Hatsan 125

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jura
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2013 19:59

Re: Hatsan 125

Příspěvek od Jura » 17 črc 2018 17:11

Já miluju DIESEL.....jak se kouří y hlavně.... :lol:


Daystate Huntsman Regal .177 + MTC Genesis HMD
Anschutz 9015 FT + Burris Timberline MD
Air Arms Pro Sport + Sightron S3 MMD
Weihrauch 97 + Discovery HD 10x44 SFIR
Weihrauch 98 + Hawke Sidewinder 10x42 MMD
http://jelenteam.webnode.cz/
Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Re: Hatsan 125

Příspěvek od Peterko78 » 17 črc 2018 18:06

Taky jsem kdysi neodolal těm slibovaným parametrům a koupil jsem si H55s za 28 stováků. Střílela "docela" přesně, možná proto, že neměla 16J jak prodejce uváděl, ale sotva 11J. Nakonec šla stejně z domu bo jsem nechtěl vždy strávit rozborkou a sborkou vzduchovky celé odpoledne :lol:

Po nějakém čase mě zaujaly vzduchovky Gamo a tak jsem si jednu koupil v 5,5mm. To se to kouřilo z hlavně jak z kanónu a ty šlehy to bylo teprve něco :mrgreen: Říkal jsem si to je síla, hlavně když jsem přes hradla naměřil výkon 9,8J :lol:
Naštěstí jsem narazil na rady uživatele Strixe a dodělal jsem to co soudruzi z Barcelony nestihli udělat (odstranit špóny ve válci,odjehlit vodící drážky ve válci pro táhlo pístu, atd. včetně zvětšení otvoru ve válci).To bylo potom překvapení, žádný dieseling, menší zpětný ráz, tišší výstřel, výkon se zvedl na 17J a dostavila se i přesnost :lol:

No a k poslední flintě co jsem si koupil se nemusím rozepisovat, poctivá práce a hotová vzdůša přímo z fabriky :D
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hatsan 125

Příspěvek od Strix71 » 18 črc 2018 11:32

Většina (když né všechny) současných vzduchovek se vyrábí z automatových ocelí. To umožňuje snížit náklady na výrobu a cenu produktu. Nevidím v tom problém. Kvalita Hatsan odpovídá ceně. Hatsan je určený pro plinking a nečekejte od ní dobrou přesnost.
Ikdyž po tuningu zkušený střelec se trefí do plechovky ze vzdálenosti 50-70m.

Problém podle mě je, když se prostřednictvím zrovna takové vzduchovky člověk seznamuje s celým světem vzduchovek a hned zkouší střílet na velkou vzdálenost.

Lidi si myslí, že ke vzduchovce a puškohledu automatický přichází i umění střílet. Vždyť ve filmech a videích to vypadá jednoduše. Když se podíváte na závody FT, je těžké si představit, co se děje se střelcem v moment výstřelu. Kolik bylo před tím tréninků, pokusů a neúspěchů.

Vzduchovka s takovým výkonem, jaký má Hatsan 125 se špatnou kvalitou a nedostatky konstrukce Vám neumožní najít chyby a zdokonalovat se ve střelbě.

Snaží se najít chybu v hlavni, puškohledu, větru, diabolkách…

Ale ikdyž si začátečník vezme Diana 350, tak stěží bude mít mnohem lepší výsledek než s Hatsan 125.

Ale když začnete a naučite se střílet s méně výkonnou vzduchovkou, tak se pak trefíte i z Hatsan.
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Hatsan 125

Příspěvek od Stainles » 19 črc 2018 11:17

Suhlasim zo strixom ale viem na isto ze vzduchovky hatsan su nič moc flinty lepsia alternativa je gamo a ked sa natrafi na vyborny kus tak je špicova...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Hatsan 125

Příspěvek od Albert 22 » 21 črc 2018 14:13

Vzduchovka Hatsan 125 TH kal.5,5mm ? ... Marnost nad marnost! ... dvě jsem vrátil do servisu KOZAP hned druhý den, obě s vadnou kostrbatou hlavní plnou důlků a hrbolků snad po nějaké korozi. Od půlky hlaveň vždy kuželovitě rozšířená, že diabolka volně propadne a zarazí se na gródu až v ústí! Samozřejmě to ústí je bez zahloubení - to je u Hatsanů přece standard!! Prostě Turci se nenamáhají, jak to zaříznou, tak ten konec nechají, jen narazí dlouhý plastový moderátor s muškou, aby tím skryli otřepy a šup s tím do ČR !! V KOZAPU SE PRODÁ VŠECHNO !! :lol: :lol:

Při výstřelu pochopitelně ten grót vymrští střelu s kotrmelci pokaždé jinam - rozptyl nahodile nahoru i dolů i do boku (na 15m v kruhu cca 12cm). :mrgreen: Také na chronu jsem naměřil jen E=10-11,5J, značná část energie se ztrácí na těch gródech a otřepech v ústí. Už jsem to zde podrobněji popisoval ... vzduchovky-hatsan-t646-2835.html

Požádal jsem o výměnu hlavně, ale použitelný náhradní díl se jednoduše nenašel. Prodejce pak slíbil, že v Kozapu osobně vybere kus s dobrou hlavní, ale ani po 8-mi měsících čekání se takový zázrak nepodařil. Radostně uvítali moje odstoupení od smlouvy a hned to prodali někomu dalšímu.... :evil: :evil: :evil:
Odpovědět