) v záručním listě. Při zkouškách s průměrnou municí byl však rozptyl 6 ran ještě lepší a pohyboval se pod 65mm, což podle mě není tak špatný výsledek na samonabíjecí pušku za 10000Kč. Pokud někomu nevadí ryze vojenský vzhled, je to docela dobrá volba.
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 12 črc 2005 18:15

Anonymous píše:IZH 71 je opravdu v základní verzi jenom 9mm Browning (9x17), ale existuje adaptér na 22 LR (vyrábějí ho Bulhaři a prodává ho ***** v České Třebové za cca 9000).

Já bych asi do něčeho takového nešel.
Já taky ne, dávat za adaptér jednou tolik co za prskačku je naprostá hloupost a navíc, tohle skutečně není typicky terčová zbraň. :)
Zdenek

IZH 71

Příspěvek od Zdenek » 16 črc 2005 16:37

V pátek jsem byl kupovat v Kozapu puškohled Gamo (mám doma dva snipery) a nedalo mi to abych se na pistoli nezeptal, nepodržel ji v ruce a trochu pomazlil. Zklamání, nemají ji na skladě je jen na objednávku a když jsem vyzvídal jaká je jak střílí tak jsem si připadal jak blbec, který se spletl v obchodě a v masně se ptá na párky jaké jsou ráže. Nedovedu si představit jak mohu něco prodávat a nevědět o výrobku nic a ještě být namistriovaný. (Je to můj sen jednou pracovat u zbraní, určitě bych vše věděl)
Tak jsem chtěl ještě dodatečně něco přispět do f'ora, tak snad zas příště.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 17 črc 2005 02:23

Pravda, Kozapu se fakt vyhýbám, protože ti "prodavači" jsou namistrovaný hovada, co by měli raději prodávat asi ty uzeniny. (Tam neusliší žádné složitější otázky, jako -je to ještě čerstvé?- ).
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 17 črc 2005 09:51

Prodávám zbraně už 12 let a není možné znát všechno.Vždycky se najde dotaz,který nedokážu zodpovědět.Nikdo neví všechno.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 17 črc 2005 12:13

Je pravda, že s Kozapem mám ne zrovna nejlepší zkušenosti. Kdykoliv, kdy jsem potřeboval zásobníky na Siga, nebo jsem chtěl něco "mimořádnějšího", dostalo se mi odpovědi, že to nemají a musí to objednat.

Banzai (pro Siga) měl zásobníky skladem a nabídnul mi dva druhy, když jsem se ptal na Mosquito, tak mi řekli, že vyjednávají se Sigem a slíbili ji na konec léta.

Já si myslím, že pro příležitostné zastřílení je ta 71ka docela dobrá. S Ruskými zbraněmi mám jen občasné zkušenosti, ale nikdy jsem nebyl nespokojen. Za ty prachy!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět