HK +AK

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 17 črc 2007 11:15

vládou placený expert má vyfasovaný sa.58 a ne Kalacha :lol:


Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
lopez
Příspěvky: 87
Registrován: 18 čer 2007 22:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od lopez » 17 črc 2007 11:29

Ještě k samotné střelbě , střílel jsem na různých předváděcích akcích asi jen z 16ti typů samopalů full auto a jen ze tří typů bylo možno zasahovat lehce cíl při střelbě dávkou :HK , UZI , MP 40/41 (HK i UZI byly full size, někdy i s SD to je samozřejmě lepší)
Tyto 3 zbraně jsou i relativně jednoduché na ovládání, právě proto to zvládnou policisté, vojáci a ženy. :lol:
thrax

Příspěvek od thrax » 17 črc 2007 14:58

2 lopez-myslíš,že by mělo význam opatřit automatické zbraně spouštovým mechanismem,u kterého by se přesně stanovil počet ran v dávce od 1 do 30?
demong

Příspěvek od demong » 17 črc 2007 15:01

Vůbec mě nenapadá k čemu by to mělo mít? :lol:
Blbost - chceš střílet dávkou tak zmáčkneš a až se ti bude zdát dost dlouhá pustíš..
thrax

Příspěvek od thrax » 17 črc 2007 15:14

no já mám takovou zkušenost,že když to udělá ratatata,tak vlastně nevím,co mám ještě v zásobníku a ono se to vystřílí nějak hodně rychle.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 črc 2007 15:15

No přece kvůli šetření náboji.
Uvidíš 8 nepřátel, tak navolíš osmirannou dávku a pěkně zleva doprava ratatatata... Ani kulka nazmar!
:lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 17 črc 2007 15:30

spíš si myslím že ty dvou či tříranné dávky, jsou právě opatřením
aby jsi v návalu adrenalinu nevysypal šuple hned do prvního dareby
ale aby zbylo i na ostatní
demong

Příspěvek od demong » 17 črc 2007 15:54

Když dávku tak na první ochromení protivníka a pak postřelovat jednotlivými ranami - jinak je to plýtvání, které tě může stát krk..
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 17 črc 2007 16:08

thrax píše:2 lopez-myslíš,že by mělo význam opatřit automatické zbraně spouštovým mechanismem,u kterého by se přesně stanovil počet ran v dávce od 1 do 30?
:lol: :lol: :lol:
Rozhodně, na seřizování by se použil volant z vejtřasky :lol: :lol:
Na druhou stranu přepínač 1,3,dávka smysl má.
thrax

Příspěvek od thrax » 17 črc 2007 16:41

a nevíte někdo,jestli tohle zařízení nějaký sapík už má?
lopez
Příspěvky: 87
Registrován: 18 čer 2007 22:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od lopez » 17 črc 2007 17:14

To thrax : nějak jsem nepochopil to o tom spouštovém mechanismu, o tom jsem vůbec nepsal. To co ty zmiňuješ to myslím částečně podobně vyrábí na malorážné zbraně H+K . Dokážou udělat dobře fungující volitelný, mechanický, dávkový mechanismus. O možné volitelné kadenci jsem jen četl u leteckých kanonů a kulometů a řešilo se to elektricky. Volitelnou kadenci má pár kulometů, které jsou neseny pěšákem, ale fakt už nevím který. Když se amíci v ranných začátcích pokoušeli o funkční 3ranný spoušťák, tak tam použili špatné součástky, 3ranná dávka se dala přerušit povolením prstu ze spouště a následné opětovné zmáčknutí znamenalo to , že se vystřelil zbývající počet ran v 3ranné dávce. Nyní to již prý mají přepracované (zřejmě okopírovali HK) :wink:
thrax

Příspěvek od thrax » 17 črc 2007 21:13

to lopez-já vím,že jsi o tom nepsal,ale ptal jsem se tě proto,že máš praktické zkušenosti.Prostě jsem potřeboval znát tvůj názor,jestli to k něčemu je nebo není.Důvod je v zásadě ten,že jsem český patriot a němcům nepřeju jejich úspěch.Vadí mi,že nemáme stejně slavný samopal jako je ten jejich HK.A proto jsem si říkal,že jediná věc,co by se dala udělat,je vymyslet spoušťový mechanismus s nějakou funkcí navíc.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 črc 2007 21:20

Až získáme německou precizi výroby, až naše zbrojovky přestanou vyrábět zbraně fušerským způsobem, tak pak můžeme vymyslet konstrukci kterou bysme jim mohli konkurovat. Patriot být můžeš, ale je ti to prd platný, CZ 75 je taky celosvětově kopírovaná, až na nějaký mouchy vynikajicí konstrukce a podívej jak ji dokáže degradovat, když ji vyrábí tak jak ji vyrábí.....
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 17 črc 2007 22:03

Alfonss - tohle tesat do kamene :(

Češi jsou schopný vymyslet, vyrobit, vylepšit.
Ale precizní práce v mnohakusových sériích to asi ne no :(
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 17 črc 2007 22:15

to není otázka české či německé preciznosti
to je vše o penězích , páč vyrábět přesně a draho dokáže díky vyspělým technologiím kdekdo
v Česku i na Moravě je spousta firem a firmiček, potažmo živnostníků produkujících pro renomované (i německé firmy)
některé "západní" firmy zde provozují filiálky poněvadž tu samou kvalitu lze u nás docílit levněji (levnější energie + prac. síla)

Alfe
pokud se nepletu tak to AMP co máš přes kopec produkuje nástroje pro zbytek koncernu


P.S. spíš mám dojem, že tu funguje příliš managerů, kterým nějakým brainstormem nalili do palic, že z ho..na lze uplést bič
Odpovědět