hatsan bulpup GLADIUS

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: hatsan bulpup GLADIUS

Příspěvek od Křapáček » 27 lis 2015 20:06

40bar na 30ran jest mnogo. Na 40 třešní jak by napsal Piku to bude zrat cca 2.5-3 bar což je nevidany masaker.
Ale obdivuji te za to, ze si "to" koupil a laborujes s "tim" v kose, to se mi libi, to mam rad.
Minimalne to bude dobra skola a co se naucis v mladi, posleze jako kdyz najdes.
:)


AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Uživatelský avatar
zsafranek
Příspěvky: 201
Registrován: 30 bře 2014 19:43
Bydliště: Praha Východ

Re: hatsan bulpup GLADIUS

Příspěvek od zsafranek » 28 lis 2015 17:18

tak jsem vyměnil jehlu v kontejneru. Charakteristika se výrazně změnila a to v několika ohledech. na pozici 1 zůstal nástřel téměř stejný jako s původní jehlou na 3.st t.j okolo 16J s puškohledem jsem téměř nemusel hýbat pouze o 1dot dolů. Zato ostatní stupně :lol:
Na 3 stupeň masakr, sonický třesk a cca 14cm nad původní nástřel, 1cm v pravo. Stupeň 2. 6cm nahoru a 5mm v pravo. podle propočtů by 2 měla mít okolo 27J a st 3 okolo 52J. poprosím Milana a až bude počasí tak zase změříme a udělám nějaké tabulky. Milé překvapení bylo že na 2 st. nastříleno stejný počet ran 65-70 jako v 15,5J s původní jehlou. 3st v pohodě 40ran koexistentních, pak začne padat dolů.
Soustřel na1.st se nezměnil, 2.st naprosto v pohodě překreju 5ran na 25m dvoukorunou. 3st je slabší tam jsem potřeboval 10Kč :lol: Jinak dnes zkur...ná zima a vítr jak na sibiři. V lepších podmínkách by to určitě střílelo lépe.Zítra zkusím dát na flintu Optisan s větším zvětšením. Přeci jen jsem stařeček, invalida a už i blbě vidím. Rukám to nepomůže, ale aspoň budu vědět kam to letělo. 8)
na starý kolena jsem se vrátil do klukovskejch let a začal zase střílet.
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: hatsan bulpup GLADIUS

Příspěvek od Křapáček » 29 lis 2015 17:18

Chapu tak nejak pri max usili ramcove vse co pises ale cemu nerozumim jsou nastrely na 25m ...
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Uživatelský avatar
zsafranek
Příspěvky: 201
Registrován: 30 bře 2014 19:43
Bydliště: Praha Východ

Re: hatsan bulpup GLADIUS

Příspěvek od zsafranek » 12 bře 2016 17:01

Tak jsem se dnes dostal konečně k nastřílení terče na 25m. asi před měsícem jsem s Milanem udělal testy koexistence u Gladiuse.
http://img21.rajce.idnes.cz/d2103/12/12 ... age001.jpg
Nejdříve něco k flintě samotné. Jak jistě většina zaznamenala flintu měl i v ruce zapřisáhlý nepřítel Hatsanů Aleš, který na něj napsal i krátkou recenzi. Je pravda, že ho měl v ruce v zimě, a bez předchozích úprav. De facto byl poprvé střílet.
Pokud jde o konstrukci, má příjemné natahování ve vzdálenosti jako normální puška. Škoda že nejde natahování přehazovat i pro leváky, kamarád levák ji proto zatím nekoupil. Gladius je oplastován a má i několik railů na uchycení příslušenství. Plasty jsou skutečně zpracovány bez finálního začištění, ale stačí pouze kousek šmirglu a vše je jak má být. Podotahování šroubků beru jako samozřejmost. Jediný, který se musel kápnout loctitem byl u natahovací páky. Nyní drží a po krabičce diabol se ani nehnul.
Puška nemá v základu otevřená mířidla a proto je nutno dát puškohled. Abych tuto nevýhodu eliminoval, dal jsem na Gladiuse mířidla na ris lištu. Mušku jsem připevnil na kroužek s ris lištou a hledí na lištu puškohledu. Cca 300 Kč.
Obrázek Obrázek
Na Gladiuse jsem dal dvojnožky ODEON, které jsem používal i na dlouhé zbrani ráže 7.62, takže dostatečně masivní a stabilní.
Jako optiku jsem zvolil Canis Latrans 2,5 – 10 x 26 s pevnou paralaxou od 5m do nekonečna. Kříž mil dot v první fokální rovině, cena i s dopravou, DPH a clem 2,500 Kč.
http://img21.rajce.idnes.cz/d2103/12/12 ... 163219.jpg
Vím že zarputilí střelci HFT okamžitě budou namítat cosi o špatné volbě, ale tato flinta není určena na FT a ani by mne sní nikdo na takovéto střílení nepustil. Je určena na plinking a zábavnou střelbu do 100m a to je maximální vzdálenost pro tuto flintu.
Přikládám nafocený terč ze střelby na 25 m a graf koexistence. Takže pokud někdo říká že Hatsany nestřílí a já nestřelec s ním dokážu toto nastřílet z nožiček bez bagu, pak střelci Vašich formátů by asi byli značně lepší. Na terči je stříleno po jedné ráně na terč, bohužel někde, kde jsem zapomněl kam střílím a mezitím jsem si otíral brýle jsem dal rány 2 :oops: Na středovém terčíku je 10 ran a na posledním 5. http://img21.rajce.idnes.cz/d2103/12/12 ... 25m025.jpg

Aleš ve své recenzi měl připomínky k tvrdosti spouště, dalo mi dost přemýšlení co je tvrdá spoušť, pak jsem na to přišel, puška má pojistku a já o tom Alešovi neřekl a on spouštěl přes pojistku. Která mu kladla značný odpor. Jinak spoušť je pochopitelně laditelná co do délky i tlaku. Momentálně je nastavena téměř na bodové spuštění.
Snad ještě k výdrži kartuše. To co jsem střílel dnes bylo v rozmezí 200 – 90 barů, celkem 80 ran ještě by to asi nějakou ránu dalo, ale domnívám se, že to je dost, aby člověk znovu dofoukal.
Protože jsem slíbil několika lidem, že sem tuto recenzi dám, tak tímto činím.
na starý kolena jsem se vrátil do klukovskejch let a začal zase střílet.
joža
Příspěvky: 649
Registrován: 29 kvě 2015 19:08

Re: hatsan bulpup GLADIUS

Příspěvek od joža » 18 úno 2020 10:23

Zdravim,nebudete nekdo Gladius prodavat? Nejlepe v r.4.5mm.
Odpovědět