Glock 17 vs. SIG Sauer Sp 2009

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Anonymní

Glock 17 vs. SIG Sauer Sp 2009

Příspěvek od Anonymní » 25 zář 2005 09:45

Zdravím všechny a žádam o pomoc. Budu kupovat zbran, spíš na střelnici, ale i s možností nosit to u sebe. Rozmýšlím se mezi Glockem 17 a SIGem Sp 2009? Ten SIG je dražší, ale je prý stejně spolehlivý jako Glock a díky SA/DA i přesnější. Co si o tom myslíte vy? Za odpovědi předem díky.


g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 25 zář 2005 12:18

Stále stejný odpor spouště u Glocka. Co víc dodat :lol:
Dany

Příspěvek od Dany » 25 zář 2005 13:46

Já jsem řešil stejný problém.Glocka 17 jsem měl,ale nelíbil se mi jeho vzhled,tak jsem ho prodal a koupil jsem Walthera P99.Nestřílelo se mi z něj ale nic moc.Prodal jsem ho a koupil si Siga SP2009 a musím říct že je super.Střílí se z něj stejně dobře jako z Glocka a i vzhled je super.Někdo na Gunshopu ho v inzerci prodává a nechce za něj moc,takže můžu doporučit.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 25 zář 2005 19:11

Ten, co Siga prodával jsem byl já. Momentální cena před tím, než šel do světa byla 12500 Kč. Kdybych se nestěhoval do UK, tak bych ho pryč nedával.

Pravda je, že za celou dobu, co jsem ho měl přez něj prošlo asi 1700 ran různých výrobců včetně všelijakých handloadů. Jediná závada byla slabá pružina u jednoho zásobníku, což znamená nefungující střelecká hotovost.

Pro mne jsou zbraně od Siga srdeční záležitost (měl jsem postupně P226, 228, 229). Glocka jsem měl, i Walthera i HKčko (USP compact), ale s 2009 se mi střílelo opravdu nejlíp. Mohu vřele doporučit.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Anonymní

For g.man

Příspěvek od Anonymní » 25 zář 2005 23:40

Sorry za tenhle blbej dotaz, ale jak si to myslel? Že glock je díky SfA přesnější a nebo naopak horší než SA/DA?

P.S.: Díky za všem za odpovědi.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 26 zář 2005 06:22

Aha. Na to jste přišel jak? Jako že nestrhnete? Ne, to záleží vždy na nácviku držení, míření a spouštění. Pokud není spoušť opravdu těžká, tak dokážete po pečlivém výcviku u DA dosahovat téměř stejných výsledků, jako u SA. Rozdíl je spíš v délce chodu, než síle nutné ke spuštění.

Moje přítelkyně (kterou používám jako testovací osobu) má dlouhé prsty a u Sigů měla většinou lepší nástřely v DA, než v SA (kupodivu). Glock jí vyloženě nesedí. Nevím proč.

Jedný rozdíl je, že u Glocka je tlak na spoušť skoro vždycky stejný (s minimálními odchylkami zapříčiněnými momentálním stavem zbraně - například), zatím, co u DA je tlak na spoušť vždycky vyšší a délka dráhy spouště delší, než u SA. Což já považuju spíš za výhodu. Prostě musíte dát vše do to aby jste vystřelil... :)
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Anonymní

Příspěvek od Anonymní » 26 zář 2005 10:34

Díky za osvětu. :) Začínám se pomalu, ale jistě stranit na stranu SIGa.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 26 zář 2005 10:56

Víte, já mohu porovnávat. Někomu Glock vyhovuje víc. Chce to vyzkoušet. Plané teoretizování na internetové konferenci je k ničemu. Prostě sežeňte někoho, kdo má dobře zachozené a slícované Norinco (Siga), Glocka a párkrát (tak 20x aspoň) si bouchněte.

Uvidíte, co Vám bude vyhovovat. Vy si na rozdíl od (třeba) policie můžete vybírat.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Dany

Příspěvek od Dany » 26 zář 2005 12:49

Na Gunshopu jste nabízel k vašemu Sigu extra 2 zásobníky.Nezbyly vám náhodou?Měl bych o ně zájem.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 26 zář 2005 13:45

Bohužel, už jsou pryč.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Slim Jim

Žádný šok

Příspěvek od Slim Jim » 26 zář 2005 14:12

To mě nijak zvlášť nepřekvapuje. Zásobníky, pružiny všeho druhu, závaží a jiné bazmeky, které jsou malé, neregistrované a snadno se ztratí či poškodí jsou něco, co se dá prodat vždycky (já osobně nemám zásobníků nikdy dost). Mimochodem, když už jsme u toho, všimli jste si, že u komisních zbraní je téměř zásadně jen jeden zásobník? Podle mě je to tím, že v obchodě vždycky jeden zásobník prodají se zbraní (protože prodat ji v nekompletním stavu by asi bylo dost těžké) a druhý až x-tý zásobník prodají extra, protože tak na něm mají větší zisk. Nevím, možná jim křivdím, ale vzhledem k tomu, že o peníze jde dneska každému až v první řadě bych se nedivil, kdyby to byla pravda.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 26 zář 2005 14:21

No, já kupoval zbraně v komisi jenom 3x. Jednou k ní nebyl zásobník vůbec (anžto to byl revorvér) a dvakrát pistole. V obou případech byly komplet (tedy s krabicí a dvěma zásobníky). U Walthera dokonce i s kartáčky, muškami a pod.... Všechny prodeje proběhly u BVS.

IH
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět