havarie zbrani

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 04 pro 2007 20:03

u pistole to zas nema zpetny raz. u revolveru je nebezpeci nejvetsi


CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 04 pro 2007 20:38

Jednou když jsme ještě byli malý smradi a stříleli jsme venku s tátovou vzduchovkou (tuším to byla asi S620), která už toho měla hodně za sebou tak jsem zlomil a naladoval vzduchovku brokem a chystal se střílet v tom šla kolem sousedka stíhačka sousedka a koukala co tam děláme, rychla sem se snažil vzduchárnu schovat a nenapadlo mě nic než si vzduchárnu dát vzduchovku podél pravý nohy a konec hlavně položit na nohu a jak na sviňu vzduchovka spustila sama od sebe, po chvíli řevu mě tata odvez do nemocnice aby mi vyloupli brok z chodidla :roll:
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
vlčák

Příspěvek od vlčák » 04 pro 2007 22:32

kubin - takovéhle zážitky patří spíše do kategorie " náhodný výstřel " http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=3818&start=45 nebo nechtěný výstřel http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... ght=cvi%2A
- na otázku , jestli to natáhne pistoli , je odpověď - někdy ano ...
jedná se o případ pistole s neuzamčeným závěrem , kdy střela zašpuntuje hlaveň a tlak co je v hlavni vystřelí nábojnici, která funguje jako píst , k tomu by měl stačit i tlak zápalky - na tomto principu fungují cvičné náboje UTM http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?p=61087#61087
- u zamčeného závěru by se to nemělo stát, protože se dává do pohybu zpětným rázem, nebo odběrem plynů z hlavně, tak by to " teoreticky " mělo zůstat uzamčené a vysyčet to ven .
- jako další možné příčině se v tom článku o příčinách havárií , tam píšou o upravených střelách . celopláštová střela je vzadu otevřená a když se podomácku upraví na polopláštovou , tak se , při moc velkém obnažení jádra může stát , že olověné jádro nemá ve špičce oporu a je vystřeleno z pláště ven , který díky tření , zůstane ve vývrtu a vytvoří překážku pro další střelu ...
- jako další nebezpečí, je uváděno používání prachu z nábojek a slepých patron na přebíjení nábojů ( stejně tak různých , neznámých prachů z delaborované vojenské munice ), pro správnou funkci zbraně / ex. přístrojů , jsou tyto nábojky konstruované tak, aby vyvíjely velký tlak v krátkém čase, což je dost nevhodné pro kulové náboje ve kterých pak nebezpečně narustá tlak , přes povolenou mez ...
vlčák

Příspěvek od vlčák » 31 pro 2007 00:42

" havárie perkusních pistolí po nabití neznámím množstvím bezdýmého prachu "
- ta pistolka to odnesla hezky , teď názorně vidíte jak vypadá explosivní nákres ... :D
Přílohy
bezdýmíprach.JPG
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 31 pro 2007 13:25

:D Ten revolver, ten je jak kyby do něj uhodil blesk...musel bejt vyrobenej z bláta, že se takhle zdeformoval.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 31 pro 2007 13:43

enom esli to nebyla původně jenom kapslikovka :wink:
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 31 pro 2007 16:13

že se to takhe zdeformovalo , to je v pořádku , kdyby to nebyla kvalitní tažná ocel , ale nějakej křehkej šmejd , jako litina , nebo nekvalitní ocel s příměsemi síry, fosforu, křemíku ( odstanuje se to v peci při tavení , stopové množství samozřejmě zůstává - čím míň, tím líp ) , tak to dopadne jako ta pistolka nahoře , je dost možné že to byl nějaký historický kousek , šoupli tam prach z nějaké patrony a takhle ho oddělali :evil:
- jinak dnešní ocele se nedají srovnávat s materiálem v minulosti , prakticky by se nemělo nic stát , ať tam naláduješ černého prachu kolik chceš ... ( samozřejmě to berte s rezervou a ne že do pušky nasypete celou hlaveň , platí to spíš pro revolvery , je jasné že do bubínku toho tak moc nedostanete )
- jinak jsem dělal test s vyvrtaným špalíkem R.45 , přetočil jsem tu 10 cm hlaveň z občejného železa tak , aby to mělo 2 mm stěnu ( perkusák má asi 3 mm ) a naládoval jsem to dvojnásobnou dávkou, natloukl jsem tam dvě kule , pak jsem to odpálil doutnákem přes zátravku a vydrželo to ... ( bylo to v odlehlém prostoru, mezi skálama , vydrželo to ještě několik testů , než ta hlaveň , po výstřelu uletěla až do rybníka - asi 20 m , měl jsem jí přivázat :lol: )
Naposledy upravil(a) vlčák dne 31 pro 2007 16:39, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 31 pro 2007 16:28

To vlčák
O strelci nemáš fotku?
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
vlčák

Příspěvek od vlčák » 31 pro 2007 16:38

ne fotka tam nebyla , bylo to ze střelecké revue, kolem roku 1990 , o dávkování černého prach a obrázek co se stane, když to naláduješ bezdýmím ...
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 31 pro 2007 19:15

A článok sa volal Black powder only 8) .
vlčák

Příspěvek od vlčák » 31 pro 2007 20:09

ALKAJ - jasně máš pravdu , zase se pokusím něco zajímavého a poučného sehnat.
-pro ostatni - jestli jste si užili při střelbě tolik srandy, až se vám z toho smíchy potrhala pistole, tak to sem dejte ... ( samozřejmě platí i pro ostatní zbraně ) - pokud se jedná jen o prostřelenou ruku , tak to dávejte do kategorie náhodný výstřel - http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=3818&start=45 :D
vlčák

Příspěvek od vlčák » 22 kvě 2008 20:03

posílám odkaz na vybouchlý revolver -

a jak se střílí z pistole na světlice - to se mu to otevřelo , nebo roztrhlo ? každopádně to nezkoušejte ... 8)

a ještě něco, co by jste neměli dělat , ještě si všiměte, jak po explosi proletela kolem kamery ...
Tazator
Příspěvky: 6
Registrován: 05 kvě 2008 19:16
Bydliště: Lanškroun

Příspěvek od Tazator » 23 kvě 2008 15:56

to vlčák kdo tohleto zkousi je teda peknej debil a mel bych velkej strach ty strepiny sou dost nebezpecny......
vlčák

Příspěvek od vlčák » 23 kvě 2008 20:16

kdo by to tak asi zkoušel - Američani :lol: , ale je mi divné, že to tak bouchá , to bude asi tím kapalným kyslíkem, co zapálí všechno kolem , jinak by střelba měla do láhve udělat jen dírku a láhev vysyčet ( maximálně trochu proletět ) , pamatuju si jak jednou v bořičích mítů , testovali jestli se dá odpálit vzduchová láhev střelbou ( jako ve filmu čelisti ) a nepovedlo se :D
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 23 kvě 2008 23:41

Tu prepaľujú termitom propánovú fľašu (tiež ukážka "bezpečnej manipulácie")

BTW kyslík je asi "iná kategória" ako stlačený vzduch :wink: .
Odpovědět