Hatsan mod 105

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 03 říj 2005 00:04

no, řekněme že při ploše té střely a rychlosti je při zásahu do vhodného místa smrtelná a nepomůžou ti ani nastčené paprče, ale jak tě vezme přes nohy nebo přes břicho, tak se budeš zatraceně dlouho trápit .. a tady je právě kámen úrazu o kterém všichni mluví


Kocik

Příspěvek od Kocik » 03 říj 2005 18:48

Sidewinder píše:
anonym píše:A ještě prosím, chtěl bych se zeptat, co je lepší. jako jaký caliber.
4,5=.177 nebo 5,5=.22

díky
5,5 na lov, 4,5 na terc .. 5,5 leti pomaleji, drive a vice klesa .. ale preda svemu cili vice energie diky vetsimu projektilu.
Nevím jakou energii má předávat, u nás maximálně 16 J... Podle mě když už někdo loví, tak ať si veme 4,5 a snaží se zasáhnout nějakou kriticky důležitou část těla, např. hlavu... Ale nejlepší je si udělat ZP a zakoupit malorážku.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 říj 2005 21:16

Kocik píše:
Sidewinder píše:
anonym píše:A ještě prosím, chtěl bych se zeptat, co je lepší. jako jaký caliber.
4,5=.177 nebo 5,5=.22

díky
5,5 na lov, 4,5 na terc .. 5,5 leti pomaleji, drive a vice klesa .. ale preda svemu cili vice energie diky vetsimu projektilu.
Nevím jakou energii má předávat, u nás maximálně 16 J... Podle mě když už někdo loví, tak ať si veme 4,5 a snaží se zasáhnout nějakou kriticky důležitou část těla, např. hlavu... Ale nejlepší je si udělat ZP a zakoupit malorážku.
Podle meho kdyz uz nekdo lovi... tak ma lovecky listek, povolenku k lovu a ve skrini poradne flinty a ne hracky.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 03 říj 2005 21:18

Kocik píše:Nevím jakou energii má předávat, u nás maximálně 16 J... Podle mě když už někdo loví, tak ať si veme 4,5 a snaží se zasáhnout nějakou kriticky důležitou část těla, např. hlavu... Ale nejlepší je si udělat ZP a zakoupit malorážku.
Nesmysl! Netrefis, prostrelis - budes tyrat .. nechapes? .. nestrilej .. bude to lepsi :)
Kocik

Příspěvek od Kocik » 03 říj 2005 21:35

Sidewinder píše:
Kocik píše:Nevím jakou energii má předávat, u nás maximálně 16 J... Podle mě když už někdo loví, tak ať si veme 4,5 a snaží se zasáhnout nějakou kriticky důležitou část těla, např. hlavu... Ale nejlepší je si udělat ZP a zakoupit malorážku.
Nesmysl! Netrefis, prostrelis - budes tyrat .. nechapes? .. nestrilej .. bude to lepsi :)
5,5 - netrefíš, ustrelíš nohu (třeba u krysy), a pokud si to ještě nepochopil vzduchovkou týráš vždy, je to prostě sračka na 10 m do terče :shock:
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 03 říj 2005 21:42

Kocik píše:
Sidewinder píše:
Kocik píše:Nevím jakou energii má předávat, u nás maximálně 16 J... Podle mě když už někdo loví, tak ať si veme 4,5 a snaží se zasáhnout nějakou kriticky důležitou část těla, např. hlavu... Ale nejlepší je si udělat ZP a zakoupit malorážku.
Nesmysl! Netrefis, prostrelis - budes tyrat .. nechapes? .. nestrilej .. bude to lepsi :)
5,5 - netrefíš, ustrelíš nohu (třeba u krysy), a pokud si to ještě nepochopil vzduchovkou týráš vždy, je to prostě sračka na 10 m do terče :shock:
A Čím strieľaš ty?
Kocik

Příspěvek od Kocik » 03 říj 2005 21:46

jozsp111 píše:
Kocik píše:
Sidewinder píše: Nesmysl! Netrefis, prostrelis - budes tyrat .. nechapes? .. nestrilej .. bude to lepsi :)
5,5 - netrefíš, ustrelíš nohu (třeba u krysy), a pokud si to ještě nepochopil vzduchovkou týráš vždy, je to prostě sračka na 10 m do terče :shock:
A Čím strieľaš ty?
CZ 550 MAGNUM lux .300 W. mag. + Artemis 3000 a čímpak ty? Nebyl si to náhodou ty kdo pouze dává konkrétní otázky a konkrétní odpovědi k věci? Pokud vím, tak se zde řešila vzduchovka Hatsan, a ne z čím střílím já
Naposledy upravil(a) Kocik dne 03 říj 2005 21:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 03 říj 2005 21:48

Kocik píše:... Podle mě když už někdo loví, tak ať si veme 4,5 a snaží se zasáhnout nějakou kriticky důležitou část těla ...
Nejdrive by si chtel trefovat cil temer do oka a pak najednou max. terc na 10m .. ujasni si co vlastne vis drive, nez neco placnes.. :wink:
Kocik

Příspěvek od Kocik » 03 říj 2005 21:51

Sidewinder píše:
Kocik píše:... Podle mě když už někdo loví, tak ať si veme 4,5 a snaží se zasáhnout nějakou kriticky důležitou část těla ...
Nejdrive by si chtel trefovat cil temer do oka a pak najednou max. terc na 10m .. ujasni si co vlastne vis drive, nez neco placnes.. :wink:
Ano přiznávám se, opravdu nemám zkušenosti s tímto "lovem", ale zdá se mi, že vy můžete jako pravý "amatérský lovec a snajper" poradit :?
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 03 říj 2005 21:55

Odceňujem, že si aspoň rýchly, má to spád. :)
Ja momentálne len TAU 200 BT (bežiaci terč) a nie je to sračka.
Ale samozrejme sa to nedá zrovnávať s 550-kou ( nemám na to prachy )
Mal som CZ 52 celkom presné železo.
Kocik

Příspěvek od Kocik » 03 říj 2005 21:55

Zase jsem jednou hledal na netu a našel opravdu zajímavé stránky www.airgunhunters.com. Je na nich mimo jine vidět, že většina úlovků je zasažena do hlavy...
Kocik

Příspěvek od Kocik » 03 říj 2005 21:59

jozsp111 píše:Odceňujem, že si aspoň rýchly, má to spád. :)
Ja momentálne len TAU 200 BT (bežiaci terč) a nie je to sračka.
Ale samozrejme sa to nedá zrovnávať s 550-kou ( nemám na to prachy )
Mal som CZ 52 celkom presné železo.
No to je taky něco trochu jiného.... ale budiž
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 říj 2005 22:01

Kocik píše:CZ 550 MAGNUM lux .300 W. mag. + Artemis 3000
A na co to mas?
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 03 říj 2005 22:06

Kocik píše:
Sidewinder píše:
Kocik píše:... Podle mě když už někdo loví, tak ať si veme 4,5 a snaží se zasáhnout nějakou kriticky důležitou část těla ...
Nejdrive by si chtel trefovat cil temer do oka a pak najednou max. terc na 10m .. ujasni si co vlastne vis drive, nez neco placnes.. :wink:
Ano přiznávám se, opravdu nemám zkušenosti s tímto "lovem", ale zdá se mi, že vy můžete jako pravý "amatérský lovec a snajper" poradit :?
V tomhle smeru jsem jen teoretik .. po nicem zivem nestrilim, natoz se vzduchovkou - a jsem rad, ze to mame spolecne.

Rozdil je jen ten, ze ja teorii alepson castecne znam a Ty ne .. coz u Tebe neni zavadou, ale jen dokud mlcis (Ty i tva CZ550) :wink:

Co takhle prevest diskusi na jine tema? .. treba: Nebylo by dobre u myslivcu delat periodicky nejake prezkouseni z teoretickych znalosti v oblasti zbrani, streliva, balistiky atd? .. vzdyt nekteri chodi po lese s kanonem treba v .300 W. mag., na nose silne bryle, zbran jim nastrelil kamarad pred nekolika lety a teorie? .. vedi kudy domu .. tot vse :wink:
Kocik

Příspěvek od Kocik » 03 říj 2005 22:07

Andy píše:
Kocik píše:CZ 550 MAGNUM lux .300 W. mag. + Artemis 3000
A na co to mas?
Občas mi tu po zahradě beží pár zeber a už sem zahlíd i slona.... Mám to prostě že sem milovník "velké rány". Ale mimoto uvažuji o koupi CZ 200 s, protoze strelivo 300 w mag je neúnosně drahé... :oops: Už se těším na narážky typu: malé p**o - velká puška atd.
Odpovědět