Grand Power K 100

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Zajic » 26 říj 2013 08:42

Tady se člověk vždycky pobaví, co se tady nedozví :mrgreen:

FTC: Četl jsem co jsi tak okrajově psal, a asi to vnímám jako ostatní. S tím soustřelem tomu apsolutně nevěřím, že by se po 5-6tis u K100 pokazil. Z K100 Mk7 jsem nastřílel několik tisíc, a problém jsem neměl nikdy.
Navíc je mi spíš divné že jsi teda za poměrně krátkou dobu, co udáváš že jsi K100 měl, nastřílel uctihodných 5-6tis nábojů a poté jsi začal sledovat zhoršení v přesnosti a poruchovost a vlastně to že ta pistole stojí za prd :D
Potom taky je dost důležité co jsi do toho dával za náboje a předokládám že to byla asi nějaká přebíjenka, takže kdo ví jak ty náboje byly dělané, navážka, střela atp. :wink:
Mnohdy střelec hledá chybu ve zbrani, ale často chybuje on sám a nebo to způsobuje nekvalitní střelivo.
A srovnávat normální K100 s CZ 75 TS je další blbost.
Je důležité si uvědomit k čemu každá zbraň byla určena, a podle toho si taky potom vybírat dle toho, jak ji kdo chce(a k čemu) používat.


Hornet
Příspěvky: 2
Registrován: 28 bře 2014 15:16

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Hornet » 22 dub 2014 19:40

Dobrý den,
není tady někdo z Ostravy nebo okolí, kdo vlastní GP K100 a nechal by mně tuto pistoli osahat a střelit si???
Třeba Corrado nebo jinde.
Jsem začátečník a GP je můj favorit.
Děkuji Petr
Uživatelský avatar
Orel
Příspěvky: 6
Registrován: 18 led 2015 16:42

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Orel » 12 úno 2015 16:30

Dobrý den, mám u této zbraně problém s povrchovou úpravou. Po koupi nové zbraně jsem si doma všiml, že na jedné straně závěru je několik světlejších fleků, které vyniknou hlavně na přímém světle, takže jsem je hned nezaregistroval. Zkoušel jsem je několikrát přeleštit čistícím/konzervačním olejem, ale zřejmě tam jsou už z výroby. Jestli jsem správně pochopil, tak kovové části jsou upraveny technologií tenifer, má tedy někdo zkušenosti s touto úpravou a podobným kazem? Předem děkuji za odpověď.
GP K100
koprhans
Příspěvky: 1
Registrován: 06 bře 2015 21:43

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od koprhans » 06 bře 2015 22:26

Zdar střelci.
Chtěl bych vám sdělit pár informací o mé K 100 Dynamic. Má li někdo zájem si pořídit tuto zbraň, tak bych ji klidně doporučil. kvalita je dostačující, hlaveň silnostěnná a spoušť docela příjemná, včetně ceny. Vlastním ji přes rok a má nastříleno kolem 5000 ran. Využívána hlavně na závody IPSC a příležitzostně i LOS. Za krátko po zakoupení jsem ji nechával nově nastřelit, protože zanášela v levo dolu. Dále se mi při tréninku vyklepala světlovodná muška, kterou jsem musel přilepit lepidlem. Asi po roce se mi přestal vracet zápalník do standardní polohy a zůstal při dopadnutí kohoutu zaražený v závěru. Po reklamaci mi bylo sděleno, že to bylo pouze znečištěné. Jinak v porovnání s CZ 75 duty, kterou jsem dříve vlastnil, ohromnej rozdíl. Rotační uzamykání tlumí příjemně zpětný ráz, je lehká na skryté nošení a při střelbě není těžká na předek. Jinak dvoučinná spoušť stojí za ho..o a jednočinná celkem standard. Osobně jsem musel pořídit největší hřbet rukojeti, protože jsem měl spoušť moc blízko. Tak zdar a hodně úspěchů.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od JaK » 09 bře 2015 23:29

Nevím jak provedení Dynamic, ale DA spoušť na mé obyčejné K100 MK12 je s trochou cviku velmi dobře zvládnutelná. Pokud střílím s plným úchopem oběma rukama, nemám pocit, že by mě první rána nějak významně omezovala.
Při střelbě slabou rukou mám sice s DA ještě problémy, ale to jen protože nejsem moc důsledný při tréningu :oops: .
BALISTIK
Příspěvky: 114
Registrován: 20 úno 2008 17:55
Bydliště: SVK

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od BALISTIK » 28 bře 2015 08:03

Hodim tu par mojich osobných postrehov ohladom zbrane GP xcalibur.Mam model mk7,rocnik 2012,ku dnesnemu dnu nastrielane +-28000tis ran,strielam takmer vsetko dostupne.Dost aktivne strielam IPSC takze zbran som za 3,5sezony slusne prevetral.Zacnem ramom,ramu nieje absolutne nic dokonca aj lucik ktorý je povazovaný za slabost mam povodný.Zaver je na par miestach jemne olestený ale ziaden viditelne presvitajuci kov,ziadne vystiepania a pod.Jedine po tých vystreloch su vnutorne uzamykacie ozuby jemne otlacene.Hlaven je na dane tisíce stale v stave ako nova,krasne drazky,ziadne ryhy,hlaven plna bez kanelovania.Na zasobnikoch nebadam ziadne stopy optrebenia.Zavad som mal cca asi 10 vsetko sposobnene strelivom,slaba navazka,zle skalibrovana nabojnica.Zbran dokonca striela s faktorom 110-115 uplne bez problemov.Mechanicke zavady som mal 3.Po 15tis mi v spustaku odisiel zachyt kladiva,zbran bola plne funkcna len spust mierne drhla,bolo ulomene ocko na jednej strane zachytu.V GP mi vymenili cely spustak za typ kde uz ma kladivo odskok kladiva.Do dnesneho dna uplne bez poruchy.Po cca 20 tis ranach som vymenil zachyt zasobniku,menil som ho len s dovodu preventivy.Dalej mi praskol kolik co zaistuje cielnik eliason,je to pružný kolik,obratom vymenený za plny.Zo zbrane som vystrielal v priebehu tyzdna aj vyse 1000ran bez cistenia mazania a zbran bola plna funkcna spolahliva.Zbran cistim po cca 500 ranach neznasam pohlad na spinavu zbran,nemažem ako je prezentovane ze liter oleja na K-100,jemne plne syntetickym olejov prejdem vsetky kovove susiastky to je absolutne bezna vec.Takto som sa staral aj o glocky CZ a pod.S pozdravom Balistik.
Mam-GP-X-Calibur,CZ-45,CZ-82,Glock 23.Mal som-CZ 75B,Shadow,CZ100,CZ 83,CZ50,CZ 122 Sport,CZ 97B,Revolvery Taurus 689,85,Rossi,Holek 38,Holek 22LR,SA-858,malorazky Norinco,SM-2,Makarov PM,Sig Sauer Mosquito,Glock17,K-100MK6 Silver.
kubi
Příspěvky: 3
Registrován: 20 říj 2013 21:59

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od kubi » 23 kvě 2015 16:23

S odstupem času jsem si říkal, že kdyby se někdo rozhodoval, tak tu taky hodím pár postřehů a zkušeností se svou K100 Mk.7. Pistoli jsem vlastnil asi rok, než jsem měl drobnější havárku, ale o tom až za chvíli.

Mlsnost: absolutně žádná, baštila vše, Selliery, ZVS, Libry, i Alsy. Za 3000 tis ran (cca) jedna zádržka a to ještě spíš mohlo být střelivem.

Ergonomie: jedním slovem super... v ruce to sedělo jak kdyby mi to na ní někdo postavil.

Spoušť: super, krátká, výborný reset, hodnotím lépe než u běžné 75 nebo jiných podobných zbraní

Povrchovka: tady už jsme na tom drobet hůře. Kolem ústí jsem měl takové jakoby zažrané fleky, to mi moc nevadilo ale asi po 1500 ranách jsem měl dost leštěný závěr pod ústím dole kde zajíždí do plastového těla.

Přesnost: tu hodnotit příliš nebudu, byla to má první zbraň...

Co mi vadilo: zásobník měl poměrně dost vůli v rukojeti, viklal se tam jak prase. Vůle mezi závěrem a tělem ale byla v normě, takže na přesnost to vliv nemělo. Občas se mi stalo, především po vystřelení 50+ ran, že v DA režimu jsem spoušť mačkal jakoby naprázdno a nenatáhla kohout. Proč, na to jsem nepřišel, už jsem to nestihl. Povolovalo se mi hledí i když jsem jej dotáhl na fest, to by ale vyřešila tekutá závlačka takže to je na tak na okraj. Trošku mi vadila i ta povrchovka, ale jen trošku :)

Co jsem měl rád: spoušť byla výborná, majitelé CZ75 (vyjma sport. modelů) z ní byli unešení a totéž platí o úchopu. Velmi mě bavilo, že se po doražení zásobníku spouštěl závěr, to bylo příjemné. Takový drobnost která ale potěší byla, že bylo okénkem výborně vidět na komoru a tak byla jednodušší "safety check" kontrola :)

Pistoli jsem příliš nenosil ale když už tak se nesla poměrně v pohodě. Je možná trošku tlustší a oproti Glocku členitější, na druhou stranu, Glock se mi zdaleka tak dobře nedrží a spoušť Glocka snad ani nesnese s K100 porovnání (a do mě). Trošku mi vadil ten zásobník, kdy při chůzi bylo trošku slyšet že v rukojeti harašil.

Celkově bych K100 hodnotil jako parádní zbraň, líbila se mi designem i funkčností, cenovka (tehdy 12200,-) byla bezkonkurenční, záruka taky nadstandard. Jen škoda trošku menšího množství doplňků než u CZ nebo klonů 1911. Bohužel mě pistole opustila po asi 3000 ranách skrze ka-boom. Když nic tak mají u K100 tento jev aspoň (tedy doufám :D ) podchycen tak, že energie šla do přední části rámu a tak jsem měl akorát očouzené prsty a trošku vyšší krevní tlak :D viz níže.... Trošku mě zamrzel přístup výrobce, který se k tomuto nijak oficiálně nevyjádřil, ač jsem dostal naprosto nový kus. Minimálně člověka zajímá to, proč se taková věc stane. Ale prasklé hlavně má i Glock, 1911, SIG, HK, CZ takže tady bych se vyhnul hodnocení zbraně podle závady pár kusů :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od COOK » 05 čer 2015 22:03

Proč píšeš, jakobys už s tím skončil? Vyměněno a střílíš dál, nebo?

Jinak dík všem za zkušenosti. Pro mě zajímavý výrobce.
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Toky » 06 čer 2015 16:05

Mal som možnosť za hodinku vyskúšať 3 prevedenia K100, z každej vystrielaných 5 zásobníkov a za mňa dve veci k nim, u všetkých to isté:
1. Ani jeden zásobník nebol vystrieľaný bez zaseknutia streliva - neviem čo to bolo, ja sa nevyznám, som víkendový strelec, nejaký český výrobca to bol. Inštruktor vravel, že tým K100 toto strelivo nejako nešmakuje. Strelivo mal v zatavených škatuľkách tak asi nebolo prebíjané aby na mne ušetril. Tipujem to ale na menšiu prachovú náplň.
2. Som ľavák, prevedenie pištolí bolo pre praváka, nábojnice mi vyhadzovalo tesne okolo okuliarov. Držal som kvér v natiahnutých rukách aby mi tie nábojnice nevyhadzovalo do ksichtu alebo za triko. Pripisujem to tomu mechanizmu pootáčania hlavne, ktoré spôsobuje pomalšie vyhodenie nábojnice a pod šikmým uhlom, nie kolmo na zbraň. Pomalšie vyhodenie je určite, všimol som si to aj na ostatných strelcoch čo mali jeden glocka 17ku a druhý CZ75 ako im rázne vyletí d strany nábojnica, podla mňa aj preto sa tak často zbraň zasekla, možno v kombinácii s rotáciou hlavne a nešťastne zvoleným strelivom nábojnicu nestihlo vyhodiť a zbraň zasekávalo.
Potom mi týpek strčil do ruky tú CZ 75 a tá šla bez váhania. Glock tiež ten sa mi aj skvele držal, padol ako uliaty. Ale potom šrac dovliekol Scorpion Evo 3 a to bola pecka, s tým trafí každý gong pri troche šťastia na 30m aj Ray Charles.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od plingr2 » 06 čer 2015 16:34

No nevím co myslíš tím že pistole byla pro praváka. GP má oboustranné ovládání maximálně není vypouštění zásobníku úplně vycentrované. Vytahovač je nesen závěrem takže slabé vytahování bylo asi fakt slabou navážkou. Jinak mě sežere cokoliv.
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Toky » 06 čer 2015 16:38

Myslím tým to, že vvyhadzovacie okienko bolo na pravej strane. Teda neviem či je aj prevedenie s lavostranným vyhadzovaním ale ak nieje tak lavákom teda potom tento kvér kupovať radšej neodporúčam práve kôli vyhadzovaniu nábojnic tesne popred držku. A keď ruky pokrčíš ja neviem kôli stresovej strelbe keď sa skrývaš za rohom obmedzený priestorom tak nicmoc. Asi tak.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od plingr2 » 06 čer 2015 18:47

Žádná pistole kterou znám kterou znám se neděla ve 2 provedení závěru (výhozné okénko vlevo nebo v vpravo).Nemá to opodstatnění (na rozdíl od bullpopu). Některé mají okénko jen nahoře, ale málo kdy vyhazují kolmo nahoru. Asi jsi neměl štěstí na kus, já jsem také levák a podobné problémy jsem nezažil. Nicméně ta zbraň má své mouchy.
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Znipper » 06 čer 2015 19:44

AKo cisty teoretik sa zamiesam. V niektorom prispevku uz ani neveim kde a jednalo sa o inu zbran, bolo popisany podobny problem, tiez vyhadzovalo nabojnice takmer priamo do strelca. Bolo to podlaborovanym strelivom, ked nabil plnotucne strelivo vyhadzovalo vsetko kolmo k ose zbrane a smerom hore. Tusim slo o nejaku samonabijaciu pusku.
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Igrlik » 06 čer 2015 22:13

Toky píše:Myslím tým to, že vvyhadzovacie okienko bolo na pravej strane. Teda neviem či je aj prevedenie s lavostranným vyhadzovaním ale ak nieje tak lavákom teda potom tento kvér kupovať radšej neodporúčam práve kôli vyhadzovaniu nábojnic tesne popred držku. A keď ruky pokrčíš ja neviem kôli stresovej strelbe keď sa skrývaš za rohom obmedzený priestorom tak nicmoc. Asi tak.
Na to, že si zrejme predtým nikdy v živote reálnu pištoľ v rukách nedržal, sú Tvoje vyjadrenia prinajmenšom veľkohubé. Po nejakých dvoch hodinách s "inštruktorom" na strelnici sa cítiš ako riaditeľ zemegule a priľahlého vesmíru a odporúčaš či určuješ, čo si niekto má alebo nemá kúpiť :roll: Pritom uznávaš že ani nevieš, aký šmejd si strieľal (lebo neviem o žiadnom výrobcovi streliva, ktorý dodáva balenie v malom v "zatavenej škatuľke" (teda s výnimkou prebíjancov AlsaPro ktoré sú zatavené v igelitovom sáčku) :wink:
Ja som vo svojom dostatočne dlhom živote doteraz naživo nevidel tú Tvoju vysnívanú pištoľ "v prevedení pre ľaváka" a dodnes som bol presvedčený, že K100 a ostatné od GP patria s kompletne obojstranným ovládaním k "najoborukejším" pištoliam, na rozdiel napríklad od Glockov a ČZ 75 :!:
(áno, existuje pár pištolí s vyhadzovacím okienkom vľavo, sú to buď individuálne prestavby alebo špeciálne malé série pársto kusov, no veľmi pochybujem, že by si si daktorú z nich kúpil - viď napríklad http://www.icollector.com/Scarce-Left-H ... _i11028787 alebo dačo od Safari Arms, tiež v .45).
Inak - pokiaľ "inštruktor" pripustí, že "strelivo nešmakuje" - to hovorí za všetko... K100 a spol. sú koncepčne konštruované ako služobné zbrane, kde sa nepredpokladá používanie podvyživeného terčového streliva. Rotačné uzamykanie jednoznačne spotrebuje podstatne viac energie spätného rázu, ako klasický Browning, čo sa priaznivo prejaví na spätnom náraze a ovládateľnosti zbrane. Ale práve v takomto prípade sa napríklad zlé držanie a ovládanie zbrane začiatočníkom (limp wristing) prejaví závadami, ktoré sa skúsenému strelcovi nestanú. Pre objektívnejší pohľad na Tvoje posudzovanie by bolo možno vhodné aj špecifikovať modely použitých zbraní, ich stav (nové, používané, vyčistené, namazané, požičiavané na strelnici bez údržby... ) prípadne ďalšie fakty, ktoré by doplnili obraz - okrem toho, že si za hodinu z troch zbraní vystrieľal nejakých 250 rán... kam a s akým výsledkom :?:
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Toky » 06 čer 2015 23:30

Hej, bracho, vypusti paru. Som úplný laik a ani to neskrývam. Ako som písal, nebolo to lavoruké prevedenie zbrane s okienkom vpravo. Či nejaké takto lavoruké vo všeobecnosti vôbec existuje tak to netuším, len som pre istotu popísal presne ako to myslím aby to bolo jasné. Respektíve po tvojom objasnení viem že nieje. Presne som popísal problém jazykom laika pretože hantýrku neovládam, viem len to, že sa všetky tri K100vky zasekávali a nábojnice mi lietali okolo ksichtu. CZ75 ani glock 17 v tej dobe strielali bez zaváhania a nábojnice vyletovali sprudšia a kolmo smerom od zbrane do strany. Inštruktor vravel čo vravel ja som si bez dovolenia len dovolil tipnúť že to bolo prachovou náplňou. Zatavená či zalepená škatulka, veď to je jedno myslel som originálne balenie, ako vravím hantýrku nepoznám. Ak som ťa urazil alebo som urazil tvoju oblubenu flintu tak sorry ale je mi to jedno, len som bol sklamaný. Na strelnici som bol dokopy 5x, celkom ma to baví aj keď mi to neide. Ale zas žeby som sa až tak tým zaoberal že by som ti popísal modely, tak to chceš vela, akurát viem že jedna bola značená grand power xcalibur, či mala a ake ďalšie označenie to neviem. Strelnica v Hodkovciach, ukázali sme prstom tých 5 nám požičajte a šli sme strielať. S inštruktorom ktorým vytiahol škatulky so strelivom z krabice z trezoru. Ako sa starajú o kvéry na strelnici to neviem ale predpokladám že o všetky rovnako. A glock a CZ sa nezasekávali. Pokial som dobre videl ládoval rovnaké strelivo do všetkých.
Treba niečo dovysvetliť? Pri ďalšej návšteve strelnice sme brali už len CZty.
http://www.strielaj.sk/pozicovna.html
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Odpovědět