hasici

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

hasiči

Příspěvek od Red arrows » 26 pro 2012 22:58

Klasika:
http://zpravy.idnes.cz/zastreleni-hasic ... anicni_hro

No tak hasiče, to už je docela síla, když si vemu že se někam řítěj aby zachránili tu někomu kejhák tu majetek a nevim jak kdo ale já je chápu jako hrdiny.
Přitom to byl docela normální občan, nějaký prkotiny v minulosti jako umlácení svojí babičky kladivem takže nebylo nutný aby ho buzerovali nějakým dozorem apod. :shock: nebo se zajímali jakým hobby se zabejvá.
Jako vždycky se ale bude řikat že si zbraně sehnal ilegálně a že kdyby osatní občani nebyli ozbrojení, bylo by to ještě nebezpečnější a nějaká registrace to je zbytečná buzeračka :?
Buďto amíci přijdou na způsob jak donutit lidi aby svý legálně nabytý zbraně neprodávali podobnejm hobíkům(což při hladovosti kdy stačí ukázat prachy a vše jde stranou ,jakož i bordelu kterej musí v tom co se vlastně se zbraněma děje potom co si je někdo legálně koupil), nebo za chvíli budou jak v Bagdádu.


cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: hasiči

Příspěvek od cover72 » 27 pro 2012 15:04

Ten chlapík byl "Felon" a tedy měl doživotní zákaz s pořídit jakoukoli zbraň. Zákazy očividně fungují, hmm hmm.
Pro inspiraci -- graf zločinnosti se zbraněmi v Británii před a po zákazu:
Obrázek
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: hasiči

Příspěvek od Red arrows » 27 pro 2012 22:07

No tak to bude určitě tak, že mu to zapoměl nějakej úředník říct, že si nesmí kupovat zbraně, protože kdyby to věděl, určitě by tak nečinil, že? :D tejně jako ho měli poučit, že namá zabíjet sestry, zapalovat domy a střílet hasiče-takže jasný pochybení státní správy :D

S tou kriminalitou v anglii se to často používá.Taky jsem to někde použil.
Otázkou je, jestli to spolu souvisí, nebo je způsobený stále probíhající změnou poměru angličani : uprchlíci a přistěhovalci(kteří zde jenom chtějí klidně žít a provozovat svoje starý dobrý podnikání v oboru únos-vydírání-prodej drog-vražda-loupež),nebo úpadkem společnosti(u nás taky dřív byl mord událost kterou žil okres měsíce,dneska normálka)-myslím jako snižování povědomí o tom že někoho přizabít pro drobný do automatu není košer, případně nějakým jiným vlivem.Statistikama a grafama se živím, takže vím, že dokážu napasovat cokoliv na cokoliv a "dokázat" že třeba výše televizních poplatků přímo souvisí se stavem hladiny spodních vod na šumavě :D
Tady je divný že podobný grafy nejsou k dispozici ze zemí který zbraně neomezili na rozdíl od britů.

Jinak takový ty případy, jako hasiči, to je jen taková třešinka na dortu.
I když se jde držet jen odhadů, protože amíci maj v číslech bordel(asi jak to překrucují při argumentacích aby se to hodilo do zpráv různejch úřadů).Podle odhadu(maj v tom guláš) maj cca 300 milionů zbraní,2,5 milionu je jich ročně užito k obraně(podle odhadu, maj v tom guláš) a cca 30 000lidí po zásahu zbraní zemře(to jsou ale i nehody, postřílení spolulovci,hrající si děti,řekl bych i sebevrazi etc.a je to odhad, maj v tom guláš) takže je tam asi podstatně veseleji než jsme zvyklí.Kdyby teď přistoupili k nějaký regulaci(spojený s vyschnutím penězovodu od zbrojařů, kterým naopak excesy šílenejch střelců paradoxně zvyšujou zisky vyšším prodejem zbraní na sebeobranu), dojde k tomu že lidi kteří se živí přímým okrádáním lidí(na rozdíl od nepřímých okradačů zvaných politici) budou mít jen snadnější práci, protože takhle se aspoň trochu bojí(pokud jim tedy nehrábne nebo nejsou neodvratně nuceni nedostatkem drogy či absencí institutu sociálních dávek ).Domnívám se tedy, že jsou amíci ve slepý ulici bez východiska a s střílejícími magory se budou musit smířit.

Mám přesvědčení, že počet zbraní ale nesouvisí s kriminalitou jako takovou nějak přímo.Podle mne to souvisí se stavem společnosti.A ten se mi zdá jde celkově do kopru(často se řiká, že svuj podíl na tom maj sdělovací prostředky, zrovna teď mi vedle v ulhaný skříňce na civění zvaný televize probíhá nějaký zabíjení ve velkym a občas mám strach, že se mi krev vyvalí do bejváku,stejně jako se mi nelíbí jejich heroizace lidí jako třeba naše galerka) ale asi je hlavní rodina který je asi fuk na co děti čučej a jaký názory razej(nedávno se tady řešilo, jak jeden kluk(13) přetáhl druhýho po kebuli železnou trubkou a nemohl pochopit že ten přetaženej se jen nevoklepal jako to přece dělá v akčňáku každej Chuck, ale místo toho byl zralej na Krchov místo toho aby se znova objevil jako ve hře na PC).
:D Ale my máme strašnou výhodu.Přinejhoršim když to nějak nedopadne(jako ledaccos)tak to svedem na komunisty a EU :D (čimž nechci ani naznačit, že se mi jedno nebo druhý líbí :( )

P.S. Chodim od 94týho na furt stejnou střelnici(krytou).Nevim čim to je, jestli je to nějaká změna v zákonech nebo co to způsobuje, ale poslední dobou nějak furt přibejvá stop od projektilů na stropě, stěnách a podlaze a furt se ty fleky přibližujou palebný čáře-teda ne,teď už jsou i na a za ní a přibejvá rozflákanejch světel(provoz je pořád stejnej).......akorát lidi se změnili,taková koncentrace expertů na zbraně(hubou) se vidí jen ve zbrojovce,nedávno jsem letmo na ústupu zahlédl pohled střelce do laufu svojí nabitý zbraně,asi chtěl vidět jestli je tam furt ta díra kterou to střílí :shock: Dřív jsem se sbalil a zdrhnul když přišla nějaká hlavohruď s zlatym řetězem, teď už tam lezu radši jen když jsem tam sám nebo se mužu shovat za dvě zdi:shock: Správce to komentuje že"držim hubu,jsem zaměstnanec, nechci na pracák" tak to se mi zdá taky něco naznačuje.........
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: hasiči

Příspěvek od cover72 » 28 pro 2012 01:11

Graf z UK nedokazuje nic kromě toho, že zákaz zbraní zcela očividně nezpůsobil pokles t.č. páchaných se zbraní a zcela očividně nesebral zbraně z rukou grázlů. Podrobněji viz http://cover72.net/zbrojnice/filosofie_ ... nci_zakazy

Zločinnost je vskutku primárně dána socio-demografickými faktory a regulace zbraní to jen nějakým způsobem modifikují -- velmi slabě a pokud se jedná o úplné zákazy, vždy k horšímu, protože zločincům jejich nelegální zbraně zůstanou a slušní lidé se najednou nemají čím bránit a zločinci to vědí, díky čemuž roste jejich drzost.
Grafy z USA jsou k dispozici v megalomanské práci Johna Lotta, který z nich vyvozuje, že Concealed Carry kriminalitu snížily; já zastávám ten názor, že logicky patrně o trošku ano, ale z těch grafů se to nedá dokázat přesně z těch důvodů, jaké uvádíš -- je to takový šamanismus, resp. "wishfull thinking".

Těch 30k lidí v USA je takový zajímavý údaj: prý to mají být jen vraždy, ale OSN udává 9k...

A co do toho jak média rozmáznou řídké případy viz http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012121606
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: hasiči

Příspěvek od Alci » 28 pro 2012 03:00

kazdy zdroj ukazuje neco jineho. Tech 30k jsem naposledy videl jako gun homicide (zabiti strelnou zbrani, krome sebevrazd), pocet vrazd zas 13k z toho 8.5k strelnou zbrani.

Taky jsou to absolutni cisla, ty toho moc nerikaji.

Navic je nutne brat v potaz metodiku mereni zlocinnosti. To je asi nejvetsi uskali na jakemkoliv vice nez 5ti letem grafu nebo pri porovnavani zemi. Treba vim, VB do kriminality pocitala i hospodske rvacky, za ktere u nas neni ani prestupek (kdyz nikdo neni zranen). A nekde kolem roku 2000-2004 zacali prijimat zmeny, jak nektere "kriminalni ciny" vyskrtout ze statistik, protoze Britanie mela v EU jednu z nejvyssich kriminalit. Od toho okamziku pro me vetsina techto statistik prestala byt prukazna, protoze kazde z tech cisel v tabulkach v kazdem roce by bylo nutne podrobit tak podrobnemu zkoumani, aby se z toho dalo aspon neco usuzovat, ze to za to ani nestoji.
Odpovědět