info o vzduchovce

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kernel

info o vzduchovce

Příspěvek od Kernel » 11 srp 2008 10:33

Zajímala by mě značka a model vzduchovky, co je často na poutích. Vím, bylo by to moc značek, ale mě zajímá jedna konkrétní. Měla takovou nezvyklou konstrukci: na hlavni byla ze strany páčka, tou se hlaveň sklopila jen o kousek dolů, aby se do hlavně dala střela. Nedávaly se tam normální diaboly, ale takové široké špičaté kusy, takže to byla ráže asi větší než 4,5mm (ruku do ohně bych za to nedal...). Hlaveň se poté zacvakla, zbraň se natáhla pákou pod pažbou - ta páka přímo navazovala na lučík pod spouští a natahovala se směrem dolů od zbraně. Vzduchovka neměla pojistku. Fotku a označení - nic takového nemám, jen mě zajímalo, jestli někdo neví, co to je, abych si o tom našel doplňující info - s jakým krámem jsem to střílel. Ale je předčasné to hodnotit, vlastnosti se těžko určují z pouťové střelby na metr :)
Díky


Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 11 srp 2008 12:16

Téhle vzduchovce se hovorově říká "Píglák" je to špatně je to "Bíglák" pušku vyrábělo hodně firem třeba pod označením LOV II ve firmě Dušek se vyráběla v čechách , dá se sehnat pod označením OSCAR WILL , nebo ORIGINAL, pokud ji budeš hledat na něměecky mluvících fórech je pod označením BÜGELSPANNER. Dělala je i firma v Suhlu, Haenel, dají se občas koupit na Aukru cena je mezi 7 000 až 10 000, ráže byla 4,5 mm 5,5 mm 6 mm , 6,35 mm a mám i 8 mm

Obrázek
Naposledy upravil(a) Alexxxus dne 11 srp 2008 17:08, celkem upraveno 1 x.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Kernel

Příspěvek od Kernel » 11 srp 2008 16:45

jj to je ona, mockrát díky
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 11 srp 2008 17:19

Není zač, tohle je prostě klasika.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět