HK USP a SIG 2009

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
richard

HK USP a SIG 2009

Příspěvek od richard » 17 led 2006 10:53

padly mi do oka tyto dvě pistole - HK USP jsem měl v ruce pouze v kompaktní verzi a myslím, že díky delší hlavni bude mít ve standardu příjemnější chování při střelbě než SIG, který má hlaveň kratší. U Sigu se mi zdá rukojeť trochu ergonomičtější ve srovnání s mírně "krabicoidním" tvarem u HK.
HK USP ani SIGa 2009 jsem zatím neměl v ruce a tak prosím případné majitele o vlastní zkušenosti - kvalita a slícování bude zřejmě srovnatelná, chod spoušťového mechnizmu asi taky... zajímá mě chování při střelbě, přesnost - hlaveň SIGu mi připadá opravdu docela krátká a navíc poměrně vysoko nad rukou případně další uživatelské pro a proti. Předem díky ! R.


Návštěvník

Pořád dokola

Příspěvek od Návštěvník » 17 led 2006 13:07

Tohle téma tady je pořád.
Proč si z toho nezastřílíš na střenici - neochota cestovat nebo co?
Pistole musí sednout do tvé ruky, ne do ruky někoho jiného.
Sig 2009 mi sedl do ruky úplně přesně jako Sig 226, s kterým běžně střílím. Až mě to překvapilo. Nebyl poznat žádný rozdíl. Stejný úchop.
HK nevím - nemám ji doma, nezaujaly mě, a něco plodit na základě krátkého osahání nechci.
Stejně ale nejvíc záleží na tvé ruce, každému vyhovuje něco JINÉHO.
richard

Příspěvek od richard » 17 led 2006 13:28

No, nechci se vymlouvat na nedostatek času, trocha lenosti v tom, že jsem si je na střelnici ještě nevyzkoušel, asi bude...uznávám :) Zatím jsem si na netu našel, co se dalo, a prostudoval tabulkové hodnoty. Víte někdo, kde by se na Jižní Moravě daly vyzkoušet ?
Janek

SIG 2009

Příspěvek od Janek » 18 led 2006 09:47

Zdravim,
mam Sig SP 2022, coz je v podstate totozny typ s 2009.
Je to skvela zbran. Jsem zvykly na dost volne drzeni zbrane a tak mam casto problemy se zbranemi co maj hlaven moc vysoko (P99...). S touhle zadny problem nemam. I po nekolika rychlych vystrelech jsou miridla porad na terci. Oproti G19, kterou jsem mel driv, mam mnohem lepsi vysledky , predpokladam, diky skvelemu chodu spouste.
Zatim jen jedina vytka: Opracovani vnejsiho povrchu zaveru je prilis hladke. I presto, ze tam jsou ty pricne pruhy. Dela to problemy pri uspechanem pokusu o stazeni zaveru.
Odpovědět