Grand Power K 100

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
spikelet
Příspěvky: 101
Registrován: 24 pro 2013 17:31

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od spikelet » 29 čer 2016 15:59

Igrlik: Tak to Te vyvedu z omylu. Ja kdyz jsem pistoli Grand Power P45 mel v zaruce a odesel pruzny cep, ktery jisti udernik. A to je bezna zavada u vetsiny GP a pokud se vyskytne, tak zustane udernik trcet ven ze zaveru a pistol je v ten moment zasekla a strelby neschopna. Tak odpoved z Grand Power byla, ze je to spotrebni soucastka, a ze si ji mam koupit v Qins.cz, ktery je oficialni dovozce GP pro CR.
Zduraznuji, ze kdyz jsem susil, tak vzdy se susilkou v komore!!! Tahle konstrukcni chyba je nepredvidatelna a muze nastat kdykoliv!!! Takze jsem okamzite koupil na noseni neco, na co se muzu spolehnout. 1911. GP P45 jsem po dalsi reklamaci, kdy mi museli vymenit hlaven, co nejrychlej prodal. Ostatne vsechny zavady, co jsem mel s touhle pistoli hned od zacatku sis urcite precetl, nebo muzes precist na vasem slovenskem foru W F, v sekci "Zavady zbrani Grand Power".


Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Igrlik » 29 čer 2016 21:36

spikelet píše:Igrlik: Tak to Te vyvedu z omylu. Ja kdyz jsem pistoli Grand Power P45 mel v zaruce a odesel pruzny cep, ktery jisti udernik. A to je bezna zavada u vetsiny GP ...
Zaujímalo by ma, ako si k takémuto štatistickému zisteniu prišiel. Poznám dosť majiteľov rôznych zbraní od GP, ale ani jeden v mojom okolí sa s touto závadou (poškodený pružný kolík) zatiaľ nestretol (a nebadám to ani ja a zbraň je dávno po záruke).
Chápem Tvoje rozčarovanie, ale samotný pružný čap nie je výrobok Jaroslava Kuracinu. Iste, mohol by navrhnúť istenie napríklad plným čapom, čo by znamenalo určité vyššie nároky na výrobu a kontrolu. Ale je napríklad cena nového pružného čapu porovnateľná s náhradným napríklad Zendlovým rozborným čapom, ktorý by mal so zárukou zabezpečiť funkčnosť? Alebo s originálnym, ak budeš mať to šťastie a kúpiš v predajni CZUB taký, čo bude pasovať? Lebo na webe určite nájdeš viacero sťažností na to, že kúpený nový čap/záchyt jednoducho nepasoval a vyžadoval puškárske doladenie :!:
Je samozrejmé, že vzhľadom na lokalitu môžeme mať iný pohľad na vec, ale - zastavil si sa niekedy cestou okolo v CZUB na pár slov a venoval sa Ti riaditeľ firmy? Vyriešili pracovníci odľahčenie a doladenie spúšte na "masielko" za hodinku od Tvojho príchodu, zatiaľ čo si si mohol pozrieť výrobu?
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Zajic » 30 čer 2016 04:13

Nove modely maji komoru stepped chamber :wink: Takze nezasvecenym lidem, se to muze zdat ze z toho padaji nafoukle nabojnice ala tokarev. Je to ale tak schvalne, aby to lepe utesnilo a bla bla bla. Stejne tak to maji zbrane HK a par dalsich.

Marlboro: Tvoje zaseknuta zbran je celkem smutna prihoda, ale muze tady byt par moznosti jak se to stalo. Zeptam se, jak a cim jsi mazal zbran a jake konkretni naboje jsi strilel ?

Ja pred lety zkousel hustejsi vazelinu na kolejnice na Glocku 17 a jestli se nepletu, tak asi po dvou krabickach neslo pohnout zaverem :!: Normalne ten spaleny bordel se krasne nalepil na kolejnice a vsude mozne a pripeklo se to.

Jinak ke zbrani GP, kolega z prace ma taky k100 a pred par mesici si mi stezoval, ze horsi zbran nemohl koupit. Ze kdyz vystrili pres 100 ran tak to zacne zavadit. Kdyz jsem mu rekl, ze ji musi hodne mazat, tak na me cumel jak tele, ze to moc nemazal a jeste k tomu strilel nejake prebijenky ala cajicky. Nedavno jsem ho potkal a rikal ze poradne namazal a vystrilel 150 bez zavady a uplne v pohode. Takze u techto zbrani si myslim, ze je nejvesti problem v jeji obsluze a mazani. Ale samosebou, potentovat ve fabrice taky neco muzou, ale proste tahle zbran je haklivka na udrzbu a mazani a tak to proste je :wink: To je asi jako majitele Ak-cek si muzou stezovat, kdyz budou strilet z nejake AR-15 a nebudou ji mazat a cistit, tak ze bude mit zavady, o proti Ak. Proste jina konstrukce, a mala tolerance.

Osobne jsem se nedavno vratil po dlouhem zvazovani a testovani prave ke GP K100 Mk12 a nemuzu rict krive slovo.Pekne zbracovane, kvalitni material, perfektni ovladani a chovani zbrane... Pred lety jsem strilel MK7 a nemel jsem zadny zasek ani selhavku na vice nez tisic prebijenk samo domo.

Takze zkus zbran poradne vycisit, namazat hustejsim olejem, jak cep, tak i ozub zamykani a dosedaci olochu hlavne vs. zaveru u komory. Pak prubni 100 ran origo naboju a uvidis ze to pojede :)
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od MARKONY » 30 čer 2016 14:54

S odborníky typu F.. nemá smysl ztrácet čas že se numi postarat o pistoli jeho problém. Prostě na K 100 se musí zvolit jiné mazaní a naní problém .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
spikelet
Příspěvky: 101
Registrován: 24 pro 2013 17:31

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od spikelet » 30 čer 2016 16:53

Igrlik: Jednak se to resilo na jinem ceskem foru a kdyby se nahodou zverejnilo davno zrusene puvodni forum GP, tak by se to tam taky naslo. Je to zavada, ktera je nepredvidatelna, takze nastat muze kdykoliv, coz u sluzebni pistole neni zrovna dobra vizitka. Je mi uplne jedno, jestli v Lupci mi pistol opravi, behem prohlidky vyroby. To te pistoli spolehlivost neprida. Nevim, proc to sem pletes a srovnavas s CZ. Ja ani zadnou CZ nemam, tak nevim, proc bych mel jezdit do UB na nejake navstevy.
Kdyz uz si zacal srovnavat a konkretne si vypichl onen rozborny cep, taktez nazyvany zachyt zaveru, tak co jsem o tehle zavade cetl, tak uzivatel vetsinou napsal, ze na zavadu, ze je rozborny cep praskly, prisel, az pri rozborce pistole kvuli cisteni. Pistole do te doby strilela.
Kdyz u GP se zasekne zapalnik o pruzny kolik, tak pistol je okamzite zasekla a strelby neschopna! Pak uz ji po utocnikovi muzes jen hodit.
Navic pistole CZ 75 maji ten jisty pruzny cep, ktery taky jisti zapalnik a u pistoli CZ 75 se tahle zavada, ze by se o ten pruzny kolik zasekaval zapalnik neprojevuje.
Ano, rozborny cep je Xkrat drazsi, nez pruzny kolik u GP a existuje vic druhu a pokud si majitel koupi jiny, nez pro jeho typ pistole, tak se musi dopasovat. S tim souhlasim.
To, ze ten pruzny kolik neni vyrobek Kuraciny je uplne jedno. On ma zajistit, aby se tato zavada nestavala. A urcite moc dobre vi, ze onen pruzny kolik neni zrovna nejstastnejsi vec na konstrukci jeho pistoli.
Hlavne jsem reagoval na tenhle tvuj vyrok.

FTC: Nevšimol som si, že by Kuracina o svojich zbraniach deklaroval niečo ako "... To je spotrebná súčiastka, ktorá môže prasknúť po pár tisíc výstreloch, preto je vhodné si zopár rozborných čapov správneho rozmeru zabezpečiť včas... lebo v ďalšej verzii už nebudú pasovať - a možno ani v tej vašej verzii, ak sa tolerancie nestrefili!"

Kdyz jsem jim psal, ze mam problem s tim pruznym kolikem. Tak mi z GP napsali, ze je to spotrebak a mam si ho koupit u Qins.cz.
Takze presny opak tveho vyroku.
Nema cenu se dohadovat. Sam bys mel uznat, ze to co si napsal, neni uplne pravda. Viz mnou popsana odpoved z GP.
Takze nejake sladke reklamni slovicka o navsteve v Lupci, ladeni spouste, atd, priste vynech. To tem pistolim spolehlivosti neprida.
Vic uz bych to nerozmazaval.
Marlboro
Příspěvky: 23
Registrován: 01 úno 2015 17:28
Bydliště: Praha

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Marlboro » 30 čer 2016 18:57

Zajic píše: Marlboro: Tvoje zaseknuta zbran je celkem smutna prihoda, ale muze tady byt par moznosti jak se to stalo. Zeptam se, jak a cim jsi mazal zbran a jake konkretni naboje jsi strilel ?
No já nad tou zbraní ještě zlomit hůl nechci .... to že má dvoustupňovou komoru jsem se také dozvěděl až od vyjádření výrobce.... Do té doby jsem o ní neměl tuchy, že se do GP montuje.... nikde v technickém popisu zbraně to nemám a u prodejce na webu to také v technickém popisu není..... Pokud bych tuto skutečnost věděl určitě bych nejdříve zvážil zda-li vůbec tuto ala vymoženost chci či nikoliv..... Jinak ke tvé otázce stříleno originál SB, Magtech namazáno originál vazelínou nebo co to bylo z výroby GP Zbran byla uplne nová nestrilena.
CZ-75,PM 63 RAK
radim807
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2016 19:56
Bydliště: Kuželov okr. Hodonín

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od radim807 » 02 črc 2016 13:39

Zdarec chlapi ,
mám K100 MK12. Zatím nastříleno tak 400-500 ran (nepočítám to) ,jen SB. Na prvních dvou zásobnících dvě závady a to ,že se nový náboj při navádění do komory sekl o hranu skluzavky ,jinak bez závad. Před odjezdem na střelnici ji namažu motorovým olejem 10W-40. Ozub ,zamyk. váleček ,plošky a kolejnice závěru. 150 ran za sebou a bez problému. Slabší zpětný ráz díky rotaci hlavně a tím větší přesnost při rychlejší střelbě. Možná zdrsnění úchopu by mohlo být ostřejší. Jsem spokojen a doufám ,že to tak i zůstane. :mrgreen:
GP K100 MK12 a IZ 27 EM 12x76
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od ramires » 02 črc 2016 17:19

Před pár měsíci jsem vážně uvažoval a GP MK12 P1, ale po přečtení o různých problémů z GP jsem pořídil HS-9 a tato pistole je fakt nuda :) ,580 ran všeho možného včetně vlastních přebíjených(olovo 117gr, 7gr Vectan SP2),na střelnici hned po vytažení z kufříku přesná,ale hlavně 100% spolehlivá i bez mazání a velkého čištění a cena 13 700kč no nekup to :wink: ,ale až mně omrzí prubnu tú MK12 a doufám, že se připojím k těm spokojeným :)
In vino veritas...
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od JaK » 04 črc 2016 23:37

S K100 MK12 jsem bez problémů nastřílel kolem 5000 ran a už půl roku slouží novému majiteli k naprosté spokojenosti. X-calibur (MK12) jsem kupoval jetý a světe div se, taky střílí jedna radost.

Jasně, GPčka je potřeba správně mazat (tady by výrobce mohl vylepšit návod, protože spoustu technicky méně zdatných majitelů nenapadne, že je potřeba mimo válečku namazat zejména vnější obvod komory. Zato kolejničky závěru teoreticky můžou být i suché a pistole bude fungovat. Typ mazadla samozřejmě hraje nezanedbatelnou roli a např. některá CLP nemažou moc dobře) a preventivně jednou za cca 5000 ran měnit pružný kolík v hodnotě 10 Kč. Pokud to někdo z jakýchkoliv příčin nedělá, nebude spokojený. Pistole GP jsou taky za určitých podmínek náchylnější na příliš krátké OAL náboje, ale s tím se seká kde co.
  • Podle mě se K100 jako služební zbraň příliš nehodí, protože vyžaduje, aby jí majitel rozumněl a věnoval ji jistou minimální péči, což to se v takovém případě nedá očekávat :lol: .
  • Existují sice vhodnější pistole, ale nevidím důvod, proč by K100 nemohla sloužit na nošení. Jen bych z preventivních důvodů radil vyčistit a namazat po každé střelbě.
  • No a jako sportovní zbraň? Za mě naprosto jasné ano - chování při střelbě, spoušť, ergonomie, přesnost, dostupnost a cena náhradních dílů, životnost... Mezi tréninky není ani nutné čistit, stačí jen v případě zhoršení chodu domazat a čistit až před závody. Ale čemu jinému, než sportovní hračce, už by majitel měl věnovat trochu svojí lásky? 8)
Tak mi držte palce, ať to na zítřejších závodech X-Calu moc nekazím :wink:

Obrázek
Marlboro
Příspěvky: 23
Registrován: 01 úno 2015 17:28
Bydliště: Praha

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Marlboro » 17 črc 2016 16:52

Tak, že po nějaké době opět zdravím fandy K100.... Po předchozím problému jsem se s prodejcem domluvil, že dáme K100 ještě jednu šanci na střelnici zda-li se neumoudří a vše si nesedne tak jak má .... Bohužel tomu tak není :( Po předchozím fiasku jsem zbraň komplet rozebral a vyčistil namazal kluzné plochy a vše kolem jak zde spokojení majitelé popisují .... bohužel výsledek byl ještě žalostnější než při první návštěvě střelnice :( Vystříleno přesně 134 ran továrních SB a výsledek stejný po posledním výstřelu zásobník ven závěr vpřed a již je opět jako když vezmu do ruky zavařenou pistoli.... bohužel nelze závěrem pohnout ani hrubou silou :(

A teď alespoň nějaké to + pro GP jako pistole pokud funguje je opravdu fajnová .... výborná ergonomie, chování při střelbě taky paráda.... pokud si ji člověk pěkně ohmatá tak po chvilce je s ní velkej kamarád a chodí jak ukazovátko přesně tam kam chci ......

Bohužel z pohledu mého jako uživatele je můj kus špatnej holt jsem trefil zmetek :( No uvidíme jak se k reklamaci postaví.....
CZ-75,PM 63 RAK
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Zajic » 17 črc 2016 17:03

:roll: fiiiha, tak to asi budou nekde spatne tolerance, kdyz se to sekne jak rikas. Muzes dat foto pistole, z obou stran, by me zajimalo v jake presne poloze je to seknute.

Jinak nezbiva nez vyuzit reklamacni oddeleni, jak rikas. Verim ze na to prijdou, kde se stala chyba a vse rychle napravi :wink: Ale chapu, ze to nas*re :evil:

Jestli te to uklidni, tak me K100 slape jak hodinky :)
Marlboro
Příspěvky: 23
Registrován: 01 úno 2015 17:28
Bydliště: Praha

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Marlboro » 17 črc 2016 17:19

No foto ti ani posilat nemusim je to zasekle jako když vytahnes zbran z kufru novou před nabitim.... zaver v predni poloze a nelze s nim pohnout ....
CZ-75,PM 63 RAK
K@rlos
Příspěvky: 16
Registrován: 30 bře 2008 10:57

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od K@rlos » 20 črc 2016 19:06

A co s tím udělali při té první reklamaci zaseklého závěru?
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Zajic » 20 črc 2016 20:21

Rekl bych, ze to asi jeste na reklamaci nebylo. Ze to tehda rohybal a otestoval to znovu a zase se to seklo. Ale je to jen moje domenka :wink:
DaveMAX
Příspěvky: 2
Registrován: 02 srp 2016 22:23
Bydliště: Řepiště

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od DaveMAX » 02 srp 2016 22:49

No já mám k100 mk7 s vystřílenými asi 40.000 ks nábojů a prakticky bez nějakých problémů. Až teď jsem poprvé měnil vratnou pružinu. Za mne asi jedna z nejpovedenějších pistolí. No a po zkušenosti s ní jsem šel do x-caliburu a věřím že to bude super.
Ruger LCP
Ruger Mark III
CZ 75B + kadet
Alfa iron defender 9mm
Grand power K100 Mk7
Grand power X-calibur
Sa 58
Odpovědět