Grand Power K 100

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
TomBlax
Příspěvky: 2
Registrován: 06 dub 2016 23:01

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od TomBlax » 08 dub 2016 21:33

proc sem nejde napsat rozsahla odpověď?


Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Enerccio » 09 dub 2016 18:26

nevim o tom ze by neslo poslat rozsahlou odpoved (je tadi ale par divnych pravidel ktere je potreba dodrzovat jako zadne quote predesleho prispevku etc)
vasek666
Příspěvky: 60
Registrován: 26 zář 2015 10:41

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od vasek666 » 18 dub 2016 11:18

Enerccio píše:Ja sem prave take o P1 premyslel, a neni ani tak moc draha (byla by to moje prvni zbran)
Ahoj, mám P1 asi rok. Super zbraň na nošení. Spolehlivá a přesná. Nosím ji ve vnitřním pouzdru pod volnou košilí, a nikdo si toho ani nevšimne.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk
Grand Power P1, Simonov SKS 45
PospaK100
Příspěvky: 6
Registrován: 03 pro 2015 20:56

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od PospaK100 » 04 čer 2016 16:48

Zdravím po delší odmlce ( od Prosince viz strana 21 a 22 ), zato s naprosto čerstvými pocity. Právě jsem se vrátil ze střelnice a musím konstatovat další podstatné zjištění a odstranění závadící - sekající prázdné hylzny... nedávno jsem byl střílet a co se tenkrát dělo, se dá srovnat s první zkušeností - každý zásobník a alespoň jedna zádržka ... ale všiml jsem si několikrát, po poslední ráně nevyletěla hylzna ven, ale jen se položila na prázdný zásobník. To mě přivedlo na myšlenku, odzkoušet, jak vytahovač drží hylznu a on ji vůbec nedržel - ta vypadla ( po stažení závěru dozadu ) samovolně zásobníkovou šachtou ven. Po úpravě vytahovače - trochu jsem ho přihnul, tak aby nábojnici přidržel, nastalo 100% zlepšení. Po té jsem se domluvil s panem Entlem z QINSu na schůzce a výměně vytahovače za nový typ. A musím říct že snad ... je to ono a že to už nikdy zlobit nebude, dnes 150 ran a ani jedna chyba!!!!
PS: chtěl jsem dát foto závěru s novým vytahovačem a toho starého, ale fotka je moc velká ... když by to někdo moc chtěl, pošlu mu to na mail :-)
Marlboro
Příspěvky: 23
Registrován: 01 úno 2015 17:28
Bydliště: Praha

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Marlboro » 27 čer 2016 20:03

Zdravím,
jako čerstvý majitel GP K100 Dynamic bych se s vámi rád podělil o pocity a první zážitek s touto zbraní ...
První dojem ze zbraně je dobrý příjemný úchop a i dobře vypadá celkem lehká... Co se týče střelby tak v tom díky mechanizmu vyčnívá svým klidným chodem .... prvních pár zásobníků paráda bez závady až do čísla 138 ... po tomto počtu ran jsem vyjmul zásobník stáhl závěr dolu dal ránu jistoty a bylo hotovo závěrem jsem již nehnul byl jak přivařenej..... když jsem prstem ve výhozním okénku pomohl lehce k otočení hlavně bezproblému šel závěr do zadní pozice ovšem ve chvíli kdy jsem ho vypustil opět jako zavařená zbraň ... tak jsem s tim Slovenskym pokladem sekl do batohu .... Doma jsem ho rozebral nikde jsem nejaký velký bordel nenašel čep po kterém hlaveň rotuje nebyl zanesen pouze lehce spalin na hlavni .... Jako zbraň mi GP sedne ovšem po této zkušenosti mu nikdy svůj život nesvěřim .... Nicméně šanci ještě dostane zda-li si to vše sedne či nikoliv..... Uvidíme další návštěvu střelnice ....
CZ-75,PM 63 RAK
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Erix » 28 čer 2016 08:57

Zdar, tak to vypadá a potvrzuje to známé strojařské pravidlo: "Ne vždy je nejlepší vyrobit něco tak přesně, jak to jen jde".
Pokud je tam vůle jako např. pro jehly vstřikovačů systému Common Rail, tak to potom potěš koště. :twisted: Stačí si vzpomenout na bezchybné samopaly ruské prudukce-obrovské vůle a nic se neseká. Rozumný kompromis je vždy někde uprostřed.
Možná máš smůlu na kus, který je možná z produkce, o které tady byla již zmínka-velmi malá vůle v uzamykacím mechanismu. :wink:
Jak to tak čtu (z pohledu některých nešťastných majitelů), tak GP se snad nikdy nestane služební pistolí či pistolí pro ochranu života, nanejvýše sportovní zbraní, kde víc člověk ladí a čistí, než střílí. Spokojené majitele určitě nechci naštvat (osobně jsem v rukách neměl), ale negativních reakcí je dle mého už dost. :roll:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od FTC » 28 čer 2016 09:45

Tolik špatných zkušeností se okolo K100 napsalo a když to lidi nebudete vnímat, tak je to jen váš problém! Je to krám, nevhodný pro ochranu, nebo službu a už vůbec ne na sport!!!
K tý poruchovosti by chtělo vyzkoušet přebíjený střelivo na tý nejvyšší hranici navážek, alespoň ze začátku, než se zaběhne, u mnoha těsně slícovaných zbraní to pomohlo.
ls007
Příspěvky: 28
Registrován: 11 úno 2016 18:51

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od ls007 » 28 čer 2016 16:55

Tolik špatných zkušeností se okolo K100 napsalo
Jo, na internetu je popsaná spousta špatných zkušeností, ale na střelnici jsem ještě nespokojeného majitele nepotkal. Zato jsem potkal docela dost spokojených. Čort znajeť. :)
Marlboro
Příspěvky: 23
Registrován: 01 úno 2015 17:28
Bydliště: Praha

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Marlboro » 28 čer 2016 18:02

Já osobně jsem střílel ze 2 GP K100 a byl jsem spokojen proto jsem si ho také zakoupil ..... ovšem rychle jsem procitl.... a to jsem navíc ještě dnes zjisti že všechny hilzny jsou nafouklé tudíž vypadají jak lahvička z tokareva..... navíc každá zápalka vypadá po úderníku jinak jedna je odpálená a klasický důlek v zápalce druhá je odpálená ovšem vypouklá nahoru .... už začínám pochybovat, že si ještě má vysněná K100vka sedne a bude to výborná zbraň :(
CZ-75,PM 63 RAK
petrb
Příspěvky: 6
Registrován: 22 úno 2016 10:42
Bydliště: Ostravsko

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od petrb » 28 čer 2016 18:53

No tak já přidám taky jednu zkušenost ze střelnice. kamarád si koupil K 100 těsně kolem vánoc. Oba jsme si ji po pečlivém vyzkoušení všech možných plasťáků vybrali. Já ji v té době už nesehnal a čekal jsem než zase budou. (březen 2016). Mezitím jsme chodili na střelnici střílet z té jeho. Já si říkal, že stojí za to počkat. Střelivo výhradně SB. Taky nafouknuté hilzny, po cca 400 výstřelech se začala sekat. Každý zásobník minimálně 1x závada. Světe div se, kamarád je i přes toto všechno spokojený majitel.Ale je to Slovák, takže trochu patriot :lol:
Já jsem nakonec po této zkušenosti koupil jiný plasťák. Ten z Rakouska. K dnešku cca 2300 ran, bez jediné zádržky nebo závady.Ať si říká kdo chce co chce, nakonec jsem rád.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od MARKONY » 28 čer 2016 20:54

No ja mam Grand Power X-Calibur MK 7 , a nemam sní žádné problémy střelivo vlastní vystřeleno okolo 7 000, nemůžeš srovnávat G 17 a K 100 , K 100 se musí mazat jinak to je vše pokud si myslíš že ji nastřikaš jen olejm tak omyl , stačí použít bilou vazelinou ve spreji a je po problému , i když místní znalec vám bude tvrdit opak :D :D :D
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od FTC » 28 čer 2016 22:03

Haha, tady se někdo čertí :lol: . Bacha aby ti nepraskla žilka génie :lol:, stejně se nic nemění na tom, že je to krám!
ls007
Příspěvky: 28
Registrován: 11 úno 2016 18:51

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od ls007 » 28 čer 2016 22:16

Marlboro píše: a to jsem navíc ještě dnes zjisti že všechny hilzny jsou nafouklé tudíž vypadají jak lahvička z tokareva.....
Máš pistoli vyrobenou v posledních pár měsících? V GP totiž údajně zavedli "stepped chamber", takže je to možná záměrně.
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Igrlik » 28 čer 2016 22:22

FTC: Nevšimol som si, že by Kuracina o svojich zbraniach deklaroval niečo ako "... To je spotrebná súčiastka, ktorá môže prasknúť po pár tisíc výstreloch, preto je vhodné si zopár rozborných čapov správneho rozmeru zabezpečiť včas... lebo v ďalšej verzii už nebudú pasovať - a možno ani v tej vašej verzii, ak sa tolerancie nestrefili!"
Marlboro
Příspěvky: 23
Registrován: 01 úno 2015 17:28
Bydliště: Praha

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Marlboro » 29 čer 2016 12:00

ls007 píše:Máš pistoli vyrobenou v posledních pár měsících? V GP totiž údajně zavedli "stepped chamber", takže je to možná záměrně.
Ano zbran je vyrobena v březnu tohoto roku .... proto asi lahve z hilzen kazdopadne mi zaráží že v jedné zápalce je dulek po úderníku a další zápalka je dulek jako by vyfoukly na druhou stranu :(
CZ-75,PM 63 RAK
Odpovědět