Idealni mala plynovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od Kavy » 16 led 2011 21:12

KEBAB
ve své aroganci a egocentrismu jsi tak zaslepený,že ani nečteš co jsem napsal.

ISO není zárukou vůbec ničeho.Na papír se dá napsat cokoliv,divadlo končí jakmile kravaťáci odjedou.
Nekontrolují výrobky,ani z čeho se vyrábí.ISO vydají i na výrobu Perpetum mobile.
Je to byrokratická záležitost.Papír na papír.


bembik
Příspěvky: 8
Registrován: 02 led 2011 14:10

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od bembik » 16 led 2011 21:34

Kamarádka si koupila pro pocit bezpečí při procházkách parkem Ekol Lady. Je to malá pistole a příjemně se nosí v kabelce. Nezabírá místo. S kolegou jsem si ji od ní půjčil na zkoušku co to vlastně je ten plynový náboj. Po té co jsme z té pistolky vystřílely pro zábavu cca 50 nábojů (bez závad a poruch), jsem tam vložil ten plynový. Vystřelil jsem na menším dvorku a během pár sekund jsem nic neviděl a jen plakal jako dítě. Bohužel jsem to vystřelil proti stěně tak na pět metrů, ten plyn se odrazil a vrátil se mě do tváře. Parádní zážitek a podle mě dost účinný proti nepříjemným osobám pro vlastní obranu. Dále jen pár odkazů e-shopy pro případné podrobnosti, které by tě mohli zajímat.

http://boneto.cz/plynova_pistole_ekol_lady.html?id=93
http://www.navojaky.cz/zbrane/plynove-p ... lady-nerez
http://www.alfatactical.cz/index.php?detail=2206
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od Pietro.Beretta » 16 led 2011 21:39

Ja bych nerad moc neco rozdmychaval, panove. Ale rad bych jen zduraznil, ze prodejci plynovek maji mnohdy totalni neporadek ve svem zbozi. Absolutne netusi, o cem je rec, jak dokladaji popisky v nekterych kramech (bavili jsme se o tom v tematu o plynovkach, ze). Nedelam si iluze, ze by snad vedeli, ze existuje nejaky rozdil mezi firmou Blow a Zoraki. Kolikrat clovek vidi takove blaboly, ze zusata rozum stat. Jednou jsem psal prodejci e-mail, ze ma chybu na webu. Vydaval totiz Ekol P29 za repliku "slavneho Walthera P29". Musel jsem mu napsat (nedalo mi to), ze Walther P29 neexistuje, ze existuje Walther P22 a P99 a ani jeden se Ekolu P29 ani zdaleka nepodoba. Ze P29 je replika Beretty 85 s tim rozdilem, ze byl odstranen vykroj na zaveru a pridana ergonomicka botka na zasobnik. On mi obratem podekoval a opravil to...spatne :)

Vubec bych si nelamal hlavu s tim, ze nekdo napise pistole Blow Zoraki, Voltran Special 99 (trochu retro) nebo Ekol Zoraki 914.....kolikrat ani nevi, ktera bije. Prodejci casto reknou, ze je to ani moc nezajima, protoze to neni jejich hlavni artikl...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od kebab » 16 led 2011 22:00

brezvi: a proč by to mělo být mimo mísu? Přece právě o tom jsem tu napsal já a jako první. Na odstrašujícím příkladu zn. Blow. Která nakonec svůj trh v Česku ztratila úplně. Alespoň na čas. ...
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od brezvi » 16 led 2011 22:15

Kebab:Mimo mísu tématu: Ideální malá plynovka.... Jako strojař vím o co go a o zavedení ISO do firmy bychom se tu mohli bavit do alelůja. A jak tu zmínil KAVY ne vždy ISO může znamenat dokonalý finální produkt. Když se to nefláká, tak může i turek chrlit hromadně dobrý plynovky...

Jak tu bylo již zmíněno tak turci mají ´´jednu´´formu v jedné slévárně a z té formy žije celá turecká produkce... :lol:

Nedej bože, aby tu formu dělali čínani :lol: to sem taky už jednou viděl...
Naposledy upravil(a) brezvi dne 16 led 2011 22:20, celkem upraveno 1 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od kebab » 16 led 2011 22:17

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:35, celkem upraveno 1 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od kebab » 16 led 2011 22:34

brezvi: to, že jsi osobně strojař, s věcí přeci nesouvisí. :wink: ...
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od brezvi » 16 led 2011 22:41

kebab píše: Už jsem tady kdysi a několikrát uváděl výstražný příklad turecký firmy Blow. U které se dokonce, na rozdíl od jiných "turků" na českých shopech uvádělo, že jsou vyráběny v režimu ISO a tedy prý kvalitně. Opak se stal pravdou a Blow byla z Česka prodejci vyakčněna: tu kvalitu si firma neuhlídala a ISO neISO!
Příkladem k odstrašení se stal ten jeho 5 raný revolver původně dobře hodnocený a, pro mne také a když už jsme u těch Waltherů PP/PPK, replika Blow PR. 06, dokonce s 8 náboji v zásobníku a ještě přijatelné váhy, měl jsem to dlouho v hledáčku:
:arrow: http://www.arms.bg/en/product/640/gas-g ... pr-06.html
neuhlídali však použitý materiál na pojistky, která se tak do 2 týdnů po nákupu u ruských zákazníků a od jisté doby začala lámat. Aušus celá výrobní série.
Můžeme důvodně předpokládat, že závada je dnes odstraněná. Ovšem jak se zákazník v takovém Česku dozví, že má už tu dobrou sérii a ne nějaký starší výškrabek ze skladu? A co bude a kde u jakého modelu podobně příště?
Jak vidíš, já jsem ti jen potvrdil, že ISO není záruka kvality...to potvrdil i Kavy příkladem z jejich firmy.....

A napsal jsem že je to OT...protože si myslím,že by se to hodilo do vlákna plynové pistole a ne do tohoto, kde se řeší výběr úzce specifikované pistole...

Takže mezi námi no problem.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od Pietro.Beretta » 16 led 2011 22:57

Kebabe: myslim, ze s tim primerem ohledne Skody Picasso nemas moc pravdu. Auto ma v CR skoro kazdy a je neuveritelna hromada lidi, kteri se o to zajimaji. Prodejce navic vetsinou proste prodava auta jako jeden z hlavnich artiklu a tak v tom ma poradek a ma tam najate lidi, kteri o tom neco vedi. Takze by se prodavani Skody Picasso nezchrouplo.

Naproti tomu, kdyz nekdo otevre kram "Zbrane&Strelivo", tak plynovky nejsou vzdy jeho hlavnim artiklem, a tak v tom proste poradek nemivaji. Navic je malo lidi, kteri o plynovkach skutecne neco vedi. Chces mi snad rict, ze si nepamatujes ty asi 10 strankove dohady nekterych uzivatelu ohledne rezimu DA u 906ky? Proboha, oba dva jsme tam jasne ukazali, ze to ma jen SA a presto se nachazeli lide, kteri i po nekolika stranach se nechteli vzdat a psali prodejci, ktery jim nevahal napsat, ze to ma i DA --- asi vidis sam, kam tim mirim. Ta konkretni prodejna dokonce plynovky ma jako jeden z celkem zasadnich prodejnich artiklu a maji v tom bordel a to ne maly! Ti lide proste o tom kolikrat vedi uplny psouk a zda se, ze si mysli, ze se vlastne nic nedeje. Sam vis, jak neuveritelne rozsahla je tahle elementarni neznalost u prodejcu, tak nedelej, ze to neni mozne, ze je to jen jejich inkompetence..
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od kebab » 17 led 2011 00:34

Pietro.Beretta: já jsem tady do téma vstoupil proto, že má být o malé(!) a prý ideální(!) plynovce. Tak jsem napsal svůj názor. Co vidím dnes jako ideální vzor. Prakticky bez kompromisů. ...
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:36, celkem upraveno 1 x.
Moore
Příspěvky: 25
Registrován: 03 led 2011 08:44

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od Moore » 17 led 2011 04:45

Bohužel Grand Power těžko, ten je u nás zakázanej.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od Pietro.Beretta » 17 led 2011 09:05

Jeste poradne nevime, jestli bude zakazany. V predpisu o vyrobnim provedeni ani v zakone o zbranich a strelivu nic, co by ho mohlo zakazat, neni.

Uvidime, kam to zaradi zkusebna... Nemaluj certa na zed.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Moore
Příspěvky: 25
Registrován: 03 led 2011 08:44

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od Moore » 17 led 2011 09:37

Ty mě asi nerozumíš. V tuhle chvíly ,jako teď je to zbraň kategorie A.
Moore
Příspěvky: 25
Registrován: 03 led 2011 08:44

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od Moore » 17 led 2011 09:50

Určitě asi taky nevíš ,za což nemůžeš, že u nás by tu zkoušku musela udělat Slovenská firma Grand power což neuděla protože co jsem si s panem Kuracinou psal nic takového dělat nebudou z odpovědi od něj jako proč by to měli dělat, protože oni svou zkoušku dělali a u nich a v celé evropské unii, kromě nás je to kategorie D . Takže spíš ty přestaň malovat naivního čerta na zeď :P .Samozřejmě bych byl rád kdyby se to u nás prodávalo a byl bych první kdo si ji pořídíl ale měli by jsme byt realisti a nežít v pohádce. A než se nějaká zkouška uskuteční tak to stejně zakážou protože je to předělávka a už se začína šuskat , že když je to z kvalitních materiálů že nebude trvat a najde se někdo kdo se to bude snažit předělat na ostrou a jelikož to není bláto jak třeba třeba 90% plynovek u nás tak si myslím že se to někomu podaří a stejně to zakážou
Naposledy upravil(a) Moore dne 17 led 2011 10:05, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Ideální malá plynovka

Příspěvek od monikash » 17 led 2011 09:59

Kdyz uz jsme u tech kaminku a mylnych informaci, tak jsem se podivala a web prespolniho (a jednim kopcem a dvema solarnimi elektrarnami) jsem nasla v nabidce Ekol Lady 88 fume s fotkou, kde je na zbrani uvedeno EKOL, a pak Ekol Lady 88 cerna, na ktere je vyryto VOLTRAN. Rozdil v cene jsou cca 3 stovky.

Ta zasekavaci A.Z. M 906 je v jakem barevnem provedeni? A s jakou munici (znackou) blbne?
Jinak jsem na webu ceskych prodejcu (tech znamejsich) nevidela, ze by ji nevedli jako Atak Zoraki. I na fotografiich je uvedeno "Made by Atak arms ltd. For J.G.S.".
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Odpovědět