idnes: Nechteny napadnik prostrelil otci divky ruce a varle

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 srp 2006 15:27

Vis Jakube, kdybys tu bouchacku mel, asi by se nic moc zasadniho nereklo, aby z toho byla bitka.

Clovek si dava vic bacha.

Takhle si mu rekl hned z vostra svoje... a bitka mohla zacit. A hele.. co kdyby na tebe vytah nuz? Nebo mel tu pistoli on...? Tak ses v riti. Proto je lepsi si to kolikrat Xkrat rozmyslet, nez clovek zacne provokovat.

Ja vim ze nejses prizdisrac... nevypadas na to... ja si to o sobe taky myslim, ale rozhodne si rozmejslym kde vyvolam nejakej konflikt... a kde ne.

Nonic. Ja jen ze nemit zbran neznamena vzdy jen same pozitivum.

Jinak k tomuhle pripadu je to uplne o necem jinem. Skoro bych rekl, ze kdyby zbran nemel.... mozna by ho ten idiot umlatil.


Finson
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2006 22:43
Bydliště: Svitavsko

Příspěvek od Finson » 22 srp 2006 15:39

Jedno ponaučení je ale celkem jasné - ujeté holky nikam nevozit, a když už, tak free on board = vyložit u plotu a nenechat se zatáhnout na návštěvu :twisted:
Uživatelský avatar
Willy
Příspěvky: 52
Registrován: 27 dub 2006 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willy » 22 srp 2006 15:44

jestli by nebylo lepší ponaučení: Nikam ráno nevycházej, s nikým se nebav a opovaž se jet MHD nebo se ti může něco stát..... 8)
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 srp 2006 15:48

Stejně bych ji mít nemoh, protože do hospody na pivo bych se zbraní nešel. Když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně večer se venku vyskytuju pouze když jdu z hospody, takže ani mít zbraň sebou nemůžu. Nebo chodím na koncerty, kde taky ne. Co bych taky jinak v noci dělal venku, že? :lol: Nedávno jsem šel z punkového koncertu v noci přes Perlovku k Vejvodům (BTW: v Perlovce jsem nikdy žádnou k*vu neviděl a to tam tudy chodím poměrně často) a taky jsem se obešel bez bouchačky.
Ale taky uznávám, že nosit zbraň je každého svaté právo, když se někdo cítí ohrožen, ať ji nosí. Nikdo nemá právo určovat člověku jakým způsobem se má bránit.

PS. Kdyby měl nůž nebo pistoli, tak to asi dopadlo jinak, ale to už je riziko pouličních bitek. :? Ono taky nešlo o žádnou sebeobranu. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 22 srp 2006 15:59

Finson píše:Jedno ponaučení je ale celkem jasné - ujeté holky nikam nevozit, a když už, tak free on board = vyložit u plotu a nenechat se zatáhnout na návštěvu :twisted:
takze z toho plyne ze ujete holky nechat sezrat krysam...
d3agl3

obrana

Příspěvek od d3agl3 » 22 srp 2006 15:59

Kubajzz píše: Ale taky uznávám, že nosit zbraň je každého svaté právo, když se někdo cítí ohrožen, ať ji nosí. Nikdo nemá právo určovat člověku jakým způsobem se má bránit.
mno uplne nesuhlasim. Branit sa mas takym sposobom aby si neohrozil okolie t.j. hufnicu nechaj doma :wink:
hmm nikdo sa nepozastavil nad zranením.. uz len pomyslenie na ustrelene gulky mi zježi chlpy na zátylku....
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 srp 2006 16:06

Ono svými daněmi si sponzoruješ armádu a i tu houfnici, což je zbraň, která by byla použita k tvé sebeobraně v případě, že by se útočníci vyskytli v porovnání s pouliční sebeobranou v podstatně větším počtu. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 srp 2006 16:09

dobry tak zase z5 do reality... a k tematu.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 22 srp 2006 16:11

no kdyz uz jsme u tech poulicnich bitek tak od jiste doby si davam docela majzla s kym se dostanu do krizku..a hlavne- nikdy se nepoustej do bitky s nekym kdyz nevis kolik ma za sebou kamaradu..protoze se ti muze stat ze po knockoutovani tyhle "volavky" budes stat celem proti patnacti skinheadum..stejne jako se to stalo me na jednom konzerte dva roky zpatky..nevzpominam na to moc rad...
Yizreel
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2006 11:46
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Yizreel » 22 srp 2006 16:23

Celý mi to přijde, že ten bad guy byl spíš (nebo taky) nadrogovanej. Což by mohlo u soudu pomoct. Přeci jenom málokdo je "jen" v opilosti takovej berserk, aby nereagoval na pepřák (to možná), ale taky na střelbu... To že nechal, člověka na kterém klečel a řezal ho, použít pepřák a pak ještě zbraň (vč. natažení), je dost vypovídající o jeho stavu.

Jsem celkem zvědavej na dohru. Toho kluka, jestli to tak bylo, ale lituju. Good luck.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 23 srp 2006 12:59

Andy píše:Jinak k tomuhle pripadu je to uplne o necem jinem. Skoro bych rekl, ze kdyby zbran nemel.... mozna by ho ten idiot umlatil.
Co jsem s nim mluvil, tak by to tak evidentne dopadlo. Ten dedek byl v naprostem amoku a mlatil mu do hlavy a potom hlavou o zem a vubec neprestaval. Vystrelil poprve, cekal a nic, potom doubletap a dedek pokracoval asi dalsich 10 sekund, nez mu to vubec asi doslo.

Jinak bych chtel opravdu videt ty Arnoldy a Silvestry, jak se otoci, dostanou tri tecky bez varovani do xichtu, potom jsou povaleni na zem a rezani hlava nehlava, jak se brani. Ono za pocitacem je kazdej najednou bojovnik wrestlingu :roll:
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 srp 2006 13:29

Vono je vubec zazrak, ze ho trefil jen do rukou a kulek. Ja bych mu miril asi vejs (s malou svini se manipuluje asi lip nez s Gckem). Cili uz bych mel touhle dobou sdeleno "tezke ublizeni na zdravi s nasledkem smrti". :(
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 srp 2006 14:21

Každopádně je to zajímavý případ, jsem zvědav jak to dopadne.
Palce nedržím nikomu, ať vyhraje spravedlnost.
Docela rád bych slyšel i verzi toho dědka nebo těch lidí co byli okolo.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 23 srp 2006 15:42

Uvidíme, jak dopadne dokazování. Zvlášť by mě zajímala balistická analýza. Zasáhnout varle lze jen dost obtížně, takže to bude docela stěžejní bod dokazování. Jinak fakt, že obránci nepomohli kamarádi bych za nějak vypovídající nebral. Zažil jsem situaci, kdy příbuzní stáli vedle krvácejícího těla a zírali na něj v šoku. Až když jsem ho začal já zachraňovat tak se dotyční vzbudili a začali volat o pomoc, ale že by mi pomohli, to je ani nenapadlo.

Většina lidí není na podobné situace ani vzdáleně duševně připravena. Proto taky většinou na fórech podobných tomuto říkám, že si málokdo dokáže představit, jak se bude chovat v okamžiku potenciálního útoku, byť jako pouhý svědek. Mnozí, kteří se v reálném životě vychloubají, jak by útočníkovi dali do držky jsou pro podobné situace zcela nevhodní...

No a nakonec: doufám, že se potvrdí slova obráncova. Nemyslím si, že by (pokud se potvrdí jeho výpověď o sebeobraně) se mohlo jednat o nepřiměřenou obranu. Protože jestliže útočník nereagoval na obranný sprej, jakou další eventualitu měl zvolit pro svou obranu, když zde (vzhledem k jeho zdravotnímu stavu - dle jeho výpovědi) hrozilo akutní nebezpečí těžkého poškození zdraví. Zatím se případ vyvíjí docela normálně.... v mezích normální české reality.

Abych nezapomněl: všimli jste si jak zde apriori nikdo obránci nevěří? Nevidím důvod proč? Jestliže mu věří lidé z můjglock, tak proč mu nevěříte tady? Komunita kolem mujglock je docela solidní a většina z nich se osobně zná...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 23 srp 2006 15:50

Kubajzz píše:Palce nedržím nikomu, ať vyhraje spravedlnost.
Skoda jen, ze spravedlnost je slepa...

Ja doufam, ze v tomto pripade spise vyhraje pravda.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Odpovědět