GUNLEX: Oficialni vyzva vsem majitelum zbrani

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 25 čer 2008 22:10

Ale chápu, že můžete mít ten pocit, když trpíte i představami, že se proti nám vede nějaká zlovolná kampaň.
Obrázek


rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 30 zář 2008 12:20

HanuIv píše:
Možná se ptáte, co udělám já. Zatím začnu jen tím, že si nechám vyrobit tričko s nápisem Jsem hrdým majitelem střelné zbraně" a budu jej nosit. Možná si nechám vyrobit i nálepku na auto s podobným textem. Ano, není to moc dramatický počin, ale je to alespoň o něco víc, než nic nedělat a nadávat v hospodě.

A co uděláte Vy?

Budu se těšit na Vaše odpovědi![/b]
Jo, ta možnost tu existuje, ano, ale já mám jiný návrh. Trochu přitvrdíme. Čas vyjednávání vypršel. Říkejte si tomu extrém, ale navrhuji, abychom šli tvrdě a bez prodlení zaútočili skutečně masovou letákovou kampaní, a zatímco se z ní budou sbírat, nasadíme cirkusáky, alegorické vozy, pouliční divadlo a možná i dobročinné koncerty, ano? A pokud to bude málo, lituji, ale přijde čas triček: „Jsem hrdým majitelem zbraně!“, „Život bez zbraně? Ne, děkuji!“ ... a pokud je tohle nepřinutí, pak už nevím co…
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 30 zář 2008 13:16

2 rydlas

I ty Rimmere 8)
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 22 lis 2008 18:16

K tričku jen toliko. Budiš ,taky si jej mohu nechat vyrobit (text je opravdu divnej a na okolí asi příliš duchaplně nezapůsobí, to je ale jen detail, text se dá změnit) nicméně nebudu v něm chodit každej den po ulici, protože mi to připadá jako pláč na špatnym hrobě. Něco jiného by bylo, udělat hromadnou akci s konkrétním záměrem a požadavky a všichni účastníci si na sebe mohou pouze pro jakési sladění a utvrzení názoru vzít trička. S prominutím, připadal bych si v tom sám jako šašek. Samolepka na vůz budiš.
HB

Příspěvek od HB » 03 úno 2009 23:22

No, z me zkusenosti vim, ze nejlepsi zpusob je prirozene a nenasilne do dane problematiky zasvetit sve zname a blizke. Tj. lidi, kteri vas znaji a vi, ze jste dobry a zodpovedny clovek. Jejich vseobecne mineni o tom, ze "zbrane jsou spatne, protoze zabijeji" se zacne menit, nebot uvidi, ze zbran v rukou dobromyslneho cloveka nepredstavuje hrozbu, nybrz je pouze pomocnikem do situaci, kdy je treba chranit zdravi ci zivot hodnych lidi. Navic pokud je seznamite s bezpecnou manipulaci, ztrati ten neprirozeny strach (nekdy az fobii) ze zbrani a zacnou k ni chovat pouze zdravy respekt. Budme trpelivi, spousta lidi se se zbranemi setkala pouze v mediich, kdy jsou casto vyobrazovany ve spatnem svetle. Pripady, kdy nekdo se zlam umyslem zastrelil nekoho nevinneho, jsou v mediich zduraznovany jak jen to jde. Pripady, kdy nekomu vytazeni nebo pouziti zbrane zachranilo zivot, nejsou pro media tak zajimave a atraktivni. Takze je bud vypusti, nebo prezentuji titulkem "v miste xyz se strilelo!!!" apod. a az dale v textu se dovite, ze podezrely z vrazdy se mozna branil primerene v ramci NO... Nelze se pak divit, ze vetsina verejnosti si zbrane spojuje s negativnimi pojmy. My mame moznost ukazat jim opak, ale jak rikam, na lidi se musi pomalu, postupne a trpelive :)
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 04 úno 2009 09:19

Ano s tím souhlasím, důležitá je taková ta drobná "jehovistickomisionářská" činnost:Svědci kulometovi vpřéééééd............. :twisted:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 15 dub 2009 22:38

> Přeji dobrý den,
> dostal se mi email, ve kterém nabádáte LEX ke spolupráci s německým FWR
(možný
> zákaz IPSC v Německu).
>
> Bohužel situace s německými střelci je do puntíku stejná, jak jste ji
popsal.
> Je to akorát banda užvaněných trotlů, kteří kopou za sebe a nedochází jim,
> že případné omezení IPSC je jen první a zkušební krok.
>
> S FWR spolupracujeme již 10 let. No, spolupracujeme...
> My se snažíme je ztopořit již dlouhou dobu, ale nepřináší to výsledky,
chyba
> je na jejich straně.
> Dokonce nyní na výstavě IWA jsme se s ními kontaktovali naposledy.
>
> Bohužel jejich postoj je takový, že "jo vy v LEXu máte pravdu, ale když
vám
> to tak hezky jde, nechtěli, byste chránit práva i tady?"
> Prostě jejich pozice je taková, že by rádi vykydali ten hnůj, který tam
panuje,
> ale jaksi se přitom nechtějí ušpinit. Dokonce navrhli, že my bychom
bojovali
> i u nich a oni by se od nás jako distancovali, ale přitom nás tajně
morálně
> podporovali.
> To když jsem slyšel, tak jsem spadl pod stůl...
>
> A to si vemte, že ten masakr byl (při všem zlém) pro FWR doslova nahrávka
> na smeč. Na tom masakru mohli jasně dokázat, že anglický model nevede k
větší
> bezpečnosti. Místo toho ale seděli na IWĚ jak parta poškoláků a nechali se
> médii vmanipulovat do role viníků.
>
> Churchill to řekl dobře - kdo si neváží svých práv a není ochoten za ně
bojovat,
> ten žádná práva mít nesmí.
>
> Ale abych Vás jen neděsil - slibně se vyvíjí spolupráce s rakouskými,
slovenskými,
> polskými, švýcarskými, francouzskými a dalšími spolky v Evropě podobného
> ražení.
> Samozřejmě to bude nějakou dobu ještě trvat než vznikne celoevropská
platforma,
> ale tito jmenovaní ve svých zemích narozdíl od Němců nemelou hubou, ale
skutečně
> vedou stejný boj jako my (a mají úspěchy).
>
> Takže nakonec i přes možné zpřísnění v Německu by se to okolních zemí
dotknout
> nemuselo.
>
> S pozdravem
> Tomáš Trávníček, LEX
>
> P.S. S tímto emailem nakládejte dle libosti. Nevadí mi jeho šíření a ani
> to, pokud by se dostal do rukou FWR. Možná že pak se někdo z těch
neschopných
> pitomců konečně chytne za nos.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 16 dub 2009 00:16

Proc to neni na gunlex.cz ? Jinak pokud se podobny boj s vetrnymi mlyny dari vest i jinde, tak tleskam
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od josse » 15 led 2010 12:41

to HB:
držitelu zrojnich prukazu je cca 310K každy by to musel vysvětlit 35lidem ... ale někde se začit musi je to pěkná vyzva ! chtělo by to nějak formulovat jak jim to vysvětlit

... něco vymyslim ... přiklady tady byly uvedene pěkne ale to mužete někomu řict až po dost dlouhe době ... střileni na lidi i v sebeobraně je pro spoustu z nich nepřipustne ... třeba moje budoucí tchíně to dohnala tak daleko že jak jsme byli na střelnici tak jsme mohli stžilet jen na kruhy abychom ji potom mohli ukázat terče ... dohnala to tak daleko že nesnese diry ani v papirove figuře... ale zase proti sportovni střelbě nic nema to se vždycky ptá jak jsem dopad ... a pak znám jine co proti zbranim nemaji takřka nic ... jen proti časti držitelu potažmo myslivcum ... nastinim situaci muži v teto rodině jsou myslivci po několik generaci zpět a i někde i tam začly jejich ženy proti jejich koničku bojovat došlo to tak daleko že dcera posledni generace pobíhá po lese s motorovkou a kací s matkou posedy ... (to mělo za dusledek že jsou asi jediní co vim kdo začal dělat posedy z lešenařskych trubek :lol: ) ... teď si představte že někdo naočkuje svojim dětem že zbraně jsou špatne a ti to dovedou ještě do vědši absurdity... vyvracejte jim něco... bohužel se to šiři i mimo rodiny ta moje by nesnesla mit doma na stěně paružky ani na zemi kožich ... ale snažim se ji ztoho vylečit tak uvidíme
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od dracekvo » 07 led 2011 15:40

Co mi vlastně přinese členství v Gunlexu kromě registrační kartičky a dobrého pocitu? Nějak se toho nemůžu dopátrat.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od HanuIv » 07 led 2011 16:51

Nevim.
Pokoušel jsem se registroval a ani ta kartička mi nedorazila... :oops:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od edelweiss » 07 led 2011 18:37

duležité je poslat prachy do centra, ostatní je poddružné, neznáte systém že se divíte? :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od BlackAdder » 16 led 2011 21:36

HanuIv píše:Nevim.
Pokoušel jsem se registroval a ani ta kartička mi nedorazila... :oops:
mě přišla teď v pátek :D
Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 528
Registrován: 21 led 2011 17:48
Bydliště: www.facebook.com/gunlex
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od g-relax » 17 úno 2011 21:22

Prosím všechny členy LEXu, ke kterým doposud nepronikla informace o tzv. Čekanické iniciativě a kterým není lhostejný současný stav, aby mě kontaktovali přes SZ nebo e-mail: g-relax@email.cz
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: GUNLEX: Oficiální výzva všem majitelům zbraní

Příspěvek od Radgost » 17 úno 2011 22:09

Bylo by možné pro nečleny LEXu osvětlit o co jde?
Odpovědět