ISSF

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Juraj

ISSF

Příspěvek od Juraj » 13 úno 2006 20:21

Ahoj športovci. Môže niekto mne nevzdelanému vysvetliť pravidlá pre pištolové disciplíny? Ide mi o špecifikácie pištolí. V tabuľke sú popísané rôzne hodnoty a ja za ten svet neviem ktoré sú max. povolené a ktoré min. Napr. pri VPi hmotnosť : 1400g, odpor spúšte : 1360g (max. alebo min.?)
Srdečná vďaka.
Přílohy
ISSF.JPG
prepáčte kvalitu


Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Pravidla

Příspěvek od Decoy » 13 úno 2006 21:33

Odpor spouště je stanoven minimální, rozměry zbraně a její hmotnost - jsou uvedeny maximálně povolené hodnoty.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Střelecké disciplíny

Příspěvek od andreapipo » 13 led 2009 19:20

Přesouvám debatu sem. Toto vlákno je pro ni vhodnější než vlákno CZ 75 TS.
Alfonss si stěžoval na důchodce v ČSS, že považují tu jejich "olympijskou" střelbu za to pravé ořechové a ostatní neuznávají.

Vidím to jinak. IPSC je příliš akční pro takové lidi, důchodce, jako jsem já. V mém věku již nemám tak rychlé reakce, abych mohl adekvátně řešit situace v této disciplině, zrovna tak v LOS či EPP, nehledě na zdravotní problémy, např. se zády. A tak střílím to, na co mám. A tak to zřejmě vidí i ostatní důchodci. Není to o tom, že to neuznáváme, ale o tom, že na to už nemáme, tedy většinou. Mládí ať se vydovádí.

Ale i pro olympijské disciplíny je třeba vychovávat dorost. I v budoucnu budeme rádi za zlaté medaile z olympiády ze střelby.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 led 2009 19:56

Nemáš pravdu. Ti lidé o kterých mluvím neříkají "ať se mladí vydovádí". V jejich očích je prostě toto odvětví střelby nesmysl, kterej nemá se sportem nic společnýho, střílí to podle nich pitomci co neumějí zacházet se zbraní a jedinej správnej způsob střelby je z olympijskýho postoje a zbraň držená jednou rukou.

Jinak co se týká reakcí a zdraví. Znám člověka kterýmu je baj voko 60, má 40 kilo nadváhu, zdravotní komplikace tam taky jsou a s pistolí mě neustále prohání. Věř mi že toto není o věku, ale o mentalitě. A když někdo celej život vyrůstal ve svazarmu, tak už jej těžko někdo předělá....

Ano, dorost se vychovává, i v našem klubu je několik dorostenců, ale jakmile trochu dostanou rozum, tak z toho zatuchlýho prostředí utečou. Já se jim ani nedivim....

ČSS je banda zabednenejch dědků kteří si nevidí ani na špičku nosu. Nemají sebemenší snahu "kráčet kupředu", to je jejich největší problém.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Střelecké disciplíny

Příspěvek od andreapipo » 13 led 2009 21:02

No vždyť to říkám, většinou. I když i já, kterej jsem myslím dost tolerantní, mám k těmto disciplínám své výhrady. K IPSC a k LOS třeba to, že již dávno nejsou to, co mají ve svém názvu. dnes je to opravdu sport, kde jde o úplné jiné věci, než naučit lidi prakticky používat zbraň a umět se s ní bránit.

Proč např. pravidly omezovat používané zbraně. V reálném životě přeci lidé nosí a mají to, na co mají a co se jim líbí. Proč nařizovat, že musí střílet jen ze zbraní takové a takové ráže a s tak a tak dlouhými hlavněmi a bez úprav, či jen s takovými úpravami. K obraně přece každý použije právě to, co má u sebe. Jde přeci o to, aby to každý použil co možná nejlépe a aby se trefil.

Proč střílet na tolik terčů a tolik ran, když v reálu, pokud není válka, je těch případných útočníků jen pár.

A takových a podobných námitek bych měl vícero. Buď jde o sport, pak ať to má svá pravidla, ale ať se to nejmenuje "praktická sřelba" či dokonce "lidová obranná střelba", nebo ať to plní to, co to má v názvu.

Těch soutěží a disciplín už je tolik, že by jeden na každou musel mít extra zbraň, aby vyhověl pravidlům nebo má prostě smůlu a musí střílet jen něco. Všichni nejsou tak bohatí. Mělo by tu být také něco pro ty "chudé" a to je dnes jedině ta "olympijská" střelba. Proto se na místních úrovních pořádají tzv. sranda soutěže, kde se nehraje na to, jakou kdo má zbraň, ale na to, jak kdo z ní umí střílet.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Mladej smrad

Příspěvek od Childeater » 14 led 2009 01:31

Alfonssi, nemohu jinak, než souhlasit s dědkem, možná máš jinou zkušenost - a snad bych se tomu ani nedivil.

Ale nezbývá mi, než se sklonit před moudrostí muže, jako je Andreapipo, který mi mluví z duše. Přesně vystihl mé pocity. Jsem teprve mlád, za čtrnáct dní je mi třicet, ale věř mi, ten chlap má v něčem pravdu.

Zkus přijít na to, v čem.... :-)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 led 2009 07:14

andreapipo: jenže IPSC opravdu je pouze sport a kdo tvrdí opak, tak je dávno mimo. Není to žádný výcvik ani nácvik obranných situací (byť z něčeho takového vzešel). Dnes je to již pouze sport a slovo "praktická" do něj patří, protože člověk u toho musí přemýšlet, musí sám vymyslet jak situaci vyřešit, aby byl výsledek co nejlepší.
Toto jui trošku netefil, tyhle výhrady bych spíš směřoval k LOSu a v tom s Tebou naprosto souhlasím, proto taky na žádnej LOS nelezu....

ad peníze.....každá sranda něco stojí. A jde o to zda je jedinec ochoten tomu něco dát. Víš znám několik starých svazarmovců, kteří na plnou hubu prohlásili: "já flintu nečisím nikdy, když zrezaví, tak mě dá klub novou". Takový jednání se mi dost příčí... holt lidi odkojení bolševikem...
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Střelecké disciplíny

Příspěvek od andreapipo » 14 led 2009 08:21

Musím ti oponovat, IPSC je sice sport, to nelze popřít, ale jmenovat by se měl jinak. Co je na něm praktického, to, že střelec musí vymýšlet jak vyřešit danou situaci? To je taktika, ale nic praktického. Je to akční sport a proto láká mladé.

Klasická sportovní střelba je statická, ale levná. Stačí na ni prakticky dvě zbraně. Jenda v ráži .22LR a druhá v ráži 9 mm. Jenže s tou "sportovní" devítkou nemohu např. na LOS, protože si tam vymysleli, že hlaveň musí být jen 4 palce dlouhá a odpor spouště min. 1.36k, takže další zbraň. IPSC, to je totéž, takže další zbraň a kolik dalších takových disciplín ještě je a kolik dalších zbraní bych musel mít. O tom to je, že na to obyčejný člověk nemá.

Obyčejný člověk chce nějakou zbraň, která se mu líbí, držet, nosit a občas si s ní spolu s dalšími zastřílet. Kdo chce dělat sport, ať si sežene sponzora. To nemá s odkojeností komunismem nic společného. A že někdo nečistí zbraň, to je jeho věc, pokud je ta zbraň jeho a pokud je klubu, tak je to věc klubu, že si svůj majetek nehlídá.
Petr45
Příspěvky: 32
Registrován: 31 říj 2006 12:43
Bydliště: Nymburk

Příspěvek od Petr45 » 14 led 2009 09:24

Pistole dle LOS:
Pistole
Pistole ráže větší než 6,35 Br. Zbraň musí být nositelná skrytě a její úpravy nesmí toto základní kritérium znemožňovat. Jiné úpravy zbraně směřující k její vyšší spolehlivosti nebo zvýšení životnosti zbraně jsou povoleny. Úpravy, které mají za následek snížení bezpečnosti zbraně, jsou zakázány. Pojistné mechanismy mohou být upraveny způsobem usnadňující jejich obsluhu, nebo snižující jejich hlučnost.
Jmenovitě zakázané úpravy
Puškohledy, kolimátory, dioptry, anatomické terčové pažbičky se spodní opěrkou dlaně, přidané kompenzátory nebo kompenzátory, se kterými nebyla zbraň vyrobena, přídavná závaží, návleky na spoušť, rozšiřující ji mimo obrys lučíku. Úpravy odstraňující pojistné mechanismy.
Asi jsi dlouho nečet pravidla.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Střelecké disciplíny

Příspěvek od andreapipo » 14 led 2009 09:51

Máš pravdu, je vidět, že už jsem starej a blbej, spletl jsem si to s EPP a s AOS. To ale na podstatě věci nic nemění. 8)
Petr45
Příspěvky: 32
Registrován: 31 říj 2006 12:43
Bydliště: Nymburk

Příspěvek od Petr45 » 14 led 2009 10:17

Ále tak jsem to nemyslel. Taky střílím mířenku a jezdím na LOS, nejmladší už nejsem, ale na LOSu jsou i starší a někdy se tam ta mířenka hodí :) Drahá disciplína to taky není, 60-70 ran, to máš jako sportku 30+30 a je to zas něco jinýho.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Střelecké disciplíny

Příspěvek od andreapipo » 14 led 2009 10:30

Jenže teď jsem koukal na LOSí stránky, kde maj už kalendář závodů na r. 2009, ale nijak jsem tam nenašel KDE se ty závody konají. Z okolností jsem vyrozuměl, že po celé republice, což celou věc prodražuje a pro mě velmi znesnadňuje. V mém okolí snad akorát KuguarTeam, jinak nevím.

A pak, když si ta pravidla přečteš pořádně, tak tam stojí, že ta zbraň musí být nejen skrytě nositelná, ale i bezpečná, takže se klidně může stát, že při přejímce zbraní lidi, co by chtěli střílet např. s TSkem, klidně vyhodí.

Ono totiž je to věc názoru, co je nositelné a bezpečné a co není.
Petr45
Příspěvky: 32
Registrován: 31 říj 2006 12:43
Bydliště: Nymburk

Příspěvek od Petr45 » 14 led 2009 11:00

Do sz jsem ti poslal kalendář LOS i s místy konání. S TS kem tě nejspíš nikdo nevyhodí, pokud má zbraň platnou zkušebnu a je v dobrém technickém stavu není přece nebezpečná. Spíš jde o to skryté nošení a pouzdro, ale to se dá také vyřešit.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Střelecké disciplíny

Příspěvek od andreapipo » 14 led 2009 11:09

Nemá pojistky, resp. jen jednu a to ještě musí být kohout alespoň na bezpečnostním ozubu. Pro nošení bez patrony v laufu to nevadí a pro sportovní střelbu také ne. Ale standardní zabezpečení to není.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Střelecké disciplíny

Příspěvek od Alfonss » 14 led 2009 12:08

andreapipo píše: Obyčejný člověk chce nějakou zbraň, která se mu líbí, držet, nosit a občas si s ní spolu s dalšími zastřílet. Kdo chce dělat sport, ať si sežene sponzora. To nemá s odkojeností komunismem nic společného. A že někdo nečistí zbraň, to je jeho věc, pokud je ta zbraň jeho a pokud je klubu, tak je to věc klubu, že si svůj majetek nehlídá.
Člověče ty máš stejně zatuchlý názory jako ti dědci o kterých mluvím. Jestli to taky trochu nepramení ze závisti, že někdo opravdu maká, tak si koupí zbraň za cenu jetýho automobilu a druhej, kterej se celej život zašíval má hovno, tak tomu druhýmu nepřeje a kecá něco o sponzoringu a o tom že pro normálního smrtelníka to není.
Sorry, možná to není zrovna Tvůj případ, ale takhle to já vidím.
To že kecáš do LOSu a IPSC aniž bys o tom měl vůbec tucha, tím mi taky připomínáš ony dědky o kterých jsem se zmiňoval. A ještě teoretizovat jak by se to vlastně mělo jmenovat :roll: Znova opakuju že IPSC není sport mladých, jsou tam zastoupeny všechny věkové kategorie, akorát tam asi nenajdeš ty neustálý ufňukance, co celej život stojí v jedné fabrice u stejnýho soustruhu za 12k měsíčně a nadávají na všecky, kteří se mají líp.
Klasická sportovní střelba.....jo to je ta známá klasika, za bolšána jste nic jinýho nezažili, tak to ostatní je pro vás jen módní výstřelek. Budiž, u nás je to vcelku nová disciplína (15 let?), jenže my jsme 100 let za opicema a IPSC se ve světě střílí podstatně dýl. O tom jaký mám mít zbraně na sportovní střelbu...opět je to o tom jak mě to baví a co tomu jsem ochoten věnovat. Já mám zbraně rád a proto nevidím důvod omezovat se jen na 2 zbraně....
A když soudíš kvalitu zbraně podle ročenky CZUB, kterou napsal jejich zaměstnanec Martin K., pak asi nemá smysl se s Tebou o tom bavit.
Odpovědět