historicke zbrane-zkusenosti

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 01 dub 2008 16:42

Lepší upozornit, než nechat někoho aby si ustřelil půl ksichtu a ruku. Docela by mě zajímalo co na to puškař. A jak majitelé zbraní na dnes neobvyklé/drahé náboje tento problém řeší. Na příklad : Lefacheux. Werndl a jehlovky už tu někdo řešil, nicméně bude asi hodně zbraní ke kterým už není krmení.


Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 01 dub 2008 21:08

a nebylo by možné ty hilzny vytáhnout z Ms plechu?Trochu mi to připomíná tažení dutinek na rozbušky,tam se postupovalo z vystřiženého kolečka a ve třech fázích se to po vyžíhání postupně vytáhlo.Lefauxové nábojnice které jsou bez okraje by tak měly jít snadno/?/ vyrobit.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 02 dub 2008 09:24

Teď jsem našel na netu pěknou věc pro majitele Lefaucheux zbraní : http://hlebooks.com/pinfire/pin01.htm. Možná že by se to dalo nechat poslat z USA. Kdyžtak napodobit.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
loptosko
Příspěvky: 25
Registrován: 23 srp 2007 00:30

Příspěvek od loptosko » 03 dub 2008 00:00

Lettow-Vorbeck píše:Teď jsem našel na netu pěknou věc pro majitele Lefaucheux zbraní : http://hlebooks.com/pinfire/pin01.htm. Možná že by se to dalo nechat poslat z USA. Kdyžtak napodobit.
mne ten odkaz nejde, sorry, inak to s tými výbehovými nábojmi by zaujímalo aj mna, na herman historica alebo aj na aukro je kopu zaujímavých vecí a vystrelit si len pre to potešenie zopár patron z takej starej flinty by bol zážitok. len zas neviem či to je legálne, lebo kúpiť zbran vyrobenú do 31.12 1890 je na slovensku možné bez papierov, ale asi sa z nej nedá strielat, a ako je to v čr to neviem vôbec. neporadí niekto? dik.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 03 dub 2008 09:34

já se tu na to ptal v "právních otázkách" a jako odpověď mi přišel odkaz na zákon,ve kterém se jasně píše,že můžeš nabýt,držet a nosit takovou zbraň a taky nabývat k ní náboje.Předpokládám tedy,že z ní můžu i střílet.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
fidlerp

Příspěvek od fidlerp » 03 dub 2008 11:16

Ohladom pusky a jednotnych nabojov som stanovisko Policajneho zboru hodil do vlakna Werndl M 1867.

Peter
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 04 dub 2008 00:30

Zkusím ještě jednou ten link pro lefošáky. Pod těma fotkama revolverů je fotka těch přípravků pro přebíjení, kde nejzajímavější je ten držák na zápalky. Né že by to český/slovenský kutil nedokázal vymyslet sám, ale proč si lámat hlavu... http://hlebooks.com/pinfire/pin01.htm (mě to funguje Ctrl+C, Ctrl+V ).

Gewehr88 :
Nedokážu si představit, že by mi někdo v ČR prodal bez papírů jakýkoliv jednotný náboj (nepočítám překupníky a pod.). Nemůžu to tvrdit s jistotou, ale mám pocit že konkrétně jednotné náboje smí v ČR držet pouze majitel ZP.
To bych si potom mohl koupit 120mm RU kanón M1880 a shánět do něj munici jakožto krmení pro historickou zbraň ne?

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/2 ... one-M-1880
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
loptosko
Příspěvky: 25
Registrován: 23 srp 2007 00:30

Příspěvek od loptosko » 04 dub 2008 09:36

To bych si potom mohl koupit 120mm RU kanón M1880 a shánět do něj munici jakožto krmení pro historickou zbraň ne?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
diky už mi ten lefoš odkaz ide. zaujimave.
fidlerp

Příspěvek od fidlerp » 04 dub 2008 12:13

Kanon nie je rucna zbran. precitaj si ten zakon este raz!
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 05 dub 2008 17:22

ta americká sada pro lefošáky není bohužel řešení,protože je to vlastně pytlík s Ms dutinkama /a pěkně drahýma /+matrice na přebíjení.Sběratel navíc nezůstane u jedné zbraně,takže bude potřebovat ty sady minimálně 2-pro ráži 7a 9mm. Jenže jsou i ráže 4mm a 12mm,takže jako jediné řešení vidím vytáhnout si ty dutinky z mědi podomácku.Nemělo by to být těžké,ale neznám nikoho,kdo by to někdy dělal.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 06 dub 2008 09:37

možná by to šlo tak,že se komora vyvložkuje bezešvou trubkou,osoustruženou na průměr 7mm,pak se vezme nábojnice .22LR,navrtá se do ní dírka zboku,tou se prostrčí kousek hřebíku a dovnitř se dá kapsle,zastrčí se do bubínku a zepředu se nasype černý prach+zastrčí olověná kulka ráže .31,zmačkaná v kleštích na průměr 7mm.
/nezkoušel jsem to a bohužel nemám lefošák,takže si jen myslím,že by to mělo jít,a navíc si ani nejsem jist,zda je to legální./
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
stifter
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2007 10:08

Příspěvek od stifter » 06 dub 2008 11:27

Pane Bože, ........... :shock:
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 06 dub 2008 11:46

neber jména Božího nadarmo a raděj řekni co se ti na tom nelíbí.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 06 dub 2008 21:27

pane bože ... :lol: tak to jsem si taky nemohl odpustit ... nevím jak ty ale já bych to v kleštích nemačkal , když jsme zmenšovali střelu , tak se dala na stůl , položil se na ní jemný pilník ( nebo něco podobného) a válela se sem a tam , až se zválcoval průměr , nejlepší řešení je si něco sehnat přímo na odlévání , nebo lisování / protahování potřebných střel... ty nábojnice , nemusíš táhnout , stačí je třeba vysoustružit z mosazné tyče ( pro ty co mají tu možnost ) a nacpat do nich kolíky s normální perkusní zápalkou, na co hned vrtat malorážkové nábojnice, kromě toho blbě se trefíš a ožehne ti to prsty ... :lol:
Naposledy upravil(a) vlčák dne 07 dub 2008 21:07, celkem upraveno 1 x.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 07 dub 2008 09:02

Díky Vlčáku,to cos popsal,je mnohem lepší,než celá ta americká sada.
S tím pilníkem je to chytré-to mě nenapadlo.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Odpovědět