Idealni mala plynovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od Leon5216 » 17 led 2011 10:35

No je to Fume/Titan prevedenie, a strielam so zlatymi Umarex. Skusim nejake ine naboje. Inak ten zmatok v zbraniach Ekol a Voltran je zrejme preto, ze Ekol existuje nejake 2 roky, a predtym sa volali Voltran. Zbrane su rovnake, len sa na ne razi iny nazov. A niektore sa tiez daju najst aj pod nazvom Blow. Napriklad minule som niedke videl Blow mini, a bol to vlastne Ekol agent :)


Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od kebab » 17 led 2011 11:00

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:36, celkem upraveno 1 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od kebab » 17 led 2011 11:34

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:37, celkem upraveno 1 x.
Moore
Příspěvky: 25
Registrován: 03 led 2011 08:44

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od Moore » 17 led 2011 12:39

Máš pravdu že čekaní nepatří mezi me silné stránky :lol:
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od Kavy » 17 led 2011 15:53

KEBAB
Neber si mě do pusy :!: :!: Už jsi mi přál přeraženou sanici,teď ztrátu zaměstnání...

Spojovat ISO s kvalitou je zaslepenost.Nenapsal jsem ti to jediný :!: Na rozdíl od tebe víme,že je to skutečně jen papír na papír.

BAN jsem dostal na týden,ty na 14 dnů.Kdo z nás dvou tedy méně svinil fórum :idea:
Tvoje bonzování se jen obrátilo proti tobě.
dalik
Příspěvky: 11
Registrován: 06 led 2011 19:03

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od dalik » 17 led 2011 16:19

K tomu ISU - když se to zavádělo na firmě pro kterou jsem externě dělal, jediný rozdíl pro výrobu (dělníky) byl ten, že každá blbost měla v regálu svoji cedulku, u každého hřebíku byla cedulka co na něm visí (má viset). V práci dělníků se nezměnilo vůbec nic, jen museli jednou za rok (při obhajování ISO) pořádně uklidit... kdyby to tehdy nevyžadoval německý odběratel, vůbec by se to nezávadělo - je to naprosto k ničemu, jen hromada papírů navíc a vyhozené peníze za zpracování a následné obhajoby - v procesu výroby a řízení se nezměnilo NIC.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od Warthog » 17 led 2011 16:26

ISO je záležitost řízení kvality, ne kvality jako takové - zjednodušeně řečeno jde o nastavení procesů tak, abych vyráběl přesně to, co je specifikováno, aby všechny výrobky byly stejné, abych věděl co to přesně stojí atd. atd. Rozhodnu-li se tedy produkovat levný šmejd, protože lid si to žádá, nesmí se stát, že mi z linky sjede "zbytečně kvalitní" výrobek (a naopak).

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od kebab » 17 led 2011 16:37

Kavy: já na rozdíl od Tebe vím ale něco úplně jiného? Než co tu právě píšeš. Že si o tu prý přeraženou sanici koleduješ jen Ty sám o sobě a asi i schválně. Abys potom mohl u jiných nicků mačkat tu červenou, že. Asi máš zatím dobře odpozorováno, že na některá témata jaksi není s moderováním tady čas ... a tak se dávají a jaksi automaticky bany tomu, na koho to červený prostě svítí, aniž by se řešilo proč co a jak. ...
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:38, celkem upraveno 1 x.
davidoff
Příspěvky: 13
Registrován: 22 srp 2010 21:21

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od davidoff » 17 led 2011 17:15

2 kebab: S velkým zájmem si čtu Tvoje příspěvky a mám co dělat, abych se orientoval, ale moc mě to baví. Díky. Piš dál. Ale fakt si dávej pozor na BAN. Bylo by to škoda.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od kebab » 17 led 2011 17:16

Warthog: lehce Tě upozorňuji, že tu zcela zbytečně opakuješ to, na co jsem tu dával včera už odkaz a s jaksi daleko více fundovanějším vysvětlením. ...
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od Warthog » 17 led 2011 17:52

Omlouvám se za duplikát. To, na čem chceš stavět přežití firmy atd. je obchodní rozhodnutí, ze kterého pak procesy a jejich parametry vycházejí. Přímá souvislost mezi systémem řízení kvality výroby a požadovanou kvalitou výrobku či služby neexistuje.

Že nároky zákazníků v čase stoupají je velmi diskutabilní - zákazník při zvažování výhodnosti nákupu přihlíží ke kvalitě i ceně. Někdo je ochoten připlatit za kvalitu, někdo jiný je ochoten slevit ze svých požadavků výměnou za nižší cenu. O tom, že trvale rostou požadavky na kvalitu u věcí bych si dovolil nesouhlasit. U předmětů, které jsou na thru opravdu dlouho a dá se to srovnávat, je trend spíše opačný - boty, oblečení, jídlo atd. tam všude se zdá, že většina spotřebitelů je ochotna obětovat část kvality kvantitě a nižší ceně. Nebo mi dnešní boty za řekněme tři hodiny práce vydrží tolik, co pradědečkovi boty, na které musel za císaře pána dělat týden?

ISO tedy pro mne znamená pouze to, že když se nějaký konkrétní výrobek někomu osvědčí, mohu si ho relativně bezpečně koupit také, protože mám vysokou pravděpodobnost toho, že i druhý kus bude svými vlastnostmi velmi podobný či stejný jako ten osvědčený.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
dalik
Příspěvky: 11
Registrován: 06 led 2011 19:03

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od dalik » 17 led 2011 18:04

Warthog: a to je právě omyl... na to že budou všechny výrobky stejně kvalitní se spoléhat nedá - viz příklad co jsem psal já - firma vyrábí nějaké výrobky (není to velkoseriová výroba) a na kvalitu zavedení ISO nemělo žádný vliv. Dělníci holt pořád dělají to samé a stejně, taky se občas něco nepovede, akorát mají na každém regálku cedulky jako "podložky" nebo "šroubovák" a na hřebíku cedulku "prodlužovák" a na zemi obdélník a na něm napsané "vozík" A ano, ty věci tam jednou za rok (při obhajobě ISO) skutečně jsou. Ale jinak to fakt na nějakou kvalitu výroby (ani celkovou, ani v porovnání jednoho kusu k druhému) vliv nemá žádný.

Ale k plynovkám a k původnímu dotazu: Mám mimo jiné i Ekol Tuna - maličká akorát do kapsy, ale občas zásek (vyhozená nábojnice přicvaklá v závěru). Zoraki 914 ovšem bez jediného záseku, ale zase není tak malá.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od Kavy » 17 led 2011 18:49

kebab píše:Kavy:.. Abys potom mohl u jiných nicků mačkat tu červenou, že..
Nemám zapotřebí se uchylovat k podobným metodám :!:
Začínáš si opět vymýšlet.
Můžeš svoje bláboly nějak doložit,když mě veřejně už poněkolikáté očerňuješ svojí fantansmagorií ? :twisted:
O tvojí duševní chorobě,netoleranci odlišných názorů,popíráním pravdy jsi mě už několikrát přesvědčil.

A nesliboval jsi,že už zde nebudeš kázat a odsuneš se na tebou zmíněné slovenské fórum :?:

dalik
Jaké náboje jsi použil? Viděl jsem na vlastní oči Bruni 315
Slepé náboje RWS fungovali spolehlivě.Pouze SA režim,místo 7+1 se do ní vešlo 6+1 nábojek.
Konstrukce zásobníku neumožňuje po vystřílení zachytit závěr.
Vodící tyčka vratné pružiny z oceli.
Pojistka ze slitiny,ale nebyla po střelbě jakkoliv opotřebená jako u Ekol Agent.
Po 4 zásobnících pistole kromě vnitřku hlavně čistá.
Obrázek
Naposledy upravil(a) Kavy dne 17 led 2011 19:19, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od monikash » 17 led 2011 19:01

Tak pro všechny škarohlídy. Atak Zoraky už se hlásí k M906 a přihodil k tomu i M807 http://www.atakarms.com/en/Urunler.aspx?id=8 :wink:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od kebab » 17 led 2011 19:13

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:39, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět