GSG-5 versus Walther HK MP5 A5(22lr)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jurij
Příspěvky: 6
Registrován: 21 úno 2012 09:54

GSG-5 versus Walther HK MP5 A5(22lr)

Příspěvek od Jurij » 21 úno 2012 10:20

Zdravím chlapi,
zvažuji koupi GSG-5,která se stále pohybuje okolo 14000Kč nová s pevnou pažbou,
ale narazil jsem i na nový přírůstek Walther/Umarex HK MP5 A5
http://alfatactical.cz/index.php?Malora ... tail=20131
vypadá vzhledově lépe jak GSG,aspoň podle mého názoru a stojí v základu i se zásuvnou pažbou 13175kč takže ušetříte cca 1500kč za další dokupování sklopky.
Zásobníky jsou taktéž levnější o pár stovek jak na GSG-5.
GSG-5 zásobník -22ran
HK MP5 A5 zásobník-25ran

Tímto se chci zeptat "ostřílených veteránů",kteří disponují GSG-5 tak i majitelů HK MP5(doufám,že ho někdo vlastní) jaké máte zkušenosti s těmito kusy "železa",jaká je u dotyčných zbraní garance výstřelů,závady,jaké střelivo to sbaští atd.
Navštívil jsem cízí fóra a někdo říká že GSG-5 je lepší,jiný co má GSG-5 a koupil si Walthera HK tak tvrdí že je lepší Walther.Prostě co člověk to názor ale nedočetl jsem se někde přesně PLUSy a MÍNUSy

Mám jen vlastní zkušenost s GSG-5 a je velice příjemná


Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: GSG-5 versus Walther HK MP5 A5(22lr)

Příspěvek od von.raven » 16 bře 2012 07:48

tak za GSG-5 se vyjádřit můžu, pokud teda se už počítá, že můžu, když jsem z toho vypálil něco přes 9000 ran.
Takže ať to neprodlužuju, je to krám, německý šmejd dělaný z bláta a i to bláto je taková sračka, že to rozbije malorážkový náboj. No ale postupně. Hodil jsem na to optiku a se stejným typem střeliva to lítá docela slušně. Špejle s tím na 50m nedáš, ale do 5cm to nasázíš klidně, takže ta hlaveň by i šla, ale vývrt hrozně ořezává střelu a ta kvalitně zasírá olovem kompenzátor. Takže Brunox a šroubovák a vydrápeš to z něho ven. 200 ran se slušnějším střelivem a komora a okolí se závěrem bývá tak zasráno, že náboj už nemusí dosednout a úderník nemusí doklepnout, nebo prostě nemusí ani naskočit do komory. Samotné střelivo se každé chová jinak, ale i standard i HV obyčejně fungují. Doporučuju ale pokud to přece koupíš si vzít aspoň 10 druhů na zkoušku a vždycky vypálit celou krabičku a vypucovat a další a další a uvidíš co jí chutná nejlip. Stačí cokoliv nemusíš kupovat nic nad 2,- a výš.
Když jsem ještě u té komory, tak vyhazovač patron je kvalitnější matroš než lauf, takže časem (cca 8000 ran) už může být prokousaný hlouběji až ke konci durch a začnou se ti tam v tom místě vybulovat patrony. Neprasknou neboj, dřív už praskne sama komora. Takže je lepší ji lehce zabrousit a zašoubovat a zase to vydrží.
Zásobníky jsou plastové zmetky s křivě vyřezaným vedením podavače někde u vrchu kolem tuším 7 náboje, tak se může někdy v těch místech zakousnout. Samotné zásobníky se taky časem ojedou. Jeden jsem vyhodil za tu dobu, dva koupil navíc, jeden byl amerika už nevím co ale ten jsem vyhodil taky ihned (slabá pružina a zásek snad každá rána) a další origoš, ten fachá. Ty 10-ti ranné a podobně se dají vyloupnout boční krytky a máš 22, ale mám pocit že mají slabší pružiny a zase záseky. Takže nechat jak jsou.
Pažba se dá lehce vyměnit z airsoftu za jakoukoliv s pidi úpravou uvnitř aby dosedla.
Montáž se dá klidně použít z airsoftu, stejně jako kolimátor.
Průser je kryt závěru, ten mi praskl několikrát. Je prostě křivý a napnutý a pokud nezalepíš tři šroubky co ho drží tak se povolí a on začne mlátit a praskne. Ikdyž je prasklý, většinou kolem čísla v přední části, tak to funguje jak má. Jen to prostě blbě vypadá. Když už se nasereš a koupíš anaerobní lepidlo co to udrží zašroubované (dá se povolit, není to na věky, ale nepovolí samo) tak to prostě drží asi další tisíc kousků, pak pro změnu praskne vedení závěru. Čímž má recenze končí, protože v tu chvíli jsme se nasral a koupil mosina a svt-40 a německý zdechlak je už jen na ozdobu.
Vzal jsem ho ještě k policajtům co na to říkají, až to půjdu za nějaký rok u prodloužení zbrojáku ukazovat, a řekli, že to není ani vidět a když to funguje tak nevadí. A ono to funguje, tak to neřeším a ani už nepoužívám.
Takže hezká hračka za ty prachy :) Ale pokud si chceš fakt zastřílet tak těch 350 ran na střelnici uděláš a lidi kolem si budou myslet že máš automat :D
Přílohy
G-optika.jpg
G-cela.jpg
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Jurij
Příspěvky: 6
Registrován: 21 úno 2012 09:54

Re: GSG-5 versus Walther HK MP5 A5(22lr)

Příspěvek od Jurij » 16 bře 2012 16:27

Díky za vyčerpávající odpověd von.ravene!A hlavně za pravdivé detaily!
Popravdě utvrdil jsi mne jen v tom co jsem se dočetl na cizích forech.Že praská ten kryt závěru jak je číslo,někdy i nábojová komora prdne atd.Prý je rozdíl i mezi první a druhou generací GSG-5.První generace měla kvalitnější zpracování aby si udělala jméno a druhá generace se už víc kazí.Taková zbytečně drahá hračka,čož mne dost mrzí!
O tom HK MP5 od Umarexu/Waltheru byl článek myslím ve Zbraně a Náboje článek se jmenoval: Malorážky od „Hecklerů“.Ale opět nic solidního jsem se nedočetl.Jen že výrobce garantuje jen jeden rok na výrobní vady,což je jaksi málo když u nás platí 2roky záruky na zboží.Zde je nějaké to povídání a obrázky onoho HK MP5 http://www.ar15.com/forums/t_6_11/35263 ... tml&page=1 pokud by chtěl taky někdo koumat po netu.
Jediné plus bych dal GSG-5 za sportovní hlaveň.
HK od Umarexu má jinak konstruovaný závěr,ale opět vypadá jako kus nějaké slitiny pro "airsoftku".
Nákupní povolení mám platné ještě tak 11měsíců tak uvidím pro kterou "hračku" se rozhodnu,ale je to opravdu dost peněz za zbraň která se "rozpadá" v rukách.

Děkuji za všechny příspěvky a informace !!!
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: GSG-5 versus Walther HK MP5 A5(22lr)

Příspěvek od von.raven » 19 bře 2012 12:33

nnzč :) jinak mám první generaci a drobnůstky, jako že se uvolňuje natahování, a upadlo očko pro řemen vpředu, ojel se závit před krytem mušky a druhá generace náhradních dílů není na chlup stejná, jsem vynechal...
Stejně mě pořád láká ta pidi verze PK s velkým zásobníkem... ale jako malorážku, bych koupil raději opakovačku, než hromadu problému s poloautomatem od kohokoliv. Jinak rusi dělají krásnou velkou desetiranku tuším Baikal MP-161 a ta vypadá že vydrží, ikdyž už i na to někdo nadával... kolega koupil remingtona vtr a další marlina a zatím fungují obě... ale když tak rus, nebo risk toho PK, jinak jak říkám už jen opakovačku v .22
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Jurij
Příspěvky: 6
Registrován: 21 úno 2012 09:54

Re: GSG-5 versus Walther HK MP5 A5(22lr)

Příspěvek od Jurij » 20 bře 2012 15:02

Koukal jsem na toho Bajkala MP-161 a vypadá docela zajímavě!=)
Přikládám nějaké fotografie Walther/Umarex MP5.Sice nemám důvěru v to tělo z litého hliníku ale v jednoduchosti je síla.Tak snad bude fungovat dobře=)
Přílohy
MP5a.jpg
MP5.jpg
Jurij
Příspěvky: 6
Registrován: 21 úno 2012 09:54

Re: GSG-5 versus Walther HK MP5 A5(22lr)

Příspěvek od Jurij » 10 kvě 2012 19:34

Tak jsem se rozhodl risknout a koupit Walthera.Bohužel koupí GSG-5 bych si nepomohl protože se kazí všechny tři generace.V pondění si pro něj jdu,takže poskytnu pár fotek.Vzkouším na střelnici a průběžně budu doplňovat informace,co to sežere,jak se to chová atd.
Pokud budete mít nějaký dotaz,sem s ním=)
Sám jsem zvědaví.I když jí Walther/Umarex dělá pod licencí HK tak stejně nevěřím,že to bude něco extra.
Časem si jí chci hodit do SD vzhledu,takže se podělím i o FACE LIFT a jak jsem co a jak vyrobil =)
Jurij
Příspěvky: 6
Registrován: 21 úno 2012 09:54

Re: GSG-5 versus Walther HK MP5 A5(22lr)

Příspěvek od Jurij » 07 čer 2012 21:23

Takže,bohužel není moc času ale testnout jsem jí byl a první dojmy jsou příjemné.Střílel jsem celkem 3druhy střeliva http://zbrane.subrt.cz/malorazkove-stre ... geco-rifle
http://www.zbraneliberec.cz/obchod/stre ... lorazkovy-
http://www.lov-strelba.cz/sellier-amp-b ... ndard-d220

Vše proběhlo bez závad.Vystříleno 250ran.U GSG-5 jsem měl už problémy zhruba po 200výstřelu,nedorážel závěr.
Soustřel na 25metrů ze stoje do 10cm(rychlá střelba) a s oporou jsem nepřesáhl rozptyl 5cm(nastřeloval jsem si kolimátor)
Kupodivu jsem zjistil že MP5 má vzadu šroub na regulaci kadence(podle toho jakým střelivem střílíte)měníte prostě a jednoduše odpor pružiny závěru.Ještě vyzkouším subsoniky ale myslím že nemá cenu do toho zasahovat.
Přílohy
MP5-rozborka.jpg
Rozborka
MP5.jpg
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: GSG-5 versus Walther HK MP5 A5(22lr)

Příspěvek od von.raven » 11 čer 2012 08:44

Zní to kvalitněji, tak ať dělá radost, chce to ale přehoupnout se aspoň přes 5000 ran. Ten regulátor se mi líbí, nastav to na co nejmenší rázy, ale tak ať to ještě stíhá dobře házet do komory. Šteloval bych ho po vystřelení 50 ran rychle za sebou a až to bude chodit dobře, tak to hned na místě vyčisti a zkus pár čistých ran. Ideální používat jedno střelivo, co se dobře kupí na terči a moc nestojí, protože tohle hodně svádí k pokusům o dávku :D

Jinak doplním, teď jsem moji GSG-5 taky vytáh a ikdyž má pro změnu prasklý vodič závěru, tak funguje možná i líp než s neporušeným :) Asi to soudruzi nefrézujou moc kvalitně a jak to má někde vůli, tak i ten malorážkový srandanáboj rozmlátí kde co vevnitř.
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
trew70
Příspěvky: 1
Registrován: 24 říj 2012 20:16

Re: GSG-5 versus Walther HK MP5 A5(22lr)

Příspěvek od trew70 » 02 čer 2013 23:22

To Jurij: Tak jak to vidíš po čase, stále jen spokojenost?
Odpovědět