ISSF

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Petr45
Příspěvky: 32
Registrován: 31 říj 2006 12:43
Bydliště: Nymburk

Příspěvek od Petr45 » 14 led 2009 12:35

Můžeš startovat s nábojem v komoře, nataženo, zajištěno, nebo s prázdnou nábojovou komorou, většina situací na LOSu začíná se stavem zbraně jak kdo nosí, sám jsem startoval s 1911 tkou "nataženo zajištěno"


4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Střelecké disciplíny

Příspěvek od 4mike » 14 led 2009 12:55

andreapipo píše:Nemá pojistky, resp. jen jednu a to ještě musí být kohout alespoň na bezpečnostním ozubu. Pro nošení bez patrony v laufu to nevadí a pro sportovní střelbu také ne. Ale standardní zabezpečení to není.
a co by jsi chtěl zajišťovat na pistoli s prázdnou komorou ?? :shock:
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Střelecké disciplíny

Příspěvek od andreapipo » 14 led 2009 14:08

for Alfonss. Promiň, já už se víckrát nenarodím. O tom, kdo jak maká opravdu nemá cenu se bavit, to je naprosto mimo mísu. 2/3 lidí v téhle zemi nedosáhne ani na průměrnej plat, já měl příjem dost nadprůměrnej, to ale neznamená, že nemusím počítat peníze, takže závist v tom nebude.

O IPSC tuchy mám a nejsem jediný, kdo má takový názor. Přečti si třeba tohle http://aos.cz/. Že to je sport pro bohatý potvrzuješ sám.

Nemluvím o modních výstřelcích, nehaním ten sport, jen tvrdím, že dnes to již s praktickou střelbou nemá nic společného. Nemluvím o tom, jaký máš mít zbraně ani kdokoli jiný, mluvím o tom, že kdo dnes chce střílet více disciplín musí mít více zbraní a to leze do peněz, takže by bylo dobré mít takové soutěže, kde na zbrani nezáleží, ale záleželo by na tom, jak kdo z nich umí střílet a kdo chce střílet z více zbraní je to jeho věc, když na to má, ale nejsou jen ti co na to mají.

Nesoudím kvalitu zbraně podle ročenky, ale zbraně si vybírám podle vícero zdrojů informací, zejména od kolegů, protože ti mají různé zbraně, mají s nimi různé zkušenosti a podle toho jsem si také vybral tu mojí. Vybral jsem si jí hlavně na mířenku, protože IPSC nestřílím, nezajímal jsem o zbraně vhodné pro tuto disciplínu. Kdyby ano, zase bych dal na rady kolegů co to střílí a TSko bych si pravděpodobně nekoupil.

Chci diskutovat, ne se někoho dotknout, ale také ne se nechat urážet.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 led 2009 14:46

Když chceš diskutovat, tak alespoň neplácej nesmysly o věcech o kterých víš prd. Tvoje výlevy na střelectví ohledně TS mě v tom jen utvrdily...
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 14 led 2009 15:23

Vždyť neplácá nesmysly, normálně s Tebou diskutuje a to slušně a věcně. Za to Tys docela ulít, minimálně posledním příspěvkem.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 led 2009 15:46

Ano, ulít. A ulítávám často, když někdo rozebírá něco, co neviděl ani v televizi, natož aby se toho aktivně zůčastnil.....

Sorry, ale vždycky mě zvednou ze židle kecy typu "tohle si jen tak někdo nemůže dovolit" nebo "normální člověk to dělá takhle". Pak si připadám jako bych nebyl normální člověk, jako bych byl zbohatlický prase který mlaská a na kterýho se ta chudina dívá jako na zloděje. A přitom stačí jen tak málo. Pořádně a hodně pracovat a umět si za to nechat zaplatit.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 14 led 2009 16:02

Já mám dojem, že seš na to moc hajsavej, čeče...Vydělávej, střílej. Každej Ti to přeje, probůh. Já to nedělám jinak... :-D
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 led 2009 16:36

Možná to beru moc osobně, ale prostě mě sere tahleta čecháčkovská mentalita. Spousta mých kamarádů se chvástá, jak se zase v práci zašili a nic neudělali, zakládají si na tom, že nechodí do "práce", ale do "zaměstání", ale pak v hospodě když se řeší věci typu dovolená a podobně a já řeknu že mě o love nejde, tak už slyším kecy, že si to můžu dovolit, že beru 3x tolik co oni. Ale neuvědomují si z jakýho důvodu beru víc....
Typickej čech = ojebat a okrást zaměstnavatele a v práci se zašít a potom nadávat na souseda, že vydělá víc a pořídil si drahý auto.... a ještě mu ve skrytu duše přát, aby mu je ukradli.

Ale už je to dost OT, kaju se :oops:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 14 led 2009 17:13

To-Alfonss
Udělej si v chatu vlákno o závisti a neplň to tu OT.Poslední dobou jsi nevrlý jak indiánská stařena.Měj trpělivost,občas chtějí pokecat i neinformovaní,tak je spíše naveď a ne hned smeč .
:lol: :lol: :lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
DUSan
Příspěvky: 81
Registrován: 22 čer 2007 14:20

Příspěvek od DUSan » 14 led 2009 17:43

2 andreapipo:
Ako to tak citam, napadlo ma, ze si k tej mierenke nespomenul sutaze KVZ.
Je to v podstate mierenka ale trochu prisposobena. Striela sa to obojruc na 25m na tri rozne terce. Olympijsky (klasika z ISSF), pistolova vojenska figurina a tzv papagaj. Vysledky sa potom zrataju do jedneho hodnotenia. Co tak sledujem je prave CZ75 TS 9Lug medzi KVZ strelcami dost rozsirena. Na tuto strelbu je to zbran co ponuka dobry pomer ceny a vykonu. V CZ sa KVZ striela pomerne hodne. Skus sa niekde na to informovat. Myslim, ze ako mierenkarovi by sa ti to urcite pacilo. Ja tiez strielam ISSF ale stale viac casu venujem prave KVZ.
DUSan
Příspěvky: 81
Registrován: 22 čer 2007 14:20

Příspěvek od DUSan » 14 led 2009 17:46

Este som zabudol napisat, ze spust musi mat min. odpor 1360 g. To TS-ko z krabice nesplna ale da sa to prisposobit.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 14 led 2009 17:51

Myslím,že Alfonss má naprostou pravdu, a taky myslím , jsme zde v úzké skupině lidí a není proto prohřeškem reagovat emotivně . A neinformovaní by se měli ptát a ne "dávat rozumy " . :D
D.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Střelecké disciplíny

Příspěvek od andreapipo » 14 led 2009 18:50

DUSan píše:2 andreapipo:
Ako to tak citam, napadlo ma, ze si k tej mierenke nespomenul sutaze KVZ.
Je to v podstate mierenka ale trochu prisposobena. Striela sa to obojruc na 25m na tri rozne terce. Olympijsky (klasika z ISSF), pistolova vojenska figurina a tzv papagaj. Vysledky sa potom zrataju do jedneho hodnotenia. Co tak sledujem je prave CZ75 TS 9Lug medzi KVZ strelcami dost rozsirena. Na tuto strelbu je to zbran co ponuka dobry pomer ceny a vykonu. V CZ sa KVZ striela pomerne hodne. Skus sa niekde na to informovat. Myslim, ze ako mierenkarovi by sa ti to urcite pacilo. Ja tiez strielam ISSF ale stale viac casu venujem prave KVZ.
Psal jsem o tzv. sranda závodech pořádaných u nás na místní úrovni, kde něco takového, mimo jiné, také střílíme. Je to fakt prima zábava.

Jo a s tím odporem spouště u ISSF jsi zaspal dobu. Od 1. ledna 2009 je změna pravidel a VP má odpor spouště min. 1k.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andreapipo » 14 led 2009 18:55

Dydla píše:Myslím,že Alfonss má naprostou pravdu, a taky myslím , jsme zde v úzké skupině lidí a není proto prohřeškem reagovat emotivně . A neinformovaní by se měli ptát a ne "dávat rozumy " . :D
D.
Domnívám se, že každý má právo na svůj názor, tedy s dovolením snad i já. Emotivně reagovat může každý, ale nemusí přece přitom nikoho urážet.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Střelecké disciplíny

Příspěvek od Alfonss » 14 led 2009 19:01

andreapipo píše:
DUSan píše:2 andreapipo:
Ako to tak citam, napadlo ma, ze si k tej mierenke nespomenul sutaze KVZ.
Je to v podstate mierenka ale trochu prisposobena. Striela sa to obojruc na 25m na tri rozne terce. Olympijsky (klasika z ISSF), pistolova vojenska figurina a tzv papagaj. Vysledky sa potom zrataju do jedneho hodnotenia. Co tak sledujem je prave CZ75 TS 9Lug medzi KVZ strelcami dost rozsirena. Na tuto strelbu je to zbran co ponuka dobry pomer ceny a vykonu. V CZ sa KVZ striela pomerne hodne. Skus sa niekde na to informovat. Myslim, ze ako mierenkarovi by sa ti to urcite pacilo. Ja tiez strielam ISSF ale stale viac casu venujem prave KVZ.


Jo a s tím odporem spouště u ISSF jsi zaspal dobu. Od 1. ledna 2009 je změna pravidel a VP má odpor spouště min. 1k.
Divíš se že se do tebe navážím, přitom ani nejsi schopen pozorně přečíst cizí příspěvek. DUSan mluvil o KVZ kde odpor spouště zůstává 1,36 kg. A myslím že naprosto jasně z jeho příspěvku vyplývalo, že mluví o soutěžích KVZ, nikoliv ISSF. Promiň, ale těch Tvých zmatků je až příliš....
Odpovědět