Hlasovanie - Walther P22 vs. Sig Sauer Mosquito

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

W P22 vs. Sig Mosquito - víťaz v spoľahlivosti

W P22 je spoľahlivejší
7
21%
Sig Mosquito je spoľahlivejšie
13
39%
Obidve sú nespoľahlivé
10
30%
Obidve sú spoľahlivé
3
9%
 
Celkem hlasů: 33
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Hlasovanie - Walther P22 vs. Sig Sauer Mosquito

Příspěvek od jozsp111 » 10 bře 2006 11:17

Ktorú by ste favorizovali a prečo ? Ak zahlasujete prosím Vás o
napísanie aspoň krátkeho príspevku, prečo ste sa rozhodli práve tak.
Pochopte, že chcem získať objektívne referencie, nerád by som,
aby niekto zahlasoval pre walthera lebo je pekný a podobne ...

Za pochopenie ďakujem. :)

(chcem to na zastieľanie si a nácvik IPSC)


Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 10 bře 2006 13:18

W P22 mam Mosqito som len drzal.P22 je mala sikovna hracka ktorou som uz zo par tisic nabojou vystrielal. Kedze uz som vychital jeho muchy,tak funguje bez zavad a som s nou nad mieru spokojny.Mosqito ma zhruba totozne rozmeri ako skutocny sig a mne osobne sa na zabavnej pistoli nepacila objemna pazba.No ak mas SIG,tak mas zbran z rovnakym uchopom a ovladacimi packamy ale na naboj do2Sk Takze sa musis rozhodnut sam.Na P22 mi osobne vyhovuje ze je plochy a na opasku si ho ani nevsimnes (na nosenie mam 357mag zo 4 " hlavnou) a lou mysi a potkanou je snim zabava. P22 stoji v Ba okolo 9500Sk Mosqito stoji okolo 12400Sk snad ti to staci
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 10 bře 2006 18:54

A aké sú tie muchy ? Veľke, malé ...... ???
:P
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 10 bře 2006 19:15

po 1, nepouzivat municiu S&B(co kus to original a predrazene) 2,WD40 zasadne nepouzit po oslahnutim plamenom karbonuje a brzdi naboje a zaver(ja pouzivam konkor101). a za3, po 500 vystreloch vycistit zasobniky. Ak to dodrziavas,je spolahliva a to pouzivam naboje CCI BLASER ktore su najlacnejsie 50 ks za 65SK
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 10 bře 2006 19:24

Prečo, do mosquita mám náboj do 2SK ?
Žere aj horšie strelivo, alebo nepotrebuje HV ?
Žiadnu závadu si na tej P22 nemal ?
Koľko tis. má odstrieľané ?
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 10 bře 2006 20:22

okolo 5-6000 ma ninimalne nastrielane,nie je treba kupovat HV aj tie slabe Blasery papa v pohode a do 2Sk preto ,ze tie draksie je zbytocne kupovat na zabavu. Ak chces silnejsie naboje skus STINGRE ci VELOCITORY od CCI to su najvykonnejsie naboje na trhu v 22LR . Si zo slovenska,tak mi napis sa sukromnu spravu mail a tam si mozeme vymenit TC a pripadne si budes moct mojeho Plastacika vyskusat. :wink:
Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 03 dub 2006 19:34

skemro píše:Mosqito ma zhruba totozne rozmeri ako skutocny sig a mne osobne sa na zabavnej pistoli nepacila objemna pazba.No ak mas SIG,tak mas zbran z rovnakym uchopom a ovladacimi packamy ale na naboj do2Sk Takze sa musis rozhodnut sam.
Asi to bude hodně subjektivní... Obě zbraně jsem jen držel, mám hodně malou ruku. P22 je menší než M. , ale ať dělám co dělám, jednou rukou prostě nevyhodím zásobník ani náhodou... U M. dosáhnu na ovládací prvky naprosto v pohodě, a i když má objemnější pažbu, líp se mi drží.
Když jsem se dotazoval prodejců, tak několik z nich už P22 po problémech které měli na začátku (ty už se časem vylepšily) P22 neberou. S M. prý problém nikdy nebyl... Nicméně to neověřím.

Samozřejmě se samonabíjecí pistolí je s (ne)výkonem náboje .22LR problém že... SIG přišel s M. později, možná se poučil z chyb P22???

Každopádně P22 se mi vizuálně líbila mnohem víc, ale když ji prostě "nechytnu", a nesedla mi do ruky (M. jako ulité), tak to nejde...
navíc se mi M. pomalu začíná líbit čím dál víc... Asi si ho pro srandastřelbu pořídím :P
Alistaire

Tak jsem si je pořídil...

Příspěvek od Alistaire » 28 dub 2006 19:23

Takže jsem si je pořídil, docela bych řekl výhodná koupě lehce použitého (1000ran...), čtvrt roku starého kusu.

Po počátečním seznámení se minulý týden (cca 150ran) jsem včera začal dělat testík spolehlivosti. Testík přesnosti moje ruce a oči nezvládnou :?

Podle kolegy, který mi Mosquitoprodal je nejlepší střílet jen HVčkama (výrobce je celkem doporučuje, je pro ně namontována pružina, která se dá vyměnit za slabší pro standardy), ideální jsou Magtechy (praha á 1Kč Ks).
HV Magtechy (prý) chodí 100%ně. nemám důvod nevěřit.

Zkoušel jsem včera Remington Thunderbolt, PMC Sidewinder, CCI a standardy SB. , kromě SBček (15ks) u ostatních po 100ks. (tedy 315ks celkem + 20 Magtechů na úvod)

Zkoušel jsem různé věci - mířenka, rychlé vysypání, dvojstřely...
Zkoušel jsem i kombinovat náboje za sebou v různém pořadí značek v jednom zásobníku.... Nemá se to :oops: ale test je test. :wink:
Zbraň vždy spolehlivě přebila, vždy zůstal závěr v zadní poloze. Pouze 3x došlo k neodpálení náboje, vždycky ale byl na nábojnici zřetelný otisk úderníku... 2x u Thunderboltu, 1x u SBčka.

Teď o víkendu bych chtěl zkusit P22 obdobným způsobem, jestli to půjde 8)

PS: je necelé 1% selhávek, IMHO způsobených "kvalitou" munice hodně nebo málo?
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 28 dub 2006 20:08

Asi tak akurát, ak je to muníciou - nič s tým nanarobíš. :( :D
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 10 srp 2008 18:54

jak je to s kapacitou zasobnikov?
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 10 srp 2008 19:15

Můžu říct názor jen na P22. Mám už tu vylepšenou (bezproblémovou) verzi. Cca půl roku starej. Při nové zbrani párkrát nenabila podzvukové náboj, hilznu ale vyhodil. Po asi 500 ranách se ustálil na bezproblémovým provozu. Střílím hlavně SB z důvodu 1,13kč za náboj. Test spolehlivosti sem dělal s 1000 SB. Bez závad. Pak je ale nutné tu kašičku co je kolem nábojové komory zlikvidovat. SB mají dost splodin. Ale po 3000 ranách který na něm mám si ho nemůžu vynachválit. Dokonce byl test dvakrát za lijáku. Čeho se bát když je to plast a převážně dural :lol: .
Mám rád moderní vyhlížející zbraně a proto vyhrál P22 před komárem od Sigu o kterým sem taky uvažoval.
P.S. zásobník u P22 je 10 ks + jeden v komoře.
Uživatelský avatar
kapula
Příspěvky: 35
Registrován: 04 led 2007 23:13
Bydliště: Orava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kapula » 10 srp 2008 19:56

Ja ti zase viem povedat o SIG mosquito. Mam ho cca rok, mam teraz novy kus, ktory mi vymenili koli bublinkam v hlavni. Aj na tomto kuse mam pocit ze je ta hlaven nejaka divna, takze ak by si bral ten tak pozor na to. A ku samotnej zbrani: spracovanie je super, chalan co vlastni p22 mi povedal ze mosquito je lepsie spracovane. Su k nemu 2 pruzinky, takze aj normal + subsonic aj HV idu v pohode, a nemalo by sa stat ze ti HV strelivo zlomi zaver koli slabsej vratnej pruzine. Kapacita zasobniku je ako pri p22, cize 10 + 1 v hlavni. Co sa tyka presnosti, tak zatial sa mi zda celkom v pohode, niesom nejaky dobry strelec, ale v ciernom to udrzim, je to proste plinker, das si 3 plechovky a vyprazdnis do nich zasobnik. Ja som s tou zbranou celkom spokojny, je relativne presna, strelivo lacne, vyzera dobre, do ruky sadne celkom fajn, len mam trosku vacsie ruky, tak sa stane ze si zadrzim zachyt zaveru sem tam, ale to sa prezit da.
..:: Sig Mosquito .22LR && K100 Mk6 && sa 58 ::..
Odpovědět