Heckler Koch nebo SIG

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

luboking
Příspěvky: 216
Registrován: 28 kvě 2007 19:21
Bydliště: Bratislava

hk+sig

Příspěvek od luboking » 20 črc 2008 10:17

Vrátil by som sa k prvotnej otázke a to či HK alebo SIG v 45 acp. Môžem spokojne povedať, že ani jedna voľba by nebola zlá, už pár rokov vlastním HK Mark 23 a som nadmieru spokojný jeho presnosťou a spoľahlivosťou, nádherne sa sním strieľa na 50m, je na to jak stvorený.Má len jednu jedinú snád chybičku, je to veľký kus pištole, naozaj veľký a určite nieje určený pre malé ruky. Siga v 45 mám klon Colta GSR revolution. Tiež musím povedať , že neuveriteľne presná a navyše krásna zbraň. Na Siga sa nedá povedať jediné zle slovo. Cenovo je to tak zajedno a preto keby to bol môj problém čo si mám vybrať, tak volím Siga. Ale samozrejme najlepšie je mať obe.


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 črc 2008 10:42

glock1719 píše:Plýtvaní teplím vzduchem.Kolik Sigů a Heclerů je ve výzbroji armád a Policie.A kolik Glocků že.
Jen namátkou:

SIG: Policejní sbory - státní SRN (používána P225), Švýcarsko, Francie (225k zbraní v roce 2006)
Armády: JAR. Japonsko, SRN
Policejní sbory městské (pro uniformované policisty, řadoví členové neuniformované policie a agenti silových složek, jako je FBI si kupují zbraně podle svého výběru): Chcago, New York, Los Angeles, San Francisco a další menší města... (dohromady cca 480k zbraní)
Agentury: US FEMA (P229 DAK), US INS DOJ,

Například u FBI je poměr Glocků k Sigům cca 1:1. Podle mých informací na jednoho Glocka a Siga vychází asi 0,3 HK a 0,001 ČZ 75 :D .

Já osobně jsem SIGař. Ať jsem měl jakoukoliv zbraň (a to jsem měl i G17 a G19), vrátil jsem se vždycky k Sigovi, který nikdy nezklamal. Jediné úpravy, které dělám je výměna mířidel za tritiová a nahrazení standardní tlusté spouště za tenkou (což je práce tak na 4 minuty).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 20 črc 2008 11:15

Kvalitativně na tom budou ty značky zhruba stejně. Ale dal bych přednost Sigu, čistě z estetického hlediska. Usp je totiž po gloku druhá nejošklivější moderní zbraň, ale za má opravdovej polygonální vývrt...

Ale já bych navrhoval ještě jiné řešení, jakožto dlouhodobý zastánce systému cz 75 bych šel do CZ 97... :wink: A za peníze které bych tímto ušetřil bych si jí nechal vyladit k dokonalosti.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 črc 2008 11:19

USP nemá opravdovej polygon....
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 20 črc 2008 11:22

USP je skutečně celkem nehezká bouchačka, i když Vkodlakus na ní nedá dopustit. Od kolegy jsem si půjčil Siga a ani já a ani on, jako majitel s ní nenastřílel to, co z mého bývalého 6ti palcového revolveru Ruger :D. Celé odpoledne měl zkažené, pač právě revolver zvažoval spolu se Sigem.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 črc 2008 13:39

No jo. Střelba s pistolí a s revolverem se nedá srovnávat. Oboje chce trošku jiný přístup.
Já osobně bych do ČZ nešel, leda by mi ČZ připlatilo (a za to bych koupil Siga). Ta zbraň nemá tu cenu, za kterou jí prodávají. I kdybyste ladil na maximum (což je podle mne mnohdy docela kontraproduktivní), tak tak dokonalou a přesnou zbraň, jako jsou od jmenovaných německých značek, nikdy nejste sto dosáhnout.
Holt, i když Němce, jako národ nemusím (a to pracuju pro německou firmu), jejich zbraně a auta jsou bohužel nedostižné (i když trochu bez srdce) a proto si je každý kupuje.
Já chápu, že ČZ dokázala vyvinout slušnou zbraň. Ale dík svým úletům s kvalitou, cenami a přístupem k zákazníkům (kdo se jednou pokoušel něco reklamovat v ČZ, pochopí) si šlápla na renomé, což ji dlouho nebudu moci odpustit.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 20 črc 2008 13:52

No vidíš, já zase na čízu nedám dopustit. Mám druhou a oboje prvotřídní, oproti jiným značkám, tyhle bez jediné chybičky a přesné jak ruka dokáže
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 20 črc 2008 13:58

Uz jsem to psal dneska jinde - zase je to o prioritach...
Velke zavody IPSC PRD za poslednich X let nevyhral nikdo s HK, GLockem, Sigem... Tam jasne dominuje Shadow (resp. SP-01). A ano - muzeme si rict no a? Je to o marketingu a hledani talentu a treba to Sig nema zapotrebi.

Pravda - nevim o nikom, kdo by z CZ vystrilel vic nez 100.000 ran aniz by nemusel menit nekterou dulezitou cast (ram, hlaven)... A naopak si muzeme rict no a? 100.000 ran je 400.000 korun, v tom se 7.000 za hlaven ztrati, nehlede na to, ze Sig je o 10 drazsi nez CZ, to je 1 hlaven a 6 zachytu...

A ted se tu muzeme do nekonecna hadat, co je lepsi... A tech argumentu bude ze vsech stran milion...

Navrhoval bych se smirit s tim, ze je to o subjektivnich prioritach.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 črc 2008 14:40

Možná to je proto, že ten závod je svými pravidly pro tu zbraň nastavený. Prostě někdo vytvořil závod a ČZ na něj ušila zbraň.
A opravdu - jiná zbrojovka neměla zapotřebí vytvářet zbraň pro jednu disciplínu.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 20 črc 2008 15:18

Tak co má USP když ne opravdovej polygon? Já jsem fakt žil v domění, že hlavní devízou zbraní HK je polygonální vývrt...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 20 črc 2008 16:54

HK USP nemá pravý polygon, je to kombinace polygonu a klasických drážek.
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 črc 2008 17:38

Ono totiž vyrobit polygonální vývrt je docela složitá věc. Mimochodem - a neříkejte to Glockařům, protože jsou na to citliví - Glock má taky jen náhražku toho, co by měl mít. I když strejda Gaston říká, že to je polygonál.

Čistě polygonální vývrt by měl mít profil jednoho vodícího pole vývrtu ve tvaru křivky s nekonečným množstvím hran (teoreticky). Zatím, co Glock má tuším 16 hran na "hrb", HK má myslím 8 (ale to lovím v paměti číla, která jsem kdysi dávno někde četl).

Takový polygon se dá v současnosti pouze vykovat za studena a potom se tepelně a chemicky upravuje. Proces je technologicky náročný a výsledkem jsou mnohdy praskající části vývrtu (viz Glock) dík překalenému materiálu.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 črc 2008 17:46

Klasický polygon má např. CZ 82.....

Hanul IV to napsal velice přesně. CZ 75 SP-01 (Shadow) není tuctová čezeta, je to v podstatě speciál vyvinutý pro divizi production. Zbrojovka to tímhle tak trochu ochcala, taky ze začátku s tím byly problémy - s prodlouženým dustcoverem, byly dohady jestli ta zbraň ještě do divize PRD patří.

CMK: jako jo, Tvoje úvaha je správná, ale někdo opravdu není zvědavej na zbrani měnit každou chvíli nějakej díl, protože rychlost puškařů je taková jaká je a každej si nemůže dovolit být bez gunu, takže radši investuje do kvalitnější zbraně která vydrží. Je to opravdu o prioritách každýho jedince....
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 20 črc 2008 19:26

Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 21 črc 2008 01:48

Dnes jsem se na střelnici mněl možnost seznámit z pistolemi SIG 220 a HK 45,(přiložené foto)jsou to rozměrově totožné zbraně jen HK 45 má dvouřadý zásobník a na rozdíl od SIG 220 je taková „přerostlá“a celkově hranatá,nic moc za 28litrů :) ,konstrukčně dost složitá a co mně nejvíc vadilo je spoušť,plastová hodně pruží a v DA režimu jsem mněl strach,že ji ulomím! A taky vypouštění zásobníku ala P99 no ale, to je spíš na zvyku, jinak co se přesnosti týče tam není co vytknout ,střeli nábojů SB i Magtech lítali na 25m z oporou skoro jednou dírou na flek. SIG 220 je díky jednořadému zásobníku ploší,má hezky zaoblené hrany závěru a celkově je kompaktnější a příjemnější do ruky ,přesnost z již zmíněným střelivem malinko horší než HK 45 ,ale na vzdálenost 25m z oporou se zásahy vlezli do 5cm ,což je taky určitě pěkné. Obě pistole byli 100% spolehlivé a dle mého názoru rovnocenné (pokud nebude někomu vadit 7+1 u SIG 220), ale i přes to všecko bych já šel určitě radši do SIG 220 :wink:
Přílohy
Sig P220 HK 45.jpg
Sig P220 HK 45..jpg
In vino veritas...
Odpovědět