Ital zastrelil manzelku, aby netrpela

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Žižkovák Karel

Ital zastřelil manželku, aby netrpěla

Příspěvek od Žižkovák Karel » 02 pro 2007 12:48

http://zpravy.idnes.cz/ital-zastrelil-v ... anicni_jan

Tak nějak neumím toho pána odsoudit.
Spíš bych rád, aby - pokud se někdy dostanu do podobného stavu jako ta paní - pro mě moje žena udělala totéž.
Jen by za to nesměla jít do báně.


Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 02 pro 2007 12:57

To vse vede opet k otazce Eutanazie ano ci ne? Je to vrazda a nebo spis pomoc ? Ja jsem pro, porotoze pokud clovek trpi a sam chce zemrit, tak je to jeho volba a nikoho jineho... ( samozdrejme myslim beznadejne pripady, kdy clovek trpi do konce). Cin toho pana je pochopitelny ,ale nedokazu ho soudit a nechtel bych bejt v kuzi toho soudce.
Naposledy upravil(a) Zapy dne 02 pro 2007 18:56, celkem upraveno 1 x.
-- Life is pain --
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 02 pro 2007 13:21

nezastávej se ho, neuklidil to po sobě.(Dvě rány do hlavy a další do hrudníku,to jí muselo roztrhnout hlavu a vyhřeznout mozek.)
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 02 pro 2007 21:56

No, já a ani vy asi nevíte, jak té ženě zrovna bylo, ale píšou zhruba toto: hospitalizována byla minulý týden a trpěla Alzheimerovou chorobou. Pokud je mně známo, při této nemoci trpí hlavně příbuzní, když vidí jak se z jejich blízkých stává dementní člověk. Samotný nemocný si toto neuvědomuje. Aby jste mi rozumněli, jsem pro eutanazii, za jasně daných podmínek, ale Alzheimerova choroba, jak je hrozná, chybí tady to velmi důležité - o asistované smrti si pacient rozhodne sám. Pacient, který je schopen uvažovat, zvážit důsledky, ví co chce,je prostě svépravný. To u této choroby chybí. Obávám se, že pan manžel, přesto, že to možná myslel dobře, nedobře skončí. Ale v jeho věku, vězení ho nejspíš nečeká a poté co udělal mu je to stejně možná jedno.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 02 pro 2007 22:02

V tomhle případě je to právě úplně nahovno. Ať si to bylo jak chtělo, určitě si manželka nepřála, aby jí někdo utratil.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 03 pro 2007 13:22

2 Childeater

Pěkná blbost, kdyby se ze mě měla stát dementní hrouda masa, chtěl bych aby mě někdo utratil!!!!

A nebo ty by sis přál, aby jsi jako hrouda masa ve vlastních výkalech(ono se to neuklidí okamžitě) ležel přikurtovanej na lůžku, vydával divoké skřeky a příbuzný by se na tebe chodili dívat?

Já bych bral raději ty dvě do kebule a jednu do srdce.

Osobně jsem pro eutanázii.
Buď uspat a nebo zastřelit. Po výstřelu je sice sajrajt, ale zas je to rychlé.
Lepší než přidržet polštář na hubě a nebo vysadit léky (jak se to běžně dělá) a umírat pár dní.

Protože to u nás nejde oficiálně, tak se tady u nás se praktikují postupy, kdy nevyléčitelný pacient už není dále léčen a je mu vysazena léčba. Což je také eutanázie, ale trva třeba i týdny a to často bolestivě(léky na tlumení bolesti nefungují dokonale).
Z tohoto pohledu jsou dvě kulky do hlavy a jedna do srdce VELMI ohleduplné. Bum, bum, bum a máte věčnej klid a díky tomu co Vám pomohl.

Koho o utracení požádáte?
Doktora? Vykašle se na Vás? Děti?
To určitě, odseděli by si to.
Já osobně, kdybych věděl co mě čeká, bych řekl manželce aby to udělala.
A řekl bych jí asi něco jako: ,,Prosím, slib mi že pokud to už nebudu já, tak prosím ukonči můj život. Chci zemřít důstojně."
Buď pistolí a nebo injekci.
V 70ti-80ti letech a pokud je nemoc OPRAVDU těžká, tak co lepšího?
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 03 pro 2007 21:42

Ale no jistě. Tvé rozhořčené pravdy mají ale rub i líc.

Takže popořadě:

1) i kdyby bych byl hrouda posraná od shora až dolů a dementní, musím to být vždycky JÁ, kdo rozhodne o mém konci. To, že s tím italem souhlasíš ještě neznamená, že ta ženská kterou utratil tak ta taky. Někdo rozhodnul za ní - a připravil ji o život. To je neakceptovatelné, je to negace nejzákladnější podstaty lidského práva - práva na existenci. Tady někdo z morálních důvodů vzal právo do své ruky a utratil Tě. Sorry.

Ostatně, mám pocit, že jí nezastřelil kvůli ní, ale kvůli sobě. Prostě se na ní už nemohl dívat, víme?

2) přečti si ještě jednou příspěvek č.1 a polož si otázku. Je eutanasie zneužitelná? Píchne mi snacha smrtící injekci, protože se mi ještě nechce zhebnout a i přes bolesti se každý ráno těším na to, že uvidím východ slunce? Po smrti už si panáčku moc nepostěžuješ.

Pokud se budeme bavit o asistované sebevraždě a o důstojném odchodu na přání pacienta, prosím. Každý ať si rozhodne. Ale nikdo nesmí rozhodnout za budoucího nebožtíka. Rozumíme si?
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 03 pro 2007 23:48

Bavme se o stavu, kdy víš že přijdeš o mozek a požádáš bližního svého, aby v takovém případě ukončil tvoje utrpení. Pak to bylo tvoje svobodné rozhodnutí a vlastně eutanazie.

A mě osobně přijde nějak lepší umřít kulkou do hlavy a do srdce, než se udusit vlastníma zvratkama po odpojení přístrojů. Víme? :twisted:

Každopádně bych toho nechal, tohle je podle mě individuální záležitost a každý by měl mít tu svobodnou vůli(co zmiňuješ) se moci rozhodnout. Jen není dobré odsuzovat někoho na základě informací z médií. Hlavně v takovéto strašné situaci :? hlavně pokud nevíš co si domluvili a neznáš jejich mentalitu. V jejich tradičních rodinách je důstojnost hodně důležitá.
Proto i nějak věřím, že se domluvili předem. Beru to podle sebe, já bych to tak udělal.

Má to ještě jednu věc, tito lidé jsou často hodně věřící. Vražda je smrtelný hřích a duše zatížená tímto hříchem nemůže (až na vyjímky) přijít do nebe. Takže je důležité se na to koukat i jako na velkou osobní oběť. Já půjdu do pekla, jen abys netrpěla. Prostě tohle nám nenáleží soudit.
Už jen protože hodně lidí nechápe tradiční hodnoty rodiny.

Vem si to, společnost je nemocná. Nejen že se lidi obvykle nezastanou jeden druhého, pokud riskují skutečnou fyzickou újmu, ale dokonce už ani nejsou ochotní riskovat k vůli členům své rodiny. Přeber si to. :wink:

To jsme se hezky pohádali co :twisted: doufám že v dobrým :D nerad bych abys mojí fotku používal jako terč :wink:
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 04 pro 2007 00:00, celkem upraveno 1 x.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 03 pro 2007 23:59

Nehádali jsme se, ani na chvilku jsem ten pocit neměl...;)

Nezpochybňuji právo na důstojný odchod, jak jsem psal, pouze poukazuji na nebezpečí toho, když usoudí někdo jinej než Ty, že seš na ten odchod zralej.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 04 pro 2007 00:07

2 Childeater

Jo to máš pravdu, doktor tě může svévolně odpojit od přístrojů, pokud zrovna někde potřebuje nějakej náhradní díl - pokud si myslí(hovno ví) že se z toho už nedostaneš. Rozhodně se to zneužít dát, to nebezpečí tu je a je reálné.

Proto si taky lámu hlavu s tím, jestli se nezaregistrovat do databáze ,,nedárců" orgánů. Jako až umřu tak fajn, ať si vezmou co je potřeba.
Ale o tom jestli mám zůstat na živu chci aby rozhodla moje rodina a né nějakej ožralej felčar co sem přišel na práci odněkud ze země třetího světa.

Každopádně se možná neshodneme. Já věřím, že pokud nejsem schopen se rozhodnout(zranění/postižení/nemoc), pak za mě musí rozhodovat rodina a né doktor. A to i o mé smrti a navzdory úřadům a felčarům.
Odpovědět