IZ 18 - Ruska jednuska

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

barbrz

Příspěvek od barbrz » 28 lis 2006 19:36

Zdravím.
Já vlastním jednušku v ráži 308 Win. Optika Fomei 7x50, pevná montáž. Střílím náboji Sellier Bellot SP 11,7 g. Mám ji od května a používám ji k lovu. Mám ulovené 2 srnce (cca 50 a 70 metrů) a lišku (70 metrů). Zatím jsem spokojen. Nastřeleno mám na 100 metrů, rozptyl asi 6 cm. Je to sice dost, ale část rozptylu můžou dělat i ruce, protože nepoužívám žádné pomůcky a spoušť jde celkem ztuha. Nejsem profík. Střílel jsem do terče cvičně s náboji Barnaul - celopláště, po nastřelení byl rozptyl podobný. Ale náboje Barnaul dávají mnohem větší pecku do ramene, 20 ran a cítil jsem rameno ještě třetí den. A to mám gumovou botku.
Nevíte někdo, zda se dá spoušť nějak zjemnit?


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 lis 2006 08:48

Spoust se da pouze vylestit. Jinak NIC. 6cm na IZku jeste jde :-) Otazka je jak to bude za cas, az se ti krapet vymele zaverovy klin.
barbrz

Příspěvek od barbrz » 29 lis 2006 18:22

Spoušť bych si mohl nechat vyleštit. Ale asi až po sezóně. Teď do ni nechci zasahovat.
Když se vymele ten závěrový klín, co bude zbraň dělat?

Když jsem si přečetl všechny předchozí příspěvky, tak mám docela po chuti jít něco lovit. Moc příspěvků, které by IZ chválily tam teda není.
To je to takový šmejd?
Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 29 lis 2006 21:54

Spoušť vyleštit a do spouště dodělat regulační šroub na délku chodu. Pokud to tluče na střed zápalky, tak se dá upravit i bicí pružina. Musíš se ale obrátit na člověka co o tom něco ví. Klín se ti nevymele, žádný tam totiž není (pardon Andy) spíš se uvolní z výroby horší vyrobené uložení hlavňového čepu. Ideální je nechat čep vyrazit a vystružit na větší, jak je zvykem u puškaře z Evropy. Gut arbeit! :lol:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 29 lis 2006 23:28

Josef Ondracek píše:Pokud máš možnost, sežeň si vystřílenou Zbrojovku, nejlépe celopažbenou, a nech si vyměnit hlaveň. Můžu ti to domluvit (repasi) u puškaře...
Omlovám se, že reaguju tak pozdě (nechtěl jsem tu trousit OT). Rozhodně je to velmi vstřícná nabídka, za kterou moc děkuju, ale šel bych spíš po pěkné opakovačce ze II. světové. Uvažoval jsem i o "lámačce" (mj. i o IŽce), ale "mauserka" nakonec zvítězila (i když Zbrojovky mám rád).
Každopádně ještě jednou díky.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 30 lis 2006 14:36

Josef Ondracek:
Mozna je to jak rikas. Kazdopadne vysledek je ten, ze po "par" ranach (chapej po vychladnuti hlavne, ne jako z kulometu) to zacne litat kam se ji zachce. Zacinal jsem na cca 2cm na 75m.... koncil na 15-20cm na 100m ... asi po pul roce. Naprosta tragedie. IZku bych nekoupil ani v 222REM. O silnejsich razich ani nemluve :roll:

Lepsi lovit lukem... nez IZkou :evil: Urcite je to presnejsi... :x
barbrz

Příspěvek od barbrz » 30 lis 2006 17:01

Kolik ran jste vystřílel, než si začala flinta střílet kam se jí zachtělo?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 30 lis 2006 17:05

cca 50ks
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 11 pro 2006 10:34

Tak to je teda kvalita zavěšená proklatě nízko. I když taky za odpovídající ceny. No, srnce na 100 m s tím trefíš a na nic jiného to Rusové zřejmě nepostavili.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 11 pro 2006 20:44

Jeden pán říká: Hochu, z hovna bič neupleteš. Pardon. :oops: :oops: :oops:
barbrz

Příspěvek od barbrz » 15 pro 2006 20:52

Zdá se mi, že má jednuška ráže 308 win vybočuje z řady výše popisovanách zbraní. V minulých dnech jsem s ní ulovil srnu a srnče a zásahy byly přesně tam, kam jsem namířil. Ikdyž je fakt, že jsem nestřílel na velkou vzdálenost, bylo to asi 50 a 75 metrů. Snad se mi "neposere" jako ty výše zmiňované.
ricck
Příspěvky: 15
Registrován: 30 led 2007 13:09
Bydliště: fucikova 465 plana

iž 18 30 06

Příspěvek od ricck » 02 úno 2007 22:36

letos jsem podelal krasnyho jelena siku mam 30 06 optiku 6x42 a hlinikovou montaž a to je ten problem po tech hroznych ranach si monzaž stale sedala jak se rika odborne tece za studena strelivo 11.7gr podle meho nazoru je ta flinta priliž lehka na tuto razi taky uz mi stacila 2x rozbit oboci puvodne jsem si myslel ze je to puskohledem ale pak jsem skusil dotahnout srouby a utahl o pul zavitu na velkou zver a vetsi dalku je ta raze dobra ale na bliz musim vetsinou vsechno hledat nedokaze predat tu svou energii strili nekdo taky s tou samou flintou
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: iž 18 30 06

Příspěvek od Slim Jim » 05 úno 2007 09:48

ricck píše:...nedokaze predat tu svou energii...
Kup střely s velkou expanzí, pak by snad měla porážet bez problémů. Jinak ta montáž mě nepřekvapuje- sice na to nejsem odborník, ale hliník bych snesl tak do výkonu 7,62x39, dál už jednoznačně ocel (obecně nejsem velkým příznivcem plastů a lehkých slitin všeho druhu, s výjimkou titanniklu).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
ricck
Příspěvky: 15
Registrován: 30 led 2007 13:09
Bydliště: fucikova 465 plana

Příspěvek od ricck » 05 úno 2007 13:44

strilim ceske strelivo sb 11.7g pruraznost ma ele nepreda svou energii tim myslim ze se malo rozlozi spise jenom proleti s tou montazi jsem to fak podelal ricck
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 07 úno 2007 15:54

A zkoušel jsi Barnes Triple Shock, HPBT, HPC nebo tak něco? Já se v tom moc nevyznám, na prase jsem v životě nestřílel (akorát na potkana jako prase), ale logicky by to mělo být o hodně lepší.
Jinak hliník je fakt to největší svinstvo na světě- zcela pravidelně se mi stává, že ve svorkovnici přitáhnu drát, a za pár týdnů zjistím, že ten drát už tam zase nedrží, protože doslova vytekl zpod podložky. Slitiny jsou mnohem lepší, ale ocel je holt ocel- u té aspoň vím, co můžu čekat, zatímco tohle je vždycky nějaká podpásovka.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět