hatsan 100

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Ludek Smolík

hatsan 100

Příspěvek od Ludek Smolík » 26 lis 2007 20:38

vsechny Vás srdečne zdravim a diky za tohle forum,jen me zajima jaký máte názor na vzduchovku hatsan 100hightech,chci s ni strilet jen tak na zahrade do terce,mozna obcas nejakou tu mysku v chleve, je lepsi nez slavie 634,nebo na srovnatelne urovni.je drazsi ale me se vic lidi a to je pro me urcujici.predem dekuji za Vasi reakci at uz jkoukoli


Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 26 lis 2007 21:06

Tu je vlakno o S634:

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... vky+hatsan

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... vky+hatsan

Vzduchovky Hatsan:
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... vky+hatsan

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... vky+hatsan

Tu sa riesi podobny problem:
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... vky+hatsan

Ak mozem poradit, najprv precitat, , a ak mas otazku alebo podnet ktory ta zaujima a nieje tu vlakno do ktoreho by sa dala tvoja otazka zaradit, az potom zaloz novy thread. :?
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 lis 2007 22:34

Taky by to mohl dát do "Jen o vzduchovkách", se mi zdá, že to téma má nějak málo stránek. :lol:

Já myslím, že za každou cenu cpát příspěvky do už existujících threadů taky není dobré. Na H100 tu nic samostatného není, ne? Kdo chce, tak ať odpoví, kdo ne, tak ať to povzneseně přejde. :wink:

2Ludek Smolík:
S634 je lepší než H100, ale je slabší. Na střílení na zahradě po plechovkách a sem tam nějakou tu myšku je Slavie lepší určitě. H100 je DODOS, ale je to dobrý základ pro budoucí tuning.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 26 lis 2007 22:36

H100 a HW100... jedno pismeno - a aky priepastny rozdiel :)
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 26 lis 2007 22:38

Neni slávka slabší je to nastjno.Okolo 13 J obě.Jinak souhlas 634 je za ty prachy kráska.
Ludek Smolík

Příspěvek od Ludek Smolík » 26 lis 2007 23:53

dekuji kubo 630 za dobre odkazy i kubajzzovi za zastání a názor.myslel jsem ze po uplynuti záruky bych mohl hatsana vybavit silnejsi pruzinou a nechat si zaletovat dirku v pistu kterou tam pry turek dela aby vyhovel zákonu 16J,take jsem slysel ze pevna hlaven je lepsi pro moznost pridani optiky z toho duvodu ze klasicka zlamovacka jako napr.slavie ma minimalni odklon hlavne od roviny pistu coz zapricinuje ze optika lze podstatne hur nastavit,osobne stim ale zádnou zkusenot nemám
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 27 lis 2007 07:56

Nemam teda hatsana 100 ale 125. Jestli prechazis ze slavie tak si myslim za te tech 16J velmi udivi jako tenkrat me a na silnejsi pruzinu brzy zapomenes. Protoze pokud si toho hatsana neupravis tak se ani poradne netrefis.. Muj hatsan ma dost tvrdou spoust a zjistil sem ze sroubek na sestelovani odporu zpouste tam je jen tak na oko, a silnejsi pruzina vice kope a soustrel je horsi nez na moji S631 - ovsem tohle je moje zkusenost ( sou tu lide kteri po doladeni jsou s nim max spokojeni )a dnes pokud bych si vybiral vzduchovku tak bych premejslel nad vetrovkou i kdyz jsou drazsi.. zeptej se kubajzze prece jen o nich a o vzduchovkach vi dost takze ti poradi a pokud si dobre vpominam kupoval prave Hatsana 100 ale asi v razi 5,5...
Co se tyka optiky tak mam na S631 Gamo 4x32 uz 5 - 6 000 vystrelu a na 10 m se strim da udelat nastrel o velikosti 20Kc teda strilim pouze z volne ruky ze stoje. A zastrel byl bez problemu..
Kup si malorazku :D
-- Life is pain --
Ludek Smolík

Příspěvek od Ludek Smolík » 27 lis 2007 16:57

no dneska sem s ni strilel nejdrive na 10 potom na 15m(4x20) rozptyl hroznej.na terci padla i 6ka. dost kope,na coz opravdu nejsem zvykly.existuje nejaka moznost jak to zmírnit?jinac silu ma s diabolkou pro magnum jsem udelal dirku z 10m do palene tasky,ale uz asi 40let stare
Oliver

Příspěvek od Oliver » 27 lis 2007 17:56

Hele uďo,mrkni opravdu do vlákna vzduchovky Hatsan,někam okolo června,července a dále. Je tam toho dost,nemá cenu přepisovat mraky poznatků. Já sám vybíral skoro 2 měsíce a měl jsem stejné dilema. Z mnoha názorů mě nejvíc přesvědčil tento(na autora si nevzpomínám-sorry) : ....." časem poznáš,že jakou to dá pecku a kolik stránek v tel.seznamu prostřelíš není to nejdůležitější ". Já už byl rozhodnutý jít do turka,nakonec jsem změnil a teď opravdu spokojenost,když je dobrý střelivo,chodí to opravdu na 20m-30m do průměru mince. Mexického dolaru. :P
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 27 lis 2007 18:41

2 Oliver: tak to bud rad, ja si to tady nenechal rozmluvit a 125 sem koupil a veru vedet to ted tak do toho nejdu, ted ji mam problem i rozume prodat :(
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 27 lis 2007 18:53

No podle toho, co píšeš na co že tu vzduchovku chceš, nemusí tě zajímat rozptyl na 30 metrů. Ujišťuju tě, že na zahradní střílení po jabkách nebo na relaxační střelbu do terče ti přesnost Datsana bude bohatě stačit.
Ona ta jeho "nepřesnost" je daná hlavně tím, jak s sebou při střelbě škube.
To je taková daň za tu jeho sílu. Jestli jsi ale průměrně vzrostlej dospělej chlap, nebudeš s tím mít problém, pokud budeš Dacana držet při střelbě oběma rukama. Na benč rest to teda není-ale to je podle mě zbytečná disciplína, protože v ní nerozhoduje střelecký um, ale to jak má kdo drahou a přesnou pušku.
Abych jen nekecal-já mám teda Slavii 634, po druhý bych si ji ale nekoupil. Špatně zpracovaná, nedodělaná, křivý hledí, nástřelnej list=špatnej vtip...nestřílí špatně, ale alespoň ten můj kus teda dělá ostudu českejm zbraním...musel jsem ji poštelovat, aby střílela tak jak chci. Navíc CZUB se chovaj k českejm zákazníkům jako kurvy, tak proč je vtom ještě podporovat... :evil:
Kdybych měl znovu ty prachy, šel bych do hatsana.


Osahej si obě pušky.A až si budeš jednu z nich kupovat, měj na paměti, že kus od kusu se ty pušky lišej,"co kus to originál", tak si ten konkrétní výrobek pořádně prohlídni.
A když už ti do toho takhle kecám-nemůžu si odpustit ještě jednu radu na závěr: jdi do ráže 5,5 mm -nebudeš litovat. V opačném případě, až u někoho pětapůlku uvidíš, budeš litovat, že ji nemáš taky.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 27 lis 2007 19:35

zaujimave... viem, ze riesite hatsana, ale mal som pocit, ze najlepsi pomer vykon-cena a spracovanie ma ta cinska QB78 (byvaly crosman?) ale tam asi bude nevyhodou ten vykon CO2, ze...
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 27 lis 2007 20:43

Radusz, co znamená ten latinskej nápis, co máš jako podpis?
QB je dobrá, mám ji taky doma, zakladatel threadu chce srovnání hatsana a slavky, z čehož usuzuji, že o CO2 zájem nemá-kdyby měl, doporučím mu právě QB 78, v .22, samozřejmě :lol:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 27 lis 2007 20:54

jasne, chapem, ja len ze pri tychto puskach treba asi vzdy uvazovat aj o QB, hlavne ked sa tu niekde potuluje navod na zvysenie vykonu 8)

napis znamena: ak chces mier, pripravuj vojnu.
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 28 lis 2007 20:53

Diky za překlad.

Na co zvyšovat u QB výkon? Přijde mi v pohodě tak jak je. Pan Smolík nepíše nic o tom, že chce se vzduchovkou lovit divoký prasata 8). Navíc, ty bombičky do toho potom taky nejsou zrovna zadarmo,že...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět