HK +AK

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 18 črc 2007 08:22

s těma managerama to sedí proto jsem vystřídal administrativu za Samopal a zákop :lol:


Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
thrax

Příspěvek od thrax » 18 črc 2007 08:29

je snad jediné místo na světě,kde manažeři nežijí a je tam ještě tvůrčí svoboda-paštunská Darra.Nemá tu někdo zkušenost s tím městem?
mimochodem se mi zdá,že jednotlivé firmy mají každá určitý typ spoušť.mechanismu,který nemodernizují a desítky let ho opakují pořád dokola,jako by je vůbec nic nového nenapadlo.Mít zbrojovku musí být pohodlné.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 črc 2007 12:24

MIKE: Pokud se nepletu tak AMP produkuje kábly a elektroniku pro Mercedesy a různý jiný automobilky, o tom že by se tam dělaly nástroje nevím.....
lopez
Příspěvky: 87
Registrován: 18 čer 2007 22:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od lopez » 18 črc 2007 18:43

4 thrax : ale my máme známý samopal (spíš samopálek) , přece Škorpion vz. 61, zvaný "škorpík,škorpas", sice ho používají ti "druzí" , ale legenda to je. :lol:
Sorrry za O.T.
thrax

Příspěvek od thrax » 18 črc 2007 20:25

no aspoň že tohle máme,ale ten škorpík je stejně nedoceněná zbraň,protože má zpomalovač kadence (domnívám se,že ho jiné samopaly nemají),i když není uzamčený,což je chyba.Proto
je to trochu stará konstrukce,naši konstruktéři by se měli polepšit a vymyslet něco nového.A nebo,což by bylo vůbec nejlepší,by se měli polepšit vojáci a nekupovat Hecklery a zůstat u škorpů.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 črc 2007 20:32

co to prosímtě zase meleš o chybě že není uzamčený? Je konstruován na náboj kterej uzamčení nepotřebuje a stará konstrukce to není proto, že nemá uzamčení, ale proto že je to starý bezmála 50 let.......
Ty bys chtěl aby naši vojáci zůstali u vz.61 když je tu mnohem lepší zbraň? Tvůj patriotismus má v tomhle případě jistej nádech zpátečnictví...
thrax

Příspěvek od thrax » 18 črc 2007 20:52

to jsem čekal a bohužel máš z určitého hlediska pravdu-patriotismus je jistým druhem zabedněnosti.
co se týká toho uzamčení tak to myslím asi tak,že dnes si žádná armáda dynamický závěr nekoupí.Ve své době to tedy byla pokroková konstrukce,ale dnes už to z obchodního hlediska nevyhovuje.Ovšem-
nikdy jsem pořádně nepochopil ten zpomalovač kadence.Nemůže to fungovat jako zámek?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 črc 2007 21:05

Uvědom si, že z hlediska uzamčenýho závěru musíš brát v potaz na jakej náboj je to konstruovaný !!!! 9 Luger v samopalu uzamčení nepotřebuje, 223 Remington v útočné pušce ano.
Zrovna u MP5 si nejdsem zcela jistej jestli je závěr uzamčenej, nebo jestli není jen bržděnej, takže ono to o uzamčení není.....

Co se týče zpomalovače kadence.... je tvořen vertikálním závažíčkem, díky kterýmu zachytává záchyt závěru závěr v zadní poloze, čímž zpomaluje kadenci.
Co máš furt s těma zámkama???
thrax

Příspěvek od thrax » 19 črc 2007 07:35

no,kdesi jsem četl,že žádná armáda neuzamčenou zbraň nekoupí a tak si říkám,že má-li být zbraň úspěšná,tak musí být uzamčená.No a tak si představuju něco malýho,uzamčenýho,s voličem kadence od 1 do 30 no a to jako že by měla být ta kýžená zbraň,co před ní HK zbledne závistí a Kalašnikov si bude rvát šediny.
Odpovědět