Hlavne Lothar Walther

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cerberus
Příspěvky: 97
Registrován: 29 kvě 2006 19:47

Hlavně Lothar Walther

Příspěvek od cerberus » 23 říj 2006 14:57

Zdravím přátelé mám na vás dotaz jaká je kvalita a jestli je vhodná
hlaveň od této značky .Lothar Walther na stavbu velkorážné pušky v
ráži 308Win.
PS:jedná se o težkou terčovou hlaveň
Předem děkuji. :(


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 říj 2006 14:59

Proc by nebylo vhodna? Je. Ale jako vzdy, vse ma svoje limity. Jsou bezpochyby i lepsi hlavne. Nicmene i horsi.
cerberus
Příspěvky: 97
Registrován: 29 kvě 2006 19:47

Příspěvek od cerberus » 23 říj 2006 15:11

Známí mi jí doporučíl . Tak jsem chtěl vědět širší názor ,plánuji na jaře stavbu nové zbraně za použítí tohoto komponentu.
Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 23 říj 2006 22:30

Záleží jaké provedení si vybereš, chtělo by to škrábanou a ne kovanou, ale hlavně to chce kvalitní střelivo přímo dělané pro komoru této zbraně, přesně na její přechodový kužel, ale hlavně tombakové nebo jiné nemagnetické střely. Nikoliv tuzemské střelivo ke kterému jde magnet jak slepice po flusu, považuji to za krmivo pro kulomet. Záleží taky na co to chceš, jinak u LW koupíš i kovanou, ale možná bude i z ČR. Nesmí ti to dělat nějaký lívanec, škrábané hlavně jsou označeny kde mají mít ústí a kde komoru, aby ti to neotočil. Na nákup se stejně musíš domluvit s někým kdo to dovede sehnat u dovozce, protože musí mít licenci, aby to mohl koupit. :o :o :o
Ivo

Příspěvek od Ivo » 24 říj 2006 10:34

Na surovou hnavňovinu nemusíš mít žádnou koncesi.Je to volně prodejné,stejně jako trubky na vodovod.Nesmí mít ale hotovou komoru.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 říj 2006 10:45

Ivo píše:Na surovou hnavňovinu nemusíš mít žádnou koncesi.Je to volně prodejné,stejně jako trubky na vodovod.Nesmí mít ale hotovou komoru.
Už ne. :?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 24 říj 2006 21:49

No možná mít nemusíš, pokud ji kupuješ někde na nádraží. Ale pokud chceš LW i s jejich značkami, od ofic.dovozce, tak to asi na nádraží nekoupíš. A dovozce chce licenci, to mi věř, protože na něj jdou z Německa oznámení o prodeji na Policii.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 25 říj 2006 12:06

K těm hlavním Lothar Walter - před časem jsem mluvil s člověkem, který dělá v CZUB a ten mi řekl, že tam vyrábějí i hlavně pro LW. Jak jsem koupil tak prodávám. Řada lidí se pídí po hlavni LW aby nahradili tuzemskou a nakonec koupí... No nic, třeba jsou fakt lepší, vybíraný a tak.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 25 říj 2006 21:11

Myslím, že nemá cenu se vyjadřovat k tomu co někde někdo slyšel, ale stačí se podívat na stránky.

http://www.lothar-walther.de/html/index.php

Lothar Walther dělá slušné hlavně a používá technologii Button rifling.

Naše zbrojovka dělá hlavně kováním za studena (teda pokud je mi známo). Už jen výrobní technologie řadí tyto hlavně o třídu níže. No a dovolím si porovnat hlavně od Saka s hlavněmi od zbrojovky. Myslím, že tu máme rozdíl o další třídu.
Závěr si udělejte sami.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 26 říj 2006 08:23

SHIVA: Ta technologie Button rifling..... mohl bys o tom napsat něco více?
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 26 říj 2006 08:37

Při pužití Button rifling metody se drážky vrtání hlavně vytvoří jednorázovým protažením nástroje.

http://www.firearmsid.com/A_bulletIDrifling.htm
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 26 říj 2006 09:50

To Shiva: Ten pán dělá ve zbrojovce řadu let a neměl důvod mi lhát. Nicméně říkal, že NĚKTERÉ hlavně pro LW vyrábí CZUB. Nehádám se ale, třeba to tak není - důkazy nemám.

K tomu odkazu: Je to tam popsáno dosti zjednodušeně a nepřesně. Podle nich se kováním vyrábějí hlavně s polygonálním vývrtem. Pokud by to tak bylo, musely by zbraně z CZUB mít polygonální vývrty, ale tak to není, že ne?
Technologie Button Rifling - jediným protažením nástroje se vyrábí pouze mělké drážkování Micro Groove (Marlin). Klasické hluboké drážky vyžadují opakované protažení nástroje.
Je třeba rozlišovat mezi drážkováním vyrobeným tvářením (protlačováním nebo protahováním trnu) a třískovým obráběním (řezáním).
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 26 říj 2006 10:30

Odkaz platil na princip technologie button rifling, dál jsem to nekoumal. Kované hlavně za studena jsou jasné, jestli do toho spadá i polygonální vývrt je mi celkem jedno, protože se to netýká dlouhých zbraní.
Na stránkách jsou uvedeny způsoby drážkování hlavní. Button rifling je běžný způsob výroby relativně přesných a levných hlavní. Mělké nemělké drážkování je putna, hlavně od Hart, LW a dalších co vyrábí hlavně tímto způsobem jsou používány na sportovní pušky. Tato metoda je všeobecně považována za lepší a přesnější než metoda kování za studena.
Třískové obrábění co zmiňuješ ty, tzv rifle cut, je nejstarší, časově i technologicky nejnáročnější metoda, která produkuje nejkvalitnější hlavně. Při té se protahuje jednobřitý nástroj hlavní tak dlouho, dokud se nedosáhné požadované hloubky. pak se řeže další drážka.
Já beru tyto hlavně v Evropě od Border Barrels a v USA od Krieger Barrels.

To že někdo něco říká ze zbrojovky (a zvláště ze zbrojovky) je pro mne absolutně irrelevantní. (teď to prosím neber osobně) Každý má svě zkušenosti. Vzal jsem to tak jak jsi to podal, jedna paní povídala. Proto jsem napsal, že to není potřeba komentovat. Navíc je to informace nepodstatná. Protože pokud LW prodává kované hlavně, tak je může nakoupit kde chce jako material, okomorovat a prodat pod svým jménem.
Pokud budu chtít kvalitu kované hlavně, tak si ji koupím možná ve zbrojovce a budu si ji chtít vybrat. Komoru si nechám udělat jak potřebuji od mého puškaře.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 26 říj 2006 11:04

OK, tak se shodneme na tom, že protahování button rifling (podobně jako kování zastudena) je metoda tvářecí, kdežto rifle cut je metoda obráběcí.

Místo pracné, tebou popsané staré metody rifle cut se dnes drážky v hlavních řežou metodou broach rifling, tedy průchodem stupňovitého vícebřitého nástroje.

Pěknej den přeju.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 26 říj 2006 12:53

Harquebusier píše:Místo pracné, tebou popsané staré metody rifle cut se dnes drážky v hlavních řežou metodou broach rifling, tedy průchodem stupňovitého vícebřitého nástroje.
Dovolím si poopravit. Broach rifling není náhražka za rifle cut metodu. Rifle cut metodou se dosahuje nejpřesnějších hlavní a mnou již zmínění výrobci tuto metodu používají. Jejich hlavně jsou nejvíce používány pro BR střelbu, ale třeba RPA ing. je používá jako std. do svých zbraní. Firma Border dodává hlavně vyrobené tímto způsobem pro různé zbraňové "systémy", třeba pro AI, Anschutz apd.
Hlavně Krieger jsou nejčastěji osazovány puškaří do custom build ultra přesných zbraní.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět