GUNLEX: Oficialni vyzva vsem majitelum zbrani

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
g-relax
Příspěvky: 528
Registrován: 21 led 2011 17:48
Bydliště: www.facebook.com/gunlex
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od g-relax » 17 úno 2011 22:18

Bohužel Tě musím zklamat, ta výzva je určená pouze pro členy LEXu. Pokud jsi vlastníkem střelné zbraně zvaž, zda by nestálo za to, být členem Sdružení LEX, které jako jediné v ČR bojuje za naše práva. Pokud by Tě zajímaly bližší informace o LEXu, můžeme pokračovat přes SZ.


Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od harrykv » 18 úno 2011 00:37

a bylo by možné osvětlit členům lexu oč jde? :D
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 528
Registrován: 21 led 2011 17:48
Bydliště: www.facebook.com/gunlex
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od g-relax » 18 úno 2011 05:54

harryKV: Stačí, když člen LEXu bude postupovat, jak jsem napsal v příspěvku 17 úno 2011 21:22 :D
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od Bonanza » 18 úno 2011 15:35

Nečlenové: pište dle instrukcí na SZ, dozvíte se vše co je třeba.
Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 528
Registrován: 21 led 2011 17:48
Bydliště: www.facebook.com/gunlex
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od g-relax » 18 úno 2011 17:34

Bonanza píše:Nečlenové: pište dle instrukcí na SZ, dozvíte se vše co je třeba.
Toto je nesmysl, patrně má Bonanza problém pochopit psaný text. Čekanická iniciativa je určena pouze členům LEXu, nemohu tedy poskytovat podrobnější informace jiným osobám, ať už mě budou kontaktovat jakýmkoliv způsobem. :)
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od Matěj » 18 úno 2011 19:49

Tím jsi mě ovšem tvrdě přesvědčil, že by bylo dobré stát se členem sdružení LEX.

Všichni jsme si rovni, ale někteří jsme si rovnější, co ?

Ani jsi neodpověděl na otázku jednoho tázajícího se přede mnou.
Co mi dá členství ve sdružení LEX, kromě průkazky a možnosti platit příspěvky ?
Můžeš klidně SZ, opravdu mě to zajímá.
Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 528
Registrován: 21 led 2011 17:48
Bydliště: www.facebook.com/gunlex
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od g-relax » 18 úno 2011 21:06

Ale to není o rovnosti či nerovnosti, je to prostě vnitřní záležitost našeho sdružení.
Každý vlastník střelné zbraně by si měl uvědomit, že máme docela rozumný zákon o zbraních a střelivu a že existují snahy o jeho zpřísnění.

Na tvorbě tohoto zákona se podíleli se svými návrhy a připomínkami právě zástupci LEXu, kteří v současnosti bojují proti jeho zpřísnění. Proto je potřeba, aby LEX měl dostatečně širokou členskou základnu. Zákonodárci totiž při schvalování zákonů vždy berou v úvahu, zda se v tom či onom případě nepřipraví o své voliče. A členové LEXu se svými rodinnými příslušníky jsou také voliči.

Svým členstvím v LEXu zvýšíš pravděpodobnost, že nepřijdeš o právo držet a nosit zbraň. Ostatní přídavné bonusy jako např. sleva na startovném při LOSu jsou proti tomuto právu zcela nedůležité.
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od harrykv » 18 úno 2011 21:15

g-relax - Tak jo... jedno PM tam odemne máš
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od Matěj » 20 úno 2011 15:22

No pořád mi to přijde, jako když v nákupním centru postávají lidi a ptají se tě, jestli nechceš koupí vonné svíčky, nebo přívěsku na klíče přispět na .... ( dětský domov, neslyšící, nemohoucí atd..).

Nic proti tomu, ale kdo mi zaručím, že ty peníze dostanou právě ti, na které se oni odvolávají a že budou nějak užitečné.

Už jsem svými dotazy přivedl nejednu partičku prodejců do úzkých.

A tak mi to přijde i tady.
Zaplatím příspěvek, dostanu průkazku ( a co ? a a na co ? ) a tím to zhasne.
Proto se ptám, jestli se vůbec v Lexu něco děje ?
Na jejich stránkách to teda moc nežije.

Co dělají pro členy, respektive pro lidi, kteří mají zbraň ?
A co bych já sám mohl, kromě placení příspěvků, udělat pro LEX.
Pořád mi nějak uniká důvod, proč být členem.
Ne že bych nechtěl, ale nevím proč ano.

Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že bez nich by to fungovalo taky a nikdo by nic nepoznal.

Pokud je to jinak, rád si přečtu jak to vlastně je.

EDIT : oprava gramatické chyby + doplnění
Naposledy upravil(a) Matěj dne 20 úno 2011 15:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od admix » 20 úno 2011 15:29

Matej: deje se toho ted pomerne hodne, ale nejsem v pozici, abych to moh ventilovat. V podstate jsou dve moznosti, bud se stanes clenem, a pak se dozvis, co aktualne probiha (+ se muzes pridat do rad Cekanicke iniciativy :mrgreen: ), nebo proste pockej, nez budou viditelne dalsi vysledky, krom velkych zmen na webu a v propagaci Lexu.

Osobne jsem clen byl, ale uz nejsem, nicmene soucasna aktivita mi dava nadeji, ze zase brzo budu.
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od harrykv » 20 úno 2011 16:03

Já jsem mnoho let odkládal členství a jen jsem bedlivě sledoval činnost sdružení, což nebylo nic složitého a náročného na čas. Nakonec v nedávné době jsem si řekl: nu což, jsou to jen 4 kila tak to vyzkouším". Zajímá mě co se pro mě změní. Zatím kromě toho, že po 3 týdnech mi přišla průkazka, což mi připadá na fungující sdružení docela dost dlouho jsem nic jiného než co je to děsně tajná Čekanická iniciativa nezjistil. Změna fóra trvá taky neúměrně dlouho, když pomyslím že tvorba jednoduché kvalitní webové stránky trvá několik minut a web GunLex není nic jiného než blog který zvládne průměrný školák do hodiny. Jak mám vědět že až nám zákonodárci vymyslí zase nějakou jobovku, že Lex zareaguje rychle a začne řádně lobbovat, když mu trvá základní organizační úkon jako je registrace člena tak dlouho? Bojím se, že reakce Lexu bude delší než schvalovací proces Parlamentu. Jak mám vědět, že až se mi nedej bože stane nějaké příkoří, já použiji zbraň a nebude to policií zcela kladně pochopeno, že mi Lex pomůže alespoň nabídkou kontaktů na kvalitní právní zástupce, když jim tvorba webu trvá několik měsíců? Nevím, nevím - začínám si myslet, že než by Lex zareagoval bych měl půlku trestu v nápravném zařízení odkroucený.

Navrhuji aby si pánové v Lexu zakoupili kalendář a hodiny aby viděli jak čas letí.

EDIT: vzpomněl jsem si na otázku, kterou mi položila moje manželka v momentě když jsem z obálky vytahoval průkazku člena Lexu: "Zlato, a k čemu ti to je?"... blbý je, že jsem neměl pro ní takovou odpověď, u které bych neměl alespoň trošku pocit provinění, že je v tom trošička lži
Naposledy upravil(a) harrykv dne 20 úno 2011 18:11, celkem upraveno 1 x.
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od Matěj » 20 úno 2011 16:23

O tom přesně píšu.
Nemusím mít "průkazku" jen abych byl tzv " IN".

Mám ten pocit, že jim jde hlavně o ty 4 kilča a pak, se zájem a aktivita ztratí.
Tím, že si můžu na jejich stránkách přečíst okopírovaný článek, že "Střelec z Havířova se zřejmě skutečně jen bránil", je sice príma, ale to jsem si přečetl už dříve na jiném webu.

Jestli někdo z LEXu jede za členské příspěvky na dovolenou, je mi jedno, ale zdá se mi, že se víc děje u nás v Hospodě na Růžku.


Co by mělo "střelce " nutit stát se členem LEXu ?
Na stránce http://www.gunlex.cz/zakladni-informace/ jsou jen prázdné informace.

Poslední bod mě úplně dostal - Co k tomu potřebujeme?
Širokou členskou základnu a finanční podporu.
Čím nás bude více, tím těžší bude přehlížet a ignorovat naše názory. Čím nás bude více, tím více bude nápadů a argumentů na podporu našeho cíle.


Ví vůbec někdo, nebo zaregistroval někdo jak se mění počty členů LEXu ?
Aby bylo těžší, cituji - ignorovat naše názory . :D

Možná bude víc takových jako harrykv. Mají průkazku, ale co z toho pro ně plyne ?
Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 528
Registrován: 21 led 2011 17:48
Bydliště: www.facebook.com/gunlex
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od g-relax » 20 úno 2011 17:15

Ano vše trvalo hodně dlouho, ale teď snad vidíte průběžné změny v úpravě http://www.gunlex.cz, žádost http://www.gunlex.cz/2011/02/17/prosba-lexu-na-cleny/. Poslali jste požadované kontaktní údaje? Neposlali, tak pošlete. Současně probíhá kontrola zaplacení členského příspěvku zaregistrovaných členů v blízské i vzdálené minulosti.
Členské fórum se teď intenzivně dolaďuje např. přihláška on-line, předpoklad ostrého startu členského fóra je v průběhu března 2011.
Už nebudeme muset o našich členských záležitostech diskutovat na různých střeleckých fórech, pochopitelně na těchto fórech se budeme nadále bavit o zbraních, vtipech...tedy o tom, co nebude na členském fóru.

Na pultech prodejců se již objevují propagační letáky LEXu, doufáme, že budou i na střelnicích, zkouškách odborné zpusobilosti.

Ty kecy o ježdění na dovolenou jsou skutečně trapné a velmi urážlivé vůči členům představenstva. A docela nerad se jich zastávám, protože mi taky vadí ta jejich rychlost. Ale i tady jsou změny k lepšímu...

Opět opakuji LEX je jediná organizace, která bojuje za naše právo - vlastnit a nosit zbraň - toto není samozřejmost!!!
Pořád jsou tendence nás o toto právo připravit či je omezit. Copak nesleduješ média, ohlasy na použití střelné zbraně u nás, v okolních státech?

Matěj: Jsem rád, že se chceš aktivně zapojit. Napiš mi do SZ, v jaké oblasti pomůžeš např. v programování, překladu zahraničních článků, propagaci, distribuci letáku http://www.gunlex.cz/2011/02/02/propagacni-letak-lexu/

Rád odpovím na Vaše otázky, když nebudu vědět, tak to zjistím.
člen LEX z.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní | http://www.gunlex.cz/
Adam P
Příspěvky: 17
Registrován: 08 bře 2008 17:41

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od Adam P » 20 úno 2011 17:29

Já osobně LEXu fandím a myšlenkou členství se zaobírám od doby co mám zbrojní průkaz (tj. asi rok a půl). Nejvíce se mi asi líbí ten velice detailně propracovany dokument "Zbraně - mýty a fakta" v PDF. Kdykoli jsem s několik řešil otázku zda zbraně ANO či NE tak mi stačilo jej odkázat na přečtení tohoto dokumentu a vše bylo jasné (ono co taky namítat proti takové "smršti" pravdivých a podložených argumentů které se v dokumentu nacházejí). Také se mi celkem líbila aktivita před volbami, kdy LEX obesílal všechny politické strany či dokonce jednotlivé kandidáty a žádal od nich stanoviska k otázce zbraní. Takže já jsem celkem s aktivitou spokojený. Na druhou stranu mi ale vadí myšlenka, že bych měl být členem organizace, jíž jsou členy i jistí členové zbraňových fór. Přes tohle bych se přenést zkrátka nedokázal. Nelze přece argumentovat demokracií v otázce palných zbraní, nelze používat všemožné anti-totalitní citáty od Orwella a zároveň se k totalitním praktikám uchylovat, což se na fórech bohužel děje. Osobně ve skrytu duše doufám, že ve vedení LEXu není nikdo z administrace Střelectví.cz či MujGLOCK.com (ale asi budu naivní :? )
Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 528
Registrován: 21 led 2011 17:48
Bydliště: www.facebook.com/gunlex
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od g-relax » 20 úno 2011 18:08

Adam P: Kdo je v současnosti ve vedení? Tak se podívej: http://www.gunlex.cz/kontakty
Pokud Ti jde o to, zda budou členské fórum moderovat moderátoři z Tebou zmíněných fór, tak Ti mohu odpovědět jasně - je to nepravděpodobné, ale fórum bude MODEROVANÉ, takže se bude muset dodržovat několik stanovených pravidel zejména neurážet účastníky diskuze a nemlátit prázdnou slámu.
Na členském fóru však nebudou OT sekce a ani o zbraních, s tím se budeš muset smířit.
Naopak v něm najdeš na jednom místě všechny potřebné informace, položíš otázku představenstvu, přečteš si odpovědi, občas si přečteš bonusový článek - napsaný právě pro členské fórum tj. autorsky původní a podiskutuješ s ostatními o činnosti LEXu. To jsou ty drobné vedlejší bonusy.
A pochopitelně budeš mít možnost navrhnout změny fóra, činnosti LEXu...
člen LEX z.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní | http://www.gunlex.cz/
Odpovědět