Hloupa modelova situace - hrozici kradez zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 17 srp 2006 21:03

Teoreticky tomu rozumí každý, ale je zajímavé, kolik lidí (a zvláště žen) si nebezpečné situace neuvědomuje, nebo nejsou ochotní/né obětovat trochu pohodlí, aby se vyhnuli nebezpečné situaci

Myslim že tohle bude jedno z tech temat na vice stranek ne

:D

Memu otci se stala ta neštasna věc kdy k nemu přišli romove(cigani) a žadali cigaro.
Byli to dětska,když se zastavil na nabidnul dostal do hlavy a šmitec,zezadu a vubec netuši kdo to byl,žadny taseni žadna ledvinka skacel se na zem a vic si nepamatoval.
Policie mu pak řekla že je to normalni věc pošlou ty kteři nemaji zaznam a nemaji jejich fotky aby připadnou identifikaci co nejvice ztižili.

Osobně si myslim že když si vas někdo vytipuje že vas okrade že mate řetizek,mobil,nebo koženou bundu atd. nebo prostě jen tak.Přepadeni se nevyhnete velkej,malej,hubenej,tlustej,ženska nebo chlap,v parku nebo u domu,rano nebo v noci.
:(


peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 17 srp 2006 21:35

Stát se samozřejmě může cokoli, a na 100% se tomu zabránit nedá.

Na druhou stranu jsem třeba pozoroval během let, kdy jsem dojížděl na směny chování lidí na nočních nádražích a v jejich okolí.

Holka, která překlape noční nádražní halou v minisukni a vysokých podpatcích na sebe okamžitě připoutá pozornost VŠECH kdo tam jsou. Co se stane (a nebo nestane) potom v parku před nádražím nebo ve vedlejší ulici je na lopatě. Tomu se u nás říká "koledovat si o malér".

Ale asi je to fakt na samostatné téma.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 srp 2006 09:20

njn... u tech holek je to pak kapitola sama pro sebe.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 20 srp 2006 13:36

Zdraaví všechny.

To co zde napsal Jim mohu potvrdit. Po xleté paxi mám stejný názor. Nejlepší ochranou je mozek tedy když pracuje. Značné procento nebezpečných situací se dá eliminovat tím, že se nějak chovám. Např. vyhýbám se rizikvým místům. Pokud někde jdu snažím se anylyzovat ísto a co by se mi mohlo stát a jak bych asi reagoval, Po určitém čase se to stne automatem a podvědomě reagujete. Pak liže už se dostane člověk do takové situace a pokud vás někdo zastaví a chce něco je tu ještě šance. Komunikace s protistranou a tam se dá také dost udělat pro osobní obranu. Bohužel, většina přepadení je tzv. ze zálohy a nikdo s vámi nekomunikuje ale zbaběle rovnou zaůtočí. Bohužel tam už je obrana velice těžká a u normálních lidí netrénovaných je to tzakřka neřešitelná otázka. Ale i tomu se dá vyhnout. Pakliže situace eskaluje a útočník přejde z úrovně komunikace do útoku, tak zbraň jako obrana je dost problematická. Bezpodmínečně musí dojít k odpoutání se od tělelsného kontaktu a zvětšení vzálenosti pod zásahovou mez, jinak je tu malér. A ještě jedna věc. Jak tu někdo psal, že přepadli jeho otce. Tento způsob je docela často aplikován " dej mi cigáro" zapal mi a pod. To jsou skutečně začátky útoku, kdy cca v 90ti % dojde následně k útoku.

Pokud jde o to nosit zbraň nebo ne. Pokud má někdo zbraň jen na střelnici anení rozhodnut se v případě potřeby bránit i stou zbraní tak ji nemá nosit. Tzv dobrovolných dárců zbraní je už tak dost. Bohužel může tu být ještě určitá psychická bariera. Jsem rozhodnut ji použít , ale v momontu kdy bych ji měl použít nastane blok bohužel i to se můžer stát. Ono od rozhodnutí ji použít je ještě dlouhá cesta k samotnému použití. A věřte, že to není tak jednoduché a viděl jsem to i u trénovaných střelců. Nikdo asi nejme paranoidní zabiják aby jsme si zastřelili člověka zrovna tak jako třeba sníme housku.

To sportovec
ono neplatí vždy že kdo uteče tak vyhraje. Měl jsem možnost pár zločinců vidět, kteří dokázali běhat velice rychle. Druhá věc je ta, že až budeš běhat rychleji než letící kulůka tak máš šanci. Je dobré, že se dokážeš takto ubránit, ale pochybuji, že to dokážeš s rodinou na zádech nebo s přítelkyní.

Pobí Ti nyní jednu story z prakse. Kdysi jsme pravidelně dělali testy. Všechny jsem splnil jen ten běh byl slabý. Komise se mne ptala co s tím udělám a pod. Vždy jsem odpověděl následovně. Mám mozek od toho abych nemusel běhat, a v žertu jsem dodal, že běh vychovává ke zbabělosti, nboť vždy uteču a do třetice jsem dfodal to o té rychlosti kulky. Nicméně pachatel mi nikdy neutekl a vždy třeba i později jsem ho dostal. Z toho vyvozuji jeden závěr, jestliže Tě někdo bude chtít dostat tak Tě dostane a neutečeš. Prosím neber to jako něco proti Tobě nebo že bych říkal, že běh je špatným naopak, ale pro mne cca 130 kg te není to pravé ořechové.

Tak se mějte
Jaroslav
cezeta

Příspěvek od cezeta » 21 srp 2006 18:55

http://www.nsoud.cz/rozhod.php?action=r ... %E1+obrana

takže podle nejvyššího soudu pokud Vás někdo mlátí pěstí do obličeje důvod k použití střelné zbraně to není...
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 21 srp 2006 19:05

U nás muzes nosit legálne zbran jenom na toto.Az Te v nejaké tmavé ulicce vykuchá tupím nozíkem banda ozralejch cigánu,tak si muzes vpálit kulku mezi oci svou vlastní zbraní,abys dlouho netrpel. :lol:
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 21 srp 2006 19:22

cezeta píše:http://www.nsoud.cz/rozhod.php?action=r ... %E1+obrana

takže podle nejvyššího soudu pokud Vás někdo mlátí pěstí do obličeje důvod k použití střelné zbraně to není...
Trochu poopravím obrana nastala až po té co útok skončil a nikde jsem se nodočetl, že na něj stále útočili. To je jedna věc, bohužel neznáme další okolnosti, jak to vzniklo a pod. Z toho co je v textu se to dá těžko posoudit, nicméně je to trochu divné. Bohužel hodně záleží také na tom kde se to stalo a kdo o věci rozhodoval a jaké byly důkazy. Je tu dost nejasných věcí.
Jaroslav
cezeta

Příspěvek od cezeta » 21 srp 2006 19:42

http://www.nsoud.cz/rozhod.php?action=r ... %E1+obrana

no vypada to ze pokud pouziju zbran proti nekomu kdo ji nema tak sem jednou nohou v kriminale a jak muzu mirit na nohy ruce kdyz me nekdo reze....
jesi neni lepsi se nechat okrast a zmydlit nez strilet :cry:
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 21 srp 2006 20:17

cezeta píše:http://www.nsoud.cz/rozhod.php?action=r ... %E1+obrana

no vypada to ze pokud pouziju zbran proti nekomu kdo ji nema tak sem jednou nohou v kriminale a jak muzu mirit na nohy ruce kdyz me nekdo reze....
jesi neni lepsi se nechat okrast a zmydlit nez strilet :cry:
Stále si myslím, že je potřeba se darebákům bránit. Bohužel nevíme přesnou situaci na místě a tak se to těžko hodnotí.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 srp 2006 20:51

Zde se podle mého názoru jednalo spíš o něco jiného (z hlediska soudu): dotyčný obránce se bránil dvěma fackám (?). Fakt, že mohly následovat další už nebyl dokázán. No a jelikož dvě facky by asi byly klasifikovány jako přečin, nikoliv jako trestný čin (nehrozilo ani zdaleka poškození obráncova zdraví) není možno použít ustanovení §13 tr. zákona (tam je řečeno něco o útoku na zájem chráněný tímto - myšleno trestním - zákonem).

Chápejte, při posuzování u soudu se v první řadě hodnotí, zda akce útočníka mohla způsofit nějaké vážnější následky (újmu na zdraví, nebo smrt obránce). Potom by byla sebeobrana uznatelná (a i tak kdo ví, jak obtížně).

Přečtete-li si judikát pozorně pochopíte, že dovolání k Nejvyššímu soudu se nezabává skutkovou podstatou, ale tím, zda bylo vše řádně zhodnoceno po stránce zákonné a procesní. Takže většina argumentů z tohoto rozsudku je pro každou další situaci z větší části, né-li zcela passé.

Z celé věci plyne než jedno ponaučení: nenechte se vyprovokovat. Snažte se používat náplň mozkovny nikoliv jako těžítko, ale pro myšlení a vyhýbejte se těžkým situacím.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 21 srp 2006 21:44

TO Hanulv
Souhlas. Jiná situace by byla, kdybe se dokázalo, že tam před dalším útokem byla výzva či pohrůžka zbraní a přes tuto výhružku byl opětovně napaden. Já z toho co jsem četl bych spíše usuzoval na to, že dotyčný se bránil až v době , kdy již útok skončil. Avšak skutečně je možné odvodit, že útok nedosáhl intenzity tr.č. Proto tady není naplněna NO. Nehledě, k tomu, že senehovoří o následcích těch útoků. Pravděpodobně bylo dokázáno, že útok nemohl způsobit újmu. I když to je také problematické. I facka dokáže usmrtit.
cezeta

Příspěvek od cezeta » 21 srp 2006 21:57

takze uz staci jen si odpovedet jestli je levnejsi koupit soudce nebo vysetrovatele
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 21 srp 2006 22:54

Čízo Čízo, napřed si sám zodpověz otázku na co zbraň a prvotně ZP chceš. Pak si nějakou pořiď, nastřílej spoustu ran, hodně si toho přečti a popřemejšlej jestli se cítíš v dnešním světě natolik ohrožen, že to vyžaduje denní nošení zbraně. Pokud dospěješ k závěru že ano, tak si pravděpodobně DE nepořídíš že? Možná že se rozhodneš mít zbraň pouze na ochranu domova, ale pořád si budeš muset vyjasnit, zda bys jí byl schopen použít vůči člověku. Jak už jsem tu jednou napsal já osobně bych zbrań použil při ohrožení svého života či života někoho blízkého. Samozřejmě je to individuální a každá situace je jiná v tom odkazu se dotyčný samozřejmě mohl cítit ohrožen na životě. Pak už to je soudní loterie. Ruku na srdce, když pomineme tenhle případ - zastřelil bys jen tak někoho kdo by ti vlez do bytu? Je tady o tom dost threadů. Zkus to projít a pak se zamyslet. Mít zbraň a nosit jí, to není o tom, tasit na každýho, kdo si zapalí na zastávce, kdo hází odpadky naa chodník, nebo krade v trafice noviny. Nevím jak ostatní, ale můj názor je, že člověk má zbraň pro ochranu života a možná obydlí (a sním souvisejícího majetku). Rozhodně bych na idiota co by mi ukrad peněženku nestřílel, nestojí to za to.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 srp 2006 23:02

Jiste, ale v momente kdy ti ji chce nasilim odejmout... treba pod pohruzkou "otevreneho teplomeru" ... je strelna zbran asi jediny mozny ... avsak BEZopravny prostredek...

Jo zivot je boj. Plny otazek... mel ci nemel... :roll:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 21 srp 2006 23:14

Já vím, pokaždý je to asi jiný. Asi bude znít naivně, že bych mu jí stejně dal a doufal, že mě nezměří :? ( a pak mu nasypal zásobník do zad :D ) Vážně, jedině ho možná odstrčit a tasit. Je to fakt těžký. Nerad bych to někdy řešil. Bouchačku fakt spíš na ochranu domova a podobným situacím se snažit vyhýbat. To se ale bohužel ne vždy povede.
Odpovědět