Heckler Koch nebo SIG

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jackdaw11

Heckler Koch nebo SIG

Příspěvek od jackdaw11 » 19 črc 2008 10:31

Zdravím všechny a mám pár dotazů zejm. na znalce značek HK a SIG. Už cca 10 let jsem spokojený majitel HK USP Compact 9mm.

Pomalu se rozhoduji, že bych obměnil výzbroj :o) a současně přešel na jinou ráž. Uvažuji o .45 ACP. Jsem laik a na střelnici si chodím jen příležitostně zastřílet pro zábavu, zároveň nechci dělat kompromisy pokud jde o kvalitu a raději si připlatím za pocit, že mám to nejlepší.

Uvažuji o HK USP Expert, případně Mark 23 na jedné straně, nebo o SIG P220 nebo P226. Se značkou SIG zkušenosti nemám a dříve než si tyto zbraně půjdu vyzkoušet k prodejci by měl zajímal názor zkušenějších.
Poslední dotaz se týká ráží .357 SIG a .40 S&W a jejich (stručné, základní) srovnání s .45 ACP, děkuji.

Zdraví O.K.


Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 19 črc 2008 11:33

HK i Sig jsou, dle mého skromného mínění, etalony ve zbraních pro, nejen, osobní obranu. Jsem šťastným vlastníka HK USP compact v cal. .40SW. Ze SIGa se mi střílelo stejně dobře. Subjektivně obě značky o třídu převyšují výrobce zákopového náčiní, co používá 3 pojistky a předepnutý úderník. O komparaci ráží už tady bylo psáno desítky stran, s tím závěrem, že 7,65Browning u sebe udělá víc práce než .357Magnum v trezoru:-). A pak je prý dobré se do útočníka strefit:-).
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 19 črc 2008 12:08

357sig by měl být ekvivalent revolverového 357mag. Střílel jsem touhle ráží ze zákopového náčiní(TM), zas tak hrozný to nebylo, ale žádný důvod k nadšení.
40sw se nedávno diskutoval zde (ta a následující stránka).
45acp má těžkou pomalou střelu, a v tovární laboraci je kolem 500J. Z toho vyplývá přesnost, příjemný zpětný ráz, relativně největší pravděpodobnost že v sebeobraně zůstane střela v protivníkovi, tudíž nedojde k průstřelu a naopak předá efektivně svou energii cíli. Jedinou muškou je macatý náboj, takže do podobně velkého zásobníku jich vejde o 2-4 kousky míň. Mimoto je to nejrozšířenější a nejlevnější ráže (po 9L a 22LR), což má význam, pokud jako příležitostný střelec nepřebíjíš - můžeš víc trénovat a pak nepotřebuješ tolik nábojů v zásobníku :wink: Na nošení a občasné střílení by to byl můj favorit.
40sw má v našich podmínkách smysl na IPSC, kde dosahuje vyšší faktor, 357sig díky vyšší energii, rychlosti a menšímu průřezu je lepší na prostřelování překážek a pak s expanzní střelou - pro civila imho nemá využití.[/url]
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 19 črc 2008 13:06

Přemýšlíš o Expertu na nošení? :shock: Jinak jsem majitelem USP v ráži 45.Je to formálně dokonalá zbraň,je i technicky na vyšší úrovni než "zákopové náčiní"které vlestním v této ráži taky,ale nějak mi u USP vadí málo doplňků a jejich případná cena,pokud ovšem můžeš do své kapsy sáhnout dostatečně hluboko,nevidím důvod proč ne,zvláště pokud to chceš na disciplíny terčovějšího charakteru než je LOS a IDPA.....co se SIGu týče je to koncepčně a stavbou trochu podobné HK,třeba výškou držení a polohou osy hlavně ku ruce,jen nevím jestli se dělá v 45 taky dvouřaďák....Doporučoval bych se ovšem u USP vyhnout některým experimentům se spoušťovým mechanismem,které výrobce páše a zvolit klasické SA/DA....A co už u HK vůbec nechápu,je proč do prakticky stejně velkého zásobníku,jako má třeba dvouřadá 1911 dá nacpat jen 12ks 45....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 19 črc 2008 13:59

Jen bych k laboracím doplnil, resp. si dovolil poznamenat, že docela racionální "test" - jako jeden z mála testů tohoto časopisu - ráže .40 SW byl snad v měsíc či dva starých "Zbraních a nábojích", kde konstatovali i účinky ráže .40SW (v 180 grs a FMJ) i od S&B. I z mých skromných střeleckých zkušeností s touto ráží lze tvrdit, že SB je v .40 velice dietní střelivo, s tím, že světoví výrobci munice dosahují téže úsťovky a energie(í) v ráži 9mm Parabellum (Federal, CCI, Hirtenberger, Norma)... Tedy, .40 na obranu ano, ale ne s SB municí. A po přečtení flamu o .40SW (jak je tu na něj odkaz) dodávám: Skutečně a hlavně ne .40SW od Magtechu, to je skutečně, ač to říkám nerad "hnůj všech hnojů" - SB je proti ní munice se střelou "z ochuzeného uranu":-))))). U .357Sig mě minulý týden na Leiku zarazil zpětný ráz (střílel jsem to po čtvrté v životě), rána a ohromující přesnost... (byť to byl SB), u cal. 45Auto jsem měl při minulých střelbách s SB selhače, psal jsem to zde, asi špatná várka (chyběla zátravka, a takové věci)...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 črc 2008 14:26

Bobby_s_Lugerem píše: s tím, že světoví výrobci munice dosahují téže úsťovky a energie(í) v ráži 9mm Parabellum (Federal, CCI, Hirtenberger, Norma)...
Jo? A nenapadlo tě že 9mm Luger má podstatně lehčí střelu, tím pádem může být rychlejší?
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 19 črc 2008 14:33

Aha, já to napsal blbě, pardon. Světoví výrobci dosahují stejné energie u 9mmL. Rychlosti jsem chtěl vztáhnout k 9mmL, tedy, že sellier má pomalejší 9 než světloví výrobci 9. Ještě jednou sorry za čínské vyjádření:-).
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 19 črc 2008 19:43

Doporučuji HK 45. Maj u Brymové..
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 19 črc 2008 20:16

Jako Sigař říkám: běžte někam, kde si můžete půjčit obě zbraně (nebo všechny zbraně), které máte ve výběru a zastřílejte se z nich. Nejlépe v jedné ráži a v jednom střeleckém dýchánku.

Dál zvažte, k čemu chcete zbraň používat. Pokud ji chcete mít na zastřílení si na střelnici, pak u Siga připadá v úvahu P226 (jste-li movitější, pak i v nějaké custom úpravě - třeba Blackwater, nebo SA). U HK je logicky top of the class Mark 23, nebo USP Expert. Pokud ji chcete nosit, pak u Saiga doporučuju P229 a u USP USP Compact, nebo P30.

A to, s čím se vám bude střílet nejlépe, to pořiďte.

V každém případě - ať koupíte to, či ono, myslím, že budete navýsost spokojen.

Jako ráži doporučuju (plně) .40SW. 357Sig je pěkná, ale na běžné střílení je to "trochu privela".

Mimochodem, jsem překvapen, že zastánci jendoho plastového nesmysla se třemi pojistkami a předepnutým kdovíčím sem ještě nedorazili, aby nám všem ukázali, zač je toho loket... :lol: :lol: :lol:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
glock1719
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2007 21:50

Příspěvek od glock1719 » 20 črc 2008 00:15

Plýtvaní teplím vzduchem.Kolik Sigů a Heclerů je ve výzbroji armád a Policie.A kolik Glocků že.
Štěstí přeje připraveným.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 črc 2008 00:36

no s těma HK jsi trochu přestřelil, protože ty tam jsou, ale spíše u speciálních jednotek, kde jsou lidé trošku "na výši", řadovej trouba musí dostat blbuvzdornou zbraň....
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 črc 2008 01:09

A v kterých armádách je vlastně Glock jako základní pistole ve výzbroji?
Že v rakouské je mi jasné. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 20 črc 2008 07:02

Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
glock1719
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2007 21:50

Příspěvek od glock1719 » 20 črc 2008 07:07

Nikde nepíšu , že nejsou.Jsou Heck i Sig , ale proto Glockům je jich o hodně méně.
Štěstí přeje připraveným.
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 20 črc 2008 08:58

Ano, a už tu máme "zákopové nářáďáře":-)))). Nemyšleno ve zlém, glocku:-). Objel jsem celý svět a nikde, mimo městské policie Plzeň, jsem glocka u ozbrojených složek neviděl:-))).
Odpovědět