Glock 19C?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
davexx

Glock 19C?

Příspěvek od davexx » 05 říj 2006 12:06

Ahoj,

rozhodl jsem se pořídit novou zbraň. Po delším zvážení a na základě mnoha informací i z tohoto fóra jsem předběžně rozhodnut pro Glock 19. Jsem domluven i na střelnici, kde budu moct pistoli před nákupem vyzkoušet i při střelbě. Mám jeden dotaz a rád bych slyšel Vaše názory. Vím, že Glock vyrábí i model s kompenzátorem, který dle oficiálních materiálů má tyto vlastnosti: - snížený zpětný ráz, úsťová energie
neměnná.
- větší přesnost při “dablu”
- specialní “V”-Design, který snižuje
ztmavování mušky.

Samozřejmě si to můžu vyzkoušet na střelnici, ale stejně by mě zajímalo, jaké jsou názory a zda s tím má někdo osobní zkušenost.

Díky moc za názory.


Davis


vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Glock 19 C

Příspěvek od vito » 05 říj 2006 13:05

Nevím jak ostatní kolegové, ale podle mojí praxe namá kompenzátor na pistole Glock v ráži 9 mm Luger příliš velký význam. Mám G 19 a taky jsem zkoušel G 19 C, ale zásadní rozdíl jsem nepocítil. Myslím, že u této ráže výhody kompenzátoru nepřevýší nevýhody /za snížené viditelnosti nepříjemný výšleh plamene nahoru a pod./ U ráží 40SW, 10 Auto a 357 Sig je to něco jiného, tam má kompenzátor nepochybný význam. Ale to je pouze můj subjektivní názor.
venda

Příspěvek od venda » 05 říj 2006 13:16

souhlas, u ráže 45.auto to vidím jako praktické. u 9mm je to otázkou jestli zbaň na nošení, nebo na mířenou střelbu nad 15m. na obranu je to zbytečný doplněk. nehledě na to, že při obrané střelbě se míří především
pocitově nebo ukázáním( ne zcela, ale především). čili zbraň ano, to bez pochyb, ale ty doplňky bych si dobře rozmyslel.
Sharkshooter

Re: Glock 19C?

Příspěvek od Sharkshooter » 06 říj 2006 13:12

Podle mého ten kompenzátor začne pořádně makat pouze při použití
"nadupanějšího" náboje (viz laborace střelců IPCS). Potom opravdu
kompíkem odcházejí přebytečné plyny a tlačí hlaveň dolů a omezují
tak zdvih zbraně. Je to ale pěkně hlučná rána. U normálního náboje
se prý může stát, že uniknou plyny potřebné pro stlačení závěru
dozadu a dojde tak k závadě, což je pro sebeobranu velmi nežádoucí.
Mám na nošení 19-ku také, střílím s ní hodně a mohu potvrdet, že při dobrém držení se chová zbraň na svou váhu velmi pohodově.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Glock 19 C

Příspěvek od vito » 06 říj 2006 13:21

To je naprosto přesné. Glock má, díky své dobře vymyšlené konstrukci, hlaveň velmi nízko nad osou ruky a proto se zpětný ráz zvládá velmi dobře. Znám a mám vyzkoušené jiné zbraně v 9 mm Luger, které se zvládají daleko hůř. Nechci jmenovat / moderní SIGy a HK/, aby se na mne jejich majitelé nesesypali. Ale objektivně je to tak, fyzika se nedá ošálit. Ale teď mne napadá jedna vyjímka u HK, a to P7M8/13. Tam je hlaveň ještě níž než u Glocka. Abych byl spravedlivý. :D
Odpovědět