Glock 17 vs. CZ 75 compact P-01 - udelam dlouhodoby test :-)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Glock 17 vs. CZ 75 compact P-01 - udelam dlouhodoby test :-)

Příspěvek od cmk » 20 dub 2006 09:51

Vim, ze to sice nejsou uplne srovnatelne zbrane, ze bych s G17 mel srovnavat spise SP-01, nebo s P-01 srovnavat spise G19, ale i tak...

Od ledna 2006 pouzivam G17, jsem s nim naprosto spokojen, nemam si nac stezovat. Nicmene, jsem pomerne patriot na nase vyrobky a mrzelo me, ze nemam normalni pistoli v normalni velikost ceske vyroby (nepocitam RAMI, ta se fakt blbe porovnava), takze jsem zakoupil CZ 75 compact P-01 - tedy civilni verzi policejni pistole... inymi slovy - porovnavam 2 sluzebni pistole (dale jiz jen G17 a P01).

Vzal jsem P01 hned pri prvni prilezitosti na strelnici... Asi ted po 25 ranach nema zatim cenu hodnotit, z ceho a proc se mi strili lip - samozrejme, ze je na tom lepe Glock, ale uznavam, ze to muze byt proto, ze uz s nim nejakou dobu trenuji, takze strelbu zatim neresim.

Nicmene jsem pak obe zbrane doma rozebral a jal se cistit... A prisel naprostej sok. Rozdil dilenskyho zpracovani (resp. opracovani materialu) mi prijde, jako kdyz vezmete 2 "stejny" vyrobky z plechu, akorat ze jeden udelate na CNCcku a druhej si nastrihate nuzkama na plech a dobrousite pilnikem - opravdu mi ta P01 pripada ne o tridu, ale o 2 nebo 3 tridy horsi nez G17... Dokonce mi prijde horsi i nez cinska malorazka Norincoo TT Olympia a to se s tim Cinani moc nemazou :-( A dalsi vec, co me prekvapila - lak na nekterejch mistech nevydrzel ani tech 25 ran :-(
Nafotim to, at je to tu jasne videt, aby mi nekdo zarytej netvrdil, ze jsem fanatickej Glockar... Ten rozdil je tam opravdu markantni.


vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Glock 17 vs.CZ 75 compact P-01-udelam dlouhodoby test

Příspěvek od vito » 20 dub 2006 13:22

Jak jsi napsal hned na začátku, tady to opravdu nejde moc srovnávat. Zcela jiná konstrukce, asi jiné materiály a asi i zpracování. Nevím nevím, uvidíme, co dá tvůj dlouhodobý test. Určitě dej vědět. :wink:
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 20 dub 2006 16:25

Fajn. To se opravdu moc těším. Dokonce už mám tajného favorita :lol:
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 20 dub 2006 16:32

No, v pulce prispevku jsem nakonec k jednmu zaveru dospel. Pistole lze srovnavat (zda technicky, to jeste nevim, ale urcite z pohledu urceni pistole) - G17 i P01 jsou pistole urcene pro sluzebni pouziti (tj. policiste na ulici, ochranka, ...).
Kazdopadne - uvidime, zda-li vubec k necemu dospeju :-)
sikula
Příspěvky: 39
Registrován: 09 črc 2005 22:27
Bydliště: policka

Re: Glock 17 vs. CZ 75 compact P-01

Příspěvek od sikula » 20 dub 2006 20:55

Kde mas tu fotku ? Mám respekt ke zbranim Glock a jsou opravdu dobré, ale mám v zaměřovači Policejní P-01 samozřejmě v lehkém rámu, který bych si nedovoloval srovnávat s ocelovým vedením plastového rámu Glocka. Nic jméně po 200 výstřelech přebíjenými náboji, jsem sotva pozoroval opotřebení hlavně laku na rámu, v místě, kde se při odemčení hlavně dotýká rámu. Přesnost P 01 na 25 m je však sakra dost dobrá. S originálními náboji Policie jsou tyto zbraně odsouzeny ke krátké životnosti.
mimouch

Příspěvek od mimouch » 20 dub 2006 21:12

Tak to jsi měl přibrat třeba ještě Sig 226 a čekal by Tě další šok :lol:
joot

Příspěvek od joot » 21 dub 2006 09:30

mimouch píše:Tak to jsi měl přibrat třeba ještě Sig 226 a čekal by Tě další šok :lol:
No, podle toho jak CMK prochází jedna zbraň za druhou rukama, tak neboj, však se dočkáš :)
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 21 dub 2006 09:37

Možná by nebylo od věci,kdyby si nekteří vzali za úkol dlouhodobě recenzovat tu "svojí"zbraň se kterou střílí nejvíc a delší dobu,popsal stav a jeho změny během doby....Nejlépe aby ji mněl alespoň tři roky nemyslím střelecké turisty kteří mají každý rok jinou krochnu...
venda

Příspěvek od venda » 21 dub 2006 10:17

siga už bych tam necpal tam není co srovnávat. natoš pak p226. nepřekonatelná dílenská přesnost. ale na výsledek sem moc zvědav. jo a ty fotky bych rád vyděl. povrchová porucha po 25 výstřelech- to snad neni ani možný? zajímavý
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Testy

Příspěvek od Jaroslav » 21 dub 2006 13:02

Pokud je zájem začnu testovat svoji SP 01 Tactical.

Zatím co mohu uvést : závady, které se projevily hned neobo krátce po nákupu. Umřela moucha - v záruce vyměněno doba čekání ccA 4 TÝDNY.

Spoušť horší o proti klasice 75,85 musel jsem vyladit. Další závady během jednoho roku jsem vyměni 3 prasklé spušťové pružiny.
Střelba lepší než ze 75,85, takřka nepatrný zdvih čim to je je střelcům jasné. Zbraň je ocelovka a těžká a hlavně ve předu jede na hlaveň. Další problém při nasazení taktické svítilny byla v ozubech trochu vůle-dle mne nedodržené tolerance. Bohužel jsem zkoušel jen jednu již používanou na STIčku.
Je ale nutné si zvyknout na trochu jiný delší chod spouště a při střelbě více spoušť povolovat aby bylo možno spětovně spouštět v SA režimu. Samotná spoušť je docela uzavřená a tak nevyhovuje silnějším prstům dost se nahrazuje klasikou ze 75tky.

Dílenské zpracování - hůře oobrobenou hlaveň jsem neviděl zvláště v horní části cca v délce4 cm hned za komorou je hlaveň trchu zkosena a to opracování je snad sekerou nebo čím znatelné a mimo střed vychílené stopy po nástroji.
Zpracování odpovídá CZ když se detailně podíváte zezhora na lištu závěru tak v oblasti výhozného okénka je lišta mírně zvlněná, jako by ji někdo zatlačil dolů.

Prosím popisuji jednu konkrétní moji zbraň tak nemohu porovnávat. Tak to tak prosím berte.

Jinak je to opravdu zbraň na dodělání a vyladění, bohužel kohout i záchyt jsou dost měké a vytvrzeny jen v oblasti styku. Sebemenší úpravy znamenají to, že po čase se objeví různé otaky jak na záchytu tak na kohoutu. Už jsem to vyměňoval.

Při koupi se musídát taqky pozor na souosost kohoutu s rámem. V mém případě byl nový kohout křivý a nebo vrtání pro čep kohoutu nebylo v rovině. Jinak vzhledem k tomu, že u verzí Tactical s vypouštěním kohoutu se o záchyt opírá poze jen pravý ozub na kohoutu, tak vlivem vůlí může též dojít k částečnému vyosení.
Tořž to je prozatím vše
Jaroslav
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 21 dub 2006 15:14

Chlapi, neznechucujte mi ty čezety. Sám mám tři, mám je dlouho a jsem s nimi spokojený a žádný závady nemám. A mám je rád, ale když tady čtu ty názory a zkušenosti, tak pomalu začínám obracet i když sám k tomu nemám důvod.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

to luger

Příspěvek od Jaroslav » 21 dub 2006 15:46

Já Ti nechci znechutit CZ přes všechny problémy se s ní střílí dobře. Mne nejvícc mrzí, že to CZUB takhle fláká a dobrou zbraň tak snižuje. Pokus se třeba sehnat nějaké náhradní díly na SPčko. Neustále slyším nejsou vše jde na kompletace zbraní. To taky na "kráse" nepřidá.
Jaroslav
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 21 dub 2006 16:49

Nevim, jestli jsem nebyl spatne pochopen...
Opotrebeni hlavne nebo co jsem to psal po 25 ranach - nejde o opetrebeni vyvrtu jako takoveho, ale jen o estetickou vec, kdy na hlavni se jakoby obtiskne zaver ve chvili, kdy narazi vzadu. A na ty P01 je po 25ranach obtisklej vic, nez na Glocku po 1000 ranach.
Co se tyce toho zpracovani - jde o to, ze Glock po vycisteni vypada fakt jak presnej CNCkovej vyrobek s nadherne presnym uplne vsim, kdezto povrch kovovych casti CZ je vsude jiny, jinak hladky (resp. drsny) - nepusobi to tak dobrym dojmem (i kdyz - kdo vi, jaky vliv to bude mit na funkci).
No... Dalsi pistole (ale musim dosetrit, nebo ji vzit na splatky) bude Norinco 1911A1 a hlavne tam jsem zvedavej, jestli CZ vs. Norinco bude kvalitou zpracovani provnatelny ci nikoliv :-)
A pak uz mozna i ten SIG, ale to bych asi musel vykrast banku :-((( Nebo bych musel dostat hoodne pridano :-)
Johny_Knoxvile

CZ 75B

Příspěvek od Johny_Knoxvile » 24 dub 2006 15:01

Tak když se Vám nelíbí tyto zbraně, doporučuji se na internetu poohlédnout po nějakých starších CZ 75 B. Já mám CZ 75B 9mm luger a jsem s ní neskutečně spokojený. Vyrobena 1992, poté zakonzervována a až 2000 jsem ji koupil. Lepší zbraň jsem neviděl. Stačilo dokoupit dřevěnné střenky. Za celou dobu žádný problém. Uvnitř zbraně vše hladké (žádné rozdíly). Zbraň má za sebou 10000 a je vyměněna hlaveň. Zbraň zastřelená, na 25 metrů skutečně přesná. Není nad kvalitní zbraň z kvalitního materiálu. Popravdě řečeno Glocku nevěřím. Jsou to sice dobré zbraně s poměrně slušným zpracováním, ale co si budem povídat, není nad českou zbraň. Na CZ 75B nedám dopustit. Lepší zbraň jsem ještě neviděl. Absolutně spolehlivá, po 10000 jsem nechal vyměnit pružiny, vyhazovač atd. Jenom preventivně. Jedinkrát mě nenechala ve štychu. Lepší zbraň nenajdete. Jeslti si chcete někdo koupit pistoli, sežeňte si starší (1985-1992). To byly nejlepší materiály. Po menší generálce máte skutečně luxusní zbraň. Toť můj názor. Nechci ho nikomu nutit, ale česká zbraň je česká zbraň.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 24 dub 2006 15:33

No, ale měnit hlaveň po 10000 mi připadá dost ulítlý (pokud s tím tedy nebyly střílené nějaké divoké laborace) a rozhodně mi to nekonvenuje s pojmem "dobrá zbraň".
Odpovědět