Idealni mala plynovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

skr
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2011 15:39

Ideální malá plynovka

Příspěvek od skr » 11 led 2011 15:55

Ahoj, prosím o tip na vhodnou plynovku splňující parametry uvedené níže (řazeno dle důležitosti).

- ráže 9 mm
- malá a lehká (každodenní nošení, klidně něco "babského")
- spolehlivost (tahle věc v krizové situaci selhat prostě nesmí)
- černá barva
- cena ideálně do 3000,- Kč (nechám se přesvědčit o vyšší investici)

Mělo by jít o obranný prostředek, ne na nějaké střílení pro zábavu nebo vychloubání. Nezáleží mi na kapacitě zásobníku (víc než šest ran snad nikdy potřebovat nebudu - raději vystřelit tři rychlé rány a utéct). Nemusí to být věrná kopie, ukazovat ji nikomu nemíním. Neměl by to být revolver. Nechci rady na jiné typy obranných prostředků (ostré pistole, teleskopy, spreje, apod.).

Jinak děkuju za skvělé fórum a spoustu užitečných informací. O plynovkách jsem si tady přečetl dost, ale většinou lidé mají jiné priority (věrná replika, větší rozměry, apod.), takže jsem nenašel nic konkrétnějšího.


schmoud
Příspěvky: 52
Registrován: 07 lis 2010 11:07
Bydliště: Závod, Slovakia

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od schmoud » 11 led 2011 16:02

podla mna je najlepsie zajst do nejakeho obchodu a pistol si aspon omakat. Pretoze nieco male na kazdodenne nosenie je siroky pojem :D takuto poziadavku mal aj moj otec, zohnal som mu atak zoraki 914 a skoro ma s nou po hlave drbol ze to je strasne velke :D :lol:
cize skus aspon vybehnut do toho obchodu, a napis prirovnanie ze chces pistol velku ako napr. ..... :) a potom sa mozes bavit o znacke a pod. veciach.
...toto je moj nazor :D
a pre zaujimavost ak mozem byt zvedavy pred cim sa chces kazdodenne chranit?
Slavia_634, Delta Optical Entry 6x32AO
Suzuki_Bandit_1200 :P
skr
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2011 15:39

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od skr » 11 led 2011 16:06

schmoud píše:podla mna je najlepsie zajst do nejakeho obchodu a pistol si aspon omakat. Pretoze nieco male na kazdodenne nosenie je siroky pojem :D takuto poziadavku mal aj moj otec, zohnal som mu atak zoraki 914 a skoro ma s nou po hlave drbol ze to je strasne velke :D :lol:
cize skus aspon vybehnut do toho obchodu, a napis prirovnanie ze chces pistol velku ako napr. ..... :) a potom sa mozes bavit o znacke a pod. veciach.
...toto je moj nazor :D
a pre zaujimavost ak mozem byt zvedavy pred cim sa chces kazdodenne chranit?
Díky za odpověď. Z obchodu jsem právě přišel. Prodavačka měla na výběr dvě malé plynovky, jednu 8 mm a druhou stříbrnou. O jiných se nechtěla bavit. Kromě toho celý sortiment byl v cenách okolo tisícovky (vše turecká výroba), což mi moc důvěryhodné nepřišlo. Tak se radši ptám tady.

Chránit se chci před agresivními lidmi, feťáky a psy. Žijeme na odlehlém místě a napadení tady nejsou neobvyklá (v rodině několik případů). V těchto situacích preferuju zbabělý útěk, ale nechci se dostat do situace, kdy utéct nelze stojíc proti skupince zlodějíčků (s klasickým "naval peněženku a mobil") s prázdnýma rukama.
Naposledy upravil(a) skr dne 11 led 2011 16:14, celkem upraveno 1 x.
schmoud
Příspěvky: 52
Registrován: 07 lis 2010 11:07
Bydliště: Závod, Slovakia

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od schmoud » 11 led 2011 16:14

no moja atak zoraki stala 60 eur tusim v colosus.cz - mne sa to zda sikovna pistol, ale su este mensie a lahsie. na tento moj model 914 som si cital recenzie nez som ju kupil a za tu cenu my vyslo ze je to dobra zbran. a o inych znackach ti moc hovorit ja neviem, nemam s tym az take skusenosti, to ti poradia iny borci :)
a aku pistol si drzal v ruke v tom obchode? vies presne? podla toho sa bude odvijat velkost navrhovanej pistole :)
a este zase aj tebe napisem ze si skus pozret znacky pistoly ktore by si teoreticky ty chcel, a pozri si videa na youtube :D a tam si aspon pozres aka je velka, ked ju bude v ruke drzat osoba a s nou aj strielat.
Slavia_634, Delta Optical Entry 6x32AO
Suzuki_Bandit_1200 :P
skr
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2011 15:39

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od skr » 11 led 2011 16:17

Na značce mi nezáleží, padnout do ruky taky moc nemusí (kolikrát z ní budu střílet?), jde mi hlavně o co nejmenší rozměry a hmotnost, protože se s tím budu tahat pořád. Tak radši ať se to dobře nosí (což je výhoda pořád), než aby to pěkně sedělo v ruce (což nemusím ocenit nikdy). Díky za tip.
schmoud
Příspěvky: 52
Registrován: 07 lis 2010 11:07
Bydliště: Závod, Slovakia

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od schmoud » 11 led 2011 16:34

skr. zase ale ak kupis uplne krpatu plynovku, aby sa ten dotycny nezasmial a este viacej nevyfasoval :D ja by som skusil ten zoraki 914 a mas na vyber farby ake len chces. mozno este nejaku ekol.
Slavia_634, Delta Optical Entry 6x32AO
Suzuki_Bandit_1200 :P
skr
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2011 15:39

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od skr » 11 led 2011 16:41

Dotyčný se smát nebude, protože buď uteču, nebo tasím a střílím (a zase uteču). Máchat před sebou zbraní je blbost (a risk, že někdo vytáhne tu svou). Fakt si nechci hrát na hrdinu, ale vyváznout živý, zdravý a s peněženkou (vlastní!).

Jinak líbí se mi třeba Atak Zoraki 906 (tedy ten nejmenší model) nebo Ekol Agent. Čím menší, tím lepší. Ale hrozně se bojím té spolehlivosti. Pokud už musím střílet, je to naprostá krizovka a selhání pistole v téhle situaci znamená návštěvu nemocnice nebo hřbitova...
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od brezvi » 11 led 2011 16:43

Zdravím, já mám revolver, ale kdybych chtěl malou pistoli co neselže, tak rozhodně koukám po značce ROHM. U nás je trochu problém ji sehnat, ale pokud máte možnost se dostat do Německa tak není problém.

Tady je super stránka v madarštině http://www.gazpisztoly.hu/gazpisztoly/g ... yok.25.php

např: http://www.gazpisztoly.hu/gazpisztoly/rohm_rg9.48.php ...určitě dělají i černou

pozor: dělají hodně pistolí v ráži .315k což je u nás nesehnatelný, ten výše uvedený model je 9mm :)

Tak hodně zdaru při výběru. Určitě Vám ta stránka pomůže.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od monikash » 11 led 2011 16:48

Pokud chces malou spolehlivou plynovku, koukni na Zoraku 906. Je mala lehka a cerna, cozs pozadoval. Jedinou nevyhodou je SA rezim. Mam ji v merku, ale tento mesic musim koupit neco potrebnejsiho do domacnosti. :-(
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od undead » 11 led 2011 16:55

kaser máš lacnejší, menší a celkom účinny a poskytne ti dosť času na útek (u niektorých plynoviek sa zasekavaju náboje :!: ) ale radšej sa venuj behu a nauč sa nejake bojove umenie, ale beh to istí :D
kaserom do oči a potom dobre mierený kop a utekaj. :mrgreen:
skr
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2011 15:39

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od skr » 11 led 2011 17:11

Díky za odpovědi. Co znamená SA režim? Jinak o neúčinnosti spreje jsem se už měl možnost přesvědčit. Kontaktnímu boji se chci vyhnout úplně (tzn. pokud už bych měl kopat, je pozdě a s velkou pravděpodobností skončím špatně, neubránil bych se). Většinou nejde o jednoho útočníka, ale třeba o dva, tři, čtyři...
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od brezvi » 11 led 2011 17:14

SA=single action....tzn,že se musí natáhnout kohout před střelbou. Nelze vystřelit promáčknutím spouště. SA/DA je pohotovější.
skr
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2011 15:39

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od skr » 11 led 2011 17:32

Díky. Ale nemusí se kohout natahovat před každým výstřelem, ne? Pokud jde jen o to jedno natažení a pak už se dá vysypat několik výstřelů, neměl by to být problém. Pokud by se mělo natahovat před každým výstřelem, bylo by to naopak dost velké omezení.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od monikash » 11 led 2011 17:34

3,4? Tak to bys potřeboval Zoraki 914 Auto nebo rovnou 925. :twisted: Ale už tu je nárůst váhy i velikosti. :wink:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
schmoud
Příspěvky: 52
Registrován: 07 lis 2010 11:07
Bydliště: Závod, Slovakia

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od schmoud » 11 led 2011 19:37

kua chlape a kde to ty pre boha byvas? :D v nejakom GHETE?? :D
to SA je v pohode. Vlastne nez zacnes palit, tak musis obtiahnut vrch a uz ich aj sypes.
skusenejsi: da sa vlastne spravit to, ze zbran obtiahnem do hlavne sa vsune naboj a len zaistim poistku proti vystrelu. mozem to tak nosit v puzdre resp. u seba? ak s tym neni problem tak mas po probleme - pojdes kritickym usekom, obtiahnes zbran, prides domov, zbran das do bezpecnostneho rezimu a je :)
ale ked byvas v takomto mieste tak si kup rovno brokovnicu!!! :D jak mu das zasah z 1-2 metrov je to vlastne v sebeobrane :D o par bastardov menej :)
ale cigan sa zbrane boji, horsie je to, ze nafetovany cigan alebo podobna sebranka nema strach pred nicim... :( :(
Slavia_634, Delta Optical Entry 6x32AO
Suzuki_Bandit_1200 :P
Odpovědět