HK +AK

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

thrax

HK +AK

Příspěvek od thrax » 16 črc 2007 07:53

Rád bych se zeptal,proč jsou samopal HK MP 5 a AK47 tak úspěšné zbraně.
U AK 47 jsem si vytvořil jakousi představu,že jeho sláva vychází spíše z rozšířenosti než z objevnosti,zkrátka že Kalašnikov nic vlastního nevymyslel,ale že jak se rozlízal komunismus,šířil se i AK-47.
U HK MP 5 jsem ale na nic úžasného taky nepřišel a ten s politikou nesouvisí a tudíž má asi nějakou přednost o které nevím.Můžete mi říct svůj názor?


4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 16 črc 2007 08:08

MP5 je uzamčená devítka, v podstatě 30ranná pistolka zvláště vhodná pro zásahovky na kropení zblízka, s volbou 3 ranných dávek super volba

AK si stačí prohlídnout a je to jasný, tak levně se snad žádná jiná flinta udělat nedá, přidej k tomu spolehlivost, odolnost, nenáročnost na čistotu
a máš ideální útočnou pušku pro vyzbrojení kvanta pěšákú
thrax

Příspěvek od thrax » 16 črc 2007 08:39

MP 5 je uzamčená(tuším že tam jsou válečky jako u naší vz52,která to převzala z nějakého kulometu)jiné obdobné zbraně nejsou uzamčené?
Dávka po třech ranách,to má tuším jedna pistole Beretta a taky AR 15.Je to u samopalů něco zvláštního?
Taky jsem slyšel,že MP 5 nestřílí z otevřeného závěru,asi jako pistole jak říkáš-jestli je to tak,přináší to nějaké výhody?(trochu bych se bál nechat náboj v rozpálené komoře).
..hmm ale to máš zajímavý postřeh,že je to vlastně velká pistole...
U té AK 47 se mi zdá,že tou odolností vůči nečistotám se chlubí všechny zbraně,takže na to moc neslyším a co se týká jednoduchosti,to se mi taky moc nezdá,je k tomu třeba frézovat a nikdo neříkal,že by si to někdo vyráběl v polních podmínkách.Vypadá to ve srovnání s vz.58 dost robustní a asi to bude i těžší.Hlavně nechápu,proč je ten Kalašnikov
tak slavný-vždyť na té zbrani není nic objevného.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 16 črc 2007 12:43

Tak mě "řekni" kolik frézování na AK je ??? (Oproti třeba vz. 58 ) :)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 16 črc 2007 12:49

je to skoro celý lisovaný z plechu...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 16 črc 2007 12:52

Přesně tak... a proto je AK tak levné na výrobu. 58 je celá frézovaná... škoda jen že samonabíjecí AKčka se prodávají 2x dráž než 58.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 16 črc 2007 13:43

Původní AK, tedy AK47 je o dost těžší, než 58. Tím pádem je stabilnější při střelbě, ale zase to musí pěšák tahat. Je to většinou bouchaný z plechu.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 16 črc 2007 14:33

2 JIM Teda sorry, ale to co píšeš nedává mi smysl.

Neřešte zdroje, to jedno jsou nějaký Airsofti co mi vyprdnul Google, ale taktické údaje tam jsou:
http://www.istan.cz/cz/3-ak-47.html
http://www.38prapor.com/sa58.htm

Takže, AK47 je těží, levnější na výrobu k vůli lisování, méně přesné.
SA 58 je lehčí, dražší na výrobu k vůli frézování, daleko přesnější.

Řekni mi, čím ti pomůže že ta zbraň je těžší, když při střelbě dávkou do cíle jdou stejně jen první dvě jako u SA 58 a navíc SA 58 je přesnější??

Já bych řekl že jediná výhoda AK47 je v tom, že Ruský voják, který nebude tu zbraň ani sebe dva roky pucovat, z ní bude furt moc kropit nepřítele.

Pěkné články zde:
http://www.super.cz/moc-a-penize/15066- ... ak-47.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Samopal_vzor_58
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 16 črc 2007 15:09

ruský či jakýkoliv jiný voják, jež 2 roky nevypucuje AK si z něj patrně nestřelí, páč zarezne jako jakákoliv jiná flinta
jde o to, že ten kopáč nemusí udržovat vyleštěnej a namazanej aby fungoval spolehlivě :wink:
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 16 črc 2007 15:34

A nemusí naťahovať v "prašnom prostredí" na ústie hlavne prcgumu :P .
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 črc 2007 15:54

Já jsem kdysi četl ve střelecké revue o tom jak se v Rusku dělaly vojskové zkoušky Sa58 versus AK47, za účelem zjištění zda je náš samopal kompatibilní s ostatními zbraněmi Varšavské smlouvy.
No a bohužel vás musím zklamat, protože nebyl lepší v ničem (vyjma toho že byl o deset deka lehčí), a to včetně přesnosti jednotlivými ranami, natož dávkou. Ale naštěstí byl srovnatelný, tak nám ho nezakázali vyrábět.

No a proč je Kalach tak populární, na to je jednoduchá odpověď - protože se vyráběl v Rusku. A ti ho vnutili všem satelitům, kromě nás, a na podporu celosvětové revoluce ho za pár peněz nebo zcela zdarma v rámci vojenské pomoci dodali v miliónových počtech tomu kdo si řekl. Takže ve finále ho měl v ruce kdejaký komunistický pomatenec od jižní Ameriky přes Afriku po Asii.
Kdyby Rusáci vyráběli třeba M16 nebo něco jiného, tak je to stejný případ v bleděmodrém. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
thrax

Příspěvek od thrax » 16 črc 2007 16:07

pokud by se k plně automatickým verzím pistolí jako je třeba Stečkin,nebo ještě lépe Mauser C96 přidala delší hlaveň a zásobník + ramenní opěrka,vznikly by zbraně srovnatelné s HK MP5?
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 16 črc 2007 16:29

2 Kubajzz

Zkouškám naší zbraně prováděnou nějaký Ruským soudruhém bych tada moc nevěřil. Mohl bejt ožralej jako prase a nebo třeba (jako ostatní) neměl rád Čechy. V 68 nás prý Rusové chtěli vyhladit. A neudělali to jen proto, že by blbě vypadali před ostatníma soudruhama, proto nastala normalizace čti. převýchova.

Jinak věřím našim lidem, našim testů a tomu že naše zbraň střílela vážně přesněji.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 črc 2007 16:41

To já taky radši našim testům, ale jestli je to test z časopisu Zbraně a Náboje, tak si myslím je to 1:0 pro soudruhy z Moskvy. :wink: (a to je nemám rád)

2thrax:
Když přidáš ke Stěčkinu delší hlaveň a zásobník, tak to bude Stěčkin s delší hlavní a zásobníkem. Prostě to nikdy nebude samopal.
No a Mauser C96 ani ze srandy, ten dokonce ani nemá zásobník. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 16 črc 2007 16:46

2 Kubajzz

Já viděl testů.
V jednom dokonce lépe střílela Saiga než M16ka :lol: :lol:
Odpovědět