Identifikace zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
frantisek
Příspěvky: 16
Registrován: 21 úno 2007 11:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od frantisek » 24 bře 2007 20:06

Nu jsem rád, že jsem se nemýlil, ta spoušť se mi zdála být nějak "vzadu". A mám pro tebe ještě jednu zajímavost.
Trochu jsem si pohrál s obrázkem P3240047.JPG ( kruhový punc) v grafickém editoru (zvětšil a zaostřil) a zdá se mi, že jsou tam zachovány zbytky nějakého reliéfu a písmen, což by znamenalo, že k jeho zhotovení byla použita negativní puncna ( nepřesně česky "razník" :? ). Mohu se samozřejmě mýlit, může jít o zbytky hloubkové koroze ale vzhledem k tomu, že svislé stěny puncu i dno se zdají být čisté, možná budeme mít štěstí a podaří se ti tento relief - označení výrobce- vyfotit. A pokud budeš mít "fakt kliku", mohlo by dokonce jít o tzv. "mluvící punc". Pokud se ti do toho bude chtít , tak jak na to ? Nejprve si jej prohlédni silnou lupou a pomocí vhodného nástroje (hodinářský šroubováček, jehla atp.) mechanicky odstraň viditelně uvolněné šupinky a seškvarky rzi. Potom pomocí štětečku nanes odrezovač a po krátkém působení pomocí mosazného kartáčku (v nouzi stačí i starý kartáček na zuby - ten však bezpodmínečně po takovém použití vyhoď - s kyselinou fosforečnou není legrace) zkus punc očistit. Pak zbytky odrezovače před jeho vyschnutím řádně odstraň ( stačí destilovaná voda) a pečlivě vysuš. Zkontroluj lupou a pokud usoudíš, že tam "něco" je, tak se pokus punc pod mírně šikmým světlem (víckrát a z různých stran osvětlit) a pomocí funkce SAF zblízka vyfotit v co možná nejvyšším rozlišení a pokud možno bez blesku.
Ten odlitek komory samozřejmě dělat nemusíš, ono moc nábojů již v úvahu nepřipadá a střílet z ní jistě nechceš.
Na cenu (jde však o tzv. "cenu zvláštní obliby" a uvědom si, že tu určuje akceptací vždy zájemce - kupující) se ti podívám na některém aukčním serveru, ale zbraň je po pravdě na povrchu dost zasažena hloubkovou korozí a to její hodnotu dost snižuje.


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 bře 2007 11:49

nechci zakládat nový thread tak to dávám sem.Nevíte někdo co to mohlo býta zač?? Vypadá to jako něco samonabíjecího,na zásobník.Náboj na délku se tam vejde největší 7,62*39 do komory ale nesedí .Myslím že by to moholo být něco ruského.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
sutyn

Příspěvek od sutyn » 25 bře 2007 12:29

frantisek píše:Nu jsem rád, že jsem se nemýlil, ta spoušť se mi zdála být nějak "vzadu". A mám pro tebe ještě jednu zajímavost.
Trochu jsem si pohrál s obrázkem P3240047.JPG ( kruhový punc) v grafickém editoru (zvětšil a zaostřil) a zdá se mi, že jsou tam zachovány zbytky nějakého reliéfu a písmen, což by znamenalo, že k jeho zhotovení byla použita negativní puncna ( nepřesně česky "razník" :? ). Mohu se samozřejmě mýlit, může jít o zbytky hloubkové koroze ale vzhledem k tomu, že svislé stěny puncu i dno se zdají být čisté, možná budeme mít štěstí a podaří se ti tento relief - označení výrobce- vyfotit. A pokud budeš mít "fakt kliku", mohlo by dokonce jít o tzv. "mluvící punc". Pokud se ti do toho bude chtít , tak jak na to ? Nejprve si jej prohlédni silnou lupou a pomocí vhodného nástroje (hodinářský šroubováček, jehla atp.) mechanicky odstraň viditelně uvolněné šupinky a seškvarky rzi. Potom pomocí štětečku nanes odrezovač a po krátkém působení pomocí mosazného kartáčku (v nouzi stačí i starý kartáček na zuby - ten však bezpodmínečně po takovém použití vyhoď - s kyselinou fosforečnou není legrace) zkus punc očistit. Pak zbytky odrezovače před jeho vyschnutím řádně odstraň ( stačí destilovaná voda) a pečlivě vysuš. Zkontroluj lupou a pokud usoudíš, že tam "něco" je, tak se pokus punc pod mírně šikmým světlem (víckrát a z různých stran osvětlit) a pomocí funkce SAF zblízka vyfotit v co možná nejvyšším rozlišení a pokud možno bez blesku.
Ten odlitek komory samozřejmě dělat nemusíš, ono moc nábojů již v úvahu nepřipadá a střílet z ní jistě nechceš.
Na cenu (jde však o tzv. "cenu zvláštní obliby" a uvědom si, že tu určuje akceptací vždy zájemce - kupující) se ti podívám na některém aukčním serveru, ale zbraň je po pravdě na povrchu dost zasažena hloubkovou korozí a to její hodnotu dost snižuje.
Mám připraveny ty fotky toho puncu, jestli tam tedy něco je, ale potřebuji mail, kam to pošlu. Dík.

re: golfkiller - myslím, že tím zde uděláš ještě větší binec, než při založení nového tématu.
DOKTOR

Příspěvek od DOKTOR » 25 bře 2007 14:52

Tak k té pistolce: nenašel jsem žádný náboj který by odpovídal této komoře. Je jich několik podobných, ale všechny mají větší P1. Pokud připustíme, že měření P1 neproběhlo přesně na jejím konci, ale poněkud hlouběji, pak díky kuželovitosti komory by mohlo jít například o tyto náboje: 44-70 Maynard R1(průměr dna) 15,26 P1(průměr nábojnice u dna) 12,67 H2(průměr nádojnice u střely) 11,83 L3 (délka nábojnice) 56,13 G1 (průměr střely) 11,30 nebo 45-90 Sharps R1 15,16 P1 12,70 H2 12,42 L3 53,34 G1 11,60 Ale teoreticky připadají v úvahu např. 40-60Marlin (15,34/12,80/10,79/53,59/10,23) nebo 40-65Winchester (15,34/12,80/10,74/53,34/10,31) a možná by se ještě něco našlo, ale 45-70Governmwnt se mi zdá už přeci jen trochu velký. Dále víme, že zbraň nemá terčová miřidla, má závěsný kroužek, tvar rukojeti je spíše anglický, ale všechny náboje co jsem našel jsou americké! Je značena na ústí hlavně, na boku hlavně cosi bylo (výrobce?, štíkek se jménem majitele?)-umístění obou věcí je pro středoevropský prostor netypické. Zbraň byla s 95% jistotou vyrobena pro černoprachý náboj- v éře bezdýmých prachů se rychle přešlo na dvojité spodní, nebo spodní a vrchní uzamčení (stačí pohled na moderní brokovnice). Překvapující je absence čísel-výrobní bych oželel, ale malosérioví výrobci značili své zbraně momtážními čísly-zpravidla dvoumístnými-zbraně byly ručně dopasovány, rozebrány, proveden technologický a povrchový finál (kalení, černění...) a dle čísel zpět smontovány. Chybí zkušební značky-tedy pokud to není některý z těch rezavých fleků. Zbraň určitě nevyrobil žádný kutil a pravděpodobně to ani nebyla zakázková puškařská práce-tomu neodpovídá zdobení. Naopak zdobení odpovídá "levným" zbraním, konstrukce zbraně umožňuje použití různých ráží "pouhou" výměnou hlavně. Dřevo pravděpodobně není původní. Bicí pružina má poměrně archaický tvar.
REZULTÁT:
1)jde o loveckou pistoli(ten názor už tu padl a já se k němu též přikláním)
2)vyrobeno pravděpodobně v USA (každopádně v zemi kde se používal palcový systém)
3)vyrobeno v poslední čtvrtině 19stol. (maximálně kol r. 1900)
4)náboj nejspíš 44-70Maynard nebo 45-90Sharps
5)byla používána v zemi a v časech kde nebylo povinné zkoušení zbraní

DOPORUČENÍ:moc bych s ní kolem sebe nemával-hranice historické zbraně je 1890 a tahle tehdy někdy byla vyrobena. Protože nelze dokázat jestli před nebo po záleželo by na míměmí PČR a šikovnosti právníků a soudních znalců jak by celá věc dopadla.
sutyn

Příspěvek od sutyn » 25 bře 2007 15:09

DOKTOR píše:Tak k té pistolce: nenašel jsem žádný náboj který by odpovídal této komoře. Je jich několik podobných, ale všechny mají větší P1. Pokud připustíme, že měření P1 neproběhlo přesně na jejím konci, ale poněkud hlouběji, pak díky kuželovitosti komory by mohlo jít například o tyto náboje: 44-70 Maynard R1(průměr dna) 15,26 P1(průměr nábojnice u dna) 12,67 H2(průměr nádojnice u střely) 11,83 L3 (délka nábojnice) 56,13 G1 (průměr střely) 11,30 nebo 45-90 Sharps R1 15,16 P1 12,70 H2 12,42 L3 53,34 G1 11,60 Ale teoreticky připadají v úvahu např. 40-60Marlin (15,34/12,80/10,79/53,59/10,23) nebo 40-65Winchester (15,34/12,80/10,74/53,34/10,31) a možná by se ještě něco našlo, ale 45-70Governmwnt se mi zdá už přeci jen trochu velký. Dále víme, že zbraň nemá terčová miřidla, má závěsný kroužek, tvar rukojeti je spíše anglický, ale všechny náboje co jsem našel jsou americké! Je značena na ústí hlavně, na boku hlavně cosi bylo (výrobce?, štíkek se jménem majitele?)-umístění obou věcí je pro středoevropský prostor netypické. Zbraň byla s 95% jistotou vyrobena pro černoprachý náboj- v éře bezdýmých prachů se rychle přešlo na dvojité spodní, nebo spodní a vrchní uzamčení (stačí pohled na moderní brokovnice). Překvapující je absence čísel-výrobní bych oželel, ale malosérioví výrobci značili své zbraně momtážními čísly-zpravidla dvoumístnými-zbraně byly ručně dopasovány, rozebrány, proveden technologický a povrchový finál (kalení, černění...) a dle čísel zpět smontovány. Chybí zkušební značky-tedy pokud to není některý z těch rezavých fleků. Zbraň určitě nevyrobil žádný kutil a pravděpodobně to ani nebyla zakázková puškařská práce-tomu neodpovídá zdobení. Naopak zdobení odpovídá "levným" zbraním, konstrukce zbraně umožňuje použití různých ráží "pouhou" výměnou hlavně. Dřevo pravděpodobně není původní. Bicí pružina má poměrně archaický tvar.
REZULTÁT:
1)jde o loveckou pistoli(ten názor už tu padl a já se k němu též přikláním)
2)vyrobeno pravděpodobně v USA (každopádně v zemi kde se používal palcový systém)
3)vyrobeno v poslední čtvrtině 19stol. (maximálně kol r. 1900)
4)náboj nejspíš 44-70Maynard nebo 45-90Sharps
5)byla používána v zemi a v časech kde nebylo povinné zkoušení zbraní

DOPORUČENÍ:moc bych s ní kolem sebe nemával-hranice historické zbraně je 1890 a tahle tehdy někdy byla vyrobena. Protože nelze dokázat jestli před nebo po záleželo by na míměmí PČR a šikovnosti právníků a soudních znalců jak by celá věc dopadla.
Hmm, tak to jste mně nepotěšil. Asi se toho zbavím, abych něměl opletačky s ouřady. :lol:
DOKTOR

Příspěvek od DOKTOR » 25 bře 2007 15:16

K té flintičce: tohle asi pozná jen fanatik do zbraní WW II nebo někdo kdo něco takového má doma. Pomohly by rozměry a místo nálezu (přibližné) protože leželo li to jinde než v západních čechách vylučuje to americké věci, pokud nález byl v nějakém "sovětském" vojenském prostoru mohlo by to být i mladší než z války...
Pokud je 7,62x39 příliš volný mohl by to být 7,92x33 (8x33Kurz) a tudíž nšco experimentálního německého. Sturmgevehr mi to příliš nepřipomíná.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 bře 2007 16:31

2 sutyn:

Já bych se toho nezbavoval.
Určitě neprodávat za pár korun a také bych to nedával znehodnocovat.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 10 dub 2007 01:11, celkem upraveno 2 x.
sutyn

Příspěvek od sutyn » 25 bře 2007 16:51

epetr2008 píše:2 sutyn:

Já bych se toho nezbavoval.
Určitě neprodávat za pár korun a také bych to nedával znehodnocovat.

Já si myslím, že se jedná o zbraň znehodnocenou zubem času, střelby neschopnou a navíc vyrobenou před 1980. Ale já nejsem soudní znalec.

Pokud to budeš mít doma zabalené a uschované, tak s tím asi nebudeš mít problém. Není jasné, zda byla překročena hranice historické zbraně. Je to jednoranná a pravděpodobně střelby neschopná zbraň.

Pro klid a jistotu, je třeba možné domluvit se s někým v muzeu a poslat mu fotky. Buď jí poznají a třeba jí budou chtít ukázat lidem- pak jim jí možná zapůjčíš. A nebo ti můžou vystavit doklad o přibližném stáří zbraně. S trochou štěstí to bude do 1890 a pak máš klid.
Dají se zkusit US fóra o zbraních - tam můžeš dostat i dobrou nabídku.

Správně by jsi asi měl oznámit nález zbraně. Pak záleží na historce kterou k tomu máš. Tu jsi nám neříkal, jestli pradědečekovi to poslal příbuzný z divokého západu a dorazilo to přesně na silvestra léta páně 1889 Ty jsi o ní nevěděl a teď nevíš co s tím, ale rád by sis to nechal. Nebo co se stalo. Pak to zřejmě prohlédne člověk u policie a ty na to dostaneš papír. Nebo ti jí odeberou a svěří jí osobě oprávněné podnikat v oblasti zbraní a střeliva k jejímu prodeji, pokud se neprodá tak jí dají sešrotovat. (Tedy pokud by uznali, že je ještě střelby schopná...)

Rozhodně to je lepší zůsob, než to někomu ,,potají" prodat.
Naopak, z ,,tajného" prodeje by mohl být pěkný průs...než jen nějaký drobný přestupek proti zbraním a střelivu.

Také bych to dál nečistil a nesháněl do toho náboje.
Pokud by jsi se to pokoušel uvést do střelby schopného stavu, už by z toho asi koukal průšvih.
Děkuji vám, že jste se rozhodli mně na konci vystrašit :lol: Já osobně si myslím, že je to zbraň střelby neschopná a při výstřelu by došlo k roztržení zadní části. Zkoušet to ale nemíním. Ale děkuji za rady. :D
Naposledy upravil(a) sutyn dne 29 bře 2007 17:26, celkem upraveno 1 x.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 bře 2007 17:45

DOKTOR píše:K té flintičce: tohle asi pozná jen fanatik do zbraní WW II nebo někdo kdo něco takového má doma. Pomohly by rozměry a místo nálezu (přibližné) protože leželo li to jinde než v západních čechách vylučuje to americké věci, pokud nález byl v nějakém "sovětském" vojenském prostoru mohlo by to být i mladší než z války...
Pokud je 7,62x39 příliš volný mohl by to být 7,92x33 (8x33Kurz) a tudíž nšco experimentálního německého. Sturmgevehr mi to příliš nepřipomíná.
Náboj 7,62*39 jde do komory jen kulka víc se tam nedostane,8*33 se nevešel .Já bych to viděl na 7,62*25 no ale vůbec nevim co by to mohlo být zač. Ty dvě vystouplé věci na hlavni tak v nich byl pístek obdobně jako u SA 58 . Takže já vubec netuším co to je :cry:
DOKTOR

Příspěvek od DOKTOR » 27 bře 2007 23:27

Nu pokud tam byl pístek podobně jako u sa58, a 7x39 se tam nevejde tak mě napadá jen M1 na .30carbine. Ale to může potvrdit jen ten kdo má možnost srovnání, a to já nejsem.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 28 bře 2007 18:56

no nevím bylo to v bejvalím Ruským lágru ale že by M1 :shock: každopádně děkuju
DOKTOR

Příspěvek od DOKTOR » 28 bře 2007 21:19

je tu možnost ruského náboje 5.45x39 průměr nábojnice je 6.29 u střely, 8.28 u dna, ale to by výrt měl být podstatně menší než pro 7.62 -zhruba srovnatelný s malorážkou. Myslím, že vývrt byl tvrdochromován, takže nějaké zbytky by mohly být patrné i v tomto stavu. Pak by to byl AK-74 (nikoliv AK-47, ten je na 7.62x39)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 28 bře 2007 21:30

to taky ne bude to z druhé světové války ,v modernější době tam rusové nebyly a za tu chvilku by to nebylo v takovémhle stavu. Čert ví co to bylo za flintu :D
Arnie

Příspěvek od Arnie » 28 bře 2007 21:40

Jestli z WW2 a rusky ... tak me napada PPS-43 raze 7,62x25 mm TT
BEEM51
Příspěvky: 20
Registrován: 04 led 2007 21:33
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od BEEM51 » 28 bře 2007 22:41

Nemohlo to být něco takového
Přílohy
duel-g.jpg
Gastinne-186.jpg
Odpovědět