Identifikace zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
DOKTOR

Příspěvek od DOKTOR » 28 bře 2007 23:47

Sudajev to docela určitě není- to je plechařina a těžko zreze do téhle podoby-není tam žádný z jeho charakteristických rysů. A pak -majitel píše o pístku a všechny ruské samopaly na 7.62x25 měly dynamický závěr.
Ty fotky pistolek jsou pěkné, ale ta co si tu o ní píšem je trochu o něčem jiném-trochu jiný způsob stavby, konstrukce.... Ta horní fotka vypadá skoro jako perkuska (?), ty spodní jsou cvičné soubojovky-údajně střílely voskovými koulemi a použvaly se k "ostrému" nácviku soubojů (jakási historická varianta paintdalu-až na to, že to byla příprava na opravdový souboj)


Arnie

Příspěvek od Arnie » 29 bře 2007 00:29

Myslim ze by pomohlo zmereni delky hlavne. M1 karabina ma delku hlavne 46cm, coz mi prijde ze se neslucuje s tema fotkama - mozna ale klamou. Ty rusky samopaly maj delku hlavne 25 resp. 27cm.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 29 bře 2007 17:01

ta hlaveň je se mi zdá uhnilá nebo uřízlá,ono vypadá že to bylo uříznuté i dál protože se mi nezdá že by to takhle urezlo.
sutyn

Příspěvek od sutyn » 29 bře 2007 17:29

Nejvíc podobný je ji ten vrchní obrázek, ale určitě to není ono. Jsem úplný laik, ale od samého počátku si myslím, že se jedná o nějakou soubojovou pistoli ? :roll:
BEEM51
Příspěvky: 20
Registrován: 04 led 2007 21:33
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od BEEM51 » 29 bře 2007 17:37

Pro DOKTORA

Ta horní fotka je GASTINNE - RENETE PARIS, terčová pistole ráže 10,6 mm.
Přílohy
Gastinne-186-b.jpg
Gastinne-186-c.jpg
Gastinne-186-d.jpg
Gastinne-186-d.jpg (6.38 KiB) Zobrazeno 3993 x
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 bře 2007 17:44

Soubojová (ta v úplně prvním threadu) asi nebude, na to působí dost lacině. Kromě toho vzhledem k použití jednotného náboje pochází z doby, kdy už soubojům dávno odzvonilo. :wink:
Díval jsem se do Hýkla a Malimánka a v ráži zhruba 12,7 se v Evropě vyrábělo docela dost nábojů. Metrické to byly varianty tuším 12,6 mm francouzský a v palcové ráži několik variant 455 Webley. Vzhledem ke tvaru rukojeti bych si tipl výrobu v Belgii nebo Francii. Mám doma s podobnou revolver Lefaucheux. Ale těžko říct jestli je ta rukojeť na pistoli původní, na to vypadá moc dobře. Ta matka určitě původní není. Takže asi to bude dodělávka a otázka je jak moc se držela originálu.
Zdobení je taky takové laciné, to by taky odpovídalo tehdejší masové výrobě v těchto zemích.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
sutyn

Příspěvek od sutyn » 29 bře 2007 17:46

Kubajzz píše:Soubojová (ta v úplně prvním threadu) asi nebude, na to působí dost lacině. Kromě toho vzhledem k použití jednotného náboje pochází z doby, kdy už soubojům dávno odzvonilo. :wink:
Díval jsem se do Hýkla a Malimánka a v ráži zhruba 12,7 se v Evropě vyrábělo docela dost nábojů. Metrické to byly varianty tuším 12,6 mm francouzský a v palcové ráži několik variant 455 Webley. Vzhledem ke tvaru rukojeti bych si tipl výrobu v Belgii nebo Francii. Mám doma s podobnou revolver Lefaucheux. Ale těžko říct jestli je ta rukojeť na pistoli původní, na to vypadá moc dobře. Ta matka určitě původní není. Takže asi to bude dodělávka a otázka je jak moc se držela originálu.
Zdobení je taky takové laciné, to by taky odpovídalo tehdejší masové výrobě v těchto zemích.
Ta střenka a matka není původní, tu jsem tam dodělal já.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 bře 2007 17:57

A podle čeho jsi to dělal? Podle starých shnilých střenek? Nebo jen tak něco aby to tam pasovalo?
Mi se moc nechce věřit té 55mm komoře. To by musel být hrozný kanón. Na záložní loveckou pistoli to má strašně dlouhou hlaveň, v té době se pistolema nelovilo jako dneska. Nevěřím, že jde o loveckou zbraň.
Ale klidně se můžu mýlit, chtělo by to fakt poslat nějakému odborníkovi.
Co takhle zkusit poslat do Střelecké revue klasický dotaz: "Na návštěvě u kamaráda v zahraničí jsem viděl... a poslat fotky ze všech stran i s rozměry." :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
sutyn

Příspěvek od sutyn » 29 bře 2007 18:07

Kubajzz píše:A podle čeho jsi to dělal? Podle starých shnilých střenek? Nebo jen tak něco aby to tam pasovalo?
Mi se moc nechce věřit té 55mm komoře. To by musel být hrozný kanón. Na záložní loveckou pistoli to má strašně dlouhou hlaveň, v té době se pistolema nelovilo jako dneska. Nevěřím, že jde o loveckou zbraň.
Ale klidně se můžu mýlit, chtělo by to fakt poslat nějakému odborníkovi.
Co takhle zkusit poslat do Střelecké revue klasický dotaz: "Na návštěvě u kamaráda v zahraničí jsem viděl... a poslat fotky ze všech stran i s rozměry." :lol:
Ty střenky jsem vyrobil jen podle kovového rámu. Délka nábojnice se strašně špatně měří, musel bych asi udělat jedině ten odlitek, ale takhle jsem to tam viděl. Ta Střelecká revue je dobrý nápad. Každopádně, když tam napíšu a bude nějaký pozitivní výsledek, rád Vás obeznámím :D
DarkSTALKER
Příspěvky: 2
Registrován: 17 črc 2007 18:48

revolver

Příspěvek od DarkSTALKER » 17 črc 2007 20:15

Dobrý den nebudu zakládat nové téma , na půdě jsem našel tento revolver mohli byste mi prosím poradit s bližžší identifikací?? Děkukji za ochotu.
Přílohy
P7170213.jpg
revolver
P7170215.jpg
detail
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 17 črc 2007 20:41

MOC PĚKNÁ PISTOLKA :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 17 črc 2007 21:07

For Sutyn

Přikláněl bych se k názoru,že je to terčová pistole a podle tvaru rukojeti bych ji odhadoval na německou konec 19 století. Soubojovou bych vyloučil neboť jak psal Kubajzz souboje v době jednotných nábojů už nebyly tímhle typem pistolí provozovány a navíc soubojovky nesměly mít drážkovanou hlaveň a ten kroužek na pažbičce mívaly ve své době i zbraně neprofesionálního charakteru.Byla to prostě módní záležitost,asi jako dnes různobarevné pažby na terčovnicích.
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 17 črc 2007 21:11

Vypada to jako Webley v razi .320 ale nejsem si jisty. Musel bych jeste zapatrat v knihach...Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 17 črc 2007 21:16

Ale německé provenience Suhl Protektor obranný revolver taky mám jeden podobný. Ve dvacátých letech minulého století evropské zbrojovky chrlily hromady takových velodogů. (Sorry Jime Bulldogů)
Naposledy upravil(a) J.Laser dne 17 črc 2007 21:25, celkem upraveno 1 x.
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 17 črc 2007 21:21

Buldogů, alespoň tento je dle nápisu Bulldog. :wink:
Odpovědět